جناب لاریجانی! از شرافت مجلس دفاع کنید

سایت انتخاب می نویسد :

در حالی که دکتر علی لاریجانی در مقام ریاست مجالس هشتم و نهم، در دفاع از حیثیت مجلس در برابر قانون شکنی های دولت احمدی نژاد، هزینه زیادی پرداخته است، برخی از نمایندگان مجلس با اقدامات غیرقابل توجیه خود موجب خدشه دار شدن اعتبار خانه ملت در افکار عمومی شده اند.

به گزارش خبرنگار «انتخاب»، مجلس شورای اسلامی به عنوان خانه ملت زمانی می تواند در برابر دروغگویی، قانون شکنی و منفعت جویی سایر مسئولان بایستد که اعضای این نهاد قانونی خود کارنامه سفید و درخشانی داشته باشند و در غیر این صورت، مردم حمایت لازم را از مجلس نخواهند کرد.

در این میان فشارهای وارد شده از سوی برخی نمایندگان به دولت اعتدال برای بحران سازی در حالی صورت می گیرد که برخی از این افراد خود دارای سوابق رانت بوده و به دلیل به خطر افتادن رانتها شعار به خطر افتادن اسلام و ارزشها را سر می دهند.

برای نمونه به مهرداد بذرپاش، یکی از مخالفین دولت در مجلس اشاره می شود.

او کیست؟

مهرداد بذرپاش متولد 1359 که رییس بسیج دانشجویی دانشگاه شریف بود، بعد از مشاورت شهردار، با انتخابات 1384، مشاور جوان رییس جمهور می شود و سپس بدون یک روز سابقه مدیریت صنعتی در 26 سالگی به مدیریت یکی از بزرگترین مجموعه های خودروسازی منصوب شده و معاونت رییس جمهور و ریاست سازمان ملی جوانان را هم تجربه می کند.

بذرپاش پس از انتخابات ریاست جمهوری، با وجود مشاغل متعدد به تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه می دهد و در درس رفتار سازمانی با نمره 9 مردود می شود، اما با موافقت شورای آموزشی دانشگاه، نمره وی به 18 تغییر کرده و در امتحان دیگری نیز نمره مشابه می گیرد؛ اما نمره نهایی او، یکباره به نمره قبولی بالا تغییر می کند.

بذرپاش سپس بدون دادن کنکور دکترا، با نامه ای از وزارت علوم به عنوان دانشجوی دکترای دانشگاه علامه پذیرفته می شود و زمانی که موضوع توسط رسانه ها فاش می شود، احمدی نژاد ناگزیر دستور رسیدگی به پرونده وی را می دهد و بذرپاش با انتشار بیانیه ای از تحصیل در دانشگاه علامه انصراف می دهد، اما در عمل این اتفاق رخ نمی دهد.

مهرداد بذرپاش به تحصیل در دروه دکترا بدون کنکور ادامه می دهد، اما یکی از برجسته ترین اساتید دانشکده مدیریت که هم اکنون ریاست انجمن مدیریت استراتژیک ایران را برعهده دارد، وی را با نمره 4 مردود می کند و این استاد تمام بعدها توسط رییس دانشگاه علامه به علل واهی بازنشسته شده و اکنون مشغول تدریس در دانشگاه تهران است.

مهرداد بذرپاش که با دختر وزیر آموزش پرورش احمدی نژاد نیز ازدواج کرده بود و در یک مصاحبه تلویزیونی با رشیدپور شرکت کرده و با تمجید از اسفندیار رحیم مشایی خود را زاپاس المشایی معرفی کرده بود، در اواخر دولت احمدی نژاد به سمت اصولگرایان مخالف وی تغییر جهت می دهد و در طیف ایثارگران جای می گیرد.

وی با حمایت جریان ایثارگران به نمایندگی مجلس می رسد، بذرپاش به دلیل مشکلات تحصیلی و نمرات وی، از تحصیل در دوره دکترا پس از چندسال انصراف می دهد و در سال 1389 مجددا  بدون کنکور و با نامه وارد دانشگاه می گردد.

ماجرای یک افشاگری

پیرو افشای قرار گرفتن نام بذرپاش در میان صد نفر هیات علمی روزهای آخر ریاست شریعتی در دانشگاه علامه، وی با انتشار جوابیه ای مشابه بیانیه سال 1386، مجددا موارد خلاف واقعی را اظهار کرد.

در واقع صرف نظر از روشهای ناپلئونی در تحصیل، آنچه بیشتر آزاردهنده است، این است که فردی که ردای نمایندگی مردم تهران را پوشیده، با وجود ورود به هیئت علمی در لیست از ما بهتران، با صداقت کامل! اظهار می کند که "بدلایل شخصی مخالفت خود را اعلام نموده".

