علی دایی:می خواهند صدای من را خفه کنند/شعارهای که علیه من دادند برنامه ریزی شده بود

سرمربی پرسپولیس با رد حکم کمیته انضباطی می‌گوید این رای سراسر ظلم بوده و آن را قبول ندارد.

به گزارش ایسنا علی دایی در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس ابتدا درباره‌ی بازی چهارشنبه تیمش با پدیده شاندیز در جام حذفی بیان کرد: تمرین‌های خوبی انجام داده‌ایم و می‌دانیم بازی‌های حساسی در جام حذفی داریم. بازی اولمان است و مطمئنا می‌تواند در آزادی برای ما مثمرثمر باشد. می‌دانیم اکثر بازیکنان این تیم سال قبل در لیگ برتر بازی کرده‌اند.
سرمربی پرسپولیس در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره‌ی رای کمیته انضباطی گفت: من که نمی‌دانم دقیقا چه چیزی صادر کرده‌اند. شما به من بگویید تا تک‌تک درباره‌ی هرکدام توضیح دهم.
دایی در ادامه بعد از توضیح خبرنگاران درباره‌ی دلایل صدور این حکم تصریح کرد: روز قبل از بازی صبا آقایان مصاحبه‌هایی انجام دادند. در روز بازی هم همه دیدند که آن آقا از محوطه‌ی فنی خارج و به داور حمله‌ور شد. در مصاحبه‌های مطبوعاتی‌اش هم دیدید چه صحبت‌هایی مطرح کرد. آقای کمیته انضباطی! از شما یک سوال دارم. اگر به شما توهین می‌شد و تهمت‌ها و افتراهای بزرگ به شما می‌زدند ساکت می‌ماندید؟ مگر من شروع کننده‌ی عملی بودم که باید تقاص پس بدهم؟ من که از حقم دفاع کردم. از امیرالمومنین (ع) یاد گرفتم همیشه از حقم دفاع کنم و تا زنده هستم این کار را انجام خواهم داد.
وی اضافه کرد: مگر می‌شود یک بام و دو هوا بود؟ ببینید از جانب ایشان چه مصاحبه‌هایی انجام دادند و تهمت‌هایی زدند. خودش به کنار، کمک و دستیارانش چقدر حرف زدند. چرا با آنها برخورد نکردید؟ مگر من شروع‌کننده بودم؟ مطمئنم مسائل دیگری است که چنین تصمیم‌هایی گرفته می‌شود. روزی که ناپاکی‌های فوتبال را گفتم منتظر اینها بودم و هزینه‌اش را هم می‌دهم. رایی که پر از ظلم است را قبول ندارم. داور بازی قبل پرچم کمک داورش را که به دلیل هند بازیکن حریف بود ندید. ما داد زدیم آقا! پرچم را نگاه کن. به داور که اعتراض نکردیم. داور چهارم مگر می‌تواند به من بی‌احترامی کند؟ او داد می‌زند و می‌گوید پرچم را ندید که ندید. من گفتم چرا ندید؟ مگر می‌شود در بازی سپاهان نبیند و این‌جا هم نبیند؟ شما لحن مرا ببینید. تنها چیزی که به او گفتم این بود که برو سر جایت بنشین. پشت کمک داور دوربین بود و می‌گفت اخراجت می‌کنم. مگر از اخراج می‌ترسم. من اگر کنار زمین حرفی می‌زنم به خاطر خودم که نیست. به خاطر پرسپولیس است که این همه طرفدار دارد.
دایی ادامه داد: هر معلولی علتی دارد. باید به دنبال علت‌ها برویم. چطور می‌شود که داور 10-12 ثانیه پرچم کمک داور را که بالا بوده نمی‌بیند؟ این مساله باعث ناراحتی من شد.
سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: آقای اصفهانیان گفته که هفت میلیون تومان برای دایی پولی نیست. باید بگویم که این مبلغ برای همه پول زیادی است. ضمن این‌که این مساله به اصفهانیان چه ربطی دارد؟ ایشان به عنوان رییس کمیته داوران باید ثابت کند که در صحنه‌ی درگیری من با داور حق با داور بوده و من بیخودی عصبانی شده‌ام. متاسفانه هرکسی از راه می‌رسد برای خود رای صادر می‌کند.
وی افزود: مگر من به ناحق اعتراض کردم یا حرف بدی زدم؟ داور چهارم مدام مرا تهدید می‌کرد که اخراجم می‌کند. او که نمی‌تواند به تنهایی مرا اخراج کند بلکه باید از داور وسط این مساله را بخواهد. چرا وقتی آقای دزفولی محترمانه با من صحبت کرد چیزی نگفتم؟ متاسفانه یک داور چهارم جوان مدام بی‌ادبی می‌کرد و مرا تهدید به اخراج می‌کرد، من هم به او گفتم که سر جایش بنشیند.
