لیست اجاره بهای خانه‌های مجردی در تهران

یک اتاق با کاربری مسکونی و مساحتی کمتر از 40 مترمربع با سرویس کامل با شرایط 10 میلیون تومان ودیعه و 150 هزار تومان اجاره ماهانه به بازار اجاره سپرده شده است که مالک عنوان کرده واحدش را به خانم کارمند یا دانشجو اجاره می‌دهد.

به گزارش نامه به نقل از دنیای اقتصاد، علاوه براین، واحدی نوساز به متراژ 50 متر مربع با تمامی امکانات با 100 میلیون تومان رهن کامل به متقاضی تحویل داده می‌شود و طبق جزئیات ذکر شده در این فایل افراد مجرد هم می‌توانند اقدام به اجاره واحد مذکور کنند.

از سوی دیگر در خیابان رودکی یک واحد 45 متری برای اجاره معرفی شده است و موجر اعلام کرده است: تخفیف ویژه‌ای برای متقاضی دانشجو در نظر گرفته است.

به طور چشمگیری واحدهای متراژ کوچک یا سوئیت‌ها در بازار مسکن برای اجاره به افراد مجرد در نظر گرفته شده است.

شواهد در بازار مسکن نشان می‌دهد اگرچه همچنان عده‌ای از موجران در بازار اجاره مخالف اجاره واحدشان به افراد مجرد هستند، اما روز به روز به تعداد واحدهای مسکونی برای اجاره به افراد مجرد افزوده می‌شود و این مساله نشان می‌دهد که پدیده خانه مجردی در جامعه در حال تبدیل به امری طبیعی است.

در همین رابطه رییس اداره سلامت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پدیده خانه‌های مجردی معتقد است: نباید درباره خانه‌های مجردی ارزش‌گذاری کرد، زیرا برخی افراد به دلایل تحصیل و کار و علل دیگر ناگزیر به زندگی در خانه‌های مجردی می‌شوند.

سهیلا امیدنیا در رابطه با این مساله اظهار کرد: پدیده خانه‌های مجردی، ضرورت زندگی مدرن است و نباید به صورت پیش‌داورانه به آن به عنوان یک آسیب نگاه کنیم، چراکه تعداد زیادی از دانشجویان، زنان مطلقه، مهاجران و حتی برخی از افراد به دلیل حمایت نشدن از سوی خانواده و مشکلات اقتصادی و ناسازگاری فرهنگی با خانواده در خانه‌های مجردی زندگی می‌کنند. با این تفاسیر اغلب خانه‌های مجردی در کشور متعلق به افرادی است که برای کار و تحصیل به شهر دیگر مهاجرت کرده‌اند و افراد کمتر از 30 سالی که در شهر خودشان خانه مجردی دارند، هنوز در جامعه نداریم.

وی بر طبیعی بودن این موضوع اینطور  تاکید می‌کند که پدیده خانه مجردی در همه کشورهای صنعتی وجود داشته است و کشور ما هم به سمت صنعتی شدن در حال پیش رفتن است پس این رویداد قابل انتظار است.

+38
رأی دهید
-13

samuk66 - لندن - انگلستان
چه قدر ما ایرانی‌ حبیب عرضه هستیم!
دوشنبه 13 آبان 1392 - 02:44
marg bar doshman - لندن - انگلستان
من تو لندن واسه یه استودیو فلت که اندازه یه اتاقم تو ایران نیست دارم ماهی ١١٠٠ پوند پول میدم ,,ایران بهتر از همه اجا
دوشنبه 13 آبان 1392 - 03:35
meli na - لندن - انگلستان
سالهاست که به ما ایرانیها یاد داده اند به مشکلاتمان بخندیم و همدیگر را مسخره کنیم..... ای وای من.
دوشنبه 13 آبان 1392 - 07:58
amooojoghdeshakhdar - ونیز - ایتالیا
marg bar doshman - لندن - انگلستان : حاجی تو که این همه دلت از لندن پره پاشو برو ایران،ورمین راست کارته به مولا
دوشنبه 13 آبان 1392 - 20:50
iSam - لندن - انگلستان
marg bar doshman - لندن - انگلستان. تو لندن شما مینیمم ۳۰۰ هزار تا داری درمیاری و دیپوزیت هم دو برج اجاره میدی ولی تو تهران کارمند بدبخت به زور ماهی ۷۰۰ هزار تومان حقوق میگیره اونوقت باید برای اجاره حداقل خانه ۳۰ میلیون پیش بده و ماهی ۵۰۰ هزار اجاره. حالا فهمیدی جریان چیه یا هنوز با پول آقات داری پز میدی آقازاده!؟
دوشنبه 13 آبان 1392 - 22:43
iSam - لندن - انگلستان
اشتباه تایپی را لطفا اصلاح کنید. ۳ هزار تا نه ۳۰۰ هزار تا. marg bar doshman - لندن - انگلستان. تو لندن شما مینیمم ۳ هزار تا داری درمیاری و دیپوزیت هم دو برج اجاره میدی ولی تو تهران کارمند بدبخت به زور ماهی ۷۰۰ هزار تومان حقوق میگیره اونوقت باید برای اجاره حداقل خانه ۳۰ میلیون پیش بده و ماهی ۵۰۰ هزار اجاره. حالا فهمیدی جریان چیه یا هنوز با پول آقات داری پز میدی آقازاده!؟
‌سه شنبه 14 آبان 1392 - 00:20
Boogie Nights - لندن - انگلیس
iSam - لندن - انگلستان. در کل حرفت درسته ولی مینیموم ٣ هزار پوند درآمد خیلی ور ار واقعیت و پرت هست.یه درصد محدودی اینجور درآمدی دارن.
‌سه شنبه 14 آبان 1392 - 20:46
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.