روحانی سه وزیر پیشنهادی دولت یازدهم را به مجلس معرفی کرد

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۲۷ مهرماه سه وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، «علوم، تحقیقات و فناوری» و «ورزش و جوانان» را به مجلس معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران،  نامه حسن روحانی مبنی بر معرفی وزرای پیشنهادی دولت یازدهم برای تصدی  این سه وزارتخانه جهت بررسی صلاحیت آنان از سوی نمایندگان مجلس به دفتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، ارسال شده است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران اشاره ای به اسامی وزرای پیشنهادی برای این سه وزارتخانه نکرده است.

مجلس ایران در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم  در ۲۴ مردادماه سال جاری  به محمدعلی نجفی، جعفر میلی‌منفرد و مسعود سلطانی‌فر برای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و فناوری، و ورزش و جوانان رای اعتماد نداد.

حسن روحانی به دنبال رد صلاحیت این سه وزیر پیشنهادی در ۲۶ مردادماه علی اصغر فانی، محمد جعفر توفیقی، و رضا صالحی امیری را به سرپرستی وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات و فناوری، و ورزش  و جوانان منصوب کرد.

پس از انتصاب این سه نفر، برخی از نمایندگان محافظه کار و اصولگرای مجلس  از این افراد و به ویژه محمد جعفر توفیقی انتقاد کردند.

روح‌الله حسینیان، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، پیشتر گفته بود:« باتوجه به تجربه‌ای که از مجلس داریم هنوز بر روی جریان فتنه حساسیت دارد؛ میلی‌‌منفرد به خاطر حضور در جلسه‌ای که جریان فتنه در آن تجمع کرده بودند رأی اعتماد مجلس را کسب نکرد این در حالی است که توفیقی در آن جلسه سخنرانی کرده است از این رو مجلس حتماً عکس‌العمل نشان می‌دهد.»

اصولگرایان و طرفداران رهبر ایران از اعتراضات به انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به عنوان «فتنه» یاد می کنند.

روح الله حسینیان در ادامه از اقدامات محمد جعفر توفیقی در دوران سرپرستی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری انتقاد کرده و گفته بود:« توفیقی نه تنها آنگونه که رئیس‌جمهور قول داد داس برندارد عمل نکرد، بلکه تیشه برداشت و ریشه نیروهای مذهبی را در دانشگاه‌ها قطع می‌کند.»

اشاره روح الله حسینیان به برکناری صدرالدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تهران، به دستور محمد جعفر توفیقی است.

عملکرد  و مدیریت هشت ساله صدرالدین شریعتی ازجمله اخراج اساتید و جداسازی کلاس های دختران و پسران در این دانشگاه انتقادهای گسترده  برانگیخته بود.

در همین حال، خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع گزارش داده است که احتمالا حسن روحانی، محمد جعفر توفیقی را به مجلس معرفی نکرده است. خبرگزاری فارس گمانی زنی کرده است که احتمالا رضا فرجی دانا به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارتخانه علوم و تحقیقات معرفی شده است.

طبق این گزارش علی اصغر فانی و رضا صالحی امیری برای وزارتخانه های آموزش و پرورش،  و ورزش  و جوانان معرفی شده اند.

+22
رأی دهید
-8

كمال كميلي - تهران - ایران
متاسفانه بدبختی این مملکت یکی/دوتا نیست ازمجلسی فرمایشی که هفتاد درصد نمایندگان ان انتصابی و غیرمردمی وحلقه به گوش بت ساختگی خودهستند بویژه برخی از انها که عقده ای دزد هم هستند انتظاری نباید داشت : اینها در حقیقت بیگانگانی هستند که تمام تلاششان نابود کردن این کشور و مردم می باشد ولاغیروبایستی ملت غیور و قهرمان ایران انها رااز صحنه روزگار محو کنند...انشاءالله
یکشنبه 28 مهر 1392 - 08:25
من ایرانی - تهران - ایران
دانشگاه جای نیروی مذهبی و غیر مذهبی نیست احمق!جهان سومی!دانشگاه جای نیرو بازی نیست احمق!ولایت مدار!دانشگاه جای رشد علم است!از رجس وجود توی فدایی رهبر است که ما نه علم داریم و نه صنعت و نه اعتبار.لعنت به امثال تو. پ.ن:چنانچه کسی هست که این حرف ها را به گوش این ولایتمدار برساند این کار را بکند ؛ به امید فردا های روشن.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 11:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.