مدیر جدید منطقه قشم از فساد گسترده در زمان احمدی‌نژاد خبر داد

شهریار مشیری، مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم می‌گوید که اوج تخلفات اقتصادی مربوط به مدیریت دو دوره قبل این سازمان بوده است، دوره‌ای که رضا موسوی با حکم معاون احمدی‌نژاد به این سمت منصوب شد

شهریار مشیری، مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم، روز پنج‌شنبه، ۲۵ مهر، از فساد گسترده مالی چند میلیون دلاری در این منطقه خبر داد،‌ فسادی که از واگذاری رایگان زمین و ساختمان تا بخشش پول نقد از اموال عمومی را دربرمی‌گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، آقای شهریاری که در شورای اداری شهرستان قشم حضور یافته بود اظهار داشت، تنها در طول کمتر از یک ماه که مسئولیت سازمان منطقه آزاد قشم را پذیرفته است توانسته به همراه یک گروه کارشناسی از تهران و بندرعباس مفاسد اقتصادی را یکی پس از دیگری کشف کند.

به گفته او، نهادهای نظارتی در قشم به‌ طور عملی هیچ کاری نکرده‌اند، چنان‌ چه «تروریست‌های اقتصادی» در این منطقه رشد کرده‌اند و «حقوق مردم قشم، استان هرمزگان و ایران پایمال شده است».
 
آقای شهریاری در همین حال گفت‌وگویی نیز با روزنامه اعتماد انجام داده است که در آن تاکید می‌کند «اوج تخلفات» مربوط به مدیریت دو دوره قبل سازمان منطقه آزاد قشم بوده است، گرچه این فساد تا همین اواخر نیز ادامه داشته است.

مدیریت دو دوره قبل سازمان منطقه آزاد قشم بر عهده رضا موسوی بوده است که تیرماه ۱۳۸۹ با حکم حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، به سمت مدیرعاملی این سازمان منصوب شد و در نهایت نیز آذرماه ۱۳۹۰ جای خود را به اسفندیار حیدری‌پور سپرد که با تغییر دولت محمود احمدی‌نژاد او نیز از مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم کنار گذاشته شد.

اما اکنون شهریار مشیری می‌گوید که دو ماه مانده به تغییر دولت یک فساد دیگر نیز در سازمان منطقه آزاد قشم رخ داده که مربوط به واگذاری یکی از زمین‌های این سازمان در منطقه مرفه‌نشین تهران به یک‌دهم بهای واقعی آن است.

به گفته آقای مشیری، این زمین ۱۰ هزار متری در ابتدا قرار بود برای ساخت مهمان‌سرای ویژه سازمان منطقه آزاد قشم مورد استفاده قرار بگیرد، اما در نهایت به مبلغ ۶/۶ میلیارد تومان فروخته شد، در حالی که بهای واقعی آن بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان بوده است.

جز این، چنان‌ چه رئیس جدید سازمان منطقه آزاد قشم می‌گوید، یک ساختمان چهار طبقه همراه با ۱۰ میلیارد تومان نیز به یک نفر بخشیده شده که پیش از این در منطقه آزاد قشم صاحب مقام بوده است.

«غارت در قشم»، مورد کشتی‌ها و چهارگونی چک وصول‌نشده

تیتر یک شماره روز شنبه، ۲۷ مهر، روزنامه اعتماد به گزارش شهریار مشیری از «فساد اقتصادی» در قشم اختصاص دارد: «غارت در قشم» که با قلم بزرگ جلب توجه می‌کند.

آقای مشیری در این گزارش، شیوه واگذاری زمین‌های منطقه آزاد قشم را با شرایط قرارداد ترکمانچای مقایسه می‌کند که کنایه از چشم‌پوشی از اموال عمومی در برابر قدرتمندان و بر باد دادن آن دارد.

رئیس جدید سازمان منطقه آزاد قشم می‌گوید: «غالب تخلفات در حوزه خرید و فروش زمین‌های منطقه بوده است. بر این اساس بخش وسیعی از اراضی این جزیره با زد و‌ بند و بستن قراردادهای ترکمنچای به صورت تقسیطی به افرادی فروخته شده اما در ازای آن پولی به حساب سازمان منطقه آزاد واریز نشده است.»

