برادرزاده مقتول، پدر قاتل را کشت

پدرام ترمزدستی را کشید و از خودرو پیاده شد. صورتش از خشم سرخ شده بود. با دیدن پیرمرد، گذشته مثل فیلمی از جلوی چشم‌هایش عبور کرد و او را یاد عمویش انداخت. نمی‌توانست آنچه اتفاق افتاده بود، فراموش کند.

بی اختیار دستش را به طرف چاقویی که همراه داشت، برد و چند ضربه به او زد. پیرمرد روی زمین افتاد و پدرام سوار بر خودروی خود بلافاصله محل را ترک کرد. او مرتکب جنایتی شده بود و باید می گریخت. هر چند کینه ای در دل داشت که باعث شده بود چنین حادثه ای رخ بدهد، اما او هرگز تصور نمی کرد راز این جنایت در کمتر از 24 ساعت برملا و او از سوی کارآگاهان جنایی اراک بازداشت شود.


3 سال قبل

کارآگاهان جنایی استان مرکزی خرداد 89 در جریان نزاع خونینی در زمین های کشاورزی اطراف اراک قرار گرفتند و تحقیقات در این باره آغاز شد. مرد جوانی قربانی این نزاع خونین شده بود و در بررسی ها مشخص شد عامل این جنایت پسر جوانی به نام سیروس است. سیروس بازداشت شد و به جنایت اعتراف کرد. او در رابطه با علت حادثه به پلیس گفت: «اختلاف بر سر زمین بود. همیشه با کیومرث (مقتول) سر این موضوع مشکل داشتم. روز حادثه مجددا با کیومرث درگیر شدم و با چاقو به او ضربه زدم. نمی خواستم او را به قتل برسانم، اما آن لحظه به قدری عصبانی بودم که اختیارم را از دست دادم و او را کشتم.»

با اعتراف سیروس به جنایت، او به بازسازی صحنه قتل پرداخت و با صدور کیفرخواست پای میز محاکمه رفت. پسر جوان به دلیل قتل عمد کیومرث در دادگاه محکوم به قصاص شد.

دومین جنایت

مرد جوانی بیست وسوم شهریور امسال با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس گرفت و از مرگ مشکوک پیرمردی در یکی از بیمارستان های اراک خبر داد. با اعلام خبر، کارآگاهان جنایی راهی بیمارستان شدند و تحقیقات آغاز شد.

طبق نظر پزشکان بیمارستان، پیرمرد که جعفر نام داشت بر اثر اصابت ضربات چاقو از پای درآمده بود و با آن که جعفر بلافاصله پس از حادثه به بیمارستان انتقال داده شده، اما تلاش کادر درمان برای نجات او بی فایده بود.

بررسی ها برای یافتن عامل یا عاملان این جنایت آغاز شد. رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی می گوید: «در تحقیقات مشخص شد حدود سه سال قبل پسر مقتول به نام سیروس دست به جنایتی زده است و اکنون در زندان به سر می برد. از سویی محل جنایت حدود 30 کیلومتری نخستین قتل بود و نحوه جنایت با نحوه قتل اول مشابه بود. با این احتمال که پیرمرد قربانی کینه قدیمی خانواده قربانی شده است، تحقیقات در این شاخه متمرکز شد.»

سرهنگ احمدی ادامه می دهد: «با تحقیق از شاهدان مشخص شد، عامل این جنایت کسی نیست جز خشایار، برادرزاده کیومرث؛ مقتول پرونده ای که سه سال قبل در نزاع کشته شده بود. با شناسایی متهم اصلی این پرونده دستور بازداشت خشایار صادر و مخفیگاه متهم سرانجام شناسایی شد و خشایار به دام پلیس افتاد.»

 

به خاطر عمویم

خشایار که ابتدا منکر جنایت بود، با گذشت 24 ساعت پس از دستگیری و با توجه به مدارک و شواهد پلیسی به دست آمده به قتل پیرمرد اعتراف کرد. او در تحقیقات گفت: «روز حادثه در حال عبور از خیابان بودم. آنجا محلی در نزدیکی صحنه قتل عمویم بود. ناگهان چشمم به پدر قاتل افتاد. من هرگز نتوانستم مرگ عمویم را بپذیرم و همیشه کینه عامل این جنایت را به دل داشتم.

