جلالی: اتفاقات داوری بازی ما با پرسپولیس عمدی بود/ نه صدای بلندی دارم نه زورم زیاد است

سرمربی تیم فوتبال تراکتور‌سازی تبریز گفت: می‌دانم اتفاقات داوری در بازی اول ما عمدی بود.

مجید جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اتفاقات داوری در چند وقت گذشته و وضعیتی که برای تیمش در بازی روز گذشته رقم خورد صحبت‌های زیر را انجام داد:

بازی حساس روز گذشته تیمتان مقابل فولاد خوزستان با تساوی به پایان رسید در این مورد صحبت می‌کنید؟

متاسفانه با وجود تمام شایستگی زیادی که داشتیم نتوانستیم  بازی را به سود خود تمام کنیم. با وجود تمام تلاشی که کردیم و خوب در میدان حاضر شدیم تقدیر این بود که بازی با تساوی به پایان برسد.

هواداران شما روز گذشته دوباره حضور پرتعدادی داشتند و دعوت تیم را قبل از بازی پذیرفتند؟

واقعا در بازی‌هایی که انجام دادیم هواداران سنگ تمام گذاشتند و رفتار خوبی کردند آنها از اولین دقایق بازی تیم را تشویق کردند و حتی در پایان بازی با وجود آنکه از تصمیمات داور ناراحت بودند او را مورد تشویق قرار داده و مسئولان و اعضای تیم حریف را نیز تشویق کردند.

تصمیمات داور در این دیدار بسیار بحث‌برانگیز بود در این مورد صحبت می‌کنید؟

در حال حاضر بسیار غمگین هستم و تمام وجودم تحت تاثیر این است که نمی‌توانم حق تیمم را بگیرم و خود را سرزنش می‌کنم. از دیشب تمام فکرم مشغول این است که چه کاری می‌توانم انجام دهم. وقتی به این واضحی مقابل چشم همه چنین اتفاقاتی می‌افتد نمی‌دانم چه کنم. وقتی در بازی با پرسپولیس آن اتفاقات افتاد و من ایستادم و سعی کردم آنطور که فوتبال به یک مربی می‌گوید عمل کنم حق تیمم ضایع شد و کسی به آن توجه نکرد. آن داور را تنها دو هفته محروم کردند و پس از آن بدون هیچ مشکلی قضاوت کرد که آن مسائل به وجود آمد. آیا وقتی یک داور تیمی را بازنده می‌کند تنها دو هفته باید محروم شود؟

واقعا پس از آن اتفاق نمی‌دانم با چه رویی داخل تبریز بروم و چطور با مردم روبرو شوم. اینکه می‌گویند اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است یکی از بزرگترین جملات زمان است. هر اشتباهی غرامتی دارد. یک زمان داور در جام جهانی پنالتی اشتباهی گرفت که به صورت مادام‌العمر محروم شد. این بازی شش امتیازی بود و آنقدر در جدول تاثیر‌گذار بود که همه می‌دانند قبل از بازی چه جو‌سازی‌هایی کردند. ای کاش فقط اشتباهات به همان صحنه پنالتی فولاد محدود می‌شد. یک پنالتی مشخص نیز روی سعید دقیقی را نگرفتند.

حمید زینی‌زاده اعلام کرده احتمال دارد تراکتور‌سازی از لیگ برتر کناره‌گیری کند با این عمل موافق هستید؟

به نظر من کناره‌گیری از لیگ رفتار بسیار صحیح‌تری است تا اینکه بخواهیم همراه با این اتفاقات شویم.

جالب بود که هواداران تراکتور‌سازی واکنش خاصی به اتفاقات این بازی انجام ندادند؟

به نکته مهمی اشاره کردید. اگر این مسابقه در ورزشگاه آزادی بود داور یک پنالتی برای تیم‌های بزرگ پایتخت نمی‌گرفت آن وقت بازیکن حریف پس از گل آن واکنش توهین‌آمیز را انجام می‌داد در ورزشگاه چه اتفاقی می‌افتاد آیا آن زمان کسی می‌توانست تماشاگران را کنترل کند. هواداران ما واقعا نجیب و با ادب فضا را آرام کردند و رفتار خاصی نشان ندادند اما اگر هر کسی به فوتبال و تعهدات اخلاقی پایبند‌تر باشد آنها توسری‌خور خواهند بود.چه برنامه‌ و طرحی برای جلوگیری از این اتفاقات دارید؟

کاری نمی‌توانیم بکنیم یا باید کنار برویم یا باید با این مسئله بسازیم و یا اینکه خدای ناکرده با این اتفاق همراه شویم. این مسئله دست مسئولان فدراسیون است که باید قوی وارد این مسئله شوند.

فکر می‌کنید این اشتباهات عمدی بوده است؟

حداقل این را می‌دانم که در بازی اول مقابل پرسپولیس این اشتباهات عمدی بود. آن زمان چه احقاق حقی برای ما شد؟ آیا آمدند بازی را تجدید کردند و یا اینکه بازی سه بر صفر به سود ما شد. این مسائل کاملا واضح است.

آیا می‌توانید کاری برای احقاق حق تیمتان انجام دهید؟

من نمی‌توانم حق تیمم را بگیرم. وقتی می‌بینم بقیه این کار را می‌کنند ناراحت می‌شوم. نه صدایم بلند است و نه زورم زیاد است. برای همین چنین اتفاقاتی برایمان رخ می‌دهد.

