توهین نژاد‎‌پرستانه هواداران زسکا مسکو به بازیکن منچسترسیتی

یحیی توره هافبک ساحل عاجی منچسترسیتی گفته است که از توهین‌های نژاد پرستانه هواداران زسکا مسکو " به شدت عصبانی" استیوفا به دلیل "رفتار نژاد پرستانه" هواداران باشگاه "زسکا مسکو" در جریان مسابقه این تیم با منچسترسیتی برای این تیم پرونده انضباطی تشکیل داده است.

یحیی توره، بازیکن ساحل عاجی منچسترسیتی، گفته است که در جریان بازی با زسکا مسکو، که با پیروزی دو بر یک منچسترسیتی همراه بود، او هدف توهین‌های نژاد پرستانه هواداران تیم میزبان قرار گرفته است.

او در گفتگو با رادیوی بی‌بی‌سی گفته بود: "من واقعا از افرادی که شعار نژادپرستانه دادند دلسرد شده‌ام. یوفا باید اقدامی علیه این موضوع انجام دهد چرا که بازیکنان هم‌رنگ من همواره در این وضعیت قرار دارند."

بازیکن ملی پوش تیم ملی ساحل عاج همچنین گفته است: "من به‌عنوان کاپیتان تیم بازوبندی را بسته بودم که رویش نوشته شده بود" نه به نژادپرستی" و حالا از این اتفاق بسیار دلسرد و ناامید هستم. به داور مسابقه این موضوع را گفتم، من نه تنها ناامید بلکه به شدت عصبانیم."

یوفا اعلام کرده که کمیته انضباطی این نهاد در روز ۳۰ اکتبر به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

یوفا همچنین درباره انفجار مواد محترقه توسط هواداران تیم زسکا مسکو در طول بازی تحقیق خواهد کرد. از سوی دیگر، باشگاه زسکا مسکو اتهامات نژادپرستانه را "غیر مستدل" دانسته است.

در بیانیه‌ای که زسکا مسکو صادر کرده آمده که این باشگاه از ادعای یحیی توره "شگفت زده و ناامید" شده است: "ما با دقت ویدئوی بازی را بررسی کرده‌ایم و هیچ‌گونه توهین نژادپرستانه‌ای از سوی هواداران زسکا در آن نیافتیم."

سخنگوی باشگاه زسکا مسکو هم با تاکید بر این مسئله گفته است: "ما مسلما چیزی برای پنهان کردن نداریم. نماینده و برگزار کننده بازی هر دو تایید کرده‌اند که در جریان بازی چیزی در این رابطه نشنیده‌اند."

در ماه می، یوفا اعلام کرد که درصورتی که هواداران یک تیم مرتکب رفتار نژادپرستانه شوند، ورزشگاه تیم مورد نظر، بار اول نیمه تعطیل و در بار دوم کاملا تعطیل خواهد شد و در هر دو مورد آن تیم ۵۰ هزار یورو جریمه نقدی می‌شود.

بر اساس راهنمای یوفا که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است، داوران از راه‌های مختلف قدرت مقابله با توهین‌های نژادپرستانه را در جریان بازی دارند.

از جمله در گام اول، آنها می‌توانند با متوقف کردن بازی از مسئولان ورزشگاه بخواهند تا از طریق بلندگوها به هوادارانی که شعارهای نژاد پرستانه می‌دهند اخطار داده شود.

قدم بعدی در صورت ادامه داشتن توهین‌های نژاد پرستانه، متوقف کردن بازی برای مدت زمان کوتاه است و اگر همچنان این مسئله ادامه پیدا کرد داور می‌تواند بازی را نیمه کاره به پایان برد.

زسکا مسکو یک ماه دیگر در خانه میزبان بایرن مونیخ خواهد بود ولی پیش از آن و در حدود دو هفته دیگر به منچستر خواهد رفت و روبروی منچسترسیتی قرار خواهد گرفت.

