پیام کروبی به روحانی: استبداد نهادینه شده و صدای مردم به جایی نمی‌رسد

فاطمه کروبی در نامه‌ای به حسن روحانی ضمن اشاره به «آسیب شدید» به وضع جسمی مهدی کروبی، از قول او به رئیس جمهور پیام داده است که استبداد در ایران «نهادینه شده» و «صدای مردم به جایی نمی‌رسد».

خانم کروبی با یادآوری مسئولیت‌های قانونی آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی از او خواسته است تا مبنای حقوقی رفتارهای صورت گرفته با همسرش را از «مقامات مسئول» کشور جویا شود.
 
در این نامه که وب‌سایت سحام‌نیوز، نزدیک به کروبی، روز شنبه، ۲۷ مهر، منتشر کرده، خانم کروبی «توصیه» همسر خود به آقای روحانی را نیز آورده است: «سعی کنید حقوق ملت - اصول مندرج در فصل سوم قانون اساسی اجرایی شود، زیرا در روش سیستمی که به شرع، قانون و حقوق بشر پایبند نیست و استبداد و دیکتاتوری در ساختارش نهادینه شده، صدای مردم بی‌نام و نشان به جایی نمی‌رسد.»
 
مهدی کروبی یکی از نامزدهای اصلاح‌طلبان در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ بود که همراه با میرحسین موسوی، نتیجه انتخابات را که از پیروزی محمود احمدی‌نژاد خبر می‌داد نپذیرفت و رهبری جنبش اعتراضی پس از انتخابات را که به جنبش سبز مشهور شد بر عهده گرفتند.
 
آقای کروبی از دوشنبه دوم اسفند ۱۳۸۹ توسط ماموران امنیتی در حبس قرار گرفت و از آن هنگام تاکنون در ساختمان‌های امنیتی ویژه نگهداری می‌شود و ارتباطش با جهان بیرون قطع شده است. خانم کروبی نیز ابتدا با همسرش در حبس قرار داشت، اما پس از مدتی ظاهرا به دلایل پزشکی آزاد شد.
 
میرحسین موسوی، دیگر نامزد معترض به نتایج انتخابات سال ۸۸، و همسرش زهرا رهنورد نیز یک هفته پیش از آقای کروبی، از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹، در حبس قرار گرفتند و تاکنون نیز آزاد نشده‌اند.

خواسته‌های کروبی: انتقال به اوین و محاکمه علنی

در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر این که پرونده حبس رهبران جنبش سبز به شورای عالی امنیت ملی به ریاست حسن روحانی و دبیری علی شمخانی واگذار شده، اما غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل و سخنگوی قوه قضائیه، با تکذیب این امر گفت که «اتفاق خاصی نیفتاده و پرونده به جایی محول نشده» است.
 
فاطمه کروبی در نامه خود به حسن روحانی نوشته است که همسرش «علی‌رغم ادعای حکومت در مکانی بدون دسترسی به نور و هوای آزاد محصور شده» و وضعیت جسمی او «به گواه پزشک دستگاه امنیتی به خاطر محرومیت از نور و هوای آزاد به شدت آسیب دیده است».
 
به گفته خانم کروبی، همسر او بارها خواستار انتقال به زندان اوین شده و در مقابل این پرسش مسئولان امنیتی که «چرا این قدر بر انتقال به اوین اصرار دارید؟» پاسخ داده است که «اگر من را به اوین انتقال دهید حکومت مجبور به طی کردن مراحل قانونی خواهد شد و زمینه محاکمه‌ام را فراهم خواهد ساخت.»
 
فاطمه کروبی افزوده که به گفته آقای کروبی: «من حرف‌های بسیاری دارم، مردم باید بدانند بعد از ارتحال امام چه اتفاق‌هایی افتاد و چرا به اینجا رسیدیم، محاکمه‌ام کنید تا معلوم شود چه کسی از محاکمه هراس دارد و ضرر می‌کند، در دادگاه علنی سخنم را خواهم گفت و هر حکمی برایم صادر شود نسبت به آن اعتراض هم نخواهم کرد، داور اصلی خداست و او بهترین حکم‌کنندگان است.»
 
همسر آقای کروبی افزوده است که «اگر بنا بر تداوم رفتارهای غیر قانونی است، به جای رجزخوانی٬ زمینه دادرسی علنی را فراهم سازند تا جناب دادستان کیفرخواست حکومت را ارائه و آقای کروبی با بهره‌گیری از ادله و شواهد، از اتهامات وارده دفاع کند.»
 