 وی اخیرا در پاسخ به برخی روزنامه ها گفت:بنده در سال 1377 وارد دانشگاه شریف در رشته مهندسی صنایع شدم و در سال 82 فارغ التحصیل و در سال 82 وارد دوره کارشناسی ارشد دانشگاه علامه شدم تا سال 84 ؛ پس می بینید هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد خود را در دوره اصلاحات گذراندم. اگر خلافی شده نفرمائید که عملکرد دوستان زیر سؤال می رود. در دوره دکتری که زمانی که در دولت مسئولیتی نداشتم واحدهای درسی خود را با معدل17،5 و امتحان جامع خود را در یک مرحله با موفقیت سپری نمودم و پروپوزال پایان نامه خود را در گروه تخصصی و شورای تحصیلات تکمیلی به تصویب رساندم؛ حال نکند می فرمائید که همه اینها را اساتید به ایشان نمره داده اند؟

نمرات مردودی بنده از مردودی به قبولی ناگهان تغییر نموده است نیز از اساس کذب محض است و از کسانی که اطلاعی از نحوه اداره دانشگاه دارند باید پرسیده شود که آیا می شود نمرات را در شورای دانشگاه تغییر داد؟ لازم به ذکر است این مطلب خلاف را یکی از افرادی که آن هم به دلیل فساداخلاقی با حکم کمیته انضباطی از دانشگاه اخراج شده بود به شما گفته که از اساس کذب است.

اینکه رئیس دانشگاه علامه بدلیل توسعه گروه‌ها و دانشکده‌ها افزایش تعداد دانشجویان به صورت نوبه ای تقاضای هیئت علمی بویژه از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه علامه را بدهد امری نه تنها مذموم نیست بلکه درست و مناسب است و احتمالاً اگر این کار در زمان مدیریت سابق دانشگاه انجام می گرفت که انجام شد امری بسیار پسندیده علمی و درخور بود ولی راجع به اینجانب لازم است عرض کنم بنده بدلایل شخصی مخالفت خود را روزهای گذشته هرچند کار قانونی بوده است به رئیس دانشگاه، رئیس دانشکده، معاون دانشکده و برخی از اعضای گروه علمی اعلام نموده بودم

ابهامات!

1-   بذرپاش مدعی شده است در دولت اصلاحات تحصیل وی انجام شده، در حالیکه مطابق اسناد موجود، وی در 20 اسفند سال 1385 از پایان نامه خود دفاع کرده است و سال 1386 یعنی دو سال پس از به قدرت رسیدن احمدی نژاد فارغ التحصیل شده است.

2-   وی منکر تغییر نمره خود از مردودی به قبولی در دانشگاه شده است و استاد مربوطه را متهم به مفاسد اخلاقی کرده، در حالی که ورقه امتحانی وی دردانشکده موجود بوده و قابل بررسی است.

3-   بذرپاش مدعی شده است که عضویت وی در هیات علمی با درخواست رییس دانشگاه انجام شده و وی مخالفت کرده است. در حالیکه سند تقاضای شخص وی برای عضویت در هیات علمی منتشر می گردد.

4-   تقاضای بورسیه بذرپاش در آخرین روزهای دولت احمدی نژاد، یعنی 31 تیرماه 1392 ارسال شده و ظرف 2 روز یعنی 2مرداد پس از بررسی توسط مدیران خوشنام! وزارت علوم با آن موافقت شده و جالب است این فاصله دو روزه که بین ارسال نامه و ارسال موافقت با آن وجود دارد و معمولا در سایر نامه های وزارت علوم حداقل دو ماه است، در ماه رمضان بوده است.

5-   جالب تر اینجاست که نامه جذب هیات علمی وی نیز در دوم مرداد صادر شده و در 5 مرداد، یعنی به فاصله دو روز، مردانی مسئول هیئت نظارت وزارت علوم که پیش از این موضوع دکترای داماد نابغه وی در رسانه ها افشا شده بود،  با آن موافقت کرده که این فاصله نیز در ماه مبارک رمضان و پنجشنبه و جمعه بوده است و این که جناب مردانی چرا به چنین اقداماتی دست زده است، جای بررسی دارد.اکنون انتظار از دکتر لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی آن است که اولا با رانتخواری علمی و تحصیلی که از بدترین نوع رانتهاست، برخوردی قاطع کرده و ثانیا اجازه ندهند حیثیت و شرافت مجلس با مخالفت و کارشکنی های چنین افرادی  به چالش کشیده شود.

