تلاش کاخ‌سفید برای تعویق اقدام سنا علیه ایران

کاخ سفید پیش تر نیز از سنا خواسته بود بررسی تحریم های جدید علیه ایران را به عقب بیندازد

مشاوران کاخ سفید با دعوت از گروهی از دستیاران ارشد روسای کمیته های مجلس سنا خواهان دست نگه داشتن کنگره از تصویب تحریم های تازه علیه ایران شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کاخ سفید از سنا خواسته است یک بار دیگر بررسی طرح تشدید تحریم های ایران را به عقب بیندازد.


دستیار یکی از سناتورهای دموکرات در گفت و گو با بی‌بی‌سی برگزاری این نشست در روز پنجشنبه را تایید کرده ولی درباره دستور جلسه توضیحی نداده است.

کمیته امور بانکی مجلس سنا قرار بود هفته آینده تشدید تحریم های ایران را بررسی کند ولی به گفته ناظران پیش نویس این طرح هنوز بین اعضای کمیته توزیع نشده که می تواند بیانگر تعویق این اقدام باشد.

این کمیته پیش تر نیز قرار بود در ماه گذشته این طرح را بررسی کند که با درخواست کاخ سفید این کار را به پس از برگزاری دور نخست گفت و گوهای جدید هسته ای با ایران به عقب انداخت.

خبرگزاری رویترز به نقل از بعضی از دستیاران سناتورهای دموکرات نوشته است که اعضای جمهوریخواه مجلس سنا با این کار مخالف هستند.

مجلس نمایندگان آمریکا در ماه ژوئیه طرح مشابهی را تصویب کرده بود.

تصمیم گیری درباره تعویق مجدد بررسی طرح تشدید تحریم های ایران در مجلس سنا بر عهده تیم جانسون، رئیس دموکرات کمیته امور بانکی این مجلس و هری رید، رهبر اکثریت دموکرات آن است.

دور دوم گفت و گوهای هسته ای گروه ۱+۵ با ایران قرار است هفتم و هشتم نوامبر در ژنو برگزار شود و کاخ سفید نگران تاثیر منفی اقدام احتمالی کنگره بر مذاکرات است.

وندی شرمن، معاون سیاسی وزارت امور خارجه آمریکا که از طرف این کشور در مذاکرات هسته ای با ایران شرکت دارد، چهارشنبه به مجلس نمایندگان رفت تا در یک جلسه محرمانه به سوال های نمایندگان درباره گفت و گوهای صورت گرفته در ژنو گزارش دهد.

تحریم هایی که در سال ۲۰۱۱ به وسیله کنگره آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران وضع شدند، باعث کاهش شدید صادرات نفت خام ایران شده اند.

بعضی از منتقدان سیاست خارجی دولت باراک اوباما و گروهی از نمایندگان دموکرات مجلس سنا بر این باورند که رویکرد جدید ایران به مذاکرات هسته ای ناشی از فشار تحریم هاست و در شرایط کنونی نباید از محدودیت های اعمال شده کاست.

+48
رأی دهید
-16

kamran631 - لیون - فرانسه
حسین اوباما و حسن روحانی خوب با هم کنار اومدند !!
جمعه 3 آبان 1392 - 13:25
سرسره - اهواز - ایران
مردم ایران با سکوتشان مثل گوشت قربانی شده اند در مقابل دشمنی این دو طرف گناه ما که موقع انقلاب خیلی بچه بودیم وبمب اتمی هم نمی خوایم این وسط چیه پیش خدا ما چرا باید تاوان پس بدیم تا کی گرونی وفقروبدبختی تازه باید اضطراب یه جنگ دیکرو هم بهش اضافه کرد تف به این زندگی
شنبه 4 آبان 1392 - 02:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.