روحانی: حجم بدهی‌های دولت گذشته بیش از 180 هزار میلیارد تومان است

جمعی از نمایندگان استان اصفهان در اولین نشست مجامع استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور با اشاره به مشکلات موجود در کشور، نسبت به حل این مشکلات با تدبیر دولت ابراز امیدواری کرده و از دیپلماسی دولت به خصوص در عرصه مذاکرات هسته‌ای اعلام حمایت کردند.

به گزارش «انتخاب» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی امروز (دوشنبه) در دیدار مجمع نمایندگان استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست اظهار کرد: استان اصفهان علیرغم وجود مشکلات به لطف خدا دارای ظرفیت‌های فراوانی است که مردم سخت‌کوش، تلاش‌گر، ایثارگر و جوانان تحصیل‌کرده و علاقه مند به خدمت، از مهم‌ترین این ظرفیت‌ها هستند.

دکتر روحانی تصریح کرد: اصفهان در عین حال که از قطب‌های مهم صنعتی کشور است، از پتانسیل‌های مهم گردشگری و آثار تاریخی و دیدنی بی‌نظیری نه تنها در سطح کشور، بلکه بعضا در سطح جهانی برخوردار است و با وجود مسائل ناشی از خشکسالی، در عرصه کشاورزی نیز یکی از استان‌های پیشتاز کشور به شمار می‌رود.

رییس جمهور بسیاری از مشکلات کشور را ناشی از کم توجهی به ضرورت تصمیم گیری‌های عالمانه و عمیق در عرصه‌های مدیریتی دانست و گفت: ایران با مشکلاتی نظیر کم‌آبی زاینده‌رود، دریاچه ارومیه، رود کارون، دریاچه هامون، پایین رفتن سطح آب در کلیه چاه‌های کشور، افزایش شوری نسبی زمین و آب به دلیل عدم به کارگیری یک نگاه عالمانه و کارشناسانه جامع به مساله آب روبه‌روست که دولت «تدبیر و امید» تمهیداتی را برای حل مشکلات در این عرصه اندیشیده و به تدریج آنها را به مورد اجرا خواهد گذاشت.

دکتر روحانی اضافه کرد: مساله آب زاینده‌رود، از یک سو ریشه در خشکسالی معمول در کشور و از سوی دیگر ریشه در نحوه نگرش به مسائل ملی و کلان در عرصه آب به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات جهان در قرن حاضر و قرون آینده دارد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان و ضرورت تدبیر در نحوه مصرف منابع درآمدی، ابراز امیدواری کرد که با وجود عزم و اراده ملی در حل مشکلات و با توجه به پشتیبانی ارزشمند و اعتماد مقام معظم رهبری به دیپلماسی دولت، گشایش در عرصه‌های گوناگون کشور قابل پیش‌بینی است.

دکتر روحانی با اشاره به پیشرفت‌های مناسبی که پس از استقرار دولت در شناسایی مشکلات اساسی حاصل شده و قدم‌های صحیح و مثبتی که با تلاش شبانه روزی و درایت گروه مذاکره‌کننده برداشته شده است، اظهار کرد: امیدوارم در سال جاری و خصوصا در سال 1393 با تنظیم بودجه‌ای منطقی، متوازن و واقعی، به کمک نمایندگان محترم مجلس، در حل بسیاری از مشکلات توفیق حاصل شود.

رییس جمهور افزود: این امر افق‌های جدیدی را در عرصه پشتیبانی دولت از فعالیت‌های عمرانی مورد نیاز مناطق مختلف کشور پیش چشم می‌گشاید و موجبات رفع مشکلات مردم را بیش از پیش فراهم می‌نماید.

دکتر روحانی اظهار کرد: همه فعالیت‌های دولت بدون نقص نیست، اما وقتی حجم بدهی‌های دولت گذشته به بانک‌ها و بخش‌های خصوصی و پیمانکاران بر اساس بررسی های مجلس شورای اسلامی، بیش از 180 هزار میلیارد تومان است، باید برای همراهی با دولت در حل مشکلات پیشگام بود و زمینه‌های حل مشکلات را در حد مقدور فراهم کرد.

در این جلسه که اولین نشست از سلسله دیدارهای رییس جمهور با مجامع استانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود، نمایندگان شهرستان های شهرضا، نجف‌آباد، مبارکه، لنجان، سمیرم، گلپایگان، شاهین‌شهر، فریدن، نایین، نطنز، اصفهان، اردستان، فلاورجان، کاشان و ارامنه جنوب کشور، مطالبی از مشکلات حوزه انتخابیه و بعضا برخی از مسائل عمومی کشور را با رییس‌جمهور مطرح ساختند.