+99
رأی دهید
-3

darih - کالیفرنیا - امریکا
به نظر من..یه گوساله یا حتی یه یابو مملکتو بهتر از این آخوندای دو زاریه کلم مغز اداره میکنه....
یکشنبه 5 آبان 1392 - 05:22
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
این که اصلا داستان جدیدی نیست، تمام بسیجی‌ها همینطوری دکتر مهندس میشن از جمله خود مموتی که از سر تا ته مدارکش تقلبیه
یکشنبه 5 آبان 1392 - 05:55
dkdk - اسلیس - دانمارک
چرا این‌قدر شماها خودتان را به احمقی و نادانی‌ می‌زنید!!! به جرات شاید بیش باز ۵۰ درصد مجلیسی‌ها مدارکشان مشابه آقای مهرداد بذر پاش باشد.بنابر این لطفاً این‌قدر به شعور مردم ایران توهین نکنید.البته من منکر نمیشوم که تعدادی از نمایندگان مجلس واقعا باسواد و تحصیل کرده هستند.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 01:51
iran-null-ukrain - کی اف - اوکراین
هرچی توی این مملکت هست یا جزو سهمیه بچه های شهیده یا مال مقامات ارشد دولتیه...کصافط عوضی این بذر پاش. :-)
یکشنبه 5 آبان 1392 - 06:18
Shervin2013 - خرم آباد - ایران
با معدل 17/60 فوق لیسانسم رو از یکی از معتبرترین دانشگاههای دولتی ایران گرفتم.....5 ساله که مثل تراکتور دارم درس می خونم بلکه بتونم دررشته خودم در مقطع دکترا قبول بشم....ولی نمیشه.. اونوقت این بیسواد که اگر ازش املای فارسی از کتاب کلاس پنجم ابتدایی بگیری 2 هم نمیگیره باید دانشجوی بورسیه دکترا و عضو هیئت علمی دانشگاه باشه.....کشور ما بجای نخبه پروری، پخمه پرور شده...
یکشنبه 5 آبان 1392 - 07:23
sama128 - شیراز - ایران
چــــــــــــــــــــه حیثیتی چه کشکی چه دوغی اختلاس کجاست باند بازی دزدی کجاست جلسات مزخرف سرکاری هیات مدیره ها و .. گرفتن بابت هر جلسه مفت خوری خدادتومن کجاست باند بای رفیق بازی فامیل بازی کجاست رانت خواری زمین خواری حق و ناحق کردن کجاست به قول مداح های کاسه لیس همه گناهان سال به سال با چند قطره اشک در عاشورا و تاسوعا پاک میشه میر پی کارش دوباره روز از نو روزی از نو
یکشنبه 5 آبان 1392 - 07:24
رززرد - تهران - ایران
آخه چطوری یه بی شرف از شرف بگه!؟
یکشنبه 5 آبان 1392 - 07:54
بت شکن - مونترال - کانادا
رززرد - تهران - ایران---دمت گرم، زدی تو خال!!!
یکشنبه 5 آبان 1392 - 12:17
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
خدا وکیل آدم دلش واسه کسی‌ که واقعا کنکور میدن زحمت میکشن و از سهمیه استفاده نمیکنن میسوزه که این آشغالا با رانت یه شب دکتر میشن.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 12:52
روزنه - تهران - ایران
یعنی هنوز هم کسانی هستند که به این مجلس و نمایندهاش امید داشته باشند ؟. آخه تا کی قراره ما توی این دور تسلسل باطل گیج بزنیم.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 12:53
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
چطور می‌شه از نداشته، دفاع کرد؟ انگار که بخوای پدر بچه ایی حـ... را پیدا کنی‌.!!!!!! کدوم کشک، کدوم شرف.؟؟
یکشنبه 5 آبان 1392 - 13:35
a.ahooraei - کلن - آلمان
من میدونم نه تنها این بلکه اغلب این یابوها نادان و بیسواد هستند اما چیزی که منو حیرون کرده اینه که؛ میگن اینها نماینده مجلس اند، مگه اینها نباید از طرف ملت و با رأی به مجلس برن؟ پس کی به اینها رأی میده؟ مگه تعداد آراء حد و اندازه نداره؟ یعنی ملت واقعاً به اینها رأی میدن؟ و یا اینکه واقعاً همشون انتصابی اند؟ اگر همه انتصابی اند پس چرا ملت واسشون نامه می نویسن و کامنت میذارن و خلاصه در سخنرانی هاشون تجمع میکنن؟ اینها سؤالاتی هست که آدمو گیج و حیرون میکنه.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 18:36
کبالت3 - کرج - ایران
یه چند سال پیش یکی از این روزنامه های دوم خردادی تصویر چند تا از این دستنوشته های نمایندگان مجلس برای نطق پیش از دستور رو چاپ کرده بود که آخر خنده بود از خط خرچنگ قورباغه تا غلطهای املائی در حد ما قبل اکابر یکی استکبار جهانی رو نوشته بود اصتکبال جهانی اون یکی نوشته بود آمریکا امپولیالسیم جهانخور هیچ قلتی نمیتاند بکند البته همه هم دکتر مهندس بودن یا معادلش رو تو حوزه معقول و منقول خونده بودن اون روزنامه هم برای ابد توقیف شد بعلت تو هین به دانشمندان کشور اسلامی .
یکشنبه 5 آبان 1392 - 19:46
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
لاریجانی خیلی‌ زرنگه از دزدیهای خودشو، داداشاش،دفاع کنه.مجلس با شرف .جک سال
یکشنبه 5 آبان 1392 - 20:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.