وضع جسمانی مهدی کروبی «به‌شدت آسیب دیده است»

این کپمین از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، خواسته است برای آزادی او و نیز زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، دیگر چهره‌های سرشناس معترض در حصر، تلاش کند

«کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران» می‌گوید آزمایش‌های پزشکی که به دست این کنشگران رسیده، نشان‌ می‌دهد وضعیت جسمانی مهدی کروبی، از چهره‌های سرشناس بازداشت شده در جریان اعتراضات سال ۸۸، «به شدت آسیب دیده است».

این سازمان مدافع حقوق بشر که در نیویورک مستقر است روز ۳۰ مهر ماه در بیانیه خود گفت «میزان ویتامین دی در بدن او در سطح بسیار پایینی قرار دارد» که این موضوع به‌دلیل نگهداری او در محیطی دور از آفتاب رخ داده است.

به گفته این کمپین هم محل نگه‌داری مهدی کروبی، خانه‌ای که در آن است، و هم محل هواخوری او، پارکینگ، عملا از نور طبیعی دور نگه داشته شده‌اند. به گفته این کنشگران شیشه‌های خانه محل نگهداری مهدی کروبی رنگ شده است.

این سازمان هشدار می‌دهد که ادامه این وضعیت می‌تواند خطراتی جدی برای آقای کروبی به بار آورد.

این گروه از مدافعان حقوق بشر می‌گویند از طریق «یک منبع موثق» آزمایش‌های مهدی کروبی را به دست آورده‌اند.

این کپمین از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، خواسته است برای آزادی او و نیز زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، دیگر چهره‌های سرشناس معترض در حصر، تلاش کند.

این بیانیه تازه‌ترین «هشدار» در مورد وضعیت سلامتی یکی از چهره‌های سرشناس در بند به شمار می‌رود.

دو ماه پیش نیز وب‌سایت سحام نیوز، نزدیک به مهدی کروبی، گفته بود او در دوره حبس در «ساختمان امن اطلاعات» از دسترسی به هوای آزاد و آفتاب همواره محروم بوده و به همین جهت دچار «ناراحتی ریوی و گوارشی» شده است.

محمد تقی کروبی، یکی از فرزندان او نیز در ۲۹ تیرماه گفته بود که پدرش طی یک هفته دو بار به بیمارستان منتقل شده و غلظت خون وی به طور بی‌سابقه‌ای بالا و نگران‌کننده است. او در مرداد ماه نیز انتقال مجدد پدرش به بیمارستان برای معالجه ناراحتی قلبی خبر داده بود.

هرچند این فرزند آقای کروبی اخیرا به وب‌سایت روز گفته است که «در مورد پدر ما اجازه داده شده که پزشک معتمد خانواده ایشان را ویزیت کند».

چهار روز پیش از این فاطمه کروبی، همسر آقای کروبی، در نامه‌ای به حسن روحانی به «آسیب شدید» به وضع جسمی مهدی کروبی اشاره کرده بود.

او در آن نامه در عین حال از قول مهدی کروبی به رئیس‌جمهوری ایران پیام داده بود که استبداد در ایران «نهادینه شده» و «صدای مردم به جایی نمی‌رسد».

مدافعان حقوق بشر و گروهی از فعالان سیاسی از دولت جدید ایران خواسته‌اند برای آزادی چهره‌های سرشناس معترض که نزدیک به هزار روز است در حصر قرار گرفته‌اند، تلاش کند.