خانم کروبی خطاب به رئیس جمهور ایران یادآوری کرده که «اعمال مجازات باید مبنای قانونی داشته باشد» و از حسن روحانی پرسیده است: «آیا پرونده مورد نظر حکومت علیه آقای کروبی در محکمه‌ای صالح مورد رسیدگی قرار گرفته؟ و آیا حکمی از محکمه‌ای صالح علیه‌شان صادر شده؟»
 
فاطمه کروبی تاکید کرده است که «اعمال فشار و سختی اگرچه جسم» همسر او را «به شدت ضعیف و آسیب‌پذیر» کرده، اما «کوچک‌ترین خللی در اراده‌اش ایجاد نکرده و قطعا نخواهد کرد.»
 
او گفته است که در مدت «حبس غیر قانونی» آقای کروبی، «ما سختی‌هایی را تحمل کردیم که در ۱۵ سال مبارزه با رژیم ستم‌شاهی تجربه نکرده بودیم.»
 
خانم کروبی برخی از این سختی‌ها را شامل «چهار ماه ممنوع‌الملاقاتی آقای کروبی، هتاکی و تهمت رسانه‌های رسمی، توسل به اراذل و اوباش در جهت تخریب و توهین، ترور نافرجام در قزوین، ضرب و جرح شدید این انقلابی دوران ستم‌شاهی در روز ۲۲ بهمن توسط چکمه‌پوشان حکومت، سازماندهی اوباش بنام امت انقلابی و خودجوش در جهت حمله و تخریب منزل در شب‌های مقدس رمضان و لیالی قدر، تلاش برای فروپاشی خانواده گرفته تا تسری دامنه آزار و اذیت به نوه‌های خردسال، ربودن و شکنجه وحشیانه فرزندم علی توسط نیروی انتظامی، اهانت‌های کم‌نظیر سارقان نام بسیج به وی در بیت الله، انداختن بمب صوتی به درون منزل، عقده‌گشایی‌های پنج شب متوالی اوباش و آزار همسایگان تحت رهبری دستگاه امنیتی، تصرف غیر قانونی اموال غیر و سرقت چک و پول توسط ماموران امنیتی» ذکر کرده است.

