سعید مرتضوی: پاداش من مدال است نه محکومیت و بازجویی

سعید مرتضوی پیش از ورود به دادسرا گفت: من باید در این دادگاه(پالیزدار) ۱۰۰درصد تبرئه شوم چرا که به وظیفه قانونی خود در پرونده پالیزدار عمل کرده‌ام.

به گزارش فارس، دقایقی پیش دادگاه پالیزدار در دادسرای کارکنان دولت آغاز شد.

سعید مرتضوی متهم این پرونده پیش از ورود به دادسرا با حضور در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: «باند پالیزدار بعد از اینکه در دادگاه کیفری استان محکوم شد، عده‌ای از متهمان آن مشغول مجازات شدند و تحمل کیفر می‌کنند».

وی افزود: در این پرونده از من و سرپرست دادسرای کارکنان دولت و همچنین بازپرس رسیدگی کننده به عنوان اتهام بازداشت غیرقانونی شکایت شد.

مرتضوی تصریح کرد: در رابطه با اتهام بازپرس در شعبه 76 دادگاه کیفری استان رسیدگی شد و وی از اتهام بازداشت غیرقانونی تبرئه شد اما به دلیل اتهاماتی همچون رفتار نامناسب و خلاف قانون به 500 هزار تومان جزای نقدی محکوم شد.

مرتضوی تأکید کرد: همچنین معاون من از هر نوع اتهام تبرئه و قرار منع پیگرد برای وی صادر شد.

مرتضوی در خصوص علت حضور خود در دادگاه، گفت: این گروه از من به دلیل بازداشت غیر قانونی شکایت کردند و من در این جلسه حضور پیدا کردم تا پاسخ شکایت آنها را بدهم.

متهم این پرونده در خصوص روند فعالیت گروه پالیزدار گفت: این گروه با سوء استفاده از بحث تحقیق و تفحص مجلس از قوه قضاییه وارد سازمان بازرسی شدند و بسیاری از اسناد محرمانه و سری را از این سازمان خارج کردند و در منزل خود نگهداری کردند.

وی افزود: «حتی چند ماه پس از اتمام تحقیق و تفحص و بعد از مصاحبه‌های زنجیره‌ای پالیزدار حفاظت اطلاعات قوه قضاییه در بازرسی از منازل این باند یکی از پرونده‌های ربوده شده را پیدا کرد».

وی افزود: این افراد بسیاری از اصول اسناد پرونده را از داخل پرونده ربوده بودند و حتی بسیاری از اسنادی را که ارتباطی با تحقیق و تفحص نداشت همچون صورتجلسه‌های دادگاه انقلاب درباره بازجویی از یکی از جاسوسان شوروی نگهداری کرده بودند.

مرتضوی ادامه داد: ما باید این افراد را بازداشت می‌کردیم و از آنها تحقیق می‌شد تا پرونده کامل شود به همین جهت من به عنوان دادستان تهران به تکلیف قانونی خود عمل کردم و هیچ تخلفی از موازین قانونی وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه باید 100درصد تبرئه شود، گفت: این گروه در مصاحبه‌های خود با استناد به اسناد غیر واقع بیش از 10 نفر از علما و مراجع را به اتهامات سوء استفاده مالی و اقتصادی محکوم کردند که مرحوم عسگراولادی هم جزء کسانی که از سوی این افراد به فساد اقتصادی محکوم شده بود.

وی افزود: «این اتهامات خلاف واقع بود چرا که باند پالیزدار به گزارش اولیه سازمان بازرسی استناد کرده بود در صورتی که پس از رسیدگی مشخص شد که موضوع اشتباه است».

مرتضوی خواستار رعایت عدالت شد و گفت: اگر رسیدگی منطبق بر عدل و عدالت باشد باید به ما مدال پاداش دهند نه اینکه از ما بازجویی و ما را محکوم کنند.

یکی از خبرنگاران گفت که گروه پالیزدار از این شکایت دارد که شما آنها را باند خطاب می‌کنید که مرتضوی گفت: « خطاب کردن باند مربوط به من نیست بلکه حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در گزارش خود از کلمه باند برای این گروه استفاده کرده ضمن اینکه در قانون مجازات اسلامی هرگاه جرمی از سوی بیش از 3 نفر رخ دهد برای آن گروه عنوان باند تلقی می‌شود».

خبرنگار فارس پرسید که اگر اخطار دستور جلب برای شما صادر نمی‌شد بازهم به دادگاه می‌آمدید، مرتضوی پاسخ داد: من هر زمانی که بازپرس حتی تلفنی من را احضار کند حاضر می‌شوم اما دلیل عدم حضورم در دو جلسه قبل این است که به دلیل فرا رسیدن ایام عزاداری در یزد به سر می‌بردم.

وی با اشاره به اینکه اگر حکم دادگاه علیه او باشد اعتراض خواهد کرد، گفت: این حق طبیعی است که در آئین دادرسی حقوقی به متهم داده می‌شود.

