پاسخ برادر و وکیل دکتر بشیریه به سخنان یک نماینده: او را ظالمانه اخراج کردند و حقوقش را هم ندادند

تصویر اظهارات عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت و گو با عصرایران

عصرایران - چندی پیش، عصرایران با احمد بخشایش اردستانی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت و گویی انجام داد که طی آن ، این نماینده مجلس مدعی شد که دکتر حسین بشیریه ، از دانشگاه تهران اخراج نشده بلکه بازنشسته شده و الان هم حقوقش را می گیرد.
در پی این ادعا ، احمد بشیریه برادر و وکیل دکترحسین بشیریه با ارسال متنی، توضیحاتی را درباره وضعیت برادرش ارائه و سخنان وی را رد کرد.
پیشتر ، سخنان این نماینده درباره جواد طباطبایی ، استاد دیگر دانشگاه تهران نیز تکذیب شده بود.

دکتر حسین بشیریهمتن توضیحات برادر و وکیل دکتر بشیریه به این شرح است:

آقای دکتر بخشایش اردستانی نماینده مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۸ آبان ۹۲ در سایت عصر ایران در مصاحبه‌ای در باره دکتر حسین بشیریه استاد اخراجی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران سخنانی گفته‌اند که کاملا خلاف واقع و عاری از حقیقت اند، لذا ناگزیر به عنوان وکیل دکتر بشیریه نکات زیر را جهت تصحیح اطلاعات آقای اردستانی به عرض می‌رسانم: ایشان گفته‌اند :"...مثل آقای بشیریه، بشیریه هم رفت آمریکا. هر چقدر دعوت به کار شد به ایران بر نگشت..." ؛ این سخن خلاف حقیقت است؛ دکتر بشیریه نه تنها حتّی یک بار هم دعوت به کار نشده بلکه سالها قضیه اخراج غیر قانونی خود را پیگیری کرده ولی‌ تا کنون نتیجه‌ای نگرفته است.

آقای اردستانی در ادامه گفته‌اند: "...چکار باید میکردند؟ باید حقوق مفت به او می دادند؟ به او گفتند بیا خودت را بازنشسته کن، او هم این کار را انجام داد و الان دارد حقوقش را می‌گیرد..."

البته در مورد واژه مفت خواری باید گفت معمولا این صفت در باره کسانی به کار میرود که سمتی را اشغال کرده اند که شایستگی آن را نداشته‌اند فلذا برای حفظ سمت باد آورده از بیان مطالب خلاف حق نیز ابایی ندارند.

 به هر حال دکتر بشیریه از سال ۸۶ که اخراج شد تا کنون دیناری بابت حقوق دریافت نکرده؛ حتّی وجوه کسور بازنشستگی ۲۵ سال خدمت او را هم در نهایت ظلم و بی عدالتی از وی دریغ نموده اند.

 این تضییع حق در حالی‌ صورت گرفته که دکتر بشیریه در زندگی خود جز تدریس و تحقیق منبع درآمد دیگری نداشته و ندارد. از این تضییع مسلّم حق که بگذریم دکتر بشیریه آماج تیرهای زهراگین و تهمت‌های سنگین و دروغین هم قرار گرفته است.

 شگفت اینکه آقای اردستانی به عنوان نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی‌ چگونه از مسائل عادی اداری و استخدامی دانشگاه بی خبرند و باز هم اظهار نظر می فرمایند.

 خواهشمندم این مطلب را جهت تصحیح اطلاعات آقای اردستانی و به منظور بیان حقیقت درج فرمایید که دکتر بشیریه به طور غیر قانونی‌ اخراج شده، بازنشست نشده و حکم اخراج وی به شماره ۶/ ب /  ۱۳/۵/۸۶ موجود است.

شایان ذکر است دیوان عدالت اداری حکم اخراج دکتر بشیریه را نقض و فسخ کرد اما تا کنون مسٔولین امر به آن ترتیب اثر نداده‌اند، در نتیجه حکم اخراج غیر قانونی‌ و غیر عادلانه وی همچنان به قوت خود باقی‌ است. تنها اخراج غیر قانونی‌ ظلم و ستم نیست؛ بیان مطلب خلاف واقع هم ظلم است. 

+62
رأی دهید
-0

azadi-iran - وین - لااتریش
مـــن بسـیار متعحب هسـتم مردم نادان ایران هنوز به این ریاکاران اسلامی دل بستند . اینان روباه صفت تان تاریخ بشریت هستند که به نـــام دین دروغ و ستم و جنایت می کنند. و هنوز عده ای می روند وبه ریییس جمهور انتسابی رای می دهند. پــس بــایـــد گـــفت کــــه خــــــلایــــــق هـــــــــر چــــــــه لایــــــــــــــــــــــــق
‌چهارشنبه 22 آبان 1392 - 23:01
fdsa60 - تهران - ایران
azadi-iran - وین - لااتریش- ببینم تو الان از مردم دانا اتریش هستی؟؟؟ بد نیست یکم ادب و نزاکت رو رعایت کنی.و هرچی به اون ذهن بی ادب و خود برتر بینت میاد رو,ننویسی
‌پنجشنبه 23 آبان 1392 - 07:09
مجیدخان - تهران - ایران
با درود:جنابazad-iran-وین-اتریش.از چی تعجب می کنی؟مردم ریا کارایران جمله ی صحیحی نیست بلکه جایگزین بفرمایید بخشی از ملت ایران که امت اسلامی نامیده می شوندو متاسفانه اکثریت هم هستند.اما هنوز هرچند کوچک اقلیتی غیرتمند و درستکار از ایرانیان پاک اندیش و پاک گوهر در ایران و خارج از آن هستند که برای اعتلای نام این کهن بوم وبر در تلاشند.درود برهمه ی استادان و دانشجویان و آزادگان ایرانی که نام را به نان نفروختند.
‌پنجشنبه 23 آبان 1392 - 09:36
Rommel - سیدنی - استرالیا
باید به این ملاها یک حقوق حق توهش بدهند برای اینکه با این ملت خل و چل که هر چه سرشان می آورند باز هم روز عاشورا می روند وبه هر آهنگی که ملا میزنه میرقصه والا ملا تقصیر نداره
‌پنجشنبه 23 آبان 1392 - 11:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.