اول فریدون زندی، حالا هم اشکان دژاگه/ مشکل نیکبخت با لژیونرهای تیم ملی چیست؟

علیرضا نیکبخت واحدی از انتخاب اشکان دژاگه به عنوان بهترین هافبک چپ بعد از انقلاب ایران انتقاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برنامه نود در ادامه انتخاب بهترین بازیکنان بعد از انقلاب، در پست هافبک چپ نظرسنجی برگزار کرد که بیندگان باید از میان مهدی ابطحی، احسان حاج صفی، حمید درخشان، اشکان دژاگه، سیروس دین محمدی، ابراهیم قاسم پور و علیرضا نیکبخت بهترین هافبک چپ بعد از انقلاب را انتخاب می‌کردند.

در پایان برنامه دژاگه با کسب 35.7 درصد آرا بهترین هافبک چپ بعد از انقلاب ایران شد. درخشان با 19.3 درصد دوم شد، دین محمدی با 12.9 درصد، نیکبخت واحدی با 12 درصد، حاج صفی با 10.9 درصد، ابطحی با 7.7 درصد و قاسمپور با 1.9 درصد در رده های بعدی قرار گرفتند که این نتیجه نشان از اعتقاد اکثریت رای دهندگان به عملکرد خوب اشکان دژاگه دارد. مخصوصا که او نقشی غیر قابل انکار در صعود ایران به جام جهانی 2014 برزیل داشت و در بدو ورودش به تیم ملی ایران، عملکردی فراتر از تصور داشته است.

حالا و بعد از گذشت چند روز از این اتفاق، علیرضا نیکبخت نسبت به این موضوع اعتراض کرده و در مصاحبه‌ای که با شماره روز شنبه روزنامه گل داشته گفته است: «طرف را از راست به چپ آوردند و به زور انتخابش کردند.» نیکبخت در حالی این حرف را زده که فاصله دژاگه با نفر دوم که حمید درخشان بود، بیش از 16 درصد است و دژاگه با اختلاف بالایی به این عنوان انتخاب شد. ضمن اینکه خود نیکبخت تقریبا یک سوم دژاگه رای آورد و در این نظرسنجی در رتبه چهارم قرار گرفته است. با این حساب حتی اگر دژاگه هم در این لیست نبود، نیکبخت شانسی برای اول شدن نداشت.

نکته جالب اینجاست که نیکبخت حتی در زمان فوتبال بازی کردنش هم با لژیونرها مشکل داشت. زمانی که فریدون زندی تازه می‌خواست به ایران بیاید و برای تیم ملی ایران بازی کند، بیشترین مقاومت برای حضور او در تیم ملی را نیکبخت انجام می‌داد چراکه زندی در پست او بازی می‌کرد و نیکبخت از این نگران بود که جایگاهش را در تیم ملی از دست بدهد. گرچه در عمل همین اتفاق هم رخ داد و نیکبخت به جای اینکه در زمین تلاش بیشتری انجام دهد، بیشتر به فکر جبهه گیری علیه زندی بود و همین مسئله باعث شد نیکبخت به مرور محو شود و دیگر اثری از او که روزگاری بازی‌های درخشانی در تیم ملی انجام می‌داد، نبود.
حالا با مصاحبه‌ای که نیکبخت با روزنامه گل انجام داده می‌توان متوجه شد که او با لژیونرها، مخصوصا آن‌هایی که سال‌ها در خارج از ایران و در سطح اول فوتبال اروپا حضور داشته اند، رابطه خوبی ندارد. اینکه اشکان دژاگه به عنوان بهترین هافبک چپ بعد از انقلاب انتخاب شده شاید بتواند باعث ناراحتی حمید درخشان که نفر دوم این لیست است بشود اما نیکبخت که در این نظرسنجی در میان 7 نفر به عنوان چهارم رسیده نباید از این ماجرا ناراحت باشد چراکه در هر صورت او شانسی برای رسیدن به موفقیت در این نظرسنجی نداشت.
+10
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Teptepino - لندن، انگلستان
  یعنى ما ایرانیا ٢ زار نمى ارزیم به خدا، ما ها نباید بزاریم أین سیرابیا اینطورى راجع به فوتبال و مربی و بازیکنا حرف بزنن، نیکبخت نکبت...
  1
  20
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kabootar e sefid - لاهور، پاکستان
  این آقا علیرضا هیچگاه تعادل نداشته
  4
  16
  یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.