سپ بلاتر خواهان حضور زنان ایران در استادیوم‌های فوتبال شد

 رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در دیدار خود با معصومه ابتکار و علی لاریجانی خواستار رفع ممنوعیت حضور زنان در استادیوم‌های ایران شد. او گفت قصد دخالت در امورداخلی ایران را ندارد، اما از این تبعیض ناخرسند است.

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در بازدید خود از تهران خواهان رفع ممنوعیت حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال کشور شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که سپ بلاتر در دیدار خود با معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست ایران خواستار رفع این ممنوعیت شد. بلاتر گفت:« در فرصت دیدار امروز خود با معصومه ابتکار خواستار آن شدم تا ایران موانع فرهنگی برای حضور زنان در استادیوم‌های فوتبال را برطرف کند.»

رئیس فیفا تاکید کرد که او قصد دخالت در سیاست و امور داخلی ایران را ندارد. با این‌حال به عنوان رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال از این محدودیت علیه نیمی از جامعه ناخرسند است و وظیفه‌ی خود می‌داند که رفع این ممنوعیت را گوشزد کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه بلاتر گفت که این خواسته ‌را بار دیگر در دیدار با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای‌اسلامی ایران نیز تکرار کرده است. به‌گفته بلاتر لاریجانی به او قول بررسی برای رفع این ممنوعیت را داده است.

تقدیر شجاعی از حمایت‌های بلاتر از فوتبال زنان

سپ بلاتر در دیدار خود از تهران در محل تمرین تیم ملی فوتسال زنان ایران نیز حضور پیدا کرد. فریده شجاعی، نایب رئیس فدراسیون فوتبال ایران از حضور سپ بلاتر تقدیر کرد و گفت که فدراسیون بین‌المللی فوتبال همیشه از فوتبال زنان ایران حمایت کرده است.

شجاعی به حمایت‌های بلاتر از حق شرکت زنان فوتبالیست ایرانی با پوشش اسلامی در میادین ورزشی اشاره کرد و گفت رئیس فیفا یکی از کسانی بود که همیشه تلاش کرد تا زنان کشورهای مسلمان به دلیل پوشش اسلامی از حق شرکت در میادین ورزشی محروم نشوند.

ممنوعیت حضور زنان در استادیوم‌های ایران از بعد از انقلاب اسلامی آغاز شد. تاکنون بارها گروه‌های مختلف زنان خواستار رفع این ممنوعیت شده‌اند.

گروهی از فعالان زن ایرانی در دهه‌ی هشتاد با راه‌اندازی کمپین "حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی" که به کمپین "روسری سفیدها" هم مشهور شد، خواستار حضور در استادیوم‌های فوتبال شدند.

محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری خود با صدور حکمی اجازه‌ی حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی را صادر کرد. این حکم بلافاصله با واکنش تند بعضی از مراجع تقلید روبرو و لغو شد. مقامات ایران مدعی هستند که این ممنوعیت به دلیل حفاظت از زنان در برابر ناسزاگویی مردان در استادیوم‌های فوتبال و "برای امنیت" آن‌ها است.

+41
رأی دهید
-1

AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
این احمق ها هیچ اطلاع رسانی در مورد این خواسته بلاتر تو رسانه هاشون به زبون نیاوردن و فقط یاد گرفتن به سود نظام حرف بزنن و از بلاتر کمک بخوان فقط به سود منافع خود و نه مردم! بی انصافی و خودکامگی رژیم تا کی؟!
شنبه 18 آبان 1392 - 13:04
*پسر شجاع* - تهران - ایران
برو بابا خدا پدرتو بیامرزه ..اینا زبون آدمیزاد حالیشون نمیشه..
شنبه 18 آبان 1392 - 21:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.