اعتراف مردان افغان به قتل زن میانسال و مرد جوان

دو مرد افغان که کلکسیونی از جرایم خشن را در پرونده خود دارند، در جریان تحقیقات پلیسی به ارتکاب قتل زن و مردی با انگیزه سرقت و گروگانگیری اعتراف کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، 24 اسفند سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری 172 حضرت عبدالعظیم به مأموران اعلام کرد که خودرو شخصی اش به شیوه زورگیری و از سوی دو نفر به نام های مشخص مورد سرقت قرار گرفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور مقام قضایی مجتمع قضایی دادسرای شهرری ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته که پس از چندین روز بستری شدن در بیمارستان و انجام اقدامات درمانی ، ترخیص و اقدام به طرح شکایت کرده بود ، با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : از حدود یک سال پیش با فردی به نام قاسم از تبعه افغانستان ، در خصوص خرید و فروش ضایعات آهن آلات ارتباط کاری پیدا کردم تا اینکه هفتم اسفند سال 91 ، قاسم با من تماس گرفت و مدعی شد که مقداری ضایعات آهن آلات دارد و به این بهانه از من درخواست کرد تا برای فروش ضایعات به منطقه خلازیر رفته و یکی از دوستانش به نام "سخی" که همانند قاسم از افاغنه ساکن منطقه شورآباد است را به عنوان کارگر ، به محل ضایعات آهن ببرم.

مالباخته در ادامه اظهاراتش ، در خصوص نحوه زورگیری و سرقت خودرو شخصی اش به کارآگاهان گفت : پس از سوار کردن سخی و با راهنمایی او ، به منطقه ای متروکه در حوالی بهشت زهرا رفتیم که ناگهان سخی از زیر لباسش چاقوی بلندی را خارج و با من درگیر شد . در حالیکه از ماشین پیاده و با سخی درگیر شده بودم ، قاسم نیز با یک اسلحه کمری به ماشین نزدیک شد که با دیدن اسلحه ، تسلیم شدم . آنها مرا به عقب ماشین برده و در آنجا قاسم با چکش آهنی چند ضربه محکم به سرم کوبید که بیهوش شدم و زمانیکه به هوش آمدم ، خود را در بیمارستان مشاهده کردم.

همزمان با رسیدگی در پرونده زورگیری ، پرونده ای با موضوع "آدم ربایی" تشکیل و به دستور مقام قضایی دادسرای شهرری و برای انجام تحقیقات ، این پرونده نیز در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شاکی پرونده آدم ربایی ، پس از حضور در اداره یازدهم به کاراگاهان گفت : چهارم تیر امسال فردی به نام قاسم با من تماس گرفت و در قبال آزادی برادرم به نام هادی 26 ساله درخواست مبلغ 40 میلیون تومان وجه نقد کرده است .

با آغاز تحقیقات در پرونده آدم ربایی ، کارآگاهان پایگاه نهم اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده آدم ربایی – قاسم- همان متهم اصلی پرونده زورگیری در حال رسیدگی در پایگاه آنها است . بلافاصله کارآگاهان با تجمیع اطلاعات به دست آمده درخصوص "قاسم" و "سخی" به تحقیقات گسترده در منطقه شورآباد پرداخته و سرانجام 12 تیر موفق به دستگیری سخی . 25 ساله به عنوان یکی از متهمان پرونده زورگیری شدند که در اظهاراتش به زورگیری از مالباخته و مشارکت در آدم ربایی اعتراف کرد .

با دستگیری سخی و آغاز تحقیقات در خصوص پرونده آدم ربایی ، وی به مشارکت در آدم ربایی اعتراف و عنوان کرد که پس از ارتکاب آدم ربایی و ربودن هادی ، به همراه قاسم اقدام به کشتن گروگان کرده و جسد وی را در داخل یک چاه مجتمع در حال ساخت واقع در منطقه شهرری پنهان کرده اند .

