نوجوان آمریکایی به خاطر تفنگ اسباب‌بازی کشته شد

مدرسه‌ای که این نوجوان در آن درس می‌خوانده، گفته اندی لوپز دانش‌آموزی "باهوش و توانا" بوده

یک روز پس از تیراندازی یک نوجوان در نوادا، پلیس کالیفرنیا به یک پسر ۱۳ ساله که تفنگ اسباب‌بازی در دست داشت، شلیک کرد و او را از پا در آورد.

افسران پلیس در شهر سانتا روزا می‌گویند تصور کرده‌اند این کلاشنیکف پلاستیکی، واقعی است.

آنها از این نوجوان آمریکایی خواستند تفنگ را زمین بگذارد و وقتی او از این کار سر باز زد، به او گلوله بستند.

این تیراندازی که روز سه‌شنبه ۲۲ اکتبر، ۳۰ مهر رخ داده، حالا در دست بررسی است.

ماجرا یک روز پس از تیراندازی یک پسر ۱۲ ساله در مدرسه‌ای در ایالات نوادا رخ داده است که در جریان آن، معلم ریاضی فرد تیرانداز کشته شد و دو دانش‌آموز هم زخمی شدند. پس از آن، تیرانداز هم خودکشی کرد.

طبق اطلاعیه دفتر کلانتر منطقه، در حادثه روز سه‌شنبه در کالیفرنیا دو معاون کلانتر، پسربچه ۱۳ ساله را دیدند که "چیزی که به نظر می‌رسید یک تفنگ باشد" در دست داشت.

پلیس می‌گوید این ماموران ابتدا درخواست نیروی کمکی کردند و چند بار به پسر ۱۳ ساله دستور دادند که اسلحه را زمین بندازد. بعد از آن بود که چند دور با اسلحه کمری خود به او شلیک کردند.

این نوجوان که گزارش شده در جا کشته شده، اندی لوپز نام داشت.

پدر او، رودریگو، گفته که این تفنگ اسباب‌بازی اصلا متعلق به یکی از دوستان این پسربچه بوده است.این کلاشنیکف پلاستیکی در دستان اندی بود که پلیس به او مشکوک شدیکی از شاهدان عینی گفته که در زمان واقعه، صدای هفت بار شلیک شنیده است.

او به یک نشریه محلی گفته است: "اول یک دور صدای آژیر شنیدم. ظرف چند ثانیه، صدای هفت شلیک را شنیدم. صدای خفه‌ای داشت."

یک مقام پلیس گفته است این دو معاون کلانتر فعلا از کار معلق شده‌اند و در انتظار تحقیق و تفحص هستند.

استیو فرایتاس، کلانتر این منطقه، این تیراندازی را یک "تراژدی" خوانده و قول داده است که تحقیقات در این باره کامل و شفاف باشد.

سخنگوی مدرسه‌ای که نوجوان کشته‌شده در آن درس می‌خوانده، او را "دانش‌آموزی خیلی مقبول، خیلی محبوب، خیلی باهوش و توانا" توصیف کرده است.

او در گروه موسیقی مدرسه، شیپور می‌نواخته است.

مردم در محل حادثه، شمع و عروسک خرسی و گل گذاشته‌اند.

در یک سال گذشته بحث‌ها درباره مهار اسلحه در جامعه آمریکا دوباره بالا گرفته است.

حادثه تیراندازی در یک دبستان در ایالت کنتیکات آمریکا در دسامبر/آذر گذشته که به کشته‌شدن ۲۷ نفر منجر شد، بحث‌ها درباره میزان دسترسی به اسلحه در ایالات متحده را داغ کرد.

دولت کنونی آمریکا هم از حامیان محدودکردن دسترسی به اسلحه است اما لابی هواداران آزادی بیشتر در برخورداری از اسلحه هم قدرتمند است.

سه هفته پیش نیز در سوم اکتبر در واشنگتن، پایتخت آمریکا، نحوه واکنش ماموران به زنی که اسلحه‌ای به همراه نداشت، انتقادبرانگیز شد.

زن جوانی سوار بر خودرو به موانع اطراف کاخ سفید و کنگره کوبید و پس از آن، پلیس و سرویس مخفی ایالات متحده در تعقیب و گریز به او تیراندازی کردند و این زن را از پا در آوردند.

