آشنایی با روش‌های برداشتن خالکوبی‌

گرچه برداشتن خالوبی همیشه موفقیت‌آمیز نیست، اما شیوه‌های بسیاری وجود دارد که برداشتن خالکوبی با آنها را امتحان می‌کنند. اگر فردی خالکوبی دارد و می‌خواهد آن را بردارد، حتما باید با دکتر درباره مراحلی که باید طی کند مشورت کند.

اما از جمله روش‌هایی که در این مسیر استفاده می‌شود عبارتند از:

- درمان با لیزر: این شیوه درمان انتخابی برای برداشتن خالکوبی است. لیزرهای متفاوت بر انواع جوهرهای به کار رفته در خالکوبی اثرات متفاوت دارند. برای مثال لیزر یاقوت کیو سوئیچ و لیزرهای یاگ کارآیی خوبی در برداشتن جوهر جوهر آبی- سیاه و قرمز دارند، اما ممکن است نتواند جوهر سبز را محو کنند. جوهر آبی روشن را معمولا نمی‌توان با لیزر محو کرد. به هر حال با پزشک درباره نوع لیزری که برای برداشتن خالکوبی خاص شما بهتر عمل می‌‌کند، باید مشورت کرد.

- جراحی برای برداشتن لایه‌های پوست حاوی جوهر خالکوبی.

- مواد شیمیایی برای تحریک کردن پوست و پوست‌برداری (شیوه "درم ابریژن"dermabrasion یا "سالابریژن" salabrasion)

برداشتن خالکوبی به دلایلی متعددی ممکن است مشکل باشد. جوهرهای خالکوبی از لحاظ غلظت رنگ به کار رفته استاندارد نشده‌اند، و هنگام خالکوبی ممکن رنگ با سوزن به اعماق متفاوت پوست فرستاده شود. نوع رنگ نیز بر چگونگی محو شدن خالکوبی موثر است. خالکوبی‌های آبی تیره و سیاره به آسانی برداشه می‌شوند، برداشتن خالکوبی‌های سبز و زرد از همه مشکل‌تر است.

ممکن است چند جلسه درمانی یا استفاده از چند نوع متفاوت شیوه درمانی برای برداشتن خالکوبی لازم شود.

از تکنیک‌های خانگی مانند استفاده از سیگار یا میله داغ باید پرهیز کرد؛ ماندن جای زخم و عفونت در بسیاری از موارد استفاده از چنین روش‌هایی رخ می‌دهد.

+14
رأی دهید
-2

تپل مپل - شیراز - ایران
اصلا چرا خالکوبی میکنن که بعدا بخوان برش دارن؟!!!مگه مریضن؟من از خالکوبی کلا بدم میاد
دوشنبه 29 مهر 1392 - 17:05
petrick - اشدود - اسراییل
چرا خالکوبی میکنن؟ حالا گیرم کردن ! چرا میخوان پاک کنن ؟ اصلا از اول چه دلیلی داره ؟ من که موافق این جور چیزها تیستم
دوشنبه 29 مهر 1392 - 20:24
کارگر - هلسینکی - فنلاند
تکنیک قدیمی گذاشتن سیر ،که روی خالکوبی سیر میبستن برای چند روز تا پوست را مثل اسید حل کند.
دوشنبه 29 مهر 1392 - 22:48
sheri_sher - لندن - انگلستان
وای من از خالکوبی جراحی سوختن میترسممممممم
دوشنبه 29 مهر 1392 - 23:00
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بعضی از خالکوبیها را بر میدارند برای اینکه خیلی احمقانه است مثلا نوشتن اسم دوست دختر یا دوست پسر... بعضی از خاکوبیها هم آنقدر افراطی و زشت است که بعدها خودطرف پشیمان میشود که چرا این کار را کرده ٬ بعضی از خالکوبیها هم مثل ابروهای خانمهای ایرانی که هیچ مقیاسی نداره و آنقدر بزرگ و کمانی و روبه بالا و شیطانی است که قیافه خانم بشدت خشن و وحشتناک میکند بعد از مدتی باعث پشیمانی میشه باید پاکش بکنند... کلاُ یک خالکوبی قشنگ که با ظرافت همراه باشه بد نیست من که دوست دارم ولی افراط در هر چیزی بد است.
دوشنبه 29 مهر 1392 - 22:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.