ماجرای انتقاد تند فرزند همت از نوه آیت الله خمینی و پاسخ نعیمه اشراقی

                                          محمد ابراهیم همت                                           نعیمه اشراقی

پارسینه : هنوز از یادها نرفته است که پوشش  فرزند  نعیمه اشراقی ؛ نوه امام   چه جنجالی در رسانه ها به پا کرد.

بعد از آن نیز سخنان زهرا اشراقی؛ نوه دیگر امام خمینی در برای انقلاب رنگ ها دردسر ساز شد و جنجال برانگیخت و حالا اظهارات منسوب به نعیمه اشراقی درباره خانواده شهدا جنجال ساز شده است.

کار به جایی رسیده که فرزند شهید همت پاسخ تندی به نوه امام داده است.

فرزند شهید محمدابراهیم همت در واکنش به یک یادداشت توهین‌آمیز از "نعیمه اشراقی" درباره خانواده‌های شهدا در صفحه شخصی‌اش در فیس‌بوک، نوشت:

خانم "نعیمه اشراقی" دهان باز کرده و دُرفشانی نمودند.

چند نکته در مورد گفته‌های ایشان به نظرم رسید که بد ندیدم اینجا بگویم شاید به گوش اطرافیان ایشان رسید:

1- بهتر است اطرافیان ایشان تذکری به ایشان بدهند تا شاید کمی در گفتارشان تغییر صورت گرفته و این حداقل را درک کنند که هر حرفی را نباید زد و حداقل در هر جایی نباید هر حرفی را گفت.

2- اولین چیزی که با مطلب زشت ایشان به ذهن می‌رسد، این است که وقتی بچه‌های این مملکت در زیر گلوله و بمب و خمپاره تکه‌تکه می‌شدند، رهبری که خیلی از آن "فرزندان ایران" به فرمان او راهی جبهه شده بودند، داشته در مورد ایشان و خانواده آن سربازان، شوخی‌های زشت می‌کرده!!!!! این چیزی‌است که مطلب اشراقی به هر ذهنی تزریق می‌کند. آیا چنین کاری تیشه‌زدن به ریشه افکار و شخصیت امام خمینی نیست؟ ایشان نمی‌فهمد با چنان مطلبی تا چه حد وحشتناکی، بنیانگذار جمهوری اسلامی را زیر سؤال برده و خوار و کوچک کرده؟

در هر صورت یا واقعاً امام خمینی چنان گفتار و تفکر و برخوردی داشته (که هر جوری نگاه می‌کنم با عقل جور در نمی‌آید) یا خانم اشراقی دروغ می‌گوید و این هم باز باید تذکری باشد به بیت امام و اطرافیان خانم اشراقی که جلوی دُرفشانی‌های گاه و بی‌گاه ایشان را بگیرند.

3- اگر واقعاً چنان شوخی بی‌شرمانه‌ای در آن ایام در جامعه شایع بوده، تنها باید گفت شرم بر سازندگان و شرم بر رواج‌دهنده‌های چنان شوخی بی‌شرمانه‌ای. افرادی که آن‌قدر بی‌شعور و نفهمند که این را درک نمی‌کنند که با این ظلم‌ها به خانواده‌های سربازان جنگ‌شان، فقط باعث می‌شوند در جنگ بعدی کسی برای‌شان نجنگد و خواهر و مادر و دختر و باقی زنان فامیل و آشنای‌شان مثل سده‌های گذشته در زیر دست و پای سربازان دشمنان شرقی و غربی قرار بگیرد ... و کشورشان دوباره تجزیه شود و از این هم کوچک‌تر گردد...

اتفاقی که در زمان شاه‌های فاسد و جنایتکار و بی‌کفایت قاجار رخ داد...

اگر عده زیادی نادان و نفهم از شدت سرخوشی و حماقت با همه چیز شوخی دارند، دست روزگار این‌گونه نیست؛ وقتش که برسد آنچنان ضربه‌ای می‌زند که نفهمند از کجا خوردند...

