کتک خوردن 14 دانش‌‌آموز در صحنه تخریب دیوار مدرسه در تبریز

14دانش‌آموز که با تخریب دیوار مدرسه‌شان وحشتزده از کلاس درس بیرون ریخته بودند از سوی گروهی مهاجم کتک خوردند و روانه بیمارستان شدند.
ماجرا از این قرار بود که صاحب ملک مدرسه با حکم دادگاه و با گروهی کارگر در زمان فعالیت مدرسه با بولدوزر دیوار حیاط را هدف قرار دادند. دانش‌آموزان مدرسه راهنمایی علی‌ابن‌ابیطالب تبریز وقتی در حیاط مدرسه مشغول بازی بودند ناگهان با صدای هولناکی وحشتزده به گوشه‌ای از حیاط پناه بردند، انگار زلزله آمده است. آنان هنوز زلزله غم‌انگیز سال گذشته را فراموش نکرده بودند ولی این بار زلزله نبود بلکه بیل مکانیکی و بولدوزر دیوار مدرسه را فرو ریخت، چند کارگر به همراه چند مرد وارد مدرسه شدند و ترس بچه‌ها بیشتر و بیشتر می‌شد.
معلمان و ناظمان و مدیر مدرسه به همراه بچه‌ها وارد حیاط شدند تا علت این کار را بدانند، پسربچه‌ها که از دیدن بولدوزر و بیل مکانیکی و پلیس ترسیده بودند از مدرسه فرار کردند و چند کارگر نیز با بی‌رحمی با چوب به سوی دانش‌آموزان حمله‌ور شدند و 14 تن از آنان را زخمی کردند.
وضعیت این ماجرا از زبان شاهدان غیرقابل تصور و باورنکردنی بود و به گفته آنان نماینده دادستان نیز بر اجرای رأی دادگاه برای تخریب دیوار مدرسه نظارت داشت.
یکی از مسئولان مدرسه راهنمایی علی‌ابن‌ابیطالب در گفت‌وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: مدرسه از سال‌ها پیش حیاط کوچکی در کنار حیاط اصلی داشت که در زمان یکی از مشاوران حقوقی منطقه 4 حصارکشی شده بود و این مسئول با سندسازی و انتقال آن به خودش ادعا می‌‌کرد حیاط کوچک مدرسه متعلق به اوست.
وی در ادامه افزود: در سیستم آموزش و پرورش اسناد مالکیت مدارس در اختیار دایره حقوقی است و این شخص با استفاده از این موقعیت با سندسازی موفق به گرفتن رأی دادگاه برای تصاحب آن شده بود و ساعت 11 صبح شنبه 18 آبان ماه سال جاری برای تخریب دیوار مدرسه به همراه چند کارگر، مأموران کلانتری و نماینده دادستان مراجعه کرد.
این مسئول افزود: ما از مأموران و مالک ادعاکننده خواستیم در زمان دیگری برای تخریب دیوار بیایند و هم اکنون دانش‌‌آموزان در کلاس‌هایشان مشغول درس خواندن هستند و برای این کار روز تعطیل زمان خوبی است، ابتدا آنان با صحبت‌های منطقی ما از کارشان منصرف شدند ولی ساعت 5/1 ظهر بود که صدایی شبیه به زلزله مدرسه را تکان داد و با این صدا معلمان و دانش‌آموزان و حتی همسایه‌ها نیز بیرون آمدند و با تعجب دیدند بولدوزر و بیل مکانیکی با خراب کردن دیوار وارد مدرسه شده است. صحنه‌ای باورنکردنی بود، هنگامی که تعدادی از بچه‌ها براساس حس کنجکاوی به سوی دیوار فروریخته رفتند کارگران با بی‌رحمی به جان بچه‌ها افتادند و آنان را زخمی کردند و ما فقط توانستیم بچه‌ها را از زیر دست و پای آنان بیرون بکشیم.
وی یادآور شد: پس از این‌که به اورژانس زنگ زدیم 3 آمبولانس به مدرسه آمد و امدادگران سریع بچه‌ها را به بیمارستان منتقل کردند و این مسأله خانواده‌های آنان را بسیار نگران کرد و همچنان تعدادی از دانش‌آموزان به خاطر شدت جراحات در بیمارستان بستری هستند.