+23
رأی دهید
-93

ضد دستمال ضد گاگول - برلین - آلمان
این کشورهای اروپایی همدیگر را سرزنش میکنند که چرا نژادپرست هستند!! بعد هر کدوم در کشور خودشون با دلایل مختلف حتی برای کسب رأی مردم از نژادپرستی استفاده میکنند.
جمعه 3 آبان 1392 - 11:33
بی غم - تهران - ایران
طرفداران زسکا مسکو سابقه طولانی توی این زمینه دارن اگه یک بار برای همیشه فیفا با اینها برخورد جدی کنه دیگه حساب کار دستشون میاد. فکر کنم سال گذشته بود که توی لیگ قهرمانان اروپا هم برای یکی از بازیکنان سیاهپوست تیم حریف موز پرتاب کرده بودن!!
جمعه 3 آبان 1392 - 11:45
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. نابود و ننگ بعد نژاد پرستی‌ که یکی‌ از ریشه‌های فاشیست است.
جمعه 3 آبان 1392 - 15:19
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
در کشورهای غیراسلامی که اکثرا داروین باور هستند، این امری است طبیعی ، ولی از نظر ما مومنان که قرآن باور هستیم، رنگ و نژاد نشانه برتری نیست. برتری هر شخصی در ایمان و تقوای اوست.
جمعه 3 آبان 1392 - 20:55
bamiyan - استکهلم - سوئد
تو رو خدا شما‌ها بریند ایران خودتونو ببینید که با افغانی‌ها چه برخورد توهین آمیزی میشه ! بد بیاییند تنفر از نژاد پرستی‌ بزنید !
شنبه 4 آبان 1392 - 01:10
agha_ehsan - تهران - ایران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک - ببینم واسه همینه کخ تو کشور عدل علی و بقول تو اسلامی انقد به قومیتهای ترک و لر و کرد و غیره توهین میشه ؟ چرا تو همین کشور قرآن باور نموندی و رفتی به کشوری که درش توهین بهت یه امر طبیعیه؟!
شنبه 4 آبان 1392 - 01:26
romano - تهران - ایران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک حالا خودم بچه مسلمونم ولی اتفاقا در اون داروینیه تنها خلایق از پوست طرف نفرت دارن (که اصلا ربطی داستان به داروین نداره) ولی در مدل مومنیش که جنابعالی فرمودی که دلیل برتری به ایمان و تقواست (زرشک 3000 میلیار تومن اختلاس تقوا) به فاشیزمی می‌رسیم که حس قدسیت و سرباز خدا هم بهش دست می‌ده و تبدیل به ماشین آدم کشی می‌شه (حالا بماند سر این قضیه هم که دینداران افراطی نشون داده می‌شن یک شیطنت جهانی وجود داره ولی شما هم برادر گرگ بارون ندیده‌این جاش بشه نفس آدم ها را با اسلحه گرم خوب می‌گیرین) پیشنهاد بنده اینه شما همون کامنت 7 تومانیت رو بزار برو وگرنه داداش اگه شما جانماز آب کشیدی و نونش رو خوردی بزرگ شدی ما شلاق نون خوری شما بتمون خورده قد کشیدیدم یکجوری از دین حرف می‌زنید انگار ارث پدریتونه که سرجهازی والده نسل اندر نسل بنامتون زدن و باقی مردم کافر بیناموس غیر انسان و دشمن خاک و آب خدان. از فاشیزم شما همین بس نامتون فدای آقاست خوشبختانه در دل منم لعنت به آقاست.
شنبه 4 آبان 1392 - 02:47
hamed0020 - قم - ایران
فدای آقا- اودنسه آره جون خودت و ولی وقیحت تو که راست می گی؟! مثلا تو کشورهای اسلامی که تو ازش حرف می زنی توی عربستان برده داری هنوز رواج داره و توی ایران بدترین برخورد با خارجی ها و اقلیت های بی پناه می شه نمونه هاشم توی تمام سایتا می تونی ببینی بعد با این پررویی می یایی می گی ما برابریم؟؟؟؟
شنبه 4 آبان 1392 - 05:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.