استفاده فیفا از آزمایشگاه‌های سوئیس برای آزمایش دوپینگ جام جهانی برزیل

فیفا تصمیم گرفته است که برای آنالیز نمونه‌های خون و ادرار بازیکنان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از آزمایشگاه‌های مورد تایید این سازمان در سوئیس استفاده کند.

برزیل که در سال آینده میزبان جام جهانی خواهد بود فاقد سیستم‌های مرتبط با آزمایشگاه‌های ضد دوپینگ است.

پیش از این آژانس بین المللی مبارزه دوپینگ مجوز آزمایشگاه تست دوپینگ ریو دو ژانیرو را لغو کرده بود.

با توجه به اینکه آزمایشگاه ریو تا جام جهانی برزیل نمی‌تواند دوباره مجوز‌های لازم را برای تایید از آژانس بین المللی مبارزه دوپینگ بگیرد، نمونه‌ها به لوزان سوئیس فرستاده خواهد شد.

در بیانیه فدراسیون بین المللی فوتبال در این مورد آمده است: "فیفا و آژانس بین المللی مبارزه با دوپینگ از بهترین تحلیل و آنالیز نمونه‌های خون و ادرار در جام جهانی سال آینده مطمئن خواهند بود و با استفاده از سنجش استروئید شناسنامه بیلوژیکی ورزشکاران برنامه‌ای جامع و کامل برای مبارزه با دوپینگ دارد."

در ادامه این بیانیه آمده است:" فیفا در حال حاضر در حال انجام، اقدامات لازم برای انتقال نمونه‌ها به خارج از برزیل است."

جروم والکه دبیر کل فیفا در توئیتر خود درباره این تصمیم فیفا نوشته است: "تصمیم کمیته مقابل دوپینگ فیفا انتخاب اول ما نبود. ما و وادا (آژانس مبارزه بین المللی دوپینگ) راه دیگری برای حفظ صداقت جام جهانی نداشتیم."

ماه گذشته میشل دوگی، رئیس اداره پزشکی فیفا گفته بود این موضوع "غیر قابل باور" است که میزبان المپیک در سال ۲۰۱۶ امکانات کافی برای گرفتن و آنالیز آن ندارد.

او همچنین گفته بود که فرستادن نمونه‌ها دوپینگ به اروپا علاوه بر افزایش هزینه ها باعث خواهد شد که در کل مراحل آزمایش و آنالیز تاخیر ایجاد شود.

+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.