+109
رأی دهید
-4

Marde shab - لندن - انگلستان
مادر گرامى من از ظلمى که به شما و خانوادتون مى شه متاسفم. ولى مادرجان این ظلم ها و ستم ها ٣٥ساله که گریبانه این ملتو گرفته. مادر عزیز،چقدر خوب و پسندیده بود اون موقع که همسرتون رئیس مجلس بود،مى اومدى و مى گفتى که استبداد در ایران نهادینه شده.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 00:16
Dara va sara - پرت - استرالیا
بیخبر از اینکه خود کلید ساز شریک جفت شیش خود دیکتاتوره..
یکشنبه 28 مهر 1392 - 01:59
دادمهر - ایران - ایران
فاطمه کروبی .. خورد با شوهر دزدش اون موقعی که اموال و دارایی های ملی حکومت پهلوی رو توی دوره عنقلاب غارت می کردین به فکر استبداد نبودین حالا چی شده مردم براتون این قدر مهم شدن
یکشنبه 28 مهر 1392 - 01:01
دين ستيز - افغانستان - سبلان
من متوجه نمیشم ایشان خیلى پررو تشریف دارند تازه از درد جسمى دارند رنج میبرند اصلاً متوجه اینکه تا چند سال دیگه فسیل میشوند نیستند مگر در دنیاى آخرى که به مردم ساده نوید میدهید بهشت برین وحوریان نیستند؟خوب چرا اینهمه به این جهان نکب تیار چنگ انداختید هر چه سریعتر بروید مطمئن باشید لب مردم خندان تر خواهد شد
یکشنبه 28 مهر 1392 - 03:03
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
دیکتاتوری نهادینه شده؟؟ ههههه دیکتاتوری از شروع این نظام در 34سال پیش شروع شد کشتارسال67 یا اوایل سقوط پهلوی و دادگاههای انقلاب و صادق خلخالی رو کی میتونه فراموش کنه؟ اخوند یعنی دیکتاتوری یعنی دروغ ظلم ریا فقر و فحشا و جای بسی تاسف هست که اینچنین ملت بزرگی با این پیشینه دست ماییه مسخره اخوندیزم شده . مگه تو خودت در دوران ریاستهای مختلفت ظلم و تعدی و تجاوز نکردی؟نقل قولهای هست که میگه زنان پاسدار و شهدای ایران رو صیغه میکردی . اخوند شهوت پرست بزدل برو بمیر
یکشنبه 28 مهر 1392 - 06:30
a.ahooraei - کلن - آلمان
لاشخورها خود روزی غذای لاشخوران میشوند. اون روزی که حاج آقات در رأس مجلس انتصابی امامت نشسته بود و حکم اعدام هزاران نفر را در مجلس بررسی میکردن و علناً رأی به قوانین و ضوابط عصر حجری و دور از انسانیت میدادند به این فکر نکردند و نکردی که خود روزی قربانی همان قوانین خواهد شد؟ حالا باید تقاص پس بدی و اونی که با تو میکنه هم روزی تقاص پس خواهد داد حتی اگر فرزندانش بار این گناه را بدوش بکشند.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 07:09
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
حاجی مهدی گوش عزیز: اگر استبدادی باشد شما پایه و اساس انرا گذاشتید. اصلا مگر درحکومت اسلامی استبدادی هم و جود دارد تا نهادینه شود.تمام ان قتل و غارت و های اوائل انقلاب تا امروز را یک گروه از کره مریخ امد ه بودند تا چهره نجیب و معصوم شما را به لجن بکشانند. استبداد کدام است تا نهادینه شود. همه اینها رحمت الهی است. البته از عقب چشم بصارت را باز کن خواهی دید . اره جناب اقا شیخ مهدی
یکشنبه 28 مهر 1392 - 07:36
آزاد10 - آلمان - المان
عنوان درست نیست، متن رو بخونید.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 09:23
azadi-iran - وین - لااتریش
آقای کروبی حرف شما که استبداد در جامعه نهادینه شده را واقعا می شود . در پارلمان که اکثر شان از سپاه و بسیج است و فرودگاه که در دست سپاه می باشد. مساجد که در دست بسیج می باشد. مدارس و دانشگاه ها بیمارستان ها و ادارات همه در دست سپاه(بیت رهبری ) می باشد. شرکت های نفت و گاز و اسکله ها در کنترل سپاه . هواپیماهای مسافری و نظامی در کنترل سپاه. و تمای دهات در ایران در کنترل کامل بسیج می باشد. و منبع درامد همه سرکوب ها هم که در امد نفت و گاز می باشد. برای اینکه استبداد را از بین برد. بــــایـــد ابــــزار اصـــــلی یعنی پـــول را از دستشان گرفت. ایــن بـــار هــم که روبـاه مــــکار (حسن روحانی)را سرکار اوردند که 4 سال راحت تر از گذشته این استبدار را ادامه دهند. و مقــصـــر اصــلی هــمه ایــنــها خــود مــردم می بــاشــنـد.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 10:24
mohandes57 - تهران - تهران
خوب خانم کروبی چیزی که عوض داره که گله نداره ! مگه همین کارو زمان شوهر عزیزتون با آقایان منتظری و یه سری دیگه از علمای بنام تر از شوهرتون انجام ندادن؟ باید اون موقع فکر الانتون رو میکردید پس لطفا بیشتر از این سر مردمو در نیارید چون همون که کاشته اید رو دارید درو میکنید!
یکشنبه 28 مهر 1392 - 11:07
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
بله استبداد نهادینه شده است ، اما به تازگی نهادینه نشده است بلکه آن سالهائیکه جنابعالی رئیس بنیاد شهید و رئیس مجلس بودید و سرکار خانم فاطمه همسرتان بدون مدرک دکترا رئیس بیمارستان بود ! آنموقع هم نهادینه بود ! اما وقتی که شما را رئیس جمهور نکردند و احمدی نژاد رئیس جمهور شد صدای همه شما درآمد ! آیا این بخاطر این بود که احمدی نژاد جای شما را تنگ کرده بود یا اینکه واقعا معتقد بودید که باید می آمدید و با این وضعیت مبارزه می کردید؟! آقای کروبی اگر یک انتخابات آزاد باشه نه شما و نه میرحسین و نه روحانی و نه خاتمی هر گز رئیس جمهور ایران نمی شوید و نمی شدید!! انتخابات آزاد به این مفهوم که آدمهای شایسته و لایق بتوانند خودشان را در قالب حزب سیاسی به مردم معرفی کنند و رئیس کشور شوند ، نه اینکه آقای خامنه ای عملا کشور را اداره کند و خراب کاریها را به گردن دیگری بیاندازد اما اگر کارهای خوبی شده چاپلوسان بگویند لطف آقا بوده و وی انجام داده است !! ای صد لعنت بر این تقلید کورکورانه از ولی فقیه باد !!
یکشنبه 28 مهر 1392 - 14:06
کبالت3 - کرج - ایران
حاج آقا مگه میشه جائی دین حکومت کنه و دموکراسی نهادینه بشه با اندیشه های قرن 19 و20 مثل سوسیالیسم و کمونیسم نشد و اون گند بالا اومد حالا با اسلام پانزده قرن پیش که زمان خودشم مالی نبود میخوای استبداد نهادینه نشه و مردم سالاری بشه آخه دین و مردمسالاری؟ یعنی کوسه و ریش پهن. !! حاجی ضمن احترام فقط برای مقاومتت اما باید گفت بیله دیگ بیله چغندر کبلائی.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 20:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.