با دیدن جعفر داغ دلم تازه شد و به او با تندی برخورد کردم. پیرمرد هم که صدای مرا شنیده بود، جواب داد و همین موضوع باعث درگیری ما شد. آنقدر عصبانی شده بودم که با چاقویی که همراهم بود به او ضربه زدم. قصدم قتل پیرمرد نبود، اما در آن لحظه خشم و کینه ای که از او به دل داشتم باعث شد دست به چنین کاری بزنم. مرگ عمویم برای من خیلی سخت بود و همین موضوع باعث شد هرگز سیروس و خانواده اش را نبخشیدم.»

با اعتراف متهم به جنایت، او با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد و تحقیقات پیرامون این پرونده ادامه دارد.

+33
رأی دهید
-19

روزنه - تهران - ایران
اصن یه وضعیه کبلایی. چاقو میذارن تو جیبشون با طرف درگیر میشن در حد کشت به طرف چاقو میزنن ولی قصد کشتن ندران . چطوریاست ؟
شنبه 4 آبان 1392 - 10:28
طوقی-سوئد - استکهلم - سوئد
دو نفر اونجا مردن دونفرم اینجا اعدام میشن چهار نفر سر چی یه اختلاف مسخره امیدوارم دیگه شاهد اینجور اتفاقات نباشیم از ماست که بر ماست
شنبه 4 آبان 1392 - 10:33
montaghed - کلن - آلمان
کیومرث سیروس خشایار .. اسمهای اصیل ایران سرزمین پاک آریایی که در قرن 21 به چه روزی افتاده است این همه نیست مگر به خاطر اسلام متحجر مرگ بر اسلام مرگ بر مسلمان مرگ بر عرب . خدایا ما رو از دست دین کثیف اعراب نجات بده.
شنبه 4 آبان 1392 - 10:45
a.sadriuk - لندن - انگلستان
نمیدونم چرا ولی در عجبم از مردم مهربون کشورم چی مونده و به کجا رسیدیم ؟؟؟
یکشنبه 5 آبان 1392 - 00:52
afgbidin - کرک - ایرلند
سیروس عموی تورو کشت، احتمال زیاد محکوم به مرگ هم شده و حق به حق‌دار رسید. پس گنای پدر پییرش چه بود که کشتیش؟ عجب طرز فکری داریم ما مردم منطقه!! یه هندی میگفت اگه کسی‌ برادرد را کشت تو هم برو برادرش را بکش. آخه چرا؟؟؟ تو غزنی دو نفر دشمنی داشتند، زورش به طرف نرسید، رفته پسر معصوم ۵ سالشه سربوریده، ۱ میلیون بار رحمت خدا به پدر و مادر حیوانات
یکشنبه 5 آبان 1392 - 01:47
سرسره - اهواز - ایران
چرا اسماشونو ایرانی انتخاب کردن مسلمه که با اسمهای اصلیشون خبررو چاپ نمیکنند ولی برای تحقیر فرهنگ ایرانی این کاررو میکنندبخدا اگه یه سر برید دادگاه رسیدگی به جرایم جنایی بیشتراسما عربی-اسلامی هست چون خونواده هایی که سطح فرهنگشون بالاتره اسمهای زیبای ایرانیو ترجیح میدند تا کور بشن اوناییکه دشمن ایرانند
یکشنبه 5 آبان 1392 - 03:06
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
یه قاتل و مقتول دیگه به اولیها اضافه شد.
یکشنبه 5 آبان 1392 - 06:32
دبل چاکلت - شیراز - ایران
montaghed - کلن - آلمان. عزیزم رستم چرا اسفندیارو کشت اگه گفتی؟ آفرین تقصیر عربا بود شایدم کار کار اینگیلیساس!
یکشنبه 5 آبان 1392 - 10:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.