+77
رأی دهید
-19

romano - تهران - ایران
خامنه‌ای مردی که در کشوری بزرگ عقده‌هایی کوچک، حقیرانه و کودکانه آرزوهای بزرگ زندیگیش بود. همنشینانش مردان ترسو و توهین گر مانند ملیجک بودند و تمام دلخوشی‌اش راهپیمایی تنها در کوه و لذت بزرگنمایی اش توسط عده‌ای کف زن مزد بگیر در اتاقی تحت کنترل بنام مصلا بود.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 11:28
fardin42 - مونترال - کانادا
به درک،این هم یه آخوند هست مثل بقیه شغالا. ننگ بر آخوندو دینِ کثیفشان.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 14:22
Arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
romano - تهران .. مدت‌ها بود که کامنت ی از شما نخونده بودم. امید دارم که همه چیز بر وقف مراد شما باشد مثل همیشه کامنت مختصر و مفیدی بود.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 14:57
Dara va sara - پرت - استرالیا
وضع جسمانی پدر زهرا کیسه کش هم به شدت وخیم هست...این خبر رو با تیتر بزرگتر بزنید که جالبتر باشه.....به درک سیاه.............هزار هزار جوون تو زندونهای رژیم زیر شکنجه. تجاوز .درد. فشار روحی، جون دادند. کسی نگفت خرتون به چند من
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 15:00
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
نمیدونم ملت چرا انتظار دارند کروبی ۲۰۰ سال بدونِ ناراحتی‌ زندگی‌ کنه ؟؟؟ واقعا این یا موسوی در این ۳۴ سال گذشته چه تاجی به سر مردم زدند ؟؟؟ این ملت کلا تعطیل هستند .
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 15:27
perser68 - فلوریدا - امریکا
قابل توجه اونهایی که به خامنه‌ای جلاد، مثل این آقا دلخوش کردن!!!کسیکه از تو خشتکش با حکم رهبر اون یه ذره دموکراسیه اسلامی شیطانی رو به گ.. کشید!!!خامنه‌ای دایناسور تا زنده هست به هیچ کدومتون رحم نخواهد کرد!ماله کشیدن حدی داره!
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 15:55
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
آخوند حاضر بمیره ولی‌ رژیم آخوندی را لو نده که چطور داره جوانان مملکت را قتل‌عام می‌کند
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 21:00
azadeh11 - آمستردام - هلند
آردین۴۲ چرا فکر می‌کنید که به همه باید فحش بدهید، این مرد سالها هست که پته این آخوند‌ها را روی زمین ریخته. کمی‌ احترام حتی به دشمن هم بد نیست.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 23:47
SIAVASHOMA - منچستر - انگليس
فردا هم میگن مرد. مگه منتظری مرد چی‌ شد؟
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 04:34
fardin42 - مونترال - کانادا
آزاده۱۱ -هلند آمستردام - این آخوند پته آخوند دیگرو ریخته رو زمین ریخته؟ همین آدمهای مثل شما صافو ساده هستن که این آخوند‌ها دارن ملت سواری‌ می‌کنن.در ضمن دفعه دیگه هم اگر فکر میکنی‌ به آخوند احترام نذاشتم شما لطفا پست منو نخون.
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 19:03
کبالت3 - کرج - ایران
فقط یه مومن میتونه اینقدر کینه ای باشه و لا غیر کبلائی
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 20:24
marde azad - تهران - ایران
فدای سرمون بقیه چه گلی به سرمون زدن که حالااین بخواد بزنه این کروبی اگه به قدرت میرسید از احمدی نجاست هم بدتر بود برید سوابقش تو دوران ریاست بنیاد رو بخونین
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 22:39
ordak - بن - المان
آزاده۱۱ -هلند آمستردام جواب جالبی به این دوستمون فاردین دادی زنده باشی،خیل جالبه ادم اینجور چرندیات میشنوه،این رفیق فردین زاهراُ این ۳۳ سال با اسحاب کهف بوده
جمعه 3 آبان 1392 - 17:30
ordak - بن - المان
این سازمان مدافع حقوق بشر که در نیویورک مستقر است روز ۳۰ مهر ماه در بیانیه خود گفت «میزان ویتامین دی در بدن او در سطح بسیار پایینی قرار دارد» که این موضوع به‌دلیل نگهداری او در محیطی دور از آفتاب رخ داده است. بینم بچه های خلق تو کهرزک دو روزه نفله شدند صدای کسی در نیومد ٬ولی چون مقدار زخایرچربی این لاشخور کم شده دنیا باید ماتم بگیره٬اگه شرم مالیات داشت تمام این باند های به اصطلاح حقوق بشر یک روزه ورشکست مشدن!!راستی حقوق بشر چه ربطی به اخوند داره؟ شاید منظور حقوق شتر بوده اشتباه چاپیه
جمعه 3 آبان 1392 - 17:22
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.