اعتراف خاکستری در قتل معاون وزیر

روزنامه ایران می نویسد : معاون وزیر غافل از این‌که بداند زوج آشنا توطئه‌ای شوم دارند به قرار مرگ رفت. عاملان شلیک جنجالی پایتخت ادعا دارند به‌خاطر اختلافات مالی و دسیسه جنایت را طراحی کرده‌اند.

از ساعت 8 شامگاه 19 آبان امسال با شلیک دو گلوله در هیاهوی شب‌های شلوغ خیابان‌های تهران معاون پارلمانی وزیر صنعت به قتل رسید و معمای پیچیده‌ای را پیش روی مقامات قضایی، پلیس و امنیت قرار داد.
مغازه داران در گلبرگ و نزدیک میدان سبلان با شنیدن صدای تیراندازی بیرون ریختند و رهگذران وحشت‌زده سرجایشان ایستادند، آنان دیدند دو زن که یکی چادری و دیگری مانتویی بود از داخل خودروی پژویی که کنار خیابان پارک شده است با دستپاچگی پیاده شده و پا به فرار گذاشتند.
وقتی دو زن مرموز دور شدند، رهگذران خود را به خودروی مرموز رساندند و در برابر صحنه‌ای باورنکردنی قرار گرفتند؛ مردی کت و شلواری با پیکری خونی پشت فرمان از پای درآمده بود.
دقایقی نگذشته بود که شلیک مرگبار به بازپرس سپید‌نامه از شعبه 10 دادسرای امور جنایی پایتخت گزارش شد و وی به همراه تیمی از پلیس پای در قتلگاه گذاشت و در بین حلقه تماشاچیان دست به تحقیقات میدانی زد. وقتی مشخص شد قربانی جنایت معاون پارلمانی وزیر صنعت است که براثر شلیک دو گلوله به سر و سینه‌اش از پای درآمده فرضیه‌های زیادی پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت.
این در حالی بود که بررسی‌صحنه جرم نشان داد دو پوکه زیر صندلی جلو و عقب خودرو افتاد و چون شیشه‌های خودرو معاون وزیر سالم بود مأموران پی بردند که عاملان جنایت سوار بر خودرو بودند.


72 ساعت نفسگیر


در حالی که شایعه‌ای مبنی بر ترور سیاسی معاون وزیر مطرح بود بازپرس جنایی باور داشت که قتل با انگیزه‌ای شخصی و کینه‌جویانه رخ داده و همین کافی بود تا مأموران تحت نظر بازپرس سپیدنامه به عملیات نفسگیر دست بزنند و هنوز 72 ساعت نگذشته بود که عاملان شلیک جنجالی پس از اقدامات اطلاعاتی و مخابراتی در حالی که باور نداشتند به دام بیفتند، گرفتار شدند. یوسف علی 42 ساله که پسر عموی پدری معاون وزیر بود به همراه همسر 36 ساله‌اش به نام «گیتی» دو طراح و عامل جنایت بودند که دستگیر شدند. تحقیقات خیلی زود به نتیجه رسید و یوسف‌علی اعتراف کرد با همسرش پس از این‌که با محمدرضا صفدر رحمت آبادی قرار گذاشتیم سراغش رفته و پس از شلیک گلوله من چادری به سر کردم و با همسرم پا به فرار گذاشتم.
گیتی در حالی که گریه می‌کرد، گفت: شب حادثه با صفدر تماس تلفنی گرفتم و خواستم وی را ببینم بنابراین قرار گذاشتیم که در میدان سبلان همدیگر را ملاقات کنیم. از آنجا که از قبل با شوهرم نقشه قتل صفدر را طراحی کرده بودیم با همسرم به سر قرار رفتیم. برای این‌که صفدر، یوسف علی را شناسایی نکند در بین مسیر همسرم چادر سر کرد و وقتی به میدان سبلان رسیدیم ابتدا من در صندلی جلو کنار صفدر نشستم و سپس شوهرم در صندلی عقب نشست. 5 تا 10 دقیقه بیشتر داخل خودرو نبودیم و در این میان همسرم اسلحه را از زیر چادر بیرون کشید و سر صفدر را هدف گرفت و دو گلوله شلیک کرد سپس از محل پا به فرار گذاشتیم.
همین اعترافات زنانه کافی بود تا پسر عموی پدری معاون وزیر نیز با بیان این‌که قرار بود مشکلات مالی‌مان را حل و فصل کنیم پذیرفت وقتی در صندلی عقب نشسته بود دو گلوله شلیک کرده است. بنا به این گزارش، مرد دیگری نیز در این زمینه بازداشت شده است که دخالتی در قتل معاون وزیر نداشته اما ابهاماتی دارد که تحت رسیدگی است.


