وزیر امور خارجه ایران حضور نظامی در سوریه را دوباره انکار کرد

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفته است که ایران در سوریه حضور نظامی ندارد.
آقای ظریف که به آفریقای جنوبی سفر کرده بود، در کنفرانس خبری خود در پاسخ به سوالی درباره فیلم‌های منتشر شده از حضور سپاهیان ایران در سوریه گفت ایران با دولت سوریه تنها رابطه‌ای سیاسی دارد.

بی بی سی فارسی در مستند "جنگ پنهان ایران در سوریه" که چهارشنبه پخش شد حضور اعضای سپاه پاسداران ایران را در شهر حلب در شمال سوریه به تصویر کشید. این مستند نشان می‌داد که فرماندهان سپاه پاسداران ایران در شهر حلب حضور دارند و نیروهای حامی بشار اسد را آموزش می دهند و با آنها در عملیات نظامی هم با شرکت می کنند.

ایران بارها حضور نظامی خود را در سوریه انکار کرده و گفته تنها برای کمک به دولت بشار اسد به آنها مشاوره نظامی می دهد.

"جنگ پنهان ایران در سوریه" با استناد به تصاویری که توسط فیلمبردار همراه با سپاهیان ایران در جنوب حلب ضبط شده نشان می‌دهد که ایران درگیر جنگ سوریه شده و به خط مقدم نبرد با شورشیان مخالف بشار اسد، سرباز می فرستد. این فیلم همچنین نشان می دهد اسلحه‌های ساخت ایران هم در سوریه کم نیستند.

بزرگمهر شرف الدین تهیه کننده و گزارشگر مستند می گوید: "سپاهیان ایران مسوول آموزش شبه نظامیان سوری هستند که نیروهای دفاع وطنی نام گرفته اند. این نیروهای داوطلب با الهام از بسیج ایران شکل گرفته اند و فرماندهان سپاه پاسداران آنها را هم در ایران و هم در سوریه آموزش می دهند. در این فیلم نشان داده می شود که چگونه یگان ایرانی همراه با نیروهای دفاع وطنی وارد نبردی با شورشیان می شوند."

در این نبرد که ۲۸ مرداد امسال در جنوب حلب در منطقه ای موسوم به "مرغداری" در گرفت، شورشیان چند ایرانی را کشتند و دوربین فیلمبردار ایرانی را هم به دست آورند. آنها این فیلم ها را به عنوان سندی برای اثبات حضور نظامی ایران در جنگ سوریه در اختیار رسانه ها از جمله بی بی سی قرار دادند.

مستند "جنگ پنهان ایران در سوریه" جمعه ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران، یکشنبه ساعت ۱۵:۰۰ و دوشنبه ساعت ۱۰:۳۰ بازپخش می شود و در وبسایت بی بی سی فارسی هم قابل تماشاست.