+80
رأی دهید
-7

فدای آقا - اودنسه - دانمارک
اگر آمریکا هدایت نشود همانند کژدمی است که دورش آتش گذاشتن و در آخر خود را نیش خواهدزد .
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 10:46
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
حالا که مرده همه ازش تعریف میکنن ولی کسی نمیپرسه تفنگ پلاستیکی به این بزرگی دستش چیکار میکرده و چرا این پسر خوب به اخطار پلیس گوش نکرده.
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 13:13
باور عمیق - قم - ایران
فقط تصور کن اگر پلیس ایران یکی از این جنایت های اشتباه رو انجام داده بود
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 13:20
mountainman - استکهلم - سوئد
به او گلوله بستند. از نظر دستوری اشتباهه . او را به گلوله بستند درسته .
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 14:22
paydar22 - لاهه - هلند
اخه هفت بار تیر اندازی بطرف کسی که یک تیر هم نینداخت قابل قبول در ضمن اینجور موقع طوری تیر انداز میکنند که طرف زمین گیر شه نه زیر زمین گیر
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 15:43
hassan5 - تهران - ایران
آزادی و دموکراسی هزینه دارد
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 15:48
marg bar doshman - لندن - انگلستان
مرگ بر امریکا با ون فرهنگه کثیفه خون آشام
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 16:40
marg bar doshman - لندن - انگلستان
کجا هستید پناهنده ها زده ایرانی اگه این اتفاق تو ایران اتفاق میوفتاد زمین و زمان بهم میدوختید ,
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:42
perser68 - فلوریدا - امریکا
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. این جوک رو از آقای تریاکیت خامنه‌ای یاد گرفتی‌(:
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 20:05
گربه_سگ - لوزان - سوئیس
حالا هی بگین اسلام بده.....
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 23:23
pashmakjon - عالمو - آمریکا
پلیس وقتی‌ هشدار میده که تفنگ را بنداز باید سریع گوش بده ، به نظر من مقصر پسر بچه بوده نه پلیس ...... در ضمن متاسفم برای آنهایی که اینقدر عقده از آمریکا دارن ،، آخه دیگه شما چی‌ میگین؟؟ رئیس جمهورتون که اومد اینجا با دستمال یزدیش دیگه شما حرف نزنید خیلی بهتره.
جمعه 3 آبان 1392 - 04:26
henryaaaa - لوس انگلس - امریکا
جالب اینه که هر اتفاق بدی در آمریکا می‌‌افتاد مزدوران اینترنتی سپاه شدیدا فعال میشوند و کامنت‌های عقده‌ای خودشون رو ا
جمعه 3 آبان 1392 - 05:51
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
perser68 - فلوریدا - امریکا,,,,دوست عزیز اون تلّ باز نیست، پیپ حال میکنه،،قبلاً دههٔ ۶۰ هم با میر حسین سیگاری باز بودند،،،درگیریشون سال ۸۸ هم بر می‌گرده به اون سالها،،،فکر کنم میر حسین ۲،۳ ًپک بیشتر از این زده بوده،،از اون موقع ازش عقده داشت که سال ۸۸ تلافی کرد. سال ۶۴،۶۳ هر دو تصمیم میگیرند که ترک کنند،،میر حسین ترک میکنه ولی‌ (ولی‌ امر مسلمین رو به پیپ میاره).،،توتوناشم از جنس خوبیه،،پیپ هاشم خیلی‌ گرونه،،،این هم از شخصی‌ که ساندیس خورا جای پاش و میبوسند،،،واقعا براشون متاسفم که از مخ تعطیلند،،موفق باشین دوست عزیز،،جهت اطلاع بود.
جمعه 3 آبان 1392 - 09:13
perser68 - فلوریدا - امریکا
کشتن چیز سختی نیست!طرف در چند ثانیه می‌میره و تموم میشه و سیاهی و درد برای خونواده طرف تا ابد ادامه داره!اما تجاوز به یه پسر و مرد چیزیه که طرف رو تا عمر داغون میکنه،کاری که دولت خدمت گذار خامنه‌ای بیمار برای پسر‌ها و مرد‌های ما تو کهریزک راه انداخت و کسی‌ ککش هم نگزید!حالا خانواده بماند که چه میکشه!لطفا احساساتی‌ نشید!این پسره یه اسلحه به ظاهر واقعی‌ تو شرایط امروز آمریکا که هر لحظه تیر اندازی اتفاق میفته تو دستش بوده و به تذکر پلیس هم توجهی‌ نکرده و دلیلش هم بچه بودنش و بی‌ تجربه گیش بوده و فعلا دو پلیس هم به خونه‌هاشون رفتن و کار نمیکنند،اما اون دلقک روانی‌ رئیس سابق کهریزک شغل جدید میگیره و جای دیگه آدم میخوره!احساساتی‌ نشید!خشونت در هر شکلش محکومه،اما دولتی و مجازش فقط در مملکت گًل و گلاب اسلامی اتفاق میفته و مزد بگیران حکومت عدل خامنه‌ای کپک زود فراموش میکنند و یا جالبتر حق مسلم و دفاع از ارزش‌های امام گور به گور شده خودشون میدونند!
جمعه 3 آبان 1392 - 09:51
perser68 - فلوریدا - امریکا
kolah - ghermezi - ونکوور - کانادا. کم پیدایی؟غافلگیرم کردی عزیز،مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی(:
جمعه 3 آبان 1392 - 13:24
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
چند سال پیش یکی از دوستانم یک کلت از اسباب بازیهای قدیمی پسرش را هدیه کرد به پسرم که خیلی به نظر واقعی میرسید و آدم را به اشتباه میانداخت بعد از روزی انداخمتش دور چون این واقعی به نظر رسیدنش برایم خطرناک جلوه میکردو الان که این مطلب را خواندم از کاری که کردم ولی بعضی وقتها بخاطر پسرم که میگفت چرا تفنگم را دور انداختی من دوستش داشتم ناراحت و پشیمان بودم راضی هستم و دیگر هیچوقت هم ابراز پیشمانی نخواهم کرد. ولی طفلی پسرم هنوز هم ناراحت و همیشه از من به این خاطر گله میکند. این مطلب را باید براش بخوانم .
جمعه 3 آبان 1392 - 17:47
perser68 - فلوریدا - امریکا
اشتباه خودم رو تصیح می‌کنم!کشته شدن نه کشتن!
جمعه 3 آبان 1392 - 21:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.