این مسئول در پایان گفت: مسئولان آموزش و پرورش و خانواده‌های دانش‌آموزان به خاطر این اقدام وحشیانه از مالک فرضی و کارگران شکایت کرده‌اند و پیگیری شکایت‌ها از سوی مسئولان حقوقی آموزش و پرورش تبریز ادامه دارد.
پدر دانش‌آموز میرمحمد مبین‌فر که پسرش در کلاس سوم راهنمایی مدرسه تحصیل می‌کند به روزنامه ایران گفت: ساعت 3 عصر از مدرسه به من زنگ زدند و گفتند اتفاق بدی در مدرسه افتاده و پسرم به بیمارستان منتقل شده است، سریع خودم را به بیمارستان رساندم و آنجا فهمیدم پسرم به همراه تعداد دیگری از دانش‌آموزان در حمله کارگران به آنان زخمی شده‌اند. وی افزود: وقتی ماجرا را از پسرم پرسیدم وی گفت در کلاس بوده و با صدای ریزش دیوار به تصور این‌که زلزله آمده از کلاس بیرون زده‌اند و دیده‌اند بولدوزر دیوار را خراب کرده است و هنگامی که همه بچه‌ها داخل حیاط بوده‌اند چند کارگر به سوی دانش‌آموزان حمله‌ور شده‌اند و یکی از کارگران با لگد وی را نقش بر زمین کرده و کارگر دیگری نیز با چوب به کمرش کوبیده است.
وی افزود: من به همراه خانواده‌های دیگر شکایت کردیم ولی حرف‌های عجیبی از پلیس شنیدیم به‌طوری که بچه‌های نوجوان ما را متهم قلمداد کردند و احساس کردیم اگر شکایت نکنیم بهتر است.


پدر دانش‌آموز مطلقی نیز در این‌باره به خبرنگار گفت: پس از این‌که به بیمارستان رفتم و پسرم را به خانه آوردم، صبح روز گذشته برای شکایت به کلانتری رفتم و آنجا افسر تحقیق برگه بازجویی از متهم را جلوی من و پسر 13 ساله‌ام گذاشت و از ما خواست تا آن را پر کنیم. وقتی پرسیدم چرا برگه بازجویی را باید تکمیل کنیم، وی جواب داد پسرم متهم است و با این ادعا مجبور شدیم از شکایت خودمان صرفنظر کنیم در حالی که پسرم کتک خورده بود. محمدتقی شمالی پدر یکی دیگر از دانش‌آموزان نیز به شوک گفت: مالک زمین کناری مدرسه با چند کارگر و مأمور پلیس برای تخریب دیوار مدرسه آمده‌اند و پس از این کار در آن ساعت هیچ دیواری را کوتاه‌تر از دیوار دانش‌آموزان مدرسه پیدا نکرده‌اند و این کودکان مظلوم را با چوب کتک زده‌اند.
وی افزود: آثار جراحت روی بدن بچه‌ها خود گویای آن است که آنان در اثر تخریب دیوار مصدوم نشده‌اند بلکه ناشی از ضرب و شتم است. شمالی خاطرنشان کرد: این وقت از روز جایی نبود که مالک، مشکل و اختلافش را حل کند و کودکان بینوا چه گناهی کرده بودند که به خاطر این اختلاف کتک بخورند.
بنابر این گزارش، تحقیقات خبرنگار ایران در این‌باره همچنان ادامه دارد.