+54
رأی دهید
-75

yas abi - ببرسل - لز
که ایران درگیر جنگ سوریه شده و به خط مقدم نبرد با شورشیان مخالف بشار اسد، سرباز می فرستد\ این ادّعای شما در کجای فیلم بود؟ فیلم نشان داد که ایران در سوریه حضور نظامی با سرباز ندارد.
جمعه 10 آبان 1392 - 11:51
bineshaan - لندن - انگلیس
خب راست میگه دیگه٬ چرا کسی این بیچاره رو باوررنمیکنه. ببینید حتی yas abi - ببرسل - لز هم حرفهاش رو باور کرده. شماها دیگه چقدر سنگدلیت حرفشو باور کنید دیگه.
جمعه 10 آبان 1392 - 14:24
tondar - شفیلد - انگلستان
تو کل فیلم 3 نفر بیشتر نبودن این بی بی سی عادت داره جو سازی کنه ......
جمعه 10 آبان 1392 - 14:37
داماهی - بندرعباس - ایران
دروغ گفتن درایران نهادینه شده از افتخارات مموتی انتر است.مالیات هم نداره.
جمعه 10 آبان 1392 - 14:48
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
آقای ظریف این مزدور و نوکر رژیم ملاها اگر این حرف را نزند و حضور سپاه در سوریه را انکار نکند گوشش را سران سپاه خواهند کشید! این بابا که از غربال دستگاه رژیم گذشته و مورد تایید روحانی است باید هم خودش را به گاوی و بیخبری بزند! گاوتر از او باراک اوباما و جان کری هستند که با چنین نماینده دروغگو و فریبکار رژیم ملاها بر سر میز مذاکره مینشینند و میخواهند رژیم ملاها را نجات دهند با اینکه میدانند بدون حمایت نظامی و مالی رژیم ایران حکومت بشار اسد در سوریه حتی یک ماه هم نمیتواند بر سر قدرت بماند! در حقیقت با برداشتن تحریمهای اقتصادی علیه ایران نه تنها کمک به رژیم ملاها میشود بلکه غیر مستقیم کار حمایت شدن اسد توسط رژیم ملاها و پابرجائی رژیم خونخوارش هم حمایت و تایید میشود و با توافق و کمک آمریکاست که خوب میداند رژیم ایران هنوز از تروریستهای حماس فلسطین و حزب الله لبنان حمایت مالی و نظامی میکند! این چه سیاست غلطی است که اوباما در پیش گرفته؟ این ظریف آدم خطرناک و دروغگوئی است و همش فیلمه و خودش و دیگران را سرکار گذاشته و خواهد گذاشت! اگر جیبش را پر نکرد خواهیم دید!
جمعه 10 آبان 1392 - 15:07
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
سلسله دروغگویان بر ایران حکومت می‌کند.
جمعه 10 آبان 1392 - 16:33
بت شکن - مونترال - کانادا
یکی‌ نیست به این آقای وزیر بگه بابا، این همه ملت ایران را جیگر فرض نکن، آخه سپاه اگر بخواهد حضور نظامی در سوریه داشته باشد که دارد و اعتراف هم کرده اند، اصلا خود مشتی‌ حسن روحانی مطلع میشود که توی وزیر شوی؟؟؟؟؟؟!!!
جمعه 10 آبان 1392 - 16:58
mammal - لندن - انگلیس
این وزیر باورش شده که کسی هست، بابا سیاست کّل کشور را رهبر و سپاه تنظیم میکنند به تو دستور میدان که چه کار کنی‌، تمام دنیا این را میداند. یا می‌خوای مردم را گول بزنی‌ یا اینکه تو باغ نیستی‌
جمعه 10 آبان 1392 - 16:55
Dara va sara - پرت - استرالیا
این هم از حسن کلید ساز و دستیارش جواد چاقو کش... فکر کنم یه صد سالی طول بکشه تا این امت همیشه در صحنه بفهمند که: حسن شاه کلید. همون خامنه ای بدون کلیده..
جمعه 10 آبان 1392 - 17:17
توفیق - سیاتل - آمریکا
yas abi - ببرسل - لز جوک باحالی‌ بود، کلی‌ خندیدیم. وولک، اگر پاسدارهایی که تو فیلم صحبت می‌کنن نظامی نیستن پس چی‌ هستن؟؟ یک مشت جونور؟
جمعه 10 آبان 1392 - 18:51
ali70 - والنسیا - ونزوئلا
ببرسل - لز . میشه بگی حضور نظامی یعنی چی ؟
جمعه 10 آبان 1392 - 18:19
omidefarda - ملبورن - استرالیا
