استیضاح؛ پاسخی به اخراج داماد و همسر صیغه ای!

عصرایران - در حالی که برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن در چند روز اخیر خبر از استیضاح احتمالی وزیر صنعت و معدن دادند خبرنگار ما درباره دستور اخراج بیش از 200 نفر از شهرک های صنعتی تهران و دلیل استیضاح نعمت زاده اعلام شده اطلاعات جالبی به دست آورد.

تاکنون تنها 35 نفر از کارکنان این شرکت دولتی که قراردادشان شهریور ماه پایان یافته بوده با رضایت شخصی از شرکت جدا شده اند این افراد به طور صد در صد غیر قانونی در سال جاری بر خلاف ماده 124 قانون بودجه استخدام شده بودند که بر اساس این ماده قانونی مدیران قبلی استخدام کننده آنان باید مورد تعقیب قضایی قرار گیرند.

آنچه احتمال استیضاح وزیر به دلیل غیر واقعی دستور اخراج 200 نفر از کارکنان شرکت شهرک های صنعتی تهران از سوی چند نماینده مجلس را مشکوک و معنی دار می نماید واقعیتی به نام استخدام های توصیه ای این افراد در سال های اخیر است .

طی چند سال گذشته شرکت شهرک های صنعتی تهران بیش از 3 برابر چارت مصوب نیرو استخدام کرده در نتیجه بودجه احداث شهرک های صنعتی به جای کمک به تولید خرج حقوق های چند میلیونی افرادی شده که بسیاری از انان با توصیه مستقیم برخی از نمایندگان مجلس  پست های حساس این شرکت دولتی و مهم در عرصه صنعت پایتخت را بدون هیچ تجربه ای اشغال کرده اند.

داماد 25 ساله یکی ار آقایان معاونتی مهم را بر عهده داشته و همسر موقت دیگری نیز معاون دیگر این شرکت است و البته خواهر و پسر عموی ایشان نیز استخدام هستند. یک دانش آموخته مواد دانشگاه آزاد تنها 2 ماه پس از فارغ التحصیلی پست مدیریتی اشغال کرده و سپس به معاونت شرکت ارتقا یافته است. از این دست استخدام های غیرقانونی می توان به انتصاب کارشناس تربیت بدنی به مدیریت یک شهرک صنعتی دیگر در تهران و حتی به کارگیری نیروهای سیکل با معرفی نمایندگان مذکور در شرکت شهرک های صنعتی تهران اشاره کرد.

واقعیت تلخ تر اینکه بر اساس آمار رسمی حدود 70 میلیارد در سال گذشته صرف هزینه های جاری این شرکت از جمله حقوق این افراد شده است. جالب تر اینکه مدیرعامل سابق این شرکت که عمده این تخلفات در دوران وی در 3 سال گذشته اتفاق افتاده خود نیز تجربه ای در عرصه شهرک های صنعتی نداشته و حتی مقام بالاترش که معاون وزیر و مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران بوده با مدرک کارشناسی ادبیات و علوم اجتماعی سکان کشتی بزرگ صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور را در دست داشته است.

اکنون این سوال وجود دارد که انگیزه طرح سوال و استیضاح وزیر صنعت بیشتر ناشی از ترس چند نماینده معدود از به خطر افتادن موقعیت نزدیکانشان است یا دلسوزی برای صنعت؟

+76
رأی دهید
-3

sama128 - شیراز - ایران
مردم خوب و شریف ایران احمدی نژاد به خاطر گندی که زد ، دزدی ها و اختلاس های فراوان مدیران و معاونت های او و همچنین بی قید و بند بودن او در تمامی امور مملکت باید محاکمه و با او برخورد شود به خاطر حیف و میل بیت المال باید مورد مواخذه قرار گرفته تمام پول های دزدی شده به خزانه مملکت برگردد و تمامی این باند بازی ها و فامیل بازی ها باید با آن برخورد شود وگرنه این مملکت هیچ گاه درست نخواهد شد جای احمدی فشار در تشخیص مصلحت نظام نیست جای او در زندان اوین است . باید با او برخورد شود
دوشنبه 13 آبان 1392 - 06:26
biparva-jan - تهران - ایران
همین چیزها است که مملکت رو به خاک سیاه نشانده وگرنه تو ایران اینقدر ثروت ملی و نیروی انسانی وجود داره که پشت ملت زیر تحریمهای بی رحمانه امریکا خم نشه.
دوشنبه 13 آبان 1392 - 07:48
كمال كميلي - تهران - ایران
درکلیه سیستم های اداری ازنهادرهبری گرفته تاپایین ترین رده هاکه ازاعتباردولتی تغذیه می کننداین موارد وشبیه ان زیاد است چون این مملکت مدیریت سالم وقادری نداشته و اکثرمدیران ارشد ان ضعیف-ناکارامد-منفعت گرا وناشایست میباشنداین امری طبیعیست خلاصه بگویم کشور ایران مثل یک کشتی بزرگیست که متاسفانه دست دزدان دریایی افتاده و هربلائی که دلشان بخواهد سر ان در می اورند ومردم .....هم فقط نظاره گر هستند ودم برنمی اورند
دوشنبه 13 آبان 1392 - 09:30
بت شکن - مونترال - کانادا
من فقط عاشق این شعار احمدی نژاد بودم که همیشه دم از پاکترین دولت تاریخ ایران می‌زد!!
دوشنبه 13 آبان 1392 - 10:41
goosfand - نیویورک - آمریکا
اونهایی که طرفدار دموکراسی هستند ببینند که این چرندیات دموکراسی چه بلائی سر کشور آورده؛ بابا وقتی‌ یه شاه داری، یه خونواده مفت‌خور به نام دربار داری که کم و بیش ثابته؛ اما وقتی‌ که رییس جمهور داری، یه دولت جدید پس از هر دوره داری که میشه چندین و چند خونواده مفت‌خور، حتا تا .. صیغه‌ای طرف! درد اینجاست که خودت با دست خودت رای میدی و یه آشغال رو تازه‌نفس واسه خوردن میاری بالا؛ اما توی پادشاهی، این قرتی بعضی‌ها رخ نمیده؛ توی پادشاهی، یکی‌ که می‌خوره دیگه ثابته و عوض نمیشه، و دیگه کار به .. صیغه‌ای طرف هم نمی‌رسه
دوشنبه 13 آبان 1392 - 10:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.