پخش دو سرود جدید ضد آمریکایی در آستانه روز ۱۳ آبان

در آستانه روز ۱۳ آبان که سالگرد اشغال سفارت آمریکا در تهران است، از دو سرود جدید ضد آمریکایی که توسط دو خواننده قدیم و جدید پاپ خوانده شده است، رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از این سرودها با نام «مرگ بر آمریکا» با صدای حامد زمانی پخش شده است که به گفته این خبرگزاری، «خواننده پاپ ارزشی» است.
 
این سرود از طرف دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و به مناسبت روز ۱۳ آبان که سالگرد حمله «دانشجویان مسلمان پیرو خط امام» به سفارت آمریکا در تهران است، ساخته و پخش شده است.
 
حامد زمانی پیشتر این سرود را در ساختمان سفارت سابق ایالات متحده آمریکا در تهران  اجرا کرده بود. وی پیش از این و در واکنش به ترانه «نقی» که توسط شاهین نجفی خوانده شد، اعلام کرده بود که هر کس آقای نجفی را به قتل برساند از طرف او و دوستانش ده میلیون تومان جایزه خواهد گرفت.

 در بخشی از متن ترانه «مرگ بر آمریکا» آمده است:
مرگ بر حقوق بی‌بشر، مرگ بر تبر، مرگ بر شراره‌های شر، مرگ بر سفارت شنود، مرگ بر کودتای دور، زنده باد زندگی او، زنده باد زندگی من تو ما، یک کلام، مرگ بر آمریکا.
گروهی به نام «دانشجویان مسلمان پیرو خط امام» در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ به سفارت آمریکا در تهران حمله کرده و پرسنل آن را به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفتند. این حادثه به قطع روابط سیاسی و دیپلماتیک ایران و آمریکا و اعمال تحریم‌های گسترده ایالات متحده علیه ایران منجر شد.
 
اسفندیار قره‌باغی، خواننده سرود مشهور «آمریکا آمریکا، ننگ به نیرنگ تو» نیز اعلام کرده است که «اثری تازه و ضدآمریکایی» آماده کرده که به زودی آن را ضبط و پخش خواهد کرد.
 
آقای قره‌باغی به خبرگزاری تسنیم گفته که «مدتی است برخی‌ها از سازش با آمریکا سخن می‌گویند، مگر ماجرای هواپیما را فراموش کرده‌اند؟ کشتن بچه‌های انرژی هسته‌ای را چطور؟ نکند افغانستان و عراق و بمب‌های هسته‌ای هیروشیما و ناکازاکی را از یاد برده‌اند؟»
 
او گفته است: «این موضوع را سال‌ها پیش مقام معظم رهبری گفته و اکنون پس از گذشت سال‌های زیادی دیگران هم به این نتیجه رسیده‌اند. حال پرسش من این است که وقتی آمریکا قابل اعتماد نیست چرا باید شعار "مرگ بر آمریکا" را برداریم؟»
 
در هفته‌های اخیر، برای نخستین بار پس از روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی، روسای جمهور ایران و آمریکا با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کرده و وزرای خارجه دو کشور نیز به طور دوجانبه با هم دیدار و گفت‌وگو داشته‌اند.
 
انتشار خاطره‌ای از آیت‌الله روح‌الله خمینی توسط اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره موافقت بنیانگذار جمهوری اسلامی با حذف شعار «مرگ بر آمریکا» نیز با واکنش‌های گسترده‌ای در داخل ایران روبرو شده است.
 
همزمان بیلبوردهایی در تهران و برخی دیگر از شهرهای کشور با عنوان «صداقت آمریکایی» نصب شد که هدف از آنها «تخریب روند مذاکرات ایران و آمریکا» عنوان شد. این بیلبوردها بعدا جمع‌آوری شدند.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز یکشنبه ۱۲ آبان، مجددا تاکید کرد که به مذاکره با آمریکا «خوشبین» نیست اما با دفاع از مذاکره‌کنندگان ایرانی، ماموریت آنها را «سخت» خواند و هشدار داد که کسی نباید آنها را «سازش‌کار» بنامد.

+18
رأی دهید
-31

iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
سرود زیباییه...
دوشنبه 13 آبان 1392 - 09:28
دوستدار - استهکلم - سوئد
ررژیم ایران از درست کردن شعار , تهمت , لقب ناشایست به این و ان شخص و حتی دولتها داستانهای طویلی دارد. پس هیچ ارزشی ندارد شعار و تهمت درست کردن و غیره از طرف حکومت اخوندی ایران برعلیه کسی یا دولتی. من از این شک دارم چرا این رفتارها را انجام میدهد رژیم ایران در حالیکه مشکلات اقتصادی روز به روز اثرش بر مردم و حکومت اخوندی نمایان تر میگردد.
دوشنبه 13 آبان 1392 - 09:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.