محرومیت دو وزنه بردار ایرانی در پی استفاده از مواد نیروزا

سهراب مرادی (در عکس) و یاسین باقری به مدت دو سال از شرکت در مسابقات بین المللی وزنه برداری محروم شده انددر پی مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ یاسین باقری و سهراب مرادی، دو وزنه بردار ایرانی، فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری آنها را برای دو سال از حضور در رقابت‌های جهانی محروم کرد.

این دو ملی‌پوش وزنه برداری ایران در مسابقات قهرمانی وزنه‌برداری آسیا در قزاقستان شرکت کردند.

در جریان کنگره سال ۲۰۱۳ فدراسیون جهانی وزنه برداری که روز گذشته در وروتسواف لهستان برگزار شد نیز اعلام شد که از ابتدای سال ۲۰۱۳ تاکنون ۶۹ نمونه دوپینگ مثبت شده که دو نمونه از آنها از ایران است.

مونیکا اونگار، مسئول بخش حقوقی فدراسیون بین المللی وزنه برداری در گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجویان ایران‌(ایسنا)، ضمن تایید این موضوع گفته است که این نمونه‌ها در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قزاقستان گرفته شده است.

او در این باره گفت: "در تست یاسین باقری ماده آنابولیک استروئید و در تست سهراب مرادی ماده متانون یافت شده است."

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون ملی ایران درخواست آنالیز نمونه دوم را داده است یا خیر، ادامه داد: "ما به فدراسیون اعلام کردیم که آیا می‌خواهید نمونه دوم آنالیز شود که آنها جوابی به ما ندادند. بنابراین دوپینگ آنها مثبت اعلام شده و هر دو به مدت دو سال از حضور در رقابت‌های ورزشی محروم شده‌اند. البته هنوز یک سری دیگر از نمونه‌ها پروسه خود را می‌گذرانند که ممکن است ورزشکاران دیگری نیز محروم شوند."

این در حالی است که حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به خبر دوپینگ دو وزنه بردار ایرانی در سال ۲۰۱۳ گفته است که "این به معنای قطعی بودن دو پینگ این دو وزنه بردار نیست."

وی در ادامه گفت: "ما در موعد مقرر نسبت به جواب نمونه گیری‌ها اعتراض کردیم و با ارائه مستندات لازم، در تلاش هستیم تا مانع محرومیت این دو وزنه بردار شویم."

+7
رأی دهید
-12

khalkobi - تهران - تهران
رضا زاده میخواست اینارو با دوپینگ قهرمان کنه ضا یع شد .
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 01:41
m.n.s - کرج - ایران
حالا بگو که d n a ایرانی ها چطور است ؟؟؟ وندی شرمن راست گفته یا دروغ ؟؟
‌چهارشنبه 1 آبان 1392 - 18:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.