یاس آبی پس اون اسماعیلی حیدری که توی سوریه بود ظاهراً شوهر عممه شما بود؟!!
جمعه 10 آبان 1392 - 19:40
سرسره - اهواز - ایران
یکی از تحولات مهم درایران اخوند زده ازدورخارج شدن سنگ پا قزوین بود
شنبه 11 آبان 1392 - 03:11
victory835 - تهران - ایران
بفرمائید تحویل بگیدید حامیان قریب خورده روحانی! در اینکه روی کار اوردن این گروه چیزی جز فریبکاری و واتلاف وقت به نفع رژیم بوده شکی نبود حالا داره یقین میشه. کسی که دروغی به این شاخداری میگه چه فرقی با احمدی نژاد داره؟؟ وجود نیروی نظامی ایران و حزب الله ساخت ایران در سوریه جزور بدیهیاته و نیاز به اثبات نداره هر ادم عاقلی هم که کمی از رابطه سیاسی و نظامی بسیار نزدیک دو کشور و اهمیت فوق استراتژیک سوربه برای ایران باخبر باشه بدون فیلم و خبر میتونه بپذیره.حالا همینو پیش فرض مذاکرات هسته ای بگیر و برو تا اخرش.. همه اش فیلمه و دغل کاری فقط از سر ناچاری ژست ادم حسابی بخودش گرفته.
شنبه 11 آبان 1392 - 06:47
کبالت3 - کرج - ایران
اینا نظامی نیستن همهشون گزارشگر و مستندسازن یه 4000 تائی هم فیلمبردار و صدا بردار همراه دارن آخه پروژه خیلی سنگینه کبلائی.
شنبه 11 آبان 1392 - 22:17
eshgeman iran - ایران - ایران
اون احمق هایی که فرق حضورآموزشی ،فیزیکی نظامی نیروهای ایرانی را باحضور سیاسی نمیدانندبروندکمی نحلیل سیاسی بخوانند. اولا هیچ شکی نیست که ایران ازسوریه حمایت سیاسی ولجستیکی ومشاوره نظامی میدهد. امابابودن نیروهای بومی حضوری به رفتن لشگرهای ایران به سوریه بصورت فیزیکی نمیباشدهمینکه مردم سوریه متوجه اوضاع شدندوبرای مقابله با شورشیان وابسته به کشورهای غربی بسیج عمومی شدندایران هم برای کمک به آموزش به نیروهای سوریه اقدام کرده است همانکاری را که آمریکابرای القاعده که دست پروده خودش است انجام می دهد. ضمنا شماهاکه خیلی عاشق وشیفته بلوک غرب وافتخاربه جاسوسی واجنبی پرستی میکنید لطفا بفرمائیدحضورآمریکاواسرائیل رادرکشورهای اطراف ایران را چه استنباط میکنید؟ . زنده بادایران، زنده باد ملت ایران
یکشنبه 12 آبان 1392 - 07:37
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
eshgeman iran - ایران - ایران- بسیجی مزدور رژیم فاشیستی ملاها گویا کور هم هستی که نوشتی: اولا هیچ شکی نیست که ایران ازسوریه حمایت سیاسی ولجستیکی ومشاوره نظامی میدهد.- مشاوره نظامی یا حضور نظامی؟ دوباره فیلم مستند جنگ پنهان ایران در سوریه سمت راست همین سایت ( https://www.iranianuk.com/page.php5?id=20131030235229048 ) را خوب ببین که یارو پاسدار قاتل اسلحه بدست در جبهه اول دارد میجنگد و نفله شد و به درک واصل شد آنوقت تو دروغگو مثل همه هم کیشهایت باز نمیخواهی اعتراف کنی؟ رو که نیست داری سنگ پای قزوینه!! آخر دروغگوئی و فرییکاری تا چه حد و تا کی؟ امثال تو مزدور و کاسه لیس رژیم ملاها فکر خام میکنید که گویا با سرپوش گذاشتن بر حقیقتها و واقعیتها میتوانید مردم ایران را فریب بدهید ولی کور خواندید. خلاصه تمام جنایت شما پاسداران و بسیجیهای خونخوار روزی برملا خواهد شد که چه جنایتهائی و قتلهائی کردید. ناگفته نماند برادر مسلمان خودتان را هم میکشید و بازیچه دست یک مشت رهبران مذهبی جاه طلب شدید که از دین ابزاری برای رسیدن به قدرت سیاسی کردند و آلت دست هستید!
یکشنبه 12 آبان 1392 - 16:14
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