+43
رأی دهید
-8

kami_81 - مالمو - سوئد
جناب اقای روحانی وقتی که اینو میدونید چرا احمدی نژاد را به دادگاه نمیکشید که اینهمه پول را دزدیده سهم باباش که نبوده یا اینکه فقط شما زورتون به بدبخت بیچاره ها میرسه یعنی اینقدر اتو دارین که جرات نمیکنین صداشو در بیارین متاسفم براتون با افتخار هم تعریف میکنید
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 01:37
datis - سن دیگو - امریکا
رهبر عمامشو بندازه بالا، شما هم ابو بریز اونجا که میسوزه که واسه شما پول دزدی کم مونده، انرزیی که پست داشتی‌ خیلی‌ دلت به حال مردم بود که حالا براشون نگران شودی؟؟
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 02:11
samsad - تهران - ایران
kami_81 - مالمو - سوئد، شک نکنید که اگر پای چند دانه درشت وابسته به بیت رهبری درمیان نبود، تا الان مموتی رو ترتیبشو داده بودن.. ولی افسوس که مموتی پای بعضی ها رو بدجوری وسط کشونده که اگر لو برن باید فاتحه نظام رو یکجا خوند.. فکر می کنی امثال بابک زنجانی چرا راست راست تو خیابون های تهران راه میره و پز ثروت بادآورده اش رو میده.. حالا بگیر برو بسمت دارو دسته مموتی که ببین چه ها که نکرده اند..
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 06:43
بابک - سبزوار - ایران
درود بر روحانی با تدبیر و امید جناب عالی حل می شود .
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 06:56
omidvaran - نورکل - امریکا
اقای رئیس جمهور الطاف عالی مستدام چند نکته اگه اهمیت به حال وروز مزدم میدین: 1 - احمدی و شرکای اصلیش را دردادگاه صالحه باتهام خیانت براندازی اقتصاد تخریب عامدانه مملکت بااتخاد روشها واقدامات ضد ملی - فلج کردن سیستم پولی ومالی وتجاری مملکت اشاعه فرهنگ تجاوز وحتاکی ولمپنیسم محاکمه وبمجازات عادله وقانونی برسانید 2- تاخدممکن عوامل وبازمانده های نادانش راازدستگاههای دولتی وخدمات عمومی مرخص کنید - رانت خواریهای زالوهای اجتماع مثل موتلفه گروههای مشابه ازبرادران وخواهران رو خاتمه دهید - سیستم گداپروری وصدقه دهی که بنام یارانه معروف شده اصلاح وفقط بگروه کوچکی که واقعا نیازمند دستگیری هستند اختصاص یابد نه اینکه نماینده مجلس وصاحبان حرفه وتجارت هم کمک خرجی دولتی بگیرن - دربخش مذاکرات هسته ای به واقعیات ونیازهای ملی ما توجه کنید انرژی هسته ای درسبد خانوار ما جائی ندارد وحق مسلم مردم زندگی شرافتمندانه کارکسب قابل قبول ورفاه وامنیت نسبی است قبل از اینکه تکنولوژی هسته ای مطرح باشد اقتصاد سالم وسیستم پولی متعادل وتجارت وکسب وکار ودرامد متناسب حق مسلم مردم است
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 05:30
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
بذارین براتون بنویسم این مبلغ یعنی‌ چی‌: ۱۸۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان. ماشاالله به این اشتها. کوفتتون بشه ....حالا پول بدین بره دانشگاه باز کنه، مردم را به سر کیسه کنه.
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 08:10
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
در دوران دبیرستان رئیس مدرسه ما یکمرد بسیار محترم و انسانی بود و واقعا در جد یک پدر برای بچه ها دلسوزی میکرد و به همه کار ها ی بچه ها توجه داشت . از جمله اینکه افرادی که شیطان و یا درس نخوان بودند گاها انها صدا میزد و گوش انها را میگرفت و میپیجاند و میگفت سگ توله کار تو چیزی نمیشود و یا باین گونه بچه ها میگفت سگ توله بچه موندنی از .. معلومه. حالا کار این اقای شیح حسن خودمان شده. اخر حاجی چرا بی درد حرف میزنی شما که حکومت را از اریامهر تحویل نگرفتید که خزانه پر از پول و اعتبار باشد. شما حکومت را از شخصی تحویل گرفتید که بزرگترین طرف تجاری و سیاسی ان اسماعیل حنیفه بود ابراهیم حنیفه بود شیخ حسن نصرالهه بود شیخ حسین فتح الله بود از این قبلگدا گشنه ها چرا هر روزمیگوئی دولت گذشته بدهی دارد. دولت یعنی بدهی. نکنه کلک ان وعده انتخابات راکه گفتی بعد از 100 روز انجام میدی زیرش زائیدی
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 09:53
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
اگه کشوره ما نفت خیز نبود با این ارقام که میگن و دزدیده شده از آفریقایها بدتر بودیم؛؛لعنت به روحت خمنینه دجال کثافت هندی زاده ،لعنت به پدر و مادرت مموتی ،،این بود رهبریه دنیا که می‌خواستی انجام بدی
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 10:17
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
مقصر اصلی‌ کمبود آب زنهای خانه دار هستند که که شیر آب رو باز میزارن برای شستشو.
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 08:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.