4- این‌گونه افراد را که می‌بینم حس می‌کنم در جنگ گذشته کلاه گشادی بر سر خانواده‌های کشته‌های جنگ و کل رزمنده‌ها گذاشته شده. رزمنده‌ها در جبهه جنگ و زیر رگبار گلوله و بمب و خمپاره بودند و خانواده‌های‌شان در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کردند (و این سختی بعد از شهادت و جانباز شدن رزمنده‌ها ادامه یافت و گاهی بیشتر هم شد..) و آن‌وقت این خانم که در خوشی تمام به سر می‌برده و سایر افراد مشابهش، چنان تفکر و شخصیتی داشته و دارند و تمام‌شان هم به خودشان افتخار می‌کنند...

حکومت هم که برخورد مشابهی با خانواده‌های سربازان جنگ دارد و در تبلیغاتش خود را مدیون آنها نشان می‌دهد و از کشته‌ها و مجروحین جنگی برای خودش مشروعیت درست می‌کند اما در برخورد با خانواده‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد...

پ.ن : فقط و فقط بخاطر احترامی که برای امام خمینی قائلم از چنین ادبیاتی استفاده کردم وگرنه در برابر شخصی که چنان توهینی به خانواده‌های شهدا نموده الفاظ درخور شأنش را به کار می‌بردم و البته این نگه‌داشتن حرمت، همیشگی نخواهد بود. اگر اطرافیان ایشان تصحیحی در گفتارش صورت ندهند، چاره‌ای جز شکستن حریم‌ها باقی نمی‌ماند.

 

 


از سوی دیگر نوه امام نیز در نامه ای که سایت جماران ان را منتشر کرده  به فرزند شهید همت پاسخ داده است.
نعیمه اشراقی در این نامه آورده است:

باسمه تعالی

برادرم

جناب آقای همت

نامه جناب عالی را درباره مطلبی موهن و غلط خواندم. تنها می توانم در این مورد سر تعظیم در مقابل شما و خانواده های عزیز شاهد فرود بیاورم. شهیدان و خانواده های عزیز ایشان بر تارک انسانیت جای دارند و نابخردی کسی نمی‌تواند پیوند آسمانی انها با امام‌شان را قطع کند. تو و هزاران زن و مرد بزرگی که امثال من در آرامش ناشی از سختی های ایشان زندگی می‌کنیم با ارزش تر از آن هستید که نوشته ای غلط و بی ارزش از ارزش آن ها بکاهد. همه باید بدانیم امام جز در تار و پود اسلام و ارزش های آن - از نماز و روزه گرفته تا حجاب و پاکدامنی- و جز در پیوند با یاران فداکارش معنی نمی شود. مگر می توان امام را در خاطر مجسم کرد و جلوه زیبای امر به معروف و نهی از منکر را در او مشاهده نکرد؟

 مگر می توان احترام بی حد و حصر امام به شهیدان و خانواده های آنها را با ذکر کلماتی موهن و بی ارزش از یاد برد؟ همین جا لازم می دانم به صراحت تمام انتساب آنچه در فضای مجازی به امام و از قول من منتشر شده را تکذیب کنم و از خداوند برای جاعلینی که این گونه با احساسات پاک مردم بازی می کنند طلب هدایت نمایم. از این پس با توجه به دستبرد های چند گانه به صفحه شخصی ام، این صفحه را مسدود می کنم و عاجزانه از خداوند متعال علو درجات امام و شهدای عزیز را مسئلت نموده و برای خانواده های آنان آرزوی سلامت و بهروزی دارم.

گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید      گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