به گفته او، افرادی هم با گرفتن موافقت اصولی و برگ مبایعه‌نامه، تسهیلات کلان دریافت کرده‌اند که در این‌ باره تاکنون «چهار گونی چک وصول نشده» کشف شده است.

اما نمونه دیگری که شهریار مشیری از آن به عنوان یکی از مفاسد اقتصادی در قشم نام می‌برد، مورد کشتی‌هایی‌ست که یک نفر برای خرید آن ۵۰ میلیون دلار از بانک‌های منطقه آزاد قشم تسهیلات گرفته، اما در نهایت مدعی شده که کشتی‌ها به سرقت رفته‌اند.

آقای مشیری می‌گوید: «کشتی مگر دوچرخه است که به این راحتی دزدیده شود؟ کارخانه‌های سازنده کشتی، سریال کشتی‌ها را دارند و در صورت سرقت یک کشتی، سریال آن اعلام می‌شود، ولی هیچ‌گونه گزارشی از سرقت این شش فروند کشتی وجود ندارد.»

این صندوق خالی سازمان

رئیس جدید سازمان منطقه آزاد قشم سپس به صندوق مالی این سازمان اشاره می‌کند که با توجه به این شرایط خالی شده است.

به گفته او، «در حال حاضر در صندوق این سازمان که هزار و ۲۰۰ نفر کارمند دارد، یک ریال پول موجود نیست در حالی که هزینه ماهانه این سازمان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان است».

آقای مشیری در نهایت اظهار داشت: «در تمام دنیا مناطق آزاد برای سرمایه‌گذاری سالم تاسیس می‌شود. حالا با این اوضاع و احوالی که منطقه آزاد قشم داشته است، چگونه سرمایه‌گذاران خارجی که عادت به کار شرافتمندانه دارند، سرمایه سالم خود را به این منطقه منتقل می‌کنند؟»

