عبدالله نوری در دیدار با خانواده کروبی: روحانی فراموش نکند برای رهایی از این وضعیت رای آورد

عبدالله نوری، از چهره‌های سرشناس اصلاح‌طلب، در دیدار با خانواده مهدی کروبی به حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، یادآوری کرد که هوادارانش برای گشایش فضای سیاسی ایران به او رای داده‌اند.

بنا به گزارش وبسایت کلمه، آقای نوری گفته: "آقای روحانی و دولت محترم فراموش نکنند که پایگاه رای و بدنه اجتماعی حامیشان اغلب کسانی بودند که از بی قانونی و تضییع حقوق شهروندی و تنگ نظری‌ها به ستوه آمدند و با امید رهایی از این وضعیت راهی متفاوت را برگزیدند."

او همچنین از دولت روحانی خواسته که تمرکزش بر مشکلات اقتصادی و دیپلماتیک ایران باعث کم‌توجهی به آزادی‌های سیاسی در داخل کشور نشود.

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی و حسین کروبی، فرزند او، در این دیدار از وضعیت سلامتی آقای کروبی اظهار نگرانی کرده‌اند.

به گزارش کلمه این ملاقات هفته گذشته صورت گرفته است.

عبدالله نوری از حسن روحانی خواسته که با توجه به تاکیدش بر حقوقدان بودن خود "راه را بر بی قانونی ها ببندند و فضای امنیتی آمیخته به تخریب و توهین و تهمت را برچینند."

آقای نوری اظهار امیدواری کرده است که "با رویکرد و برنامه‌های مثبت دولت جناب آقای روحانی، با تدابیر و کار کارشناسی، مسائل و مشکلات کاهش یابد و شاهد آن باشیم که از بسیاری نیروهای دلسوز، خوش فکر و البته توانمندی که درسال‌های گذشته در زندان یا در محدودیت بوده‌اند پس از رفع محدودیت‌ها، جهت حل معضلات و کمک به آتیه کشور استفاده شود."

او اشاره کرده که در ملاقات خود با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هم بر ضرورت آزادی رهبران جنبش سبز تاکید کرده است.

آقای نوری گفته: "یکی از خواست‌های اکثریت مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، تغییر فضای امنیتی و احیای حقوق شهروندی" بوده است.

انتقاد از وضعیت زندانیان سیاسی در روزهای اخیر بالا گرفته است. به ویژه درگیری با فرزندان آقای موسوی و خانم رهنورد در جریان ملاقات با آنها اعتراض بسیاری را به دنبال داشته است.

+116
رأی دهید
-7

کبالت3 - کرج - ایران
خوبیش اینه که اگه همینطور پیش بره احتمالا بعد 40 سال بلاخره میفهمن که با رای دادن از هیچ وضعیتی نمیشه خلاص شد کبلائی.
‌چهارشنبه 8 آبان 1392 - 19:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.