تذکر پنج نماینده مجلس به وزیر اطلاعات در مورد فرزندان موسوی

پنج نماینده مجلس ایران روز سه‌شنبه، ۱۴ آبان‌ماه، در مورد «عدم شفاف‌سازی» درباره ماجرای پیش آمده برای فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در روز عید غدیر گذشته به وزیر اطلاعات در دولت حسن روحانی تذکر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، علی مطهری، نماینده تهران،‌ به اتفاق چهار نماینده دیگر، مسعود پزشکیان، عبدالکریم حسین‌زاده، عابد فتاحی و غلامرضا تاج‌گردون روز سه‌شنبه به احمد علوی، وزیر اطلاعات، در مورد اتفاقی که برای دختران آقای موسوی افتاد تذکر داده‌اند.

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از رهبران جنبش اعتراضی پس از انتخابات ۱۳۸۸، می‌گویند روز پنج‌شنبه، دوم آبان، برای ملاقات با پدر و مادر خود به محل حصر آنها رفته بودند و پس از آن که در مقابل درخواست ماموران امنیتی زن برای درآوردن تمام لباس‌های خود برای بازرسی بدنی مقاومت کردند، از مامور امنیتی سیلی خورده و مورد ضرب‌وشتم و بی‌احترامی قرار گرفته‌اند.

به گفته زهرا موسوی در گفت‌وگویی با وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، ماموران امنیتی در خفا بارها از آنها عذرخواهی کرده‌اند، اما «همین که مسئله عمومی شد، ورق برگشت و ما متهم به جوسازی شدیم».

پس از آن که یکی از مقامات وزارت اطلاعات بدون آن که نامش فاش شود فرزندان آقای موسوی را در این غائله مقصر شناخت، وزیر دادگستری در دولت آقای روحانی نیز در واکنش به گزارش‌ها مبنی بر «ضرب‌وشتم» دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گفت: «این یک ماجراجویی و جوسازی رسانه‌ای بود و متاسفأنه این حرف‌ها حاشیه‌سازی است و دولت بنا نیست وارد این ماجراها شود.»
این در حالی است که قبل از آقای پورمحمدی، سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده بود که وزارت اطلاعات در حال رسیدگی به این مسئله است.

اکنون در حالی که وزیر اطلاعات هنوز در این باره موضعی نگرفته، پنج نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی از او خواستار شفاف‌سازی در این باره شده‌اند.

علی مطهری، نماینده اصول‌گرای مجلس، پیشتر در مصاحبه‌ای هشدار داده بود که ابتدا به وزیر اطلاعات در این باره تذکر کتبی می‌دهد و «اگر به نتیجه نرسد، سوال از وزیر اطلاعات را به جریان می‌اندازم و ایشان باید به مجلس بیاید و پاسخ بدهد».

وب‌سایت کلمه پیشتر در روز یک‌شنبه گزارش داده بود که پس از حادثه روز عید غدیر، فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد موفق شده‌اند بار دیگر با آنها ملاقات کنند. کلمه حال این دو در زمان ملاقات را خوب، اما در عین حال «نگران و ملتهب» از اتفاق روز عید توصیف کرده است.

پنج روز پیش نیز زهرا موسوی، دختر دوم میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با رد ادعاها مبنی بر این که او و خواهرانش آغازگر و مقصر درگیری اخیر با ماموران امنیتی بوده‌اند، گفت که آنها در دولت جدید با شعار «شفاف‌سازی» انتظار نداشته‌اند «واقعیت‌هایی که رخ داده آن هم توسط چیزهایی مثل منبع آگاه یا موثق تکذیب شود».

+71
رأی دهید
-3

sharafYabi - بیمبه - انگولا
نوش جانتان. دست مامورین اطلاعات درد نکند. در دوران صدارت پدرت میلیونها مورد از این بدتر بر سر مادر و خواهران ملت، با عذاب آمد. دهها موردش را خودم شاهد بودم. هم عذاب این دنیا را خواهید کشید هم عذاب Here after.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 20:05
perser68 - فلوریدا - امریکا
این آقا نماینده مجلس انگار سکته کرده تو این عکس، لب و دهنش ک ج شده!شاید کار زیاد میکنه و زحمت زیاد میکشه! پس شایعهٔ بود که نمایندگان مجلس فاسد آخوندی کم کارند((-:
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 20:08
حق انتخاب - بارسلون - اسپانیا
خون دختران موسوی از خون جوانان بلوچ و کرد رنگین ترست؟؟؟؟؟ چرا در مورد موج اعدامها که یادآور دهه شصت است تذکر نمی دید؟.
‌چهارشنبه 15 آبان 1392 - 20:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.