اظهار نظر کوتاه پلیس


جانشین رئیس پلیس کشور نیز در اظهار نظر کوتاهی در این زمینه گفت: تحقیقات از قاتل معاون پارلمانی وزیر صنعت آغاز شده و پس از تکمیل تحقیقات، اطلاع رسانی لازم انجام می‌شود. سردار احمدرضا رادان اظهار داشت: تحقیقات از قاتل آغاز شده و تیم ویژه‌ای در حال بازجویی از عامل جنایت برای شناسایی علت اصلی ارتکاب قتل است.

+22
رأی دهید
-22

آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
هی وای من!!
جمعه 24 آبان 1392 - 23:48
marg bar doshman - لندن - انگلستان
درود بر پلیس غیور ایران
جمعه 24 آبان 1392 - 23:43
چراغعلی - کرمان - ایران
واقعا نفهمیدند جریان از چه قراره؟. بابا خر که نیستن اما باید ماله کشی کنند. آقای معاون وزیر رفته کارشو کرده پولشو نداده خواسته جیم بزنه فریب خوردگان هم تلافی کردند جان بر سر .........رفت . چشم نظام ماله کش روشن
شنبه 25 آبان 1392 - 00:04
چراغعلی - کرمان - ایران
یعنی واقعا سخته که فهمید جریان از چه قراره؟ . ولی گفتنش برای نظام سخته که اعتراف کنند آقای معاون وزیرشان برای حال وحول کردن جونشوبه باد داده . موضوع دعوای مالی یعنی ماست مالی وماله کشی روی یک فساد جنسی یک عضو کوچک حکومت . البته مرحوم خریت هم کرده وخبر نداشته که نمیتونه بزن در رو کنه باید پول جنس را می داد که زرنگی زیاد جوانمرگش کرد با سالکان راه محشور شود
شنبه 25 آبان 1392 - 00:05
behzad50 - مونیخ - المان
بله کاملا مشخصه که یک ترور ناموسی !!! بوده یعنی‌ آقای معاون گیر داده به خانم ، آقا فهمیده و کیون معاون به با د رفته.والسّلام
شنبه 25 آبان 1392 - 03:36
paksan - آمریکا - آمریکا
معلومه داستا عمیق تر از اینها که دلیل قتل رو ننوشتند و مشخصه صفدر با زن این طرف روابط پشت پرده ای داشته و خیلی روشنه موضوع ناموسیه تا مالی ولی نیروی فاسد انتظامی دوباره داره داستان سازی می کنه و اصلاً معلوم نیست این اعترافات آنهاست یا ساخته نیروی افتضاحی
شنبه 25 آبان 1392 - 03:59
محمد جانباز - مشهد - ایران
حتما یه کاری کرده که شوهر گیتی با چادر رفته سراغش
شنبه 25 آبان 1392 - 05:19
دوستدار - استهکلم - سوئد
مسئله ناموسی بوده! در ایران از این اتفاقات زیاد رخ میدهد. چیز مهمی نبوده.
شنبه 25 آبان 1392 - 09:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.