با توجه به اعترافات سخی و کشف جسد در داخل یک چاه ، پرونده با موضوع "قتل عمد" تشکیل و به دستور دادرس شعبه 103 دادگاه کهریزک ، ادامه تحقیقات برای دستگیری متهم اصلی پرونده در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده جنایت در اداره دهم ، کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی در تحقیقات خود متوجه شدند که قاسم پس از اطلاع از دستگیری سخی ، تهران را به مکان نامشخصی در مناطق مرزی شرق کشور ترک کرده است .
همزمان با آغاز تحقیقات برای دستگیری قاسم ، کارآگاهان با پرونده جنایت مشابه دیگری در منطقه حسن آباد روبرو شدند که طی آن یک زن 60 ساله - از تبعه افغانستان - به شیوه ای مشابه - همانند پرونده "زورگیری" و "قتل عمد هادی"  که هر دو قربانی مورد اصابت جسم سخت از ناحیه پشت سر قرار گرفته بودند - به علت اصابت ضربات جسم سخت به ناحیه پشت سر ، در داخل یک گاوداری به قتل رسیده بود .

بر اساس اطلاعات پرونده جنایت دوم ، ساعت 21 و 30 دقیقه چهارم بهمن سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره قتل به کلانتری 176 حسن آباد اعلام که با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد، زن 60 ساله ای از ناحیه سر مصدوم و پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده و بر اساس اظهارات خانواده اش ، مبلغ 8 میلیون تومان نیز از محل سکونت این خانم 60 ساله واقع در اتاق سرایه داری محل زندگی مقتوله سرقت شده است .

با توجه به شباهت ها در نوع جنایت ها و با هماهنگی دادرس دادگاه بخش فشافویه ، این پرونده نیز در اختیار اداره دهم قرار گرفت .

با انجام تحقیقات میدانی از همسایگان و پسر مقتول مشخص شد که ساعتی قبل از وقوع جنایت ، فردی به نام "قاسم" که به فرزند مقتول بدهکار بوده ، برای پرداخت بدهی اش به محل جنایت مراجعه داشته است . پسر مقتول نیز در خصوص قاسم به کارآگاهان گفت : قاسم از دوستان صمیمی من است و طی تماس تلفنی مادرم متوجه شدم که پس از پرداخت بدهی اش منزل ما را ترک کرده است.زنی از همسایگان نیز به کارآگاهان گفت : زمان قتل جوان ناشناسی را دیدم که از منزل مقتول خارج شده و در صورت مشاهده می توانم او را شناسایی کنم .

با توجه به اظهارات تعدادی از همسایگان ، تصویر "قاسم . الف" به آنها نشان داده شد و بلافاصله قاسم به عنوان جوان ناشناس مورد شناسایی قرار گرفت .

در شرایطی که قاسم پس از ارتکاب دو جنایت و دستگیری "سخی" از تهران متواری شده بود ، کارآگاهان اداره دهم در ادامه تحقیقات خود متوجه شدند که وی پس از چندین ماه متواری شدن به کشور افغانستان دوباره و به تازگی ، از طریق مرزهای غیرقانونی به ایران بازگشته و در حال حاضر در شهرستان تیران از توابع استان اصفهان ، در یک کارخانه سنگ بری مشغول به کار شده است .

با شناسایی مخفیگاه "قاسم . الف" 25 ساله ، کارآگاهان اداره دهم با نیابت قضایی به شهرستان تیران اعزام و سرانجام قاسم نیز 25 مهر دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

با آغاز تحقیقات، قاسم که پس از مواجهه حضوری با "شاکی پرونده زورگیری" و "سخی" چاره ای جز اعتراف نداشت ، به قتل هادی و زورگیری خودرو سواری اعتراف کرد .

قاسم به ارتکاب جنایت دوم نیز اعتراف و به کارآگاهان گفت : پسر مقتول به نام مجتبی یکی از دوستان نزدیک من است و حتی شب پیش از جنایت ، من به عنوان میهمان در خانه مقتول بودم . از حدود یک سال پیش ، من مبلغ 5 میلیون تومان به مجتبی بدهکار بودم تا اینکه در  روز جنایت  طلب مجتبی را به مادرش داده و از گاوداری خارج شدم . زمان خارج شدن از گاوداری متوجه شدم که غیر از مادر مجتبی شخص دیگری در داخل گاوداری حضور ندارد . به همین علت ، دوباره به گاوداری برگشته و پس از پوشاندن صورت خود ابتدا مادر مجتبی را با زدن ضربه ای به پشت سر بیهوش کردم اما زمانی که در حین سرقت به هوش آمد ، تصمیم به کشتن وی گرفتم و چند ضربه محکم به پشت سرش زدم که این بار باعث مرگ وی شد . پس از سرقت مبلغ 8 میلیون تومان وجه نقد داخل خانه از گاوداری متواری شده و به افغانستان فرار کردم اما پس از تمام شدن پول ها به ایران برگشتم و همراه سخی اقدام به آدم ربایی و کشتن یکی از دوستانم به نام هادی کردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات متهمان به ارتکاب جرایم مختلف زورگیری ، آدم ربایی و ارتکاب دو فقره جنایت و احتمال ارتکاب سایر جرایم ، دستور انتشار تصاویر آنها از سوی مقام قضایی صادر شده است . به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند درخواست می شود تا برای پیگیری شکایات خود به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند . همچنین از شهروندان و افرادی که اطلاعاتی در خصوص دیگر جرایم ارتکابی متهمان دارند نیز درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055510 در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار دهند.