نعیمه اشراقی

+58
رأی دهید
-82

REZA404 - آلست - بلژیک
اگر واقعا بهشت یا جهنمی وجود داشته باشه من حاضرم سر جفت کلیه هام شرط ببندم اون ملعون جاش تو ته جهنم هست مگر میشود که کسی‌ در دوره جنگ جان این همه آدم رو به بهانه کربلا باید آزاد بشه رو گرفت و یا سال ۶۷ جان ۳۰۰۰۰ انسان رو به بهانه مجاهد یا کومونیسم گرفت بره تو بهشت حالا من که ۴ تا بشکه عرق خوردم و ۴ تا خانم بازی کردم باید برم تو جهنم آخه انصافت رو شکر خدا
جمعه 26 مهر 1392 - 19:15
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
آقای همت هنوز هم در توهم امامت هستی و با دوران طلائی دست و پنجه نرم میکنی ولی واقعیت اینه که باز هم فریب بیت امام را خوردی واینبار نوه خمینی با نامه ای که نوشته فریبت داده باید خیلی احمق باشی که حرفش را قبول بکنی. در ضمن امام همونی که نعیمه ازش تعریف میکنه و مطمئن باش کلاه بزرگی نه تنها سر تو بلکه سر تمام ملت رفته که تا زانوی آنها را پوشانده , :
جمعه 26 مهر 1392 - 19:51
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
چند نمونه از در افشانیهای امام امت :. ریاضی:شما یاوه گویان با زندگانی معنوی و سعادت اجتماعی یک گروه انبوه صدها هزار میلیون نفری بازی میکنید.کشف الاسرار نوشته امام خمینی، صفحه74/ صد هزار میلیون میشود صد میلیارد نفر، صدها هزار میلیون را خودتون حساب کنید. جمعیت جهان چند نفره؟/میلیونها میلیون سلاطین و بزرگان و فلاسفه در عالم آمدند. صفحه ۱۷۶/اسلام میلیونها حکم دارد.، صفحه ۵۵/فلسفه:فیثاغورث حکیم در زمان سلیمان بود و حکمت را از او اخذ کرد.کشف الاسرار نوشته امام خمینی، صفحه ۳۲/* فیثاغورث در قرن پنجم پیش از میلاد در یونان زندگی میکرد و حضرت سلیمان در قرن ۱۰ قبل از میلاد در اورشلیم زندگی میکرد. بین این دو نفر پنج قرن اختلاف هست./انبذقلس فیلسوف بزرگ در زمان داوود نبی بود و حکمت را از او و از لقمان حکیم اتخاذ کرد. صفحه ۳۳/.
جمعه 26 مهر 1392 - 19:52
کبالت3 - کرج - ایران
خوب برادر اگه پدران ما در راه دفاع از وطن رفتن و جنگیدن و شهید یا کشته شدن از حرف امثال این خانم باکی نیست و راست و دروغش مال خودش و ایل و تبارش اما اگه در راه آرمانهای فلان راحل رفتن و کشته شدن که اینم یه قسمت از حقیقت تلخیه که تو تمام جنگهای این چنینی هست فکر کردی استالین یا هیتلر یا صدام بیشتر دلشون برای سرباز کشته شده میسوخت یا تفنگ از دست رفته و تانک و هواپیمای ساقط شده کافیه یه نگاه به آمار آقازاده های شهید بندازی تا ببینی نعمیه خانم هم میتونه راست گفته باشه کبلائی.
جمعه 26 مهر 1392 - 20:42
arirang - سئول - کره جنوبی
آقای همت حالا ما میگویم شاید به گوش شما هم رسید . اگر پدر شما به خاطره امام خمینی به جنگ رفته پس بهتر بگیم که لایق اینچنین سخنان است . راهتان را مشخص کنید یه بار میگید برای دفاع از ناموس و وطن یه بار میگید به خاطر امام و رهبری . هر چند که شماها بعد از شهادت آنان در ویلاهای آنچنانی‌ و سفر‌های آنچنانی‌ با پولهای کلان قوتورید پس خفه لطفا
جمعه 26 مهر 1392 - 19:03
ehsanusa - تهران - ایران
چنین چیزی میتونه واقعیت داشته باشه. یعنی خمینی همچین حرفی زده باشه. وقتی که حالش بد بوده (قبل از مرگش) و دکترها در منزل شخصی اش براش انواع تجهیزات مراقبتهای ویژۀ پزشکی رو نصب کرده بودن، سیستم آلارمی هم بوده که در صورت ایجاد مشکل در ضربان قلب سریع اعلام خطر میکرده تا دکترها سریعا خودشون رو به اون برسونن. یه مورد اعلام خطر میشه، دکترها سریع میان بالا سرش میبینن که حالش خوبه، ولی انگار کسی زیر لحافشه که حاج خانم بوده ور از خجالت اون زیر قایم شده بوده. ظاهرا امام (رهه) در اون حال هم شهوتش بالا زده بوده...!!! حالا چه برسه به وقتی که حالش خوب بوده...!!! اصولا همه علمای دینی، مخصوصا اسلام درجۀ شهوت بالایی دارن...!!! چون خوب میخورن، کار هم که نمیکنن، بالاخره یه جوری باید این انرژی تخلیه بشه نه...!!! بیچاره ملت و پدر و مادرهای فرزند ازدست داده تو جنگ...!!!