در مورد علی کریمی صحبت‌های متفاوتی شنیده می‌شود آیا این بازیکن به دیدار مقابل استقلال خوزستان می‌رسد؟

کریمی از پنجشنبه تمریناتش را شروع کرده و امروز هم در دو نوبت صبح و عصر با فرهاد پورغلامی کارش را ادامه می‌دهد. البته او تمرینات ساده و سبکی را انجام می‌دهد و برای اینکه معلوم شود او به دیدار با استقلال خوزستان می‌رسد باید وضعیتش را بررسی کنیم.

فکر می‌کنید این مسئله در پایان نتیجه ای داشته باشد و ختم به خیر شود؟

به هر حال تلاشمان را می‌کنیم واقعا امیدم به این است که این مسائل درست شود. واقعا دیگر اعتمادی به اینکه همه چیز در زمین به صورت منصفانه رقم بخورد ندارم. اعتمادم از این مسئله سلب شده است.

آیا اعتقاد دارید اتفاق بازی دیروز عمدی بود؟

نمی‌دانم، چیزی در این مورد نمی‌گویم اما فقط می‌توانم بگویم یک اشتباه فاحش دیدم. اشتباهی که هیچ جای دنیا از آن نمی‌گذرند. روبروی صحنه ایستادم و وقتی آن بازیکن افتاد و پنالتی گرفتند شوکه شدم. انگار داور منتظر بود تا یک نفر به زمین بیفتد و اعلام پنالتی کنیم.

و صحبت پایانی؟

واقعا اتفاقات عجیبی بود. وقتی یک بازیکن پس از گل پیراهن خود را در می‌آورد با یک کارت زرد جریمه می‌شود آن وقت بازیکن حریف نیز پس از گل حرکتی می‌کند که او هم یک کارت زرد می‌گیرد. شما رفتار بازیکن فولاد با رفتار بازیکن ما مقایسه کنید آیا این دو رفتار هر دو مستحق یک مجازات بود؟

+31
رأی دهید
-3

طوقی-سوئد - استکهلم - سوئد
اینم تیمش نتیجه نمیگیره گردن داوری میندازه از اب گل الود میخوادماهی بگیره باورش شده مربی خوبیه تیم شهیدقندی یزد فرستادی دسته یک یادته مجید کامپیوتر از اینا یکم تعریف کنی هوا برشون میداره
شنبه 27 مهر 1392 - 10:49
abdolmalek - رامسر - ایران
تو که زیر فشار تماشاگرا هستی چرا از خودت خزعبلات میبافی؟؟خداروشکر که اون پنالتی پرسپولیس مقابل تیمتون گل نشد،وگرنه هرچه کسر امتیاز داشتین رو باید مینداختین گردن پرسپولیس.چرا دروغ میگی آقا معلم!!! (((هواداران ما واقعا نجیب و با ادب فضا را آرام کردند و رفتار خاصی نشان ندادند اما اگر هر کسی به فوتبال و تعهدات اخلاقی پایبند‌تر باشد آنها توسری‌خور خواهند بود)))حرکت پریرا خیلی زشت بود.واقعا قابل تحمل نیست.اما تماشاگرای تبریزی به زبان انگلیسی هرچی دهنشون اومد به پریرا گفتن.مگه گزارشگر بازیتون از فحش تماشاگرای تبریزی به وجد نیومد!!!و مدام میگفت تماشاگرهامون به زبان انگلیسی حساب کارو دست پریرا دادند...فقط دروغ...دروغ...دروغ...واسه جلالی باید تاسف خورد.برو ویندوزت رو ارتقا بده آق معلم..
شنبه 27 مهر 1392 - 13:39
dark night - تهران - ایران
دیگه با این اوضاع فوتبال رو جم کنن بهتره.
شنبه 27 مهر 1392 - 18:28
dave07 - سیدنی - استرالیا
از اولش هم همینطور بوده. پرسپولیس از مدیر عامل‌های سپاهیش بگیر تا خوده بازیکن و مربیش دزد و همون برو بچهای چاله میدون خودمونن. به هر حال همین‌ها بودن که تو ورزشگاه مرگ بر تاج گفتن و ان قلاب کردن. هرچی‌ نباشه به گردنه جمهوریه اسلامی حق دارن. اگه داور به نفع تیمه دزدا نگیره به نفع کی‌ بگیره آخه؟ تیمی که هر فصل با دله دزدی یا قهرمانه لیگ می‌شه یا حذفی اون‌وقت تو آسیا میره از ال چلغوزه امارت ۵ تا می‌خوره میاد.
شنبه 27 مهر 1392 - 18:49
بی غم - تهران - ایران
بازی تیم تراکتور با فولاد رو دیدم. تساوی برای دو تیم عادلانه بود وفکر نمی کنم در این بازی حقی از تراکتور ضایع شده باشه. در ضمن توی کل دنیا به بازیکنی که بعد از زدن گل پیراهنش رو دربیاره کارت زرد می دن این رو که دیگه هر کی از الفبای فوتبال سردربیاره هم می دونه.
شنبه 27 مهر 1392 - 18:25
pro Love - تهران - ایران
با تمام احترام آقای جلالی کار پریرا هیچ ایرادی نداشت و از اینکه گفتی صدای بلندی نداری خوشم اومد منظورت علی دایی بود که درست گفتی.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 01:34
salar67 - تبریز - ایران
شلیک توپ به سمت هوادارا هیچ ایرادی نداشت؟واقعا که
یکشنبه 28 مهر 1392 - 13:02
pro Love - تهران - ایران
salar67 - تبریز - ایران-عزیزم پریرا بچه دار شده می خواست خوشحالیشو نشون بده فرهنگ ما خیلی وسواسی شده.
دوشنبه 29 مهر 1392 - 01:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.