+50
رأی دهید
-11

farzad H - کپنهاگ - دانمارک
با سلام ،، ایرانیان یوک ، چرا شما فقط اخبار منفی‌ از کشور افغانستان رو بازتاب می‌کنید ولی‌ چیزهای مثبت چون کنسرت بزرگ چند روز پیش کابل یا تئاتر نبرد رستم و سهراب از شاهنامه که ۲ روز پیش در کابل برگزار شد و یا آزادی ورود خانمها در استادیوم ورزشی رو اصلا انعکاس نمی‌دید . با سپاس
یکشنبه 5 آبان 1392 - 10:03
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
فرزاد، کپنهاگ وقتی شما با خودروی خود رانندگی و خلاف نمیکنید، پلیس به شما کارت صد آفرین نمیده. ولی وقتی که خلاف کردی، باید جریمه بشی. پس کمی فکر کن و بعد کامنت بگذار. یک روز نیست در این مملکت که افغانها دچار سلب و آسایش امت نشوند. سرقت، زورگویی، قتل، قاچاق، کلاهبرداری، تجاوز به عنف و هزاران خلاف دیگر
یکشنبه 5 آبان 1392 - 10:57
REZA404 - آلست - بلژیک
بد بیان بگین چرا ایرانیها با افغانها مشکل دارن آخه این چندمین جنایت هست که در ایران رخ می‌‌دهد شما مردمی هستید که به خودتان رحم نمی کنید چه برسه به ایرانی‌ این مثل نمک خوردن و نمک دان شکستن هست من قبلا در ایران بودم دلم برای افغانها می‌‌سوخت و خداییش رفتار خوبی‌ با آنها داشتم ولی‌ الان که خارج از کشور هستم روی واقعی‌ آنهارا شناختم هر کاری کنی‌ باز هم با ایرانی‌ مشکل دارند البته باز هم بگم ۵ انگشت مثل هم نمیشه
یکشنبه 5 آبان 1392 - 10:29
samuk66 - لندن - انگلستان
این هارو حتما باید اعدام کنند این افغانیا باعث بدبختی یه ایران هستند هم از بیرون هم از داخل.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 11:57
waahed - منامه - بحرين
با سلام . اصلا این سایت دنبال چیزهای منفی میگردد و چیزهای مثبت کم میبیند
یکشنبه 5 آبان 1392 - 12:46
نرگسس - بلخ - افغانستان
این بهترین سوژه است برای عده ای فاشیست برای توهین به افاغنه.. یالا عقده هایتان را خالی کنید. و این سایت مرکز بازتاب اخبار منفی از افغان و افغانستان شده.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 12:54
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
این مطالبی رو که گفتی‌ مربوط به مردم افغانی هست و ارتباطی‌ به ما ایرانی‌‌ها نداره . این اتفاقت هم در ایران افتاده . واقعآٔ این افغانی‌ها باید شرم کنند .
یکشنبه 5 آبان 1392 - 13:08
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
farzad H - کپنهاگ - دانمارک.... این مطالبی رو که گفتی‌ مربوط به مردم افغانی هست و ارتباطی‌ به ما ایرانی‌‌ها نداره . این اتفاقت هم در ایران افتاده . واقعآٔ این افغانی‌ها باید شرم کنند .
یکشنبه 5 آبان 1392 - 13:08
raha1984 - هامبورگ - المان
farzadh این موضوع در مورد قتل و غارت ایرانیان هست و این سایت هم ایرانیان یوکی نام داره !!!
یکشنبه 5 آبان 1392 - 16:52
مسعود آبادانی - تهران - ایران
نمیدونم این چه چیزیه در فرهنگ افغانها رحم و مروت. و انسان. دوستی اصلا در وجودشون نیست. بیست سال با یکنفر دوستن بعدش به راحتی تصمیم میگیرن سرشو ببرن.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 17:12
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. این امت گفتن تو منو کشته:)) نمیشود گفت مردم یا ملت؟
یکشنبه 5 آبان 1392 - 18:00
bamiyan - استکهلم - سوئد