جمعه 26 مهر 1392 - 20:30
مسعود آبادانی - تهران - ایران
خانم اشراقی با زبان بی زبانی میخواهد به مردم ایران بفهماند خمینی چه ... بود. من مطمئنم خمینی این حرف را زده زیرا آخوندها کثافت تر از این حرفهایی هستند که در مخیله ما بگنجد.
جمعه 26 مهر 1392 - 21:26
Rahe shab - تورنتو - کانادا
چیه،یک قسمتی‌ از خاطراتشو تعریف کرده خانوم ،تازه مردم دارن می‌فهمن که چه کلاهی سرشون رفته
جمعه 26 مهر 1392 - 21:34
sadaf.tehran - تهران - ایران5354
چقدر شماها تهوع اورید حال ادم از اون قیافت که معلومه چه کاره ای به هم میخوره.من که خدا رو شکر کسی رو تو ابن جنگ مزخرف از دست ندادم از زور عصبانیت کلی گریه کردم دلم میخواست تو و اون بابابزرگ پستتو میتونستم تیکه تیکه کنم.خدا به داد اونایی برسه که عزیزاشونو تو جنگ از دست دادن
جمعه 26 مهر 1392 - 22:01
sadaf.tehran - تهران - ایران5354
بچه همت تو هم برو نگران مامانت باش که کفن بابات خشک نشده زن فروزنده جونتون شد.سر بابات کلاه گشادی رفت واقعا.بابات شهید شد و فروزنده جون جای باباتو گرفت و بانک سینا رو دادن بهش
جمعه 26 مهر 1392 - 22:09
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
*انبذقلس - امپدکلس - فیلسوف بزرگ یونانی در قرن پنجم پیش از میلاد و حضرت داوود در قرن دهم پیش از میلاد زندگی میکردند. از حکما و فلاسفه بزرگ دیگر اسکندر است، صفحه ۳۵/یکی از راههای ایجاد اختلاف در یک ملت وجود احزاب است.. اساساً احزاب از اول برای این درست شده اند که مردم با هم متجمع نشوند. چون دولتها از اجتماع توده‌ها میترسند احزاب سیاسی را درست کرده اند. روحانی نباید کار دیگری غیر از روحانیت یعنی بسط توحید و تقوی و پخش و تعلیم قانون های آسمانی و تهذیب اخلاق بپردازد، صفحه ۲۰۸/این را بدانید که تنها روحانیت میتواند در این مملکت کارها را از پیش ببرد. فکر نکنید که بخواهید کنار بگذارید روحانیت رادیدار با نمایندگان مجلس، جماران ۶ خرداد ( باتشکر از بابک)
جمعه 26 مهر 1392 - 19:52
بت شکن - مونترال - کانادا
فقط و فقط بخاطر احترامی که برای امام خمینی قائلم از چنین ادبیاتی استفاده کردم وگرنه در برابر شخصی که چنان توهینی به خانواده‌های شهدا نموده الفاظ درخور شأنش را به کار می‌بردم!!!!! تو را به خدا دهان باز نکن که ما‌ها می‌دانیم از ته دهان شما چه چیز هایی که در نمیاید، پس اصل و نسب خودت را تو ی فضای مجازی رو نکن!!!. ..
جمعه 26 مهر 1392 - 20:39
سردار سپهبد - آمستردام - هلند
این خانواده شهدا هم عجب دکانی باز کرده اند!! تا یک چیزی میشه شورت عثمان رو بالا میکشند و ننه من غریبم بازی درمیآرن خب دانشگاه که با سهمیه میرین کار و کاسبی هم اگه مجوز بخواد به سه شماره میگیرید خرتون هم که تو وزارت خانه ها و ادارات میره مملکت رو ملا خور کردید حالا تا یکی حرفی میزنه فخاشی هم راه میندازید.
جمعه 26 مهر 1392 - 23:06
ariobarzan - اکسفورد - انگلستان
جمله منقول به خمینی که گفته بود: ایکاش من هم یک پاسدار بودم مربوط به موقعی میشه که خبر دادن یک آخوند در شهر خوی به یک پاسدار نوجوان .... کرده بود
جمعه 26 مهر 1392 - 23:20
a.ahooraei - کلن - آلمان
به جون خودم تعداد اون