آتش‌سوزی در پرواز پکن - تهران/ مهارت خلبان جان مسافران را نجات داد

پرواز پنجشنبه شب پکن - تهران لحظاتی پس از پرواز با نقص فنی و آتش سوزی مواجه شد اما سرانجام هواپیما با مهارت خلبان در فرودگاه پکن به زمین نشست.

به گزارش خبرنگار مهر، پرواز پکن به مقصد تهران با شماره پرواز 801 که پنجشنبه هفته گذشته قرار بود فرودگاه پکن را به مقصد فرودگاه امام خمینی ترک کند دچار نقص فنی شده و موجب ترس و وحشت مسافران شد.

این هواپیمای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار بود که ساعت 24 به وقت محلی،  فرودگاه پکن را به مقصد تهران ترک کند اما به دلیل نقص فنی این پرواز با تاخیر 4 ساعته انجام شد.

براساس این گزارش، پس از اینکه هواپیما در ساعت 4 صبح از باند فروگاه پکن برخاست پس از 20 دقیقه پرواز با نقص فنی مواجه شده و یکی از موتورهای هواپیما آتش می گیرد.

سرانجام خلبان توانست با مهارت، هواپیما را دوباره در فرودگاه پکن به زمین بنشاند اما این موضوع موجب ترس و وحشت مسافران شده و مشکلاتی را برای آنها به همراه داشت.

یکی از مسافران این پرواز با بیان اینکه این هواپیما با تاخیر پرواز داشته بنابراین نقص فنی آن قبل از پرواز هم مشخص شده بود، گفت: این هواپیما چند دقیقه پس از پرواز، دچار آتش سوزی شد و تنها مهارت خلبان بود که جان مسافران را نجات داد.

وی افزود: خلبان توانست با وجود نقص فنی، هواپیما را دوباره به فرودگاه پکن بازگرداند اما این موضوع موجب ترس و وحشت مسافران شده و شرایط نامناسبی را برای مسافران ایجاد کرده بود.

+202
رأی دهید
-3

shooshtari - اهواز - ایران
کاش نام خلبان را هم میگفتید تا بنوعی از ایشان تقدیر شده باشد
شنبه 18 آبان 1392 - 19:23
آیینه - آلمان - آلمان
خلبان عزیز درود بر شما. ممنون که چشمان بسیاری را به انتظار نگذاشتی. بهترینها را برایت آرزو دارم
شنبه 18 آبان 1392 - 20:10
juvel - اسلو - نروژ
بخدا که این خلبانا دیوانند پشت این هواپیماها مینشینند باید همشون بذارند برند از اون مملکت یا همگی‌ اعتصاب کنند.
شنبه 18 آبان 1392 - 20:44
رستگار501 - برن - سویئس
جون آدم در مقابل کمی ارزانتر بودن بلیط هواپیما یا نا آگاهی از وضعیت بد هواپیماهای ایرانی . وقتی از 47 هواپیمای ایران ایر 15 تای آنها بعلت نبود قطعه یدکی زمین گیر شده اند و بقیه هم در فرم کنترل اصلی( -13) با چند علامت X قرمز یعنی اجازه پرواز ندارد , پرواز می کنند , سرنشینان باید احتمال برنگشتن به خانه شان را هم بدهند. ولی انرژی هسته ای حق مسلم ماست ، اگر جان خود و عزیزانتان را دوست دارید از مسافرت کردن با هواپیماهای ایرانی خوداری کنید.
یکشنبه 19 آبان 1392 - 00:35
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
امیدوارم که این خلبان به خاطر نجات جان مسافران و جلوگیری از چند روز عزای عمومی, مجبور به‌‌ استعفا نشه .
یکشنبه 19 آبان 1392 - 05:28
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
متاسفانه چند سال پیش چنین وضعیتی برای پرواز ایران ایر در مسیر بیشکک - تهران رخ داد که هواپیما پس از پرواز از فرودگاه بیشکک - قرقیزستان بلافاصله آتش گرفت و بیش از نیمی از مسافران هواپیما در داخل هواپیما زنده زنده در آتش سوختند !! ایران ایر ناامن ترین شرکت پروازی جهان است. آنها نسبت به ایمنی پروازها اصلا توجهی ندارند و لذا با هواپیماهای ایران ایر سفر کردن یعنی به استقبال مرگ رفتن!! در ایران ایر کسی احساس مسئولیت نمی کند و جان مسافر بی ارزش است! من متاسفانه چند باری مجبور به پرواز با این شرکت هواپیمائی شدم ولی واقعا ریسک کردم و آخرین بار هم سه چهار سال پیش همین مسیر را با این هواپیما البته تا ژاپن رفتم ولی الان مسیر ژاپن را حذف کردند و این مسیر فقط از تهران تا پکن است و بالعکس. همان موقع همه اش نگران بودم ولی آنموقع چاره ای نداشتم . منبعد اگر حتی مجبور هم بشوم دیگر هرگز با ایران ایر پروازی را انجام نخواهم داد ،حتی بلیط مفت هم باشد، نمی ارزد!!
شنبه 25 آبان 1392 - 14:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.