پزشک پرونده ستار بهشتی بازداشت شد

رضا حیدرپور، پزشک بهداری زندان اوین که بدن ستار بهشتی را معاینه و گزارش کرده بود، روز گذشته یک شنبه ۱۹ آبان‌ماه بازداشت و به بند ۲۰۹ انتقال داده شده است.

به گزارش سایت کلمه، ستار بهشتی به هنگام ورود به زندان اوین به بهداری اعزام و بوسیله دکتر حیدرپور مورد معاینه قرار می‌گیرد و گزارش آثار ضرب و شتم و شکنجه هائی که روی بدن وی بوده بوسیله این پزشک در پرونده وی درج می‌گردد.

طبق مقررات هر زندانی جدید که وارد بندهای عمومی زندان اوین می‌شود در ابتدای ورود به بهداری زندان اعزام و پس از معاینه برای وی پرونده پزشکی تشکیل می‌شود.

بنا بر این گزارش، پس از ثبت آثار شکنجه در پرونده ستار بهشتی "به دکتر حیدرپور اجازه داده نشد بیماران بند ۳۵۰ را ویزیت کند و وی را به بند زندانیان مالی منتقل کردند و هفته گذشته نیز او توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد."

بنا به گفته زندانیان سیاسی که دوران محکومیت خود را در اوین گذرانده‌اند، کلیک آقای حیدرپور "از معدود افراد بهداری است که به زندانیان بیمار و نیازمند درمان خدمات درمانی ارائه می‌دهد."

ستار بهشتی، کارگر ۳۲ ساله ای بود که در آبان ماه سال گذشته به خاطر مطالبی که در وبلاگش می نوشت توسط پلیس فتا (پلیس پیگیری جرایم سایبری) دستگیر شد.

پلیس فتا مسئول پی‌گیری جرایم اینترنتی است و آقای بهشتی به "اقدام علیه امنیت ملی" متهم شده بود.

او در جریان بازداشت مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت و جان داد و سپس، در گورستان رباط کریم، محل زندگیش، به خاک سپرده شد.

در پی درگذشت او، غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل ایران، در اظهار نظری وجود آثار کبودی بر بدن آقای بهشتی را تایید کرد.

در همین حال در مهرماه سال گذشته پزشکی قانونی در گزارشی عنوان کرد که مرگ ستار بهشتی بر اثر استرس بوده است. اما ابوالفضل عابدینی زندانی سیاسی بند ۳۵۰ که آقای بهشتی را دیده بود به عنوان شاهد نزد بازپرس ویژه پرونده حاضر شد و گفته می ‌شود به همین دلیل در تابستان سال جاری به زندان اهواز تبعید شد.

+128
رأی دهید
-6

hamidla - هامبورگ - المان
باز شروع شد. آقایان و خانمها که در اینترنت فعال هستید. لطفا اطلاع رسانی کنید جان اینهم مثل پزشک کهریزک جانش در خطر است. بنویسید به هر مجمعی که میتونید. !
دوشنبه 20 آبان 1392 - 15:24
Afshin London - لندن - انگلستان
وبلاگ نویس را بدون محاکمه (محاکمه های استالینی- خامنه ای) میکشند حالا دکتری که گزارش نوشته میگیرند بعد وکیل را میگیرند عکاس را میگیرند خبرنگار را میگیرند خانوادشو تهدید میکنند... اونوقت این بسیجیهای چماقدار ناراحت میشن که گوسفند خطابشون میکنیم و رهبرشون را جلاد آدمخوار
دوشنبه 20 آبان 1392 - 15:53
ناچار - شیراز - ایران
وقتی که زمان رای گیری من مینوشتم که رای نمیدم بعضی ها انتقاد میکردند که باید سرنوشت خودمون رو در دست بگیریم , و غافل از اینکه شما سرنوشتتون رو در دست نگرفتید بلکه روحانی به شیرینی به همه تحمیل شد , و این امر به رای دهندگان به روحانی مشتبه شد که با رای مردم روحانی اومده بالا . حال آنکه این خواست عمیق خامنه ای بود که با روی کار آمدن روحانی پایه های سلطنتش رو محکم کنه . فقط میتونم بگم خدا به داد دل خانواده های زندانیان برسه .
دوشنبه 20 آبان 1392 - 15:59
khan.khan - تهران - ایران
اقایون تورو به همون خدا و دینی که مثلا بهش اعتقاد ...!!دارین دست از سر بچه های این ملت بر دارین .این همه ظلم روزی چنان گریبان گیرتان می شود که مرغ های آسمان باید به حالتان زار بزنند البته خفاش ها و کرکس ها ....از ما گفتن بود دیگه خود دانید ..!!
دوشنبه 20 آبان 1392 - 16:23
zavareh - رودسر - ایران
قابل توجه هموطنانی که بعد از انتخاب آخوند روحانی شادی کنان به خیابانها ریختند و برقص و پایکوبی پرداختند. آخر تا کی‌ بایستی سر ما را این‌چنین شیره بمالند و به ریشمان بخندد؟ بابا به خودتان بیایید، ۳۵ سال است در نکبت و سیاهی بسر می‌بریم، واقعا کافی‌ نیست؟؟؟
دوشنبه 20 آبان 1392 - 16:29
علیرضا خان - لندن - انگلستان
به خدایی خدا از این رژیم کثیف تر پست تر و جنایت کار تر خودشه.عمق فجایع اینها بعدها نمایان میشه و تاریخ درباره این حیوانها قضاوت خواهد کرد.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 17:01
potatis - مالمو - سوئد
رژیم خونخوار اسلامی به درستی ثابت کرده که اصلاح پذیر نیست. متاسفانه از زمان روی کار اومدن روحانی و با هماهنگی همین ملیجک رهبر یعنی روحانی قتل مردم ایران سرعت گرفته.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 17:52
بت شکن - مونترال - کانادا
(کمیته‌ای تشکیل گردیده تا ایرانیان مقیم خارج از کشور بتوانند به هنگام بازگشت به وطن با اغوشی باز پذیرائی شوند) البته آن دسته از ایرانیانی که مرگ ستار بهشتی‌ را طبیعی و در نهات نهایت خود زنی‌ میپندارند به آنها شغل‌های شریف و پر درآمد هم پیشنهاد میشود!!!
دوشنبه 20 آبان 1392 - 19:54
raha1984 - هامبورگ - المان
حالا حتما میخواهند بگن با خود همین دکتر درگیری داشته و اثار ضرب و شتم در اثر همین درگیری بوده
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 09:00
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
این رژیم خونخوار مثل سگ هار داستان قلعه حیوانات می‌‌مونه . فقط بلدند پاچه بگیرند .
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 11:12
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
تمام ایران در بازداشت به سر میبرد. منتها این بنده خدا هم زیر نظر مستقیم یک مامور و یک بازپرس.
‌چهارشنبه 22 آبان 1392 - 00:54
birmingham - شیراز - ایران
اصلا جمهوری اسلامی با انسان صادق حساسیت داره یا باید دزد باشه یا دروغ گو
‌چهارشنبه 22 آبان 1392 - 02:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.