+12
رأی دهید
-92

perser68 - فلوریدا - امریکا
دادستان زابل منتظرته!برو پیشش، هم بهشت نصیبت میشه،هم همه اون قیافه آدم خورت رو دیگه نمی‌بینند!قاتل سادیسمی
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 02:26
benetton - لندن - بریتانیا
بوی بد ببیخشید قیافه نافرم.....ببیییییییین مدال می‌خوای بیا من مال بکن بائر رو بهت بدم،...خخخخخخخخخخ
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 01:59
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
مرتضوی گفت: « خطاب کردن باند مربوط به من نیست بلکه حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در گزارش خود از کلمه باند برای این گروه استفاده کرده ضمن اینکه در قانون مجازات اسلامی هرگاه جرمی از سوی بیش از 3 نفر رخ دهد برای آن گروه عنوان باند تلقی می‌شود». پس ریشه کلمه باند از صدر اسلام اومده ما خبر نداشتیم(باند پانسمان جنگ احد، باند هواپیمای هارون، باند خلاف یزید، باند موادمعاویه، باند ضبط ماشین بلال حبشی، باند بزرگراه همت
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 04:52
razmandeh - استکهلم - سوئد
مدال جنایت ، مدال رذالت ،مدال بی‌ وجدانی ، مدال خدمت به آخوند ................. باید همه این مدلهرا بگردنت بندازند تا سنگینی‌ آن گردنت بشکند ،،،جانی پست فطرت
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 05:02
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
باشد در ان دنیا مدال بگیری با چه مدرکی گسی که درامتحان نمرهء صفر گرفته که او را تشویق و یا رتبه نمی دهند که شاید در دهات شما اینجوری باشد تا کی توهّم بایستی داشته باشی مردک.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 05:16
souroosh - ساری - ایران
قاتل. جنایتکار سادیسمی
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 05:45
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
مدالت تو کهریزک آمادس که برات اعمال کنن!!
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 05:57
paksan - آمریکا - آمریکا
هر کسی از قوه قضائیه بخواد تحقیق کنه سرنوشتش همین میشه چون انقدر عدالت و پاکی در این قوه که منتسب به علی (ع) هم خودشون رو می کنند هست که هرکی شک کنه زندان که هیچ بتونند اعدامش میکنند . اگر کسی به خودش و کارکردش شک نداشته باشه چرا باید از تحقیق و تفحص بترسه ؟! چرا تمام نهادهای زیر نظر رهبر اجازه نمی دن یک گروه نماینده مجلس که از خودشون هم هستند مسائل ادارای و ضوابط رو تحقیق و تفحص کنند ؟! هیچکس تا حالا نتونسته از سپاه و صداوسیما و قوه قصائیه و سایر ارگانهای عریض و طویل زیر نظر رهبر و بررسی مالی و کاری کنه و به هیچ کجا پاسخگو هم نیستند و دوسوم بودجه و درآمد کشور رو هم می خورن .فساد و دزدی و تبهکاری و تبانی و تقلب تو دامنه رهبر دیکتاتورهای جهان موج میزنه و فقط یک قلم بودجه های نهادهای تحت نظر ایشون رو مقایسه کنید با بودجه دولت می فهمید که 70 میلیون جمعیت یک طرف هستند و 2الی 3 میلیون طرف دیگه تازه بیشتر هم می برند
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 05:31
amir-amir - تورنتو - كانادا
عاقبت تو در این است که واجبى را بهت مى خورانند
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 06:52
problem - تهران - ایران
ای کثافت قاتل. اینشااللههرچه زودتر به سزای اعمالت برسی.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 07:55
problem - تهران - ایران
ای کثافت قاتل. اینشاالله هرچه زودتر به سزای اعمالت برسی.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 07:56
hamidla - هامبورگ - المان
بوش میاد اینهم میره پیش سعید امامی!
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 08:57
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
هروقت این یارومرتضوی رومیبینم یاد یه خوک میوفتم که داره تولجن خودش غلت میخوره.کثافت اشغال.
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 11:11
بت شکن - مونترال - کانادا
بهتری مدال برای جانیانی مثل تو، بطری نوشابه شیشه ایی، تخم‌مرغ آب‌پز داغ، باتوم برقی‌، خلاصه همان لوازمی که خودت برای شکنجه پاک‌ترین انسان‌های ایران تجویز میکردی!!!
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 12:15
مهم - بروكسل - بلزيك
البته درست و واقعیتو میگه واقعا حقش است مدال بگیر مدال جنایت مدال تجاوز و شکنجه مدال پستی و به درجه از کثافت رسیدن اینهمه بدبخت سعی‌ کرده به این درجه از کثافت و وحشیگری رسیده باید مدال بدن بهش
‌پنجشنبه 16 آبان 1392 - 14:47
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
دقیقا جمله‌ای که اصغر قاتل قبل از اعدام در میدان توپخانه به مأمورین اجرای حکم گفته بود.
جمعه 17 آبان 1392 - 02:45
ارش کمانگیر - مشهد - ایران
این مرتضوی را باید هر یک ماه یکدفعه جلوی چشای مردم دارش بزنن.....واقعا ادم کثیف و نامردیه...خیلی از جوانهای مارو این به کشتن داد...باید 10 دفعه جنازشم دار بزنند بعد لاشو یکجایی چال کنند....یعنی ادم به این نامردی تاحالا تو این دوره نه شنیده بودم نه دیده بودم.....یعنی اینو از ته قلبم میگم که اگه خدا جای حق نشسته باید به فجیع ترین حالت از این حیوون تقاصشو بگیره..یعنی واقعا اه خیلی از پدرها و مادرها پشت سر این خوناشام هست....خدا به اون پدر و مادرها صبر بده
جمعه 17 آبان 1392 - 07:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.