پیاز بدون اشک تولید شد/ نوع جدید پیاز برای کاهش وزن و بیماریهای قلبی

دانشمندان یک نوع جدید از پیاز تولید کرده اند که خردکردن آن موجب سوختن و اشک ریختن چشمها نمی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیازهای بدون اشک نه تنها از سوختن و اشک ریختن چشم جلوگیری می کند بلکه مانع بروز بیماریهای قلبی عروقی و افزایش وزن نیز می شوند.

کولین سی ادی و همکارانش به عنوان محققان این پروژه اشاره کردند که این پیاز دارای ترکیبات شیمیایی منحصر به فردی است که موجب می شود اثر تحریک کننده اشک آن کاهش یابد.

این تیم تحقیقاتی یک نسخه از پیازهایی را تولید کرده است که موجب می شود ترکیب سولفور آن شبیه به ترکیبی شود که در سیر وجود داشته باشد، این امر موجب می شود که پیاز بی اشک دانشمندان علیه ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی نیز به کار رود.

بسیاری از مردم سیر می خورند و از آن در ترکیبات دارویی خود استفاده می کنند تا از تجمع پلاکتهای خونی که موجب شکل گیری لخته های خونی در شریانها می شود جلوگیری کرده باشند. سیر همچنین دارای تأثیرات کاهش وزن هم محسوب می شود. دانشمندان می خواستند بدانند که آیا پیاز جدید هم تأثیرات مشابهی روی سلامتی دارد یا خیر.

دانشمندان در آزمایشهای آزمایشگاهی نشان دادند که عصاره پیاز بدون اشک تاحد زیادی از شکل گیری پلاکتهای خونی جلوگیری می کند که این میزان در مقایسه با پیاز معمولی و حتی سیر بیشتر است.

سایر نتایج نشان داد که پیاز جدید دارای همان خواص ضد تورمی چون پیاز معمولی است. این پیاز همچنین بسیار بیش از پیازها و سیرهای عادی در کاهش وزن موثر است.

نتایج این تحقیقات در مجله انجمن شیمی آمریکا که تحت عنوان کشاورزی و شیمی غذا منتشر می شود، به چاپ رسیده است.

+18
رأی دهید
-4

sayeh tars - لندن - بریتانیا
چه مسخره دنشمندها اگه خیلی‌ وقت اضافه دارند برن دارو برا سرطان و داروی واسه اعتیادی و از بین بردن اعتیاد بسازن
یکشنبه 19 آبان 1392 - 13:15
iSam - لندن - انگلستان
sayeh tars - لندن - بریتانی. اتفاقا خیلی برای این ها کار کردند و دارند میکنند بخصوص در انگلیس که بهترین و بزرگترین جا برای پزشکی و تحقیقاتش است ولی متاسفانه شما مثل اغلب هموطنان تحقیق نکرده ای و سخن میگویی. مساله اعتیاد یک مساله فرهنگی و بخصوص سیاسی است و به رسیدن به آرزوی شما، به این راحتی ها نیست.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 20:27
yashainiran - ایران - ایران
امیدوارم که تراریخته نباشد. iSam - لندن - انگلستان گل گفتی دمت گرم
یکشنبه 19 آبان 1392 - 23:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.