نه اینکه شما‌ها کم کثافت کاری نکردیند در حق افغانی ها، از یه جم مهاجر چند تا خلاف کار و آدم کش همیشه هست مثل شما که اینجا هم دست از مواد فروشی ور نمیداریند، همین جا من استکهلم با یه پسر ایرانی‌ اشان شدم که اولش خیلی پسر خوبی‌ به نظر می‌رسید و به من خوبی‌ میکرد بعد‌ها به من گفت فلانی‌ بهت حشیش میدم خوب پول در میاری اما باید تیز باشی‌ من گفتم نه فلانی خودت این پول‌ها رو در بیار حالشو‌ ببر، همچنین تو اسلو که دیگه بد تر ! بریند ببیند که بده این آفریقایی تبار‌ها ایرانی‌‌ها تو مواد و جرم مقام بعدی رو دارند ، اینجا مگه چه مشکلی‌ دارند که مواد میفروشند ؟؟؟؟؟؟؟ فقط.. کار کردن رو ندارند همین البته بعضی‌ از ایرانی‌‌ها آدم‌های محترمی هستند.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 17:38
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
نرگسس، بلخ. پس چه انتظاری داری شما! اینکه بگیم دستشون درد نکنه. ضمنا ما عقده به شماها نداریم. شماها هستید که هزار هزار غیرقانونی از مرزهای ما عبور و امت ما را مورد تجاوز اعمال شوم خود قرار میدهید .
یکشنبه 5 آبان 1392 - 18:51
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
مسعود آبادانی، تهران. به این میگویند فرهنگ عمری.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 19:06
محمد 0045 - فرانکفورت - آلمان
مسعود آبادانی - تهران - ایران و فدای آقا - اودنسه - دانمارک : لطفا به همه توهین نکنید٬ نصف جمعیت افغانستان شیعه هست و ما شیعیان اهل سر بریدن و آدمکشی نیستیم.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 20:25
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
بامیان، استکهلم این اراجیفی که نوشتی صحت ندارد. پس معلوم است که شیعه نیستی اگر عمری هستی طبق حدیث خودتان جای آدم دروغگو در دوزخ است. در کشورهای اسکاندیناوی همانند هلند حشیش آزاد است. بلند شو بیا کپنهاگ Christiania کیلو کیلو حشیش بخر و تازه تخفیف هم بهت میدند. و طبق حرف خودت پس همه جمعیت افغانستان باید مهاجرت کرده باشند ایران اگر بین هر چند نفر مهاجر خلافکار هم پیدا میشه.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 20:26
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
پارس_ایران دوسلدرف ،، یه ایرانی‌ تو مالمو سوئد به خاطر مواد آدم کشت حدود ۳ ماه پیش ،، آیا تو شرم میکنی‌ از این که ایرانی‌ هستی‌ ،، مگه دولت سوئد کم خوبی کرده بود به این آقا
یکشنبه 5 آبان 1392 - 21:45
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
پارس_ایران دوسلدرف مگه نمی‌گی که این مطلب مثبت مربوط به کشور افغانستان هست و به شما ربطی‌ نداره ،، پس مرگ اون ۲ تا دختر و پسر هم در افغانستان اتفاق افتاد چطور توی این سایت بازتاب شد،، (آها چون منفی‌ بود ولی‌ اون کنسرت به این سایت مربوط نمی‌شه ) یک بام و دو هوا
یکشنبه 5 آبان 1392 - 22:01
persian_aria75 - شفیلد - انگلستان
مثل آب خوردن آدم میکشند و بر می‌گردن افغانستان و بعد از ۶ ماه دوباره میاد ایران و شروع می‌کنه به دزدی و غارت و تجاوز ( حالا اینها چیزهایی هست که کشف می‌شه ببین چه جنایتهایی هست که کشف نشده مونده )
دوشنبه 6 آبان 1392 - 03:00
raha1984 - هامبورگ - المان
نرگس بلخ عقده و نفرتی که شماها دارید تاریخی هستش در تاریخ هم با نام مکر افغان ثبت شده
دوشنبه 6 آبان 1392 - 07:48