سرمربی پرسپولیس ادامه داد: می‌خواهند با این مسائل صدای دایی را خفه کنند؟ آقایان نمی‌توانند روند موفقیت‌های پرسپولیس را ببینند و تحمل کنند که با مشکلاتی که اول فصل برای پرسپولیس ایجاد شد حالا نتیجه می‌گیریم. به چه علت یک امتیاز از ما کم کردند؟
دایی در ادامه خطاب به اعضای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: آیا شما فحش‌هایی که تماشاگران داماش به جلال حسینی دادند را نشنیدید؟ در همین بازی با داماش، نیمکت‌نشینان حریف به داور حمله‌ور شدند. اگر اعضای کمیته انضباطی این صحنه را ندیده‌اند می‌توانم فیلمش را به آنها بدهم. اگر دایی از حق تیمش دفاع نکند چه کسی این کار را خواهد کرد.
وی افزود: خدا شاهد است که بین دو نیمه با تک‌تک بازیکنان صحبت کرد و گفتم که کسی حق ندارد به داور اعتراض کند و اگر اعتراضی وجود داشته باشد خودم این کار را می‌کنم. چطور فقط در بازی‌های ما داور صحنه‌ها را نمی‌بیند؟ مگر می‌شود کمک داور 12 ثانیه پرچم را بالا نگه دارد و داور نبیند؟
در ادامه خبرنگاری از دایی پرسید که آیا بهتر نبود در صحنه‌ی درگیری داور چهارم بازی با داماش عصبانیت خود را کنترل می‌کرد؟ دایی پاسخ داد: اول باید بپرسید که چه چیزی باعث آن عصبانیت شد. چطور کمیته انضباطی برای صدور رای مرا نخواست تا حرف مرا هم بشنود؟ اصلا بگویید در تاریخ سابقه دارد که کمیته انضباطی به این سرعت تصمیم بگیرد؟ با حکمی که کمیته انضباطی صادر کرده سه تیم تراکتورسازی، فولاد و پرسپولیس ضرر کردند که هرسه هم در کورس قهرمانی هستند. نباید یکطرفه به قاضی برویم. در دادگاه‌ها هم متهم و شاکی را با هم دعوت می‌کنند.
سرمربی پرسپولیس گفت: چون من دایی هستم و تماشاگران مرا می‌بینند نباید واکنشی نشان دهم؟ گفتم هر معلولی علتی دارد. اگر داور در آن صحنه سوت می‌زد آیا من واکنشی نشان می‌دادم؟ وقتی می‌بینم کمک داور پرچمش را بالا برده ولی داور عین خیالش نیست و رویش را به سمت دیگری چرخانده است عصبانی می‌شوم.
دایی هم‌چنین اظهار کرد: مصاحبه‌ای از مجید جلالی خواندم که حرف قشنگی زده بود. او گفته بود در زمین حق ما را خورده‌اند و حالا هم یک امتیاز ما را کم می‌کنند. سوال این است که اگر داور برای فولاد آن پنالتی را نمی‌گرفت - که نباید می‌گرفت - گلی زده نمی‌شد و پریرا خوشحالی نمی‌کرد تا تماشاگران ناراحت شوند. اول بروید سراغ کسی که این مسائل را ایجاد کرده است. در بازی با سپاهان به راحتی سه امتیاز ما را گرفتند که اگر آن امتیازها را داشتیم الان صدرنشین بودیم.
او در ادامه بار دیگر به اتهاماتی که به محسن قهرمانی وارد کرده بود اشاره کرد و گفت: از ابتدای خرداد تیم دسته سومی نفتون از قهرمانی شکایت کرده بود. چطور پرونده‌ی قهرمانی را تا حالا کش داده‌اند ولی رای بازی ما را خیلی سریع صادر می‌کنند؟
سرمربی پرسپولیس به دیدار استقلال و نفت تهران هم اشاره کرد که در آن علیه او شعار داده شده بود. او گفت: مگر من در بازی استقلال و نفت بودم که علیه من شعار دادند؟ آقایانی که دم از عدالت می‌زنند چه اقدامی درباره‌ی این مساله کردند؟ گفته‌ام که گذشت زمان ثابت می‌کند چه کسی مافیاست. وقتی برخی تماشاگران شعاری علیه من می‌سازند و قافیه‌اش را هم درست می‌کنند یعنی از قبل آن را آماده کرده‌اند و مساله برنامه‌ریزی شده بوده است.
