ادعای بهمنی: خزانه را پر تحویل دولت یازدهم دادیم

رئیس‌کل سابق بانک مرکزی در واکنش به اظهارات روحانی رئیس‌جمهور و برخی مسئولان دولت یازدهم درباره خالی بودن خزانه و صندوق توسعه ملی گفت: اصلاً خزانه خالی نیست واتفاقاً این حساب پُر بوده دولت را با ۱۰۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی تحویل دادیم.
 
محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی درباره اظهارات حسن روحانی رئیس جمهور و برخی مسئولان دولت یازدهم مبنی بر خالی بودن خزانه کشور و صندوق توسعه ملی، اظهار داشت: خوشبختانه ذخایر ارزی کشور بسیار خوب است و در عین حال وضعیت درآمدهای ارزی‌مان نیز بسیار مطلوب است.
 
وی با اشاره به اینکه موجودی صندوق توسعه ملی 32 الی 34 میلیارد دلار است، افزود: "اصلاً خزانه خالی نیست، اتفاقاً خزانه کشور پُر است و همیشه هم پُر خواهد بود".
 
رئیس کل سابق بانک مرکزی ضمن تأکید بر اینکه ذخیره ارزی کشور بالای 100 میلیارد دلار است، تصریح کرد: اینکه آقایان می‌گویند چیزی در ذخیره ارزی وجود ندارد غلط است.
 
* 27.5 میلیارد دلار از بدهی‌های خارجی کشور در دولت دهم کم شد
 
بهمنی در واکنش به اظهار نظری مبنی بر بدهی‌های بالای دولت قبل نیز این توضیح را داد که در دولت دهم حجم بدهی‌های خارجی به‌شدت کاهش یافت؛ در دولت قبل 27.5 میلیارد دلار از میزان بدهی‌های خارجی کشور کم شد.
 
این عضو کابینه دولت دهم ضمن اشاره به اینکه عدم گشایش ال‌سی ریالی موجب کاهش حجم بدهی‌های خارجی در کشور شد، ادامه داد: "اینکه خارجی‌ها فکر کنند خزانه کشورمان خالی است اصلاً به‌نفع کشور نیست".
 
 محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق در واکنش به اظهارات اخیر حجت‌الاسلام حسن روحانی مبنی بر اینکه دولت را با خزانه خالی و انبوهی از بدهی تحویل گرفته است، خاطرنشان کرد: این را مسئول مربوطه پاسخ می‌دهد و به‌زودی پاسخ داده می‌شود.