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
farzad H - کپنهاگ - دانمارک,,,میگی‌ ۳ ماه پیش این اتفاق افتاده،،آیا از اون به بعد بازم ایرانی از این کارها کرده،،بابا افغانها ۳ ساعت یبار تو ایران داران جنایت میکنند،،موضوع اینه که هر روز تیتر خوابی‌ جنیاتشون منعکس میشه.
دوشنبه 6 آبان 1392 - 07:26
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
رها ۱۹۸۴-هامبورگ- آلمان .. بهتون حق میدم که عقده داشته باشین ،،افغانستانی که تا ۱۰-۱۲ سال پیش زیر سلطه طالبان بود ،امروز آزاد هستن مردم که هر جور میخوان زندگی‌ کنن ،،ولی‌ شما بعد ازسی و چند سال هنوز زیر سلطه آخوندها هستید که حتا لباس پوشیدن تونو هم اونا تصمیم میگیرن ،،،احساس هم دردی می‌کنم باهاتون وای وای وای
دوشنبه 6 آبان 1392 - 09:41
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
فدای‌آقا - اودنسه -دانمارک،،اطلاعات تو در مورد اسکاندیناوی بیشتر کن ،،تو کشورهای اسکاندیناوی فقط دانمارک حشیش آزاد هست ،،تو سوئد یا نروژ آزاد نیست و جرم می‌باشد
دوشنبه 6 آبان 1392 - 11:11
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
سر بریدن در اسلام جزو اصول دین است از گوسفند شتر گرفته تا دانشجو و مردم و غیره اگر یک مسلمان در طول زندگیش سر نبرد مسلمان نیست
دوشنبه 6 آبان 1392 - 14:06
tondar - شفیلد - انگلستان
الان طوری تو اگاهی کتک میخورین که دیگه هوس ادم کشی به سرتون نرنه .......من دیدم اکاهی چطور این افغانها رو میزنه انگار که داره خرو میزنه عین خیالشونم نیست که بمیرن یا نه
دوشنبه 6 آبان 1392 - 17:01
راهجو - فریدونکنار - ایران
چرا به همه افاغنه توهین میکنید عزیزان، ما تو شهرمون سالهای دور یه دکتر افغانی داشتیم از صد تا هم ولایتی بهتر! یا حتی خانواده ای بودن که خیلی شریف و پاک روزی حلال در میاوردن و تمام همسایه ها ازشون راضی! هم میهنای عزیز همه یه جور نیستن بیایم یه ذره خونسردتر برخورد کنیم هرچند من با حضور بسیاری از همزبانان افاغنه تو ایران مشکل دارم که اونم برمیگرده به سیستم امنیتی ضعیف مملکت ما
دوشنبه 6 آبان 1392 - 17:02
man migam - ارجپلوگ - سوید
فدای آقا,اودنسه, از کی تا حالا هلند جزو سکاندیناوی شده؟ کجا حشیش آزاده تو سکاندیناوی ؟ فقط تو دانمارک توی ی پارک مخسوس میشه حشیش کشید و خرید.فکر کنم بخاطر همین طرز فکره که ایرانیها تو سکاندیناوی دنباله هرچی کثافات کاری هستن ! نمونش رضا مددی که تو استکهلم آبروی یرانیهارو برد . ی مقدار مطاله کنید. تو دانمارک زندگی میکنی هنوز کشورهای سکاندینوی رو بلد نیستی !!!
دوشنبه 6 آبان 1392 - 17:47
garmsari - یورک - بریتانیا
در جواب این اقا که ایرانیها را مواد فروش معرفى مى کند باید گفت که کشور افغانستان مرکز مواد مخدردر دنیا هست و کل دنیا را دارد جواب مى دهد،کل مردم افغانستان پس قاچاقچى هستند،
دوشنبه 6 آبان 1392 - 18:16
مهدی00 - منچستر - انگلستان
دست این 2برادر افغان درد نکنه.من و چند تا از دوستام تو کمپ یونان چند نفر ازاین ایرانیهارو تا تونستیم زدیم.....تو کمپهای اروپا هر روز اینا از افغانیها کتک میخورند.......ای کاش چنگیزخان نسل اینهارو نابود میکرد....به خدا قسم دشمن درجه یک افغانستان همین ایرانه........
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 00:40
