ایران از افتتاح خط تولید موشک با سوخت جامد خبر داد

ایران از افتتاح خط تولید موشک پدافند هوایی جدیدی با نام «صیاد ۲» خبر داده است که به گفته وزارت دفاع جمهوری اسلامی٬ موشکی با سوخت جامد و با برد متوسط و ارتفاع بلند است.

به گزارش واحد مرکزی خبر٬ حسین دهقان٬ وزیر دفاع ایران روز شنبه٬ ۱۸ آبان‌ماه در توضیح ویژگی‌های این موشک که به گفته وی بر اساس «فناور‌‌ی‌های روز دنیا» طراحی شده٬ گفت: «این موشک دارای موتور با سوخت جامد با سامانه هدایت ترکیبی و قابلیت عملیاتی بالا است.»

آقای دهقان افزود: «این موشک قادر است انواع بالگردها٬ هواپیماهای بدون سرنشین و اهداف با سطح مقطع راداری کوچک و دارای سرعت و مانور بالا را در محدوده عملیاتی خود منهدم کند.»

خبرگزاری تسنیم٬ نزدیک به سپاه پاسداران نیز به نقل از آقای دهقان آورده است که «صیاد ۲» دارای «قابلیت بالای ضدجنگ الکترونیک و ردیابی خودکار و مستقل» است.

در حالی که در سال‌های اخیر اسرائیل مدام از گزینه حمله نظامی علیه تاسیسات اتمی ایران سخن به میان آورده و آمریکا نیز بارها تاکید کرده که گزینه نظامی علیه ایران روز میز باقی است٬ ایران در تلاش بوده است تا سطح توانایی نظامی خود را بالا ببرد و هر بار در جریان مانورهای نظامی٬ تولیدات جدید نظامی خود را به نمایش بگذارد.

آقای دهقان در این خصوص روز جمعه گفت: «صنایع هوافضای وزارت دفاع بحمدالله به سطحی از فناوری و قابلیت رسیده که قادر است به صورت کاملا بومی نیازمندی‌های موشکی نیروهای مسلح را طراحی و تولید کند.»

وی در ادامه توضیح داد که  طراحی و ساخت موشک‌های «سجیل٬ شهاب یک٬ دو و سه٬ قیام٬ فاتح٬ ظفر٬ قادر٬ نصر و دهلاویه» بخشی از «توانمندی موثر و بازدارنده» ایران است.

جمهوری اسلامی در چندوقت اخیر بارها اظهار کرده است که توان نظامی‌اش در بالاترین حد ممکن است.


دهقان: به زودی سامانه‌ای برای مقابله با تهدیدهای غافلگیرانه تولید می‌کنیم

وزیر دفاع ایران ۱۸ آبان ماه همچنین خاطرنشان کرد که سامانه «تلاش» به منظور پوشش نقاط حساس و مقابله با تهدید‌های هوایی غافلگیرانه٬ در آینده نزدیک در چرخه تولید قرار می‌گیرد.

آقای دهقان در خصوص ویژگی‌های پدافند هوایی تلاش گفت: «این سامانه٬ یک سامانه پدافند هوایی برد متوسط و ارتفاع بلند است که برای مقابله با اهداف پرونده از جمله هواپیمای جنگنده و بمب‌افکن به کار گرفته می‌شود و قادر است انواع بالگردها و هواپیمای بدون سرنشین را نیز منهدم کند.»

وی افزود: «سامانه تلاش به منظور آشکارسازی و ردگیری هدف موشک صیاد ۲ به منظور پوشش نقاط حیاتی و حساس کشور در مقابله با تهدیدات هوایی غافلگیرانه هواپیمای مدرن جنگی طراحی و ساخته شد که بحمدالله با تست‌های موفقی که انجام داده است٬ در آینده نزدیک در چرخه تولید قرار خواهد گرفت.»

