اسرائیل؛ پشت پرده کارشکنی فرانسوی‌ها در مسیر توافق تاریخی ایران و گروه 5+1؟

نامه نیوز می نویسد : در حالی که قرار بود نشست روز سوم مذاکرات ژنو ساعاتی پیش از سر گرفته شود اما گزارش‌های رسیده از سوئیس حاکی از کارشکنی وزیر خارجه فرانسه در روند به نتیجه رسیدن توافقات صورت گرفته در ژنو حکایت دارد.

به گزارش نامه نیوز، از روز گذشته جمعه که مذاکرات فشرده ای در ژنو میان ایران و گروه 1+5 در جریان بود، سفر از پیش تعیین نشده وزرای خارجه گروه 1+5 به ژنو برای پیبوستن به مذاکرات هسته ای ایران از اهمیت و وجود نشانه هایی مبنی بر توافق اعضای حاضر بر متن پیشنهادی ایران خبر داد.

به گونه ای که جان کری سفر خاورمیانه ای خود را برای سفر به ژنو نیمه کاره رها کرد، وزیر خارحه فرانسه و آلمان و همچنین انگلیس هم یکی پس از دیگری خود را به ژنو رساندند تا به گفته بسیاری از رسانه های خارجی در جلسه اعلام توافق طرفین بر سر متن پیشنهادی ایران برای برداشتن گام نخست در حل مناقشه هسته ای ایران حضور داشته باشند.

در این بین لوران فابیوس، وزیر خارجه فرنسه بر خلاف دیگر همتایان در اظهارنظرهایی دوپهلو تاکنون بر طبل بی اعتمادی در این مذاکرات کوبید و مشخصا از اسرائیلی ها حرف به میان آورد و منافع آنان را در این بین مهم خواند.

در همین راستا در حالی که قرار بود ساعت 11 امروز شنبه روز سوم مذاکرات آغاز شود اما گزارش های رسیده از ژنو جکایت از کارشکنی وزیر خارجه فرانسه در روند توافقات و به تعویق افتادن مذاکرات حکایت می کند. این درحالیست که ویلیام هیگ وزیر امورخارجه انگلیس نتیجه مذاکرات را مثبت دانسته است و جان کری نیز که دیشب جلسه ای سه جانبه با اشتون و ظریف داشت تاکید کرده است که سخت بر روی متن توافقنامه کار خواهند کرد.

فابیوس دقایقی پیش در آخرین اظهار نظر خود در این باره، گفت: روند مذاکرات پیشرفت بسیار خوبی داشته است و البته به اندازه کافی نبود و متن اولیه نیز راضی کننده به نظر نمی رسید. با برخی از مسائل متن رائه شده موافق نیستیم. البته ایران تاکید دارد که تحریم های زیادی رفع شود.

+35
رأی دهید
-38

albalooo - لندن - انگلستان
دارا و سارا دق مرگ نشه خیلی کاره
شنبه 18 آبان 1392 - 16:52
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
ای ایلچی کفتار پیر (فرانسه)...
شنبه 18 آبان 1392 - 18:17
marg bar doshman - لندن - انگلستان
مرگ برفرانسه نوکر اسراییل
شنبه 18 آبان 1392 - 18:37
آزاد10 - آلمان - المان
این نتانیاهو و رفیقهاش تا خاکستر ایران و اسرائیل رو نبینند راضی نمیشوند. کی میخواهند بفهمند که این ره به ترکستان است.
شنبه 18 آبان 1392 - 18:56
biparva-jan - تهران - ایران
صهیونیست کچل بی مغز آلت دست.
شنبه 18 آبان 1392 - 20:34
malek-welkin - کلگری - کانادا
اصلا کار اسرائیل نیست این حیله سیاسی خودشون هست. حتی ممکن هست با هم دچار اختلاف هم بشوند .
یکشنبه 19 آبان 1392 - 05:17
Borzo - شهرکرد - ایران
حالا فرض کنید تحریمهارابرداشتند چه سودی برای مردم ایران داره؟ دلارهای نفتی دوباره سرازیر میشوند بطرف سوریه؛لبنان؛فلسطین؛عراق؛امریکای جنوبی؛افغانستان؛کشورهای افریقاءی وبیت مقام وقاحت. این وسط هیچ چیزی نصیب مردم ایران نمشه جز اعدام ؛ففقر؛ سرکوب بیشتر. البته جیره یک مشت مزدور که ۳۵ ساله خون مردم ایران را دارند میمکند یقینازیاد خواهد شد مثل این مزدوری که بنام marg bar doshman - لندن - انگلستان در اینجااز جمهوری ماست مالی داره حمایت مکنه.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 05:09
Dara va sara - پرت - استرالیا
Borzo - شهرکرد - ایران..........دوست عزیز. میشه همین مطلبی که نوشتی را . با مته و یا با دریل و شاید هم با سمبه و اگه نتونستی با میخ آهنی.ویا به هرچی که دم دست داری....تو کله این جماعت مخ لس و مغز سنگ کنی؟؟
یکشنبه 19 آبان 1392 - 11:07
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
albalooo - لندن - انگلستان....قربونت برم این پیغام تو دقیقا مثل انداحتن یک سنگ است در چاه....است اون ذوتا (دارا و سارا و رفیقش آلمان-دسلدرف) را تحریک میکنه.. سرو کلشون پیدا بشه باید همه در بریم ها...
یکشنبه 19 آبان 1392 - 07:17
Dara va sara - پرت - استرالیا
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی.......در ضرب المثلی که زدی..معمولا. یک دیوانه سنگ و میندازه تو چاه......بسیجی هستی. اون به کنار. از مخ هم تعطیل هستی. اونم به کنار. رفیقاتم که دیوانه خطاب میکنی . اونم به کنار....لااقل اسامی افراد رو یاد بگیر.بیسواد..من خیلی رفیق دارم.....///// از قدیم خوب گفتن که: بسیجی میمیرد. منطق نمی پذیرد.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 17:20
biparva-jan - تهران - ایران
تو یکی از منطق حرف نزن Dara va sara که کامنت های تو خود خوار بین امریکا پرست رو همه دیده اند. تویی که بمب هسته ای در دست امریکا، تنها استفاده کننده از بمب های هسته ای رو جایز میدونی و در دست ایران که هرگز به جایی حمله نکرده، نه.
دوشنبه 20 آبان 1392 - 02:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.