مناقشه در اوهایو درباره سنگ قبر 'باب اسفنجی'‏

باب‌اسفنجی با این شلوار مکعبی، شخصیت کارتونی محبوب صاحب قبر بوده

یک گورستان در ایالات اوهایو آمریکا، سنگ قبری با شکل "باب اسفنجی" را برچیده است و این مایه اعتراض خانواده یک سرباز سابق آمریکایی شده که این سنگ، بر گور او نصب شده بود.

نزدیکان کیمبرلی واکر یک سنگ قبر به ارتفاق ۳.۷ متر با شکل شخصیت کارتونی محبوب این سرباز زن با شلوار مکعبی بر گور او نصب کردند.

این باب اسفنجی، لباس نظامی به تن داشت و نام و درجه نظامی این سرباز هم روی سینه‌اش نوشته شده بود.

گری فریتگ، رئیس گورستان "اسپرینگ گرو" گفته است: "ما به این نتیجه رسیدیم که این سنگ قبر در شأن گورستان تاریخی ما نیست".

مدیریت این گورستان قبلا این سنگ قبر را تایید کرده بود.

خانواده کیمبرلی واکر، سرباز آمریکایی که در این گور به خاک سپرده شده، می‌خواهند این سنگ قبر به گور دخترشان باز گردد.جسد این سرباز آمریکایی فوریه گذشته در اتاق یک هتل پیدا شد؛ در سن ۲۸ سالگیمدیریت گورستان می‌گوید هزینه ۲۶ هزار دلاری این باب اسفنجی نظامی‌پوش سنگی و همین‌طور سنگ قبر جایگزین را می‌دهد.

مدیریت این گورستان می‌گوید بنا دارد با خانواده سرباز آمریکایی درگذشته به توافقی برسد تا یک سنگ قبر سنتی‌تر نصب کنند که البته همچنان کمی هم به باب اسفنجی در شلوار مکعبی شباهت داشته باشد.

این سرباز زن که سنگ قبرش مناقشه‌برانگیز شده، دو دوره در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ میلادی در عراق به عنوان یک متخصص سوخت خدمت کرده است.

او کمتر از یک سال پیش در فوریه ۲۰۱۳ در یک اتاق هتل در ایالت کلرادو پیدا شد. دهان او را بسته بودند و آن‌قدر کتکش زده بودند که جان داده بود. خانم واکر در زمان مرگ، ۲۸ سال سن داشت.

دوست‌پسر کیمبرلی واکر که یک گروه‌بان ارتش آمریکاست، به اتهام قتل او بازداشت و تفهیم اتهام شد.

+11
رأی دهید
-11

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.