+22
رأی دهید
-78

parsyan - شیراز - ایران
این مرتیکه بیسواد خجالت نمی کشه .اگه مملکت صاحب داشت اولا تو هیچ وقت اینکاره نمیشدی. اگر هم مملکت قانون داشت گه ترا باید محاکمه میکردند......با با ول کن دوباره اعصابمان دو خراب میکنه این ....
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 01:07
khalkobi - تهران - تهران
راست میگه پور از .... تحویل داده .
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 01:34
haghighat-e-talkh - منچستر - انگلیس
راست میگه بابا زشته که بگیم خزانه خالیست ما که بردیم شما هم خواهید برد پس نگید خزانه خالی هستش، دشمنان اسلام می‌فهمند. بابا کاسه کوزه تون رو جمع کنید، خر خودتونید ، دزدهأی بی‌ شرف، خیلی‌ مسخرست مردیکه میگه صندوق توسعه ملی‌ ۳۲-۳۴ میلیارد دلار هستش چه عدد قشنگی‌ آقا فک میکنه ۲ میلیارد دلار پول تو جیبی که اون ببعی به شرفش بهش میداده، خیلی‌ جالبه که اینجوری عدد و رقم تحویل مردم میدان کسی‌ هم صداش در نمیاد.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 01:49
اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین
به کوری چشم دشمنان و وطن فروشان ، از هر نظری چه اقتصادی و چه فرهنگی همه چیز مطلوب است و مردم رئیس جمهوری که می خاستند انتخاب کردند به کوری چشم فتنه گران و کافران .مرگ بر ضد ولایت فقیه ، مرگ بر موسوی و کروبی .
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 02:51
paksan - آمریکا - آمریکا
مرتیکه دزد . طرف با چاپ بی رویه پول کشور رو ساقت کرده بعد واسه ما سخنرانی هم می کنه . به نظرم روحانی نگه اش داشته تا طبق گفته اش گزارش 100 روزه دولت که ارائه شد آقا رو بفرسته دادگاه بعنوان یکی از جاعلان اقتصادی که حداقل چهارسال شریک دزد و قافله بود و معلوم نیست چه مبالغی بنام دیگران جابجا کرده باشه
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 04:59
haghighat-e-talkh - منچستر - انگلیس
راست میگه بابا زشته که بگیم خزانه خالیست ما که بردیم شما هم خواهید برد پس نگید خزانه خالی هستش، دشمنان اسلام می‌فهمند. بابا کاسه کوزه تون رو جمع کنید، خر خودتونید ، دزدهأی بی‌ شرف، خیلی‌ مسخرست مردیکه میگه صندوق توسعه ملی‌ ۳۲-۳۴ میلیارد دلار هستش چه عدد قشنگی‌ آقا فک میکنه ۲ میلیارد دلار پول تو جیبی که اون بابا بی شرفش بهش میداده، خیلی‌ جالبه که اینجوری عدد و رقم تحویل مردم میدن کسی‌ هم صداش در نمیاد.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 01:52
massoudoslo - اسلو - نروژ
دولت احمدینژاد راست گو نبود و هیچ وقت جوابگوی حساب و کتاب های ارزی و اقتصادی نبود و همانطور که همه دیدند حساب و آمار های ساختگی و فرضی به مردم نشان میداد .نه فقط خزانه بلکه بخش بزرگی از درآمد نفت و واردات و صادرات کشور در ۸ سال ریاست جمهوری احمدی نژاد به دست اصولگرایان و افراط گراهای حکومتی نا معلوم و نا مشخص خرج و هزینه شد . خزانه وقتی که پر باشد معلوم و مشخص است و با هیچ ادعا و راست و دروغی در موجودیت ان تغییری نمیکند ولی وقتی که خالی باشد دقیقا همین حرف و حدیث هاست که میشنویم .
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 07:09
omidvaran - نورکل - امریکا
اینا چرا برای هم خالی بندی میکنن - خوب اگه راست میگی بیا حسابو کتابشو نشون بده لابد یه جائی این چیزارو ثبت کردین ودفترو دستک دارین مگه نه ؟
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 07:16
siavash2a - تهران - ایران
بخاطر این دروغش باید محاکمه بشه . داره دروغ میگه مثل رئیسش مثل س...
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 07:19
anahid89 - ایلام - ایران
این عضو کابینه دولت دهم ضمن اشاره به اینکه عدم گشایش ال‌سی ریالی موجب کاهش حجم بدهی‌های خارجی در کشور شد، ادامه داد: اینکه خارجی‌ها فکر کنند خزانه کشورمان خالی است اصلاً به‌نفع کشور نیست. یکی نیست به این مردتیکه بگه اینیم که خارجیا فک کنن خزانه پره شکم مردم روسیر نمیکنه! آخه آدم نا حسابی اون رییست میخواست سرمایه ملیمون رو هم بهمون تحویل نده! سرمایه ملی که جز داراریی دولت حساب نمیشه بی سواد!
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 08:21
star44 - یوتبوری - سوئد
راست میگه ,خزانه پر بود ولی پر از دروغ و اختلاص.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 10:12
problem - تهران - ایران
کثافت دقیقا مثل احمدی نژاد صحبت میکنه.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 10:38
fdsa60 - تهران - ایران
آره ارواح بابات.ضارت...................
