سپ بلاتر: سعی می کنیم بلوکه شدن پول ایران برطرف شود

سپ بلاتر، رییس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در نشست خبری امروز خود در تهران گفت بلوکه شدن پول ایران از سوی قدرت‌های سیاسی تحمیل شده اما این سازمان بدون شک سعی می کند این مشکل تا کنگره بعدی فیفا برطرف شود.

رئیس فیفا که  برای سفری دو روزه به منظور دیدار و گفتگو با مقامات ایرانی وارد تهران شد، روز پنجشنبه ۱۶ آبان با شرکت در یک نشست خبری گفت که بلوکه شدن پول ایران از سوی قدرت‌های سیاسی تحمیل شده و فیفا نمی‌تواند تصمیم‌های سیاسی را تغییر دهد.

او در ادامه گفت: "تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم تلاش برای برون‌رفت کشورها از مشکلاتی است که به آن دچار شدند به همین خاطر در مذاکراتی که با دولت سوئیس داشته‌ایم قرار شده دفتری به نام سکو تاسیس شود که توسط آن، این حق به فوتبال ایران بازگردد."

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال روز گذشته پس از ورود به تهران با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران دیدار و گفتگو کرد.

او ضمن مثبت خواندن این ملاقات در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد مرکز توسعه فوتبال آسیا به تهران بیاید تاکید کرد: "به این مسئله آگاه هستیم اما هنوز به طور رسمی درخواستی در این خصوص به ما ارائه نشده است."

آقای بلاتر سپس در مورد ثبت حجاب بانوان فوتبال ایران در اساسنامه رسمی فیفا گفت که باید دید چگونه این مسئله در برد فیفا حل و فصل می‌شود.

جلسه بعدی بورد بین المللی فوتبال (نهاد مرجع قانونگذاری در فوتبال) ۲۸ فوریه ۲۰۱۴ برگزار می شود.

آقای بلاتر تایید کرد که این موضوع اول باید مورد تایید اعضای بورد قرار گیرد.

او در خصوص حضور بیشتر زنان در ورزشگاه ها گفت که از این طرح حمایت می‌کند اما خاطرنشان کرد که فیفا نمی‌تواند قوانین کشورها را عوض کند.

او تاکید کرد: "فقط حمایت از این طرح‌ها از عهده ما برمی‌آید".

+31
رأی دهید
-4

shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
....‌ای خاک عالم بر سر ما، آخه انقدر ما ذلیل شدیم. دیگه بدبختی ما به کیده که سپ بلاتر می‌خواد پا میان بگذار و پول‌های بلوکه شده ما را آزاد کنه. وقتی‌ مملکت می‌دهید دست اون لات چاله میدان، افتخارش این بود که میگفت رفتیم نیویورک با اون گندشون دست به یقه‌ شدیم. یک هوا پیما پر از کور کچل می‌ کرد به اسم شرکت در سازمان ملل می‌برد سفر تفریحی و خرید. هیچ کس هم صداش در مملکت در نمی‌آمد. توف بر این ایرانی‌ بودن،،، خود بنده هم یکیشون که صداش در نیامد.،،، باید رفت دست عرب ها بوسید گفت بابا حقتونه، واقعا شما‌ها عرضه دارید. همه چی‌ ما را بردید به جاش یه دین دوره زمان شاه ویز ویز به ما انداختید، بابا ایول.....بهترین عشق‌های دنیا میکنند، بهترین اجناس دنیا مال این عرب ها هست. تازه ما بهشون میگیم بیابان گرد سوسمار خور.
جمعه 17 آبان 1392 - 13:28
delmorde - یوتوبوری - سوئد
فقط میتونم بگیم برای خودمون متاسفم چون تعدادی به نام بسیجی و سپاهی داریم که در عین ایرانی بودن کوکورانه خود را بخاطر چندصدتومن برژیم اخوندها فروختند و پشت خود را دولا کردند تا اخوند با سوار شدن بر انها بر ملت حکومت کند غافل از انیکه بخود و نسل خود داره خیانت میکنه.
جمعه 17 آبان 1392 - 17:23
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
شیطون به شماها میگویند ظاهربین از قدیم گفتند گوشت خودمونو میخوریم، منت قصاب نمیکشیم. نسلهای آینده از ما باافتخار یاد خواهند کرد نه بعنوان نوکر اجنبی.
جمعه 17 آبان 1392 - 20:16
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
این خودش رئیس دزد،معلوم نیست چقدر از این قطریا باج گرفته برای میزبانی جامعه جهانی‌.
جمعه 17 آبان 1392 - 21:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.