وی ادامه داد: متاسفانه برخی می‌خواهند شلوغ کنند تا با استفاده از این شلوغی، خود را کنار بگذارند.سرمربی پرسپولیس در ادامه دوباره به ماجرای پیش آمده در بازی داماش با داور چهارم اشاره کرد و افزود: تازه در آن صحنه خودم را خیلی کنترل کردم که گفتم برو بنشین سر جایت. در غیر این صورت با فشاری که در بازی بود و طرز صحبت‌های داور چهارم ممکن بود کار دیگری انجام دهم. او مدام با لحن بدی مرا تهدید می‌کرد و می‌گفت پرچم را ندیده که ندیده. پس وظیفه‌ی شما چیست؟ سوال من این است چرا کمک داور پرچم را پایین آورد؟ در قانون آمده تا زمانی که داور وسط اشاره نکند کمک داور نمی‌تواند پرچم را پایین بیاورد. چرا اشتباه دیگران را گردن من می‌اندازید؟
خبرنگاری در ادامه به مصاحبه‌ی اخیر محمد مایلی‌کهن اشاره کرد اما علی دایی بدون هرگونه واکنش تندی به آن عنوان کرد: جواب این آقا را نمی‌دهم. جوابش می‌ماند برای بعد از خروج از دادگاه. او خیلی حرف می‌زند و مردم می‌دانند. بعد از این‌که قانون جواب او و همکارش را داد حرف می‌زنم. کسی با فریادشیران کاری نداشت اما ببینید او چقدر علیه ما مصاحبه کرد. چرا با او برخوردی نکردید؟ ایشان به چه حقی علیه من مصاحبه می‌کند؟ من به هیچ عنوان رای کمیته انضباطی را قبول ندارم و می‌گویم این رای سراسر ناعدالتی است. این همه زحمت می‌کشیم پول درمی‌آوریم که به حساب فدراسیون بریزیم؟! اگر قرار باشد کسی ظلم کند من هم پرونده‌های قدیمی را به جریان می‌اندازم تا ببینیم چه کسی ضرر می‌کند.

+46
رأی دهید
-50

samuk66 - لندن - انگلستان
برو بابا عقده ای‌ همه با تو مشکل دارند!
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 01:18
paksan - آمریکا - آمریکا
وقتی می گی ملت و مردم خوب اینها هم مردم هستند دیگه ؟ صدای شما را خفه کنند که چی بشود ؟ شما خودت داری شلوغش می کنی وگرنه شما باید مدارک و استدلالها رو با روش متمدنانه تحویل کمیته انضباطی می دادی و در روزنامه ها هم مصاحبه می کردی که گوی و میدان دست کمیته انضباطی است تا به اتهامات پاسخ بدهند و اگر کوتاهی کنند مدارک را به قوه قضائیه ارائه می دهیم و لازم به این همه داد و بیداد و فحش دادن و دروغگو خواندن دیگران و بعد دروغ گفتن و گیر افتادن کارچاق کنات نبود و هیچ کس هم این برداشت رو نمی کرد که دایی داره باقی داورها و کمیته داوران رو می ترسونه تا بهش باج بدن و بازی هارو از ترس براش دربیارن الان با این جوی که درست کردی با رسانه هات و کارچاق کنا و مسئولین باشگاهت و مدارکی که سروته اش مشخص نیست و دروغهایی که از خودت و همکارات در برنامه نود رو شد همه مردم به شک افتادن و احساس همه اینه که دایی با این سروصدا و داد و بیداد دنبال چیز دیگه اس می خواد گربه رو دم هجله بکشه و هدفش برخورد با فساد نیست وگرنه شما معترض بازی سپاهان بودی چی شد که مدارکت از دوسال پیشه؟اگر مدارک معتبره چرا همون موقع نیاوردی؟
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 03:48
paksan - آمریکا - آمریکا
یعنی استدلال این آدم منو کشته ! مثلاً داور اشتباه کرده و پنالتی گرفته بعد بازیکن که گل میزنه نباید خوشحالی کنه چون هوادارای تیم حریف ناراحت میشن؟؟؟ آخه این چیزا رو از کجات درمیاری؟ اگر داور اشتباه کرده به تیم حریف چه ربطی داره؟ آخه شما در بازی قبل و همین بازی اخیر گل افساید حسینی رو قبول کرد باید تیم شما هم خوشحالی نکنه تا طرفدارا ناراحت نشوند و فحش ندهند ؟ آخه خوشحالی در هر شرایطی خق تیمهاست و ربطی به اشتباه داور نداره ! و کسی نمی تونه بخاطر خوشحالی تیم مقابل فحش بده؟! وقتی به این آدم می گن اسطوره حالم بهم می خوره از این نسل بی سواد رانتی که همشون هم دکتر و مهندس هستند
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 03:52
problem - تهران - ایران
درود بر علی دایی.♥♥♥
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 10:25
ItsMeWT - کلن - آلمان
وای به حال ما و مملکتمون که مردمش برای گرفتن حق مسلمشون هم باید از ترسشون ده بار اسم امام و پیغمبر بیرند. این از دائی اون از مایلی کهن آدم فروش اون از قلعه نویی رئیس مافیا
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 12:22
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
با عرض سلام آقای دایی شما فرمودید که از حضرت امیرا لمو منین (ی) یاد گرفته اید معمولا می‌گویند مرامی‌ مثل علی‌ داشته باش مهربان و خوش بین و خوش خصلت باشیم بهتر است آمیدوارم ناگفته‌ها را بازگو کنی‌ به آرزو ی آن روز
‌سه شنبه 30 مهر 1392 - 13:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.