+68
رأی دهید
-30

arian1 - ابادان - ايران
نظام منفور اخوندی از ترس نابودی واز دست دادن قدرت بیشتر سرمایهای کشور راخرج تصلیحات نظامی. سپاه وبسیج میکند تا شاید بتواند زمان بیشتری برای بقای خود داشته باشد اما غافل از انکه روز نابودی انها هر روز نزدیکتر می شود.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 14:15
eshgeman iran - ایران - ایران
نظام قدرتمند جمهوری اسلامی به حدی قوی وتوانمندشده است که دیگر اراجیف های مثلarian1 - ابادان - ایران - فقط به درد لای جرزمی خوره. جناب ناراحت نباش این نظام اگرقرار بود به حرف مثل تو نابود بشه زودترازاینها نابود می شد.منافقین هم مثل تو یک ماه ،شش ماه،پنج ماه می کردند ولی چی شد ؟ آخرش خودشان شرشان کنده شد. بنازم به این ملتی که قافیه را نباخته است. زنده بادایران، زنده باد ارتش سرافراز وسپاه جان برکف ایران
یکشنبه 19 آبان 1392 - 14:52
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
تبریک. یعنی دقت مانور بالا، برد و سرعت بیشتر و با وزن کمتر و نتیجتا مستحکم تر کردن پایه های انقلاب. شیعیان همیشه در طول تاریخ ثابت کردند که مرد عمل هستند.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 14:52
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
arian1 - ابادان - ایران درود بر تو
یکشنبه 19 آبان 1392 - 16:42
biparva-jan - تهران - ایران
درود بر متخصصین صنعت دفاعی کشور که با محصولات خود کسانی که اندیشه حمله به ایران رو در ذهن دارند رو وادار میکنند که قبل از عملی کردن اندیشه شوم خود بارها و بارها به عواقب ان فکر کنند.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 17:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
۳۴سال تهدید و ۳۴ سال سامانه!یه رژیم آدمخور مذهبی‌ قرون وسطایی داستانی بهتر از این میتونه بگه!؟
یکشنبه 19 آبان 1392 - 17:36
marg bar doshman - لندن - انگلستان
درود بر جمهوری اسلامی ایران هروز با اقتدار تر و با قدرت تر ,,مرگ بر زده ایرانی
یکشنبه 19 آبان 1392 - 17:43
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
تا کور شود هر انکه نتواتد دید...
یکشنبه 19 آبان 1392 - 18:51
کبالت3 - کرج - ایران
یعنی ذغال سوزه ؟
یکشنبه 19 آبان 1392 - 20:38
perser68 - فلوریدا - امریکا
فدای آقا - دانمارک. هنوز پایه‌های انقلاب شما شله!؟ترس وجود جمهوری فاسد اسلامی رو داره میخوره!. اول دسته بیلتون رو درست کنید تا از چین گدایی نکنید، باقی‌ پیشکش!چقدر خوش باور((-:
یکشنبه 19 آبان 1392 - 21:44
سرسره - اهواز - ایران
vahidtaheri-به کوری چشم شما این نظام به پایان عمر ننگینش رسیده چه توافق کنه چه نکنه درهردوصورت به ضرر منافع نا حقش وبه نفع مردم مظلوم ایرانه شایدم دست خدا ازاستین اسراییل بیرون اومد وزودتر کل سردمداران جمهوری اسـ... روبه زباله دان تاریخ فرستاد الهی امین
یکشنبه 19 آبان 1392 - 22:17
shayan_nahavandian - پاریس - فرانسه
کبالت3 - کرج - ایران :: نه، کبالت سوزه :-))))
یکشنبه 19 آبان 1392 - 22:38
Arian1 - ابادان - ايران
تاریخ نشان داده است که تمام حکومتهای دیکتاتور وضد مردمی ارتشی قوی داشته اند اما حتی داشتن یک ارتش قوی با تجهیزات گوناگون نتوانسته است که انها ا از سقوط نجات دهد. امیدوارم که این توضیح برای کارمندان وزارت اطلاعات نظام جنایتکاراسلامی که در این سایت رخنه کرده اند کافی باشد اما حتی درک ان هم فهم می خواهد که متاسفانه انها ندارند.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 22:38
sharafYabi - بیمبه - انگولا
هر موقع توانستند جلوی فحشا، دزدی، غارت بیتالمال، جنایت، مقتول شدن دست کم ۷ نفر در روز، فساد اداری، بجلترین جنس‌های دنیا، ۱۵ میلیون جوانان بیکار، غارت گران بی‌سواد و و و را بگیرند، آن روز، روز افتخار است. تمام این موشکها و افتخارت نظامی از رده خارج شده و بند به یک تلنگر تکنولوژی فقط یک سوراخ دیگر برای دزدیهای صد میلیون دلاری برادران قاچاقچی است. هندوستان موشکی فرستاد به مرّیخ با هزینه ۷۵ میلیون دلار، شرط میبندم این سوخت جامد صدها میلیون دلار پای من و شما حساب شده.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 23:41
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
آریان بروید و تاریخ شیعه را مطالعه کنید. آن تاریخی که شما گفتی، تاریخ مصرفش گذشته، باید بندازیش دور.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 00:16
lona_düsseldorf - دوسلدورف - آلمان
پاینده و سرفراز با د ایران و ایرانی‌ ،لعنت خدا بر ضد ایران و ضد ایرانی‌ .چه از آمریکا بگیر تا فرانسه و آلمان ،چین ،و این حکومت ضد ایرانی‌ علی‌ چلاق عملی‌ بنگی
دوشنبه 20 آبان 1392 - 02:32
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
سرسره - اهواز - ایران....بفرما با سرسره تا قعر .....
دوشنبه 20 آبان 1392 - 04:13
pervisir - تهران - ایران
ارتش قوی نیاز هر کشوریست چه دیکتاتور باشد چه دموکرات بنابراین باید از داشتن ارتش قوی خوشحال بود نه ناراحت .اونچرا که شماها را باید نگران کنه مردم ضعیف النفس خوش باوراست عامی است که به هر تبلیغاتی میرقصد .در ضمن این موشک یک کپی اصلاح شده از موشک استاندارد هست که تولیدشده .بحرحال موفقیت خوبی است اگه طبق ادعای وزیر دفاع عمل کنه .
دوشنبه 20 آبان 1392 - 05:20
Afshin London - لندن - انگلستان
بیشتر از پنجاه ساله که کشورهای پیشرفته از سوخت جامد برای موشک استفاده میکنند. حالا این خالی بندان با موشکهایی که از چین و کره شمالی میخرند پز شو میدن و گوسفندان عزیز هم بع بع میکنند
دوشنبه 20 آبان 1392 - 16:18
سرسره - اهواز - ایران
vahidtaheri-توبیشتر احتیاج داری وگرنه امرت نمیگذره
دوشنبه 20 آبان 1392 - 22:13
pervisir - تهران - ایران
Afshin London - عزیز .نشون دادی تو انگلیس هم زندگی کنی باز هم متمدن نمیشی پس ذات هرکس با رفتن به کشورهای دیگر درست شدنی نیست .
‌سه شنبه 21 آبان 1392 - 06:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.