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 07:58
تپل مپل - شیراز - ایران
اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین از نظر تو همه چیز خوبه؟اقتصادم خوبه؟عالیه؟خوبه اگه اینجوریه از نظر من تو نمیتونی انسان باشی
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 14:56
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
1) اگر 100 میلیارد دلار پس انداز داشتیم چرا برای عبور از بحران اقتصادی استفاده نشد؟با ادعای امروز بهمنی مبنی بر وجود 100 میلیارد دلار دارایی در حساب ذخیره ارزی و قرار دادن این ادعا در کنار سخنان 20 ماه پیشتر وی در مجلس مبنی بر خالی بودن حساب ذخیره ارزی این سوال بوجود می اید که آیا کشور در یک سال و هشت ماه گذشته با وجود تحریم های نفتی شدید و قطع شبکه سوئیفت برای انتقال درآمدهای نفتی، 100 میلیارد دلار درآمد مازاد نفتی داشته است؛ اگر این درآمد وجود داشته چرا دولت احمدی نژاد قانون کمک به متروی شهری کشور را اجرا نکرده است؟سوال دیگری که محمود بهمنی باید به آن پاسخ دهد این است که چه بخشی از این انباشته 100 میلیارد دلاری در دولت احمدی نژاد انباشته شده است و اصولا اگر چنین ثروتی در اختیار کشور قرار داشته است چرا دولت احمدی نژاد در زمان بروز بحران اقتصادی کشور با اتکای به این ذخیره اقدام به حل مشکلات مردم نکرده است. همچنین باید از رئیس سابق بانک ملی این سوال را پرسید که اگر چنین ثروتی در اختیار کشور قرار داشت چرا دولت برای پرداخت یارانه های نقدی مردم، در 2
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 13:00
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
2) بصورت غیر قانونی از منابع بانک ها از جمله بانک مرکزی برداشت می کرد و به سراغ تأمین نیازهای کشور از طریق این حساب نمی رفت.بهمنی همچنین باید به این پرسش نیز پاسخ دهد که دستیابی به ذخیره 100 میلیارد دلاری در دوره ای که دولت خود به فروش تهاتری نفت و تبدیل نشدن درآمدهای نفتی کشور به دلار بر اثر تبعات تحریم های گسترده اذعان می کرد، چگونه اتفاق افتاده است.البته آقای بهمنی در سخنان خود به این نکته نیز اشاره کرده اند که اعلام اینکه خزانه کشور خالی است به هیچ وجه در روابط بین المللی به نفع کشور نیست، نکته ای که بسیاری از نمایندگان مجلس هشتم در زمانی که خود آقای بهمنی به صراحت خالی بودن حساب ذخیره ارزی را اعلام می کردند به ایشان گوشزد کرده بودند و حالا این نکته مهم دوباره از زبان کسی که خود زمانی این اشتباه را انجام داده بود تذکر داده می شود؛ تذکری که فارغ از گوینده آن باید جدی گرفته شود.(نوشته از مهدی جلیلی). راست میگن که آدم دروغگو کم حافظه است مثل این بهمنی! 35 سال فقط با دزد و کلک و دروغ و خیانت و جنایت بر مردم ایران حکومت کردند و این ماهیت رژیم اسلامی ضدمردمی است!
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 13:00
فريادزيره آب - اهواز - ایران
اردشیرمقامی به قول ماخوزستانی ها_ناموسن همه چی خوبه؛ناموسن اوضاع فرهنگی خوبه؛ناموسن فقرو فحشابیدادنمیکنه؛مردباش و جواب بده اوضاع کشورازهر لحاظ الان بهتره ها8سال پیش?
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 17:38
تیردادسورنا - ایران - ایران
این طرفداران ج.ا مثل اردشیر مقامی - وادوز - لیشتن اشتاین! که همشون خارجند! حتما ساندیسهای خارجی میخورن..هنوز جنگی درنگرفته شما خارج رفتین وای بحال وقتی که جنگی پیش بیاد.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 19:54
کبالت3 - کرج - ایران
نباید زود قضاوت کرد تو علم اقتصاد خزانه اینجوری نیست که مثلا صندوقی باشه درش رو واکنی ببینی چیزی توش هست یانه اما میشه حدس زد که بخشی از خزانه نزدیک 14 میلیارد دلارش دست برادر بابک زنجانی امانته 3000 میلیارد تومنش رو خاوری برده یه جای امن برامون نگهداری میکنه آل مموت هم یه چند صد تائی رو بردن و صرف امور خیر کردن یه مقدار زیادی رو هم محض خنده تو ونزوئلا و سوریه و لبنان زدن به فلان گاو که این دیگه سوخته و از موجودی کم میشه یه40 میلیارد طلا و دلار هم با کامیون و کمپرسی تو ترکیه خالی شده باقی رو هم آقاها و آقا زاده ها برامون فراری و مازراتی خریدن تا تو خیابون ببینیم و صفا کنیم و عقده ای بار نیاییم پس خزانه پر پره وقت نمیشه بشمریم و جمع بزنیم کبلائی.
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 21:47
ousi.gh - مانیل - فیلیپین
باید دید پر از چی تهویل دادند...
‌پنجشنبه 2 آبان 1392 - 04:30
saye20 - تهران - ایران
البته پراز خالی تحویل دادند
جمعه 3 آبان 1392 - 09:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.