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
من میگم Sweden، برو یک کمی فارسی را بیشتر مطالعه کن. من نوشتم کشورهای اسکاندیناوی همانند هلند. یعنی سیاست مشترک در عرضه حشیش. نه اینکه هلند یکی از کشورهای اسکاندیناوی هست. سوتی دادی عزیز.
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 01:24
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
مهدی00 - منچستر - انگلستان,,,,هالو،،،تو گفتی‌ ما هم باور کردیم،،جنازهٔ ایرانی‌ زندهٔ شمارو حریفه،،،چند سوسول به تورتون خوردند زد و خورد کردین میگی‌ کتک زدین،،چه غلطا،،،قسمتت میشد یه سفر به سمت ژاپن می‌رفتی،،الان هم بری هستند از ایرانیهایی که از خجالت شما‌ها در بیان،،چرند نگو.,,,,, دشمن درجه یک ایران...همین افغانها و عربها هستند.
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 08:07
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
مهدی 00 منچستر، حالا این دو تا افغانی رو ٱویزون میکنیم تا امثال شما ها دیگه از این...نکنند.
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 07:40
man migam - ارجپلوگ - سوید
فدای آقا - اودنسه - دانمارک ,دوسته عزیز خواهش میکنم از این مثالها استفاده نکنید (کشورهای سکاندیناوی همانند هلند ) فردا یکی دیگه پا میشه مینویسه (کشورهای اروپای همانند زیمباوه )
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 10:53
man migam - ارجپلوگ - سوید
فدای آقا - اودنسه - دانمارک, خو اگر سیاسته مشترک داشتن همه جای سکاندیناوی حشیش آزاد بود. بعد کشورهای سکاندینوی سیاسته مشترک در بعضی مواقع داران مثله آب و هوا و.. ولی اتحادیه اروپا سیاسته مشترک داران. حالا جوابه منو ندادی تو کدوم یک از کشورهای سکاندیناوی حشیش آزاده (تو دانمارک تو یکی از پارکهای کپنهاگ میشه حشیش مصرف کرد ولی خارج از ون پارک ممنوع میباشد ). برات کشورهای سکاندیناوی رو مینویسم یاد بگیری (سوئد، نروژ، دانمارک) و فنلاند و ایسلند رو هم گاهی تو کشورهای سکاندیناوی قرار میدان. تورو خدا بیشتر مطا لعه کنید. سیاسته مشترک در عرضه حشیش !!!! این دیگه چی هست !!!!اینو از خودت در آوردی هاهاهاهاهاهاها به این میگن سوتیییی
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 10:44
man migam - ارجپلوگ - سوید
فدای آقا - اودنسه - دانمارک آقای سیاست مشترک در عرضه حشیش. تا حالا اینقدر نخندیده بودم دمت گرم.یه چیزی از خودت در میاری هاهاهاهاها
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 15:38
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
man migam - ارجپلوگ - سوید,,,دوست عزیز اجازه بده من با یه مثال ۲ زاری شما رو بندازم. بسیجی‌ها مثل شعبان بی‌ مخ بی‌ رحمانه بر ملت ستمدیده و بی‌ دفاع میتازند،،،یعنی‌ همانند شعبان بی‌ مخ ،،نه این که شعبان بی‌ مخ بسیجی‌ بود. کشور‌های اسکاندیناوی همانند هلند درش حشیش فراوان است. این مثالیست بین ۲ یا چند مکان که اون منطقهٔ هم مثل هلند از نظر مواد بی‌ بند و بار هستش،،منظورش اینه.موفق و زنده باشین. فارسی زبان دوم بنده بعد از ترکی میباشد.
‌سه شنبه 7 آبان 1392 - 22:49
birmingham - شیراز - ایران
