رئیس فیفا: همه بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار خواهد شد

سپ بلاتر به ایران، قطر و امارات متحده عربی سفر کرده استسپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال، پس از دیدار شیخ تمیم بن احمد آل ثانی امیر قطر، هرگونه امکان میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را با کشورهای اطرافش رد کرد.

آقای بلاتر گفته است:"همان طور که کمیته اجرایی فیفا در ماه اکتبر بر این موضوع تاکید کرد، همه بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ بدون هیچ شکی در قطر برگزار خواهد شد."

پیش از این رئیس فیفا از احتمال بررسی امکان سهیم کردن ایران و امارات متحده عربی در میزبانی این رقابت‌ها سخن گفته بود.

آقای بلاتر گفته بود که مقام‌های چند کشور در خاورمیانه برای مشارکت در میزبانی جام جهانی ابراز علاقه کرده‌اند.

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال هفته گذشته به تهران سفر کرد و دیدارهایی با مقام‌های ایرانی داشت. آقای بلاتر به جز ملاقات با علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، با حسن روحانی، رئیس‌جمهور هم دیدار کرد.
'جام جهانی در زمستان برگزار نخواهد شد'

قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است و گرمای شدید این کشور در فصل تابستان باعث شده فیفا این امکان را بررسی کند که جام جهانی ۲۰۲۲ در فصل پاییز یا زمستان برگزار شود.

ولی رئیس فیفا گفته است که به دلیل احترام به المپیک زمستانی تاریخ جام جهانی ۲۰۲۲ را ماه‌‌های ژانویه و فوریه برگزار نخواهد شد.

آقای بلاتر گفته است به احتمال زیاد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ماه‌های نوامبر و دسامبر انجام خواهد شد:" این منطقی است که جام جهانی را در آخر سال میلادی برگزار کرد. ما نمی توانیم همزمان دو مسابقه بزرگ جهانی داشته باشیم."

فیفا ماه گذشته پس از آنکه نگرانی‌هایی در مورد دمای بالای قطر در تابستان به‌وجود آمد، کمیته ویژه‌ای را مامور بررسی تغییر تاریخ جام جهانی ۲۰۲۲ کرده بود.

رئیس فیفا در مورد تاریخ احتمالی برگزاری جام جهانی قطر گفته است:" جام جهانی ۲۰۲۲ احتمالا در نوامبر و یا دسامبر خواهد بود، دقیقا نمی توانم تاریخ مشخصی را بگویم ولی احتمالا از دهم تا دهم این دو ماه خواهد بود."

پیش از فدراسیون ورزش‌های زمستانی در نامه‌ای به برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در زمستان اعتراض کرده بود، رئیس فیفا درباره احتمال همزمانی المپیک زمستانی و جام جهانی قطر در سال ۲۰۲۲ گفته است:" در ژانویه و فوریه المپیک زمستانی برگزار می‌شود، برگزاری جام جهانی در این دو ماه بی احترامی به سازمان المپیک است و مسئله دوم مشترک بودن حامیان اقتصادی، رسانه‌ها و دارندگان حق پخش تلویزیونی این دو رخ داد ورزشی است."

+14
رأی دهید
-45

مهرداد2538 - تهران - ایران
بخاطر پول ممکن است در آینده جشنهای کریسمس را در تابستان و مراسم حج را در ماه ربیع الاول برگزار کنند. کی به کیه؟!
یکشنبه 19 آبان 1392 - 17:51
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
فساد همه جای دنیارو برداشته آخه خدا وکیل قطر باید میزبان باشه بعد میگن همه چیز پول نیست.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 21:03
khyar - اوپسالا - سوئد
اره خوب وقتی‌ بجای صندلی بهش گفتن بشین روی ساک دستی‌ خودت فهمید بابا ابروی فوتبال میره اگه ایران میزبان این جم بشه. این لینکا ببین تا بفهمین چرا میزبانی مشترک به ایران نرسید. https://www.youtube.com/watch?v=h5c-Km9IBU0
یکشنبه 19 آبان 1392 - 22:19
mO30TAKTAZ - دوحة - قطر
اى وللل کى میرسه که ما هم بازیهاى جام جهانى از نزدیک ببینیم انشاللة که تا اونموقع زنده ایم
دوشنبه 20 آبان 1392 - 10:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.