+164
رأی دهید
-1

tony_3344 - بوخارست - رومانیا
خدا کند که به گفته‌های این مدیر محترم پی‌ گیری و دستان عده‌ای دزد و غارتگر مشخص شود
شنبه 27 مهر 1392 - 13:29
odin - انتورپن - بلژيك
اون افرادی که در همین سایت به پیر و جوون فحش میدادن و هر کس که مخالف کودتای احمدی نژاد و خامنه ای بود را به باد بد و بیراه میگرفتن چرا خفه خون گرفتن و دیگه حرفی نمیزنن؟ همه این وقاحتها و فحاشیها برای همین بود؟ برای غارت ملی بود؟ هدفشون از گفتن کلمات فرییب دهنده اسلام ایرانی همین بود؟ اینها از طرف خود رژیم اعلام میشه و نوک کوه یخی هستن که از زیر اب بیرون اومده، میزان غارت ملی و دزدیهای این باند مافیایی که هنوز هم ادامه داره سر به ترلیون دلار میزنه. شاید الان بعضی از این سینه چاکهای رژیم متوجه شده باشن چه کردن با این کشور و ملت ( البته اگر طرفداریشون بخاطر بدست اوردن موقعیت برای همین غارتها نبوده باشه!!!) طرفداری شماها از اسلام فقط برای ازادی در همین دزدیهاست.« باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد، که مادران سیاه پوش، داغداران زیباترین فرزندان افتاب و باد هنوز سر از سجاده ها برنگرفته اند.»
شنبه 27 مهر 1392 - 13:34
Azadi-Namur-Belgique - نمور - بلژیک
چرا این مردم نمیگذارند احمدی نژاد یه آب خوش از گلوش پایین برود بابا این بیچاره که دو نفر درد 70 هزار تومانی را داد به جای خودش اعدام کنند که دیگه مردم در مورد خودش اینقدر سر وصدا نکنند گناه داره این مرد , بگذارید دانشگاه فن آوری در دزدی را راه بیندازد حیفه این مردک را از دست ندهید .........
شنبه 27 مهر 1392 - 13:35
birmingham - شیراز - ایران
کسی‌ که با نام ایرانی‌ مشکل داره نمیتونه دلسوز مملکت ایران باشه منظورم همین آقای فریدون زاده (گرگ روحانی)
شنبه 27 مهر 1392 - 13:55
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
فقط باید گریه کرد ::لعنت به ذاتت میمون و لعنت به روح پدر و مادرت علی‌ چلاق با این رهبریت
شنبه 27 مهر 1392 - 14:20
pasargad2 - شیراز - ایران
بالاخره کم کم داره ادمایی پیدا میشن که علیه گروه دزدان و زورگیران خامنه ای بدون ترس حرف بزنند. احمدی نژاد هم یکی از ان اشخاصی هست که تو گروه دزدان و زور گیران خامنه ای کار میکند. حائری شیرازی هم یکی از زور گیران تو شیراز بود که زمینای کشاورزا رو به زور گرفت, اونا رو مینداخت زندان و اونجا ازشون امضا میگرفت و هیچ کس هم جرأت اینو نداشت که علیهش حرف بزنه. چون خامنه ای پشتش بود. بعدشم که دیگه از فشار زدن بسرشو کشتن خامنه ای اونو برد تو دفتر خودش اونجا مشغول به کار شد.
شنبه 27 مهر 1392 - 14:46
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
پس چرا این میمون دروغگو را دادگاهی نمیکنید همه جا را به گ....... کشیده
شنبه 27 مهر 1392 - 16:47
zavareh - رودسر - ایران
میگذاشتی چند سال دیگر می‌گذشت، بعدا این افشاگریهای بیباکانه را میکردی.
شنبه 27 مهر 1392 - 18:30
طالب حق - تهران - ایران
اینا جوجه دزدن . دیگه ببینید خامنه ای چه دزدیه .
شنبه 27 مهر 1392 - 22:14
samuk66 - لندن - انگلستان
این احمدی نژاد همه چی‌ رو خراب کرد!
یکشنبه 28 مهر 1392 - 02:28
siavash2a - تهران - ایران
من خبر دارم مدیر منطقه ازاد قشم در دوره احمدی نژاد اقای م. که دانشحوی دکترا تو واحد دانشگاه ازاد ه گرمسار بود یک قطعه زمین در قشم به قیمت خیلی ارزان به اقای لطفی رییس دانشگا بخشید
یکشنبه 28 مهر 1392 - 10:39
dara20 - تهران - ايران
چون عقاید چلاق علی به احمقی نژاد نزدیک بوده و مورد حمایت مستقیم دیکتاتور روانی‌ قرار داشت این اتفاقات در جای جای کشور افتاد. حکومت اسلامی سرتا پایش را فساد و تباهی در بر گرفته و سرکردگان و مزدورانش مشتی حیوان وحشی و نفهم هستند.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 11:40
دنياي بي ارزش - مریوان - ایران
همه ی بدبختی هاش مال ماست میمون پشمالو اینا هم مطمئنن اخرش بدتر از میمون نژاد از اب در میان ......
یکشنبه 28 مهر 1392 - 12:37
داماهی - بندرعباس - ایران
خدالعنت کنه به این میمون نیم وجبی که ایران را چپاول کرد بیشرف بی بوته.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 15:32
دنياي بي ارزش - مریوان - ایران
وقتی کوچکتر بودم همیشه برای دهه ی 60 ها ناراحت بودم ولی انگار این دهه 70 ها خیلی بدبختریم .................
شنبه 4 آبان 1392 - 09:06
دنياي بي ارزش - مریوان - ایران
حالامن نمی دونم این امار طبق سال 91 چه جوریاست اخه چند سال پیش داداش کوچیکم که میرفت سر کوچه و ادامس میفروخت شاغل بود تازه مدیر ازمایشگاه مدرسه مون هم که درطول هفته فقط 2 ساعت کار میکرد رو شاغل حساب میکردن
شنبه 4 آبان 1392 - 09:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.