+171
رأی دهید
-10

aram. - کردستان - ایران
مثل اینکه جناب دادستان حسابی تغذیه شده...
دوشنبه 20 آبان 1392 - 18:53
کبالت3 - کرج - ایران
خوب موضوع روشن شد فقط پول میتونه جای شاکی رو با متهم عوض کنه و چوب به سر بچه زدن رو توجیه کنه چه شیرینه این پول سردار کبلائی
دوشنبه 20 آبان 1392 - 19:30
بت شکن - مونترال - کانادا
(کمیته ایی تشکیل گردیده تا ایرانیان مقیم خارج از کشور بتوانند به ایران باز گردند)، چقدر خوب ازمان پذیرائی خواهند کرد!!به این میگویند کشوری امن و به قول رفسنجانی دمکرات‌ترین کشور جهان با رعایت حقوق بشری صد در صدی!!!!
دوشنبه 20 آبان 1392 - 19:33
datis - سن دیگو - امریکا
این اتفاق اگر تو همین آمریکایی‌ که رهبرتن میگن شیطان بزرگ افتاده بود پدر پدر ملک و کارگرا و رئیسو وزیرو انچنن در میاردند که دیگه هیچ کس از این..ها نخوره، حالا برین تو صف رای وایسین
دوشنبه 20 آبان 1392 - 18:56
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
تا به امروز همچین صحنه ای نه دیدم و نه شنیدم،
دوشنبه 20 آبان 1392 - 20:01
nousheen - نانت - فرانسه
من فکر نکنم شهر هرت هم اینجور خر تو خر بوده ....
دوشنبه 20 آبان 1392 - 20:09
Anarchist - دبلين - ايرلند
مردم تبریز و کلا آذربایجان مردم با فرهنگی‌ هستند مطمئنا این مسٔله پیگیری خواهد شد و ابعاد مساله بیشتر روشن خواهد شد.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 20:21
alibabatabrizi - تبريز - ايران
برادر زده من هم به این مدرسه میرود .دیروز حال‌ و روز این بچه رو من دیدم واقعاً ا دم دلش خو ن میشود .هم بچه‌ها رو کتک زدن هم تازه بهشون بدهکار هم شدیم .خدا ازشون نگذاره.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 20:31
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
متاسفم برای مردم ایران
دوشنبه 20 آبان 1392 - 21:11
perser68 - فلوریدا - امریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. منظورت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تو که تو تبریز نبودی که ببینی‌!!!یعنی‌ میگی‌ شاید اصلا اتفاق نیوفتاده؟مملکتت رو آب ببره تو و دوستانت رو خواب میبره!!!
دوشنبه 20 آبان 1392 - 21:14
آخونده مفت خور - سیدنی - سیدنی
اگر آقام علی بن ابی طالب این صحنه رو می دید اون کارگرها و شاکی و دادستان رو سرویس میکرد و اون شمشیره ذولفقار رو میکشید بیرون و با یک ضربه اون بیل مکانیکی رو از وسط دو شقه میکرد و به آذریها به زبان آذری میگفت بابا ایولا بوخار موخار دای یوختیحالا دیگه زورتون رو به بچه ها میرسونین ... :D.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 21:52
سرسره - اهواز - ایران
عجب مملکت خرتوخری لابد طرف از اراذل وابسته به حکومت نجس اسلامی بوده
دوشنبه 20 آبان 1392 - 21:55
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. تو فقط بیست و چهار ساعت فدای اغا میشی اصلا وقت نداری ببینی این کلم به سرها تحت رهبری همون اغای شما چه به روز این مملکت اوردند.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 21:44
hamidla - هامبورگ - المان
باید ت.. زد به سید علی!
دوشنبه 20 آبان 1392 - 23:21
عاشق تبریز - تبریز - ایران
احتملا از اراذل جمهورئ نحس اسلام بودن...به امید روزئ که ایران و کشورمان را از این اراذل نجس اسلامئ نجات دهیم..
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 01:07
paksan - آمریکا - آمریکا
حکومت فاسد
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 01:50
فريادزيره آب - اهواز - ایران
فدای آقا الان این نظری که دادی یعنی چی?چیزی نمی گفتی کسی کاری باهات نداشت؛فکرکردی چون ایران کشور اسلامی هست دیگه همه چیز مثل گل و بلبل؛فساد ورشوه وفقروکلاه برداری داره بیدادمیکنه
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 03:56
Saeidbaman - بانکوک - تایلند
کمیسر متهم می‌کند :۱،سند سازی توسط یه سردار یا مزدور صورت گرفته. ۲،نماینده دادستانی خوب سیبیلش چرب شده. ۳،زمینش قناص بوده گفته یه تیکه از زمین مدرسه رو میگیرم چارتا مغازه میندازم بغلش. ۴،بچه‌ها یه کتک سیر میزنم تا قیمت مغازه‌ها یهو بره بالا. ۵،اجرمم تو آیام محرم با آقا. اگر چیزی دیگه به ذهنتون میرسه کامنت بذرید
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 04:59
fodeh - تهران - ایران
با سلام به امید رسیدگی فوری توسط برادران محترم قوه قضائیه
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 06:08
ir2013 - کرج - ایران
واقعا بدم میاد از نیروی انتظامی که واقعا مثل نیروی افتضاحیه اخه این مامورهای وقتی کسی میاد شکایت کنه مگه مامور قاضی هست که تشخیص بده بچه متهم هست یا نه واقعا متاسفم در کشوری زندگی می کنم که هیچ حساب و کتابی نیست من به خاطر پسر بودنم باید توضیح بدم و خواهرم به خاطر دختر بودنش ریشه همه را من در چشم اسلام می بینم که وارد کشور متمدنی شده و پست ترین افراد در آن مشغول کار هستند بس است دیگر
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 09:33
مجیدخان - تهران - ایران
با درود:اگر متن خبر کاملا صحیح و درست باشه واقعا تاسف آوره.تازه اگه ادعاهای مدیر مدرسه غلط هم باشه حمله به مدرسه در ساعات کاری حتی با احکام قانونی کاری غلط و نادرست است.اما یک نکته:حرص و آز ترک و فارس نمیشناسه.پس اگه عین این خبر رو در مورد استان فارس نوشتن بعضی از عزیزان آذری زبان ما نیان بگن همه ی حقیقت های تلخ فقط تو فارس اتفاق می افته.و از این جور چیزا تو تبریز نیست.ما فقط دو جور آدم داریم خوب یا بد.یک فارس خوب با یک ترک خوب با هم کنار میان ولی دوتا ترک یا دوتا گیلک بد یا فارس بد سایه ی همدیگه رو با تیر میزنن.
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 07:19
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
مملکتی که وحشی پرورش میده . به رهبری سید علی‌ یک دست روضه خون و طرف‌دار‌هایی‌ مثل فدای آقا ساندیس خور .
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 11:08
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.