افغانی جماعت همشه قریب کش هستن تا در ایران هستن یه رو دارن و تا از ایران میان بیرو دشمنی شو رو نشون میدان و از این خبرها لذت می‌برن .در این کامنت‌ها هستن بعضی‌هاشون حاضرن آدم بکشن خدا وکلی من شانس آوردم چنتا کارگر افغانی داشتیم و همیشه من بهشون غذا میبردم خوبه باز سر منو نبریدن چون اینها فرهنگشون این نان و نمک بخرن و نمک دان رو بشکنند .من تا حالا هر چه خواندم اکثرا مقتولین کسانی‌ بودن که بهشون محبت کردن .آقایون افغانی که با ایرانی‌ دشمنی دارین چقدر زندگیتون رو مدیون ایران و ایرانی‌ هستید هر چه درین از ایرانی‌ و ایران دارید هم در خارج و در ایران به پدر و مادر خودتون احترام بگذارید ‌ای
‌چهارشنبه 8 آبان 1392 - 01:43
Azadikhah - تكسل - هلند
در همه کشورها آدم بد و خوب پیدا می‌شه پس گیر ندید لطفاً!فدای آقا - اودنسه - دانمارک:آقا جان حالا اشتباه کردی مگر آسمان به زمین می‌چسبه بگو اشتباه کردم!پیغمبر هم اشتباه زیاد کرد، از اون بالاتر که نیستی‌, هستی‌!؟
‌چهارشنبه 8 آبان 1392 - 09:32
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
من میگم و کلافه قرمزی. اول از همه تشکر از هموطن عزیز آذری که برای شما توضیح درایتمندانه ای دادند. امیدوارم که دو زاریت افتاده باشه. حالا جای جغرافیا برو یه مقدار فارسی را بیشتر یاد بگیر. همسایه پایین من اسمش Kurt هست و ساقی و پلیس هم در جریان هست ولی تا زمانی که فقط در حیطه اش بساط حشیش باشه، مشکلی نداره. همسایه بالا دخترخالم در نروژ به اسم Jens اون هم همانند Kurt ساقی هست.
‌چهارشنبه 8 آبان 1392 - 16:22
مهدی00 - منچستر - انگلستان
Kolah ghermrziکانادا من اینقدر مشغله دارم که وقت جروبحث با امثال تورو ندارم....اون ایرانیهارو که تو ژاپن میگی خیلی وقت برادران گمنام یاکوزا گلیمشونو جمع کردن...دیگه به من نیازی نیست که سر خرو کچ کنم برم ژاپن با یه مشت شیشه فروش گلاویز بشم...من یه سوالی از شما ایرانیها دارم..چرا حکومت آخوندی که این همه ادعا داره همش ناله و شیون میکنه که افغانی کشت...افغانی تجاوز کرد...خوب اگه افغانی اینقدر خطرناکه خوب همرو اخراج کنید ومرزتون رو هم مین کاری کنید که دیگه نه کسی بکشه نه تجاوز کنه...چرا این کارو نمیکنه؟....،..................چون حکومت آخوندی فاشیسته و با مهاجر کنار نمیاد به همین خاطر یک جنگ نرمه تمام عیار علیه افغانیها براه انداخته تمام رسانه ها رو آزاد گذاشته تا یک چهره جنایتکار از افغانی به نمایش بزارن.......دست مردم ایران رو آزاد گذاشته تا افغانهارو مورد ازار و اذیت قرار بدهن.........تا افغانها مجبور بشن ایران رو ترک کنن
‌پنجشنبه 9 آبان 1392 - 01:49
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
مهدی ۰۰-منچستر -انگلستان،، واقعاً گٔل گفتی‌ ،، حکومت فاشیستی آخوندها سالانه میلیونها دلار از سازمان ملل میگیره بابت مهاجرین ،و همچنان وزیر اقتصاد آخوندها خودش با زبون خودش گفت اگه افغان‌ها از ایران برن ۵۰ درصد اقتصاد ایران افت می‌کنه ،،حالا فکر میکنی‌ اینها این درامدو ل می‌کنن برن .حرفت کاملا درست هست
‌پنجشنبه 9 آبان 1392 - 09:47
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
مهدی00 - منچستر - انگلستان,,,,گور پدر آخوندا،،،مگه ما دل‌ خوشی‌ از آخوند داریم که اینا رو برام توضیح میدی،،،من دشمن افغانی نیستم،، در جواب نوشته‌هات که میگی‌ با دوستام ریختیم زدیم،، جهت اطلاع برات تایپ کردم،،،،
جمعه 10 آبان 1392 - 08:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.