سرایت ممنوعیت حضور زنان از فوتبال به اتومبیل‌رانی

در حالی مقامات فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از ایران خواسته‌اند که امکان حضور زنان در ورزشگاه‌های فوتبال را فراهم کردند، خبر ممنوعیت حضور زنان تماشاگر و مسئول برگزاری "مسابقات سرعت" در پیست اتومبیل‌رانی آزادی منتشر شد.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران -ایرنا- روز شنبه ۱۸ آبان (نهم نوامبر) گزارش داد که از حضور زنان در پیست اتومبیل‌رانی آزادی جلوگیری شده است.

روز جمعه حراست مجموعه ورزشی آزادی از حضور معدود تماشاگران زن در جریان دور نخست مسابقه‌های سرعت جلوگیری کرده است.

این ممنوعیت تنها شامل تماشاگران نشده است. مسئولان اجرایی و روابط عمومی فدارسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی، عکاسان و خبرنگاران زن نیز از ورود به این پیست منع شده‌اند.

ایرنا اضافه می‌کند که این تصمیم موجب شد که دونفر از زنان مسئول برگزاری که وظیفه زمان‌گیری از مسابقه را برعهده داشته‌اند با میانجیگری مسئولان فدارسیون و با تاخیر در سرکار خود حاضر شوند.

محدودیت برای زنان و درخواست میزبانی رقابت‌های بین‌المللی

بر اساس این گزارش‌ها در روز جمعه، فریبا جوانمری، نایب رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی ایران نیز به سختی توانسته است در محل مسابقه سرعت حاضر شود.

روز شنبه حمیدرضا مهرعلی، سرپرست این فدراسیون به خبرگزاری ایرنا گفت که حراست مجموعه ورزشی آزادی یک روز پیش از برگزاری مسابقه سرعت اطلاع داد که زنان اجازه‌ی ورود به پیست آزادی را نخواهند داشت.

وی افزود که در حال رایزنی هستیم تا این مشکل رفع شود. وی اشاره نکرد که این رایزنی‌ها با چه کسانی و یا نهادهایی در حال انجام است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که ایران خواستار میزبانی یک مرحله از رالی خاورمیانه در تابستان سال آینده است.

اتومبیل‌رانی از جمله ورزش‌هایی است که زنان ایرانی در آن با محدودیت‌های کمتری فعالیت دارند. به نظر می‌رسد با وجود امیدواری‌های موجود برای بهبود شرایط حضور زنان در ورزش ایران، برخی در حکومت ایران در پی ایجاد محدودیت‌های بیشتر در این زمینه هستند.

+54
رأی دهید
-30

azadi-iran - وین - لااتریش
این خانم های ایرانی با توجه به بی احترامی به حرمت شان با این حال التماس می کنند که برای این رژیم اتومبیل رانی کنند. چقدر به تحقیر عادت کرده این ملت . نـــــــوش جــــا نــتـان بـــاشـــد.
شنبه 18 آبان 1392 - 22:21
mehrdad58 - لندن - انگلیس
روحانی مچکریم ! زاقارت
شنبه 18 آبان 1392 - 23:59
Marde shab - لندن - انگلستان
خواهشاً با منفى دادن، باعث حذف خبر به این مهمى نشید... لطفاً !!!!
شنبه 18 آبان 1392 - 23:51
mehrdad58 - لندن - انگلیس
روحانی مچکریم ! زاقارت
شنبه 18 آبان 1392 - 23:59
شنگول و منگول - لندن - انگلیس
چه حسن کچل چه کچل حسن ، مردم ایران چه فکری کردند که رفتند به نمایندهٔ رهبری ری دادند که رئیس جمهور شه ؟! جدی جدی توقع داشتند چیزی عوض شه ؟! چند سال از انقلاب می‌گذره ؟! کی‌ میخواهند از این خواب خرگوشی بیدار بشن ؟! بابا سوپر من اگه می‌خواست از ته چاه بیاد بیرون نجاتتون بده تا حالا اومده بود !!!
یکشنبه 19 آبان 1392 - 00:36
davood63 - تهران - ایران
هر دم از این باغ خبری نو می‌رسد،،،،،،،
یکشنبه 19 آبان 1392 - 08:58
Afshin London - لندن - انگلستان
که گفتید حسن کلیدساز همه چی را درست میکنه !!!!!؟؟
دوشنبه 20 آبان 1392 - 16:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.