مجسمه آزادی قرار بود درکانال سوئز نصب شود

به گزارش ایرنا،  طراح اصلی مجسمه آزادی آمریکا ابتدا قصد ساخت مجسمه یک زن مسلمان مصری را برای نصب در دهانه کانال سوئز داشت که به دلیل هزینه های سنگین با ساخت آن مخالفت شد.
 
یک تارنمای وابسته به دولت آمریکا به نام «اسمیتسونین دات کام» اخیرا در مقاله ای نوشت: 'فردریک اوگوست بارتولدی' طراح اصلی مجسمه آزادی در ابتدا با الهام از معماری های باستانی مصرتصمیم به ساختن مجسمه یک زن روستایی مصری با پوششی بر سر و به منظور نصب در دهانه تنگه سوئز را داشت.
 
بر همین اساس معمار فرانسوی در سال 1855 میلادی با سفر به مصر طرح این مجسمه را با ارتفاع تقریبی 26 متر بر روی پایه 13 متری به منظور نصب در دهانه این تنگه و در بندر پورت سعید ریخته و به اسماعیل پاشا امیر وقت مصر پیشنهاد کرده بود.
 
'بری مورنو' نویسنده این مقاله ادامه داده است که امیر مصر پیشنهاد بارتولدی را به دلیل هزینه های سنگین ساخت این مجسمه که قرار بود عنوان 'مصر نور و روشنایی به آسیا هدیه می کند' بخود بگیرد رد کرده و به جای آن یک فانوس دریایی 54 متری در دهانه این تنگه نصب کرده است.
 
نویسنده افزوده است: بارتولدی در نهایت طرح مجسمه آزادی را به شکل فعلی آن ریخته و نام آن را به 'آزادی جهان را روشن می کند' بر آن گذاشت که بعدها به 'لیدی لیبرتی' یا مجسمه آزادی تبدیل شد.
+17
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  هم طرحش قشنگه و هم در کشوری هست که تا حدوده زیادی آزادیه مردمشو محترم میشمره . زنده باد آزادی
  6
  18
  ‌پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.