eshgeman iran - ایران - ایران- بسیجی مزدور این هم سندی تازه از خبر امروز برای رو شدن دروغگوئی بسیجیهای سرسپرده امثال خودت! گزارش ایسنا : عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس، اضافه کرد: صدها گردان از ایران در سوریه وجود دارد، هر چند خبر پیروزی‌های ارتش سوریه را از زبان یک فرمانده سوری می‌شنوید، اما پشت پرده آن نیروهای ایرانی قرار دارند.- این دروغگوهای دربار سگ علی خامنه ای باز هم به دروغهایشان ادامه بدهند بی شرفها که میگویند ایران در سوریه نیروی نظامی ندارد. وقتی که خود عضو مجلس ملاها آنرا اعتراف میکند! ننگتان باد مزدورهای رژیم سراسر فاسد اسلامی ملاها!
دوشنبه 13 آبان 1392 - 01:07
eshgeman iran - ایران - ایران
مزدور جاسوس صهیونیست جنایتکار- حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان- اولا من بسیجی نیستم ،تو هرطور مرامیخواهی فرض کن. وای کاش بسیجی بودم. ایران اگربخواهدحضورفیزیکی داشته باشدبصراحت اعلام میکندونیازی به مخفی کاری نیست همچنانکه بصراحت اعلام کردازحزب الله لبنان حمایت میکندونیازی به حرص وجوش خوردن جنابعالی ندارد(مواظب پاچه شلوارت باش که ...). اگرروزی نیاز به اعزام نیرو به سوریه باشدآنوقت جنابعالی وامثال خواهنددیدباکی طرفند.اینهارزمندگان (مردم سوریه وحزب الله لبنان) که درسوریه باامثال شما شیطان پرستان می جنگندعاشقان ایران وشیفته ی مقتدایشان سیدعلی خامنه ای هستندکه قدم بقدم باپیشروی خود، کشوراسلامی سوریه راازچنگال همکیشان شما نجات می دهند. مامزدورنیستیم، ماعاشق آزادی وحریت انسانهای عالمیم، ماتشنه ی نجات انسانها ازچنگال شما دیوصفتان وابسته به اجانبیم، مادل درگرو عشق به دین مبین اسلامیم.زنده بادایران،زنده باد مردم وطن پرست اصیل وباریشه ی ایران. ننگ بر اجنبی پرست
دوشنبه 13 آبان 1392 - 16:03
eshgeman iran - ایران - ایران
جناب مزدور حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان- بنازم به جمهوری اسلامی را که شما سرسپردگان خائن راازسوراخ موش بیرون آورده و به حرکت وادارکرده است. همین قدر که شبانه روز مثل همکیشان منافقتان برای صدام جاسوسی میکردندشما هم ازآنها عقب نمانید. برای اربابانتان اخبارایران را رصدکنید شاید مبلغی مواجب ویاحداقل برای نوکری مثل کارکردن درپمپ بنرین های لوس آنجلس و یا اینکه برای شستشوی توالتهای شیکاگو ویامترو بکارگیرند. ای بدبختها تاکی میخواهیدازخواب غفلت بیداربشید . ازنوکری خوک پرستان دست بردارید .تادیرنشده است به مردم ایران بپیوندید که فردادیراست. زنده بادایران،زنده باد ملت هوشیارایران
دوشنبه 13 آبان 1392 - 16:16
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
eshgeman iran - ایران - ایران- از جوکهائی که گفتی کلی خندیدم بسیجی مزدور و قاتلی مثل خودت دم از وطن پرست بودن بزند واقعاً مسخره است. ، تهی مغز برو همین صفحه اول همین سایت گزارشی را که برای تو جوجه بسیجی سند آوردم که نماینده مجلس ایران اعتراف کرده گردانهای رژیم فاشیستی ملاها در سوریه هستند را گذاشته. بخوانش و شاید هم کمی از خجالت آب شوی. ... دیگر دروغگوئیتان و فریبکاریتان و صد چهره گی مزدوران علی خامنه ای برای اکثر مردم ایران خیلی وقت است که معلوم شده و فعلاً اسلحه دست شماست و با زور دارید بر مردم ایران حکومت میکنید ولی صبر کنید تا مسلسل ها و بمبهای ما به تهران برسد و آنوقت خواهیم دید چطور دنبال سوراخ موش میگردید. مرگ بر سگ علی گدا خامنه ای و مرگ بر هرچه بسیجی مزدور مثل خودت!
‌سه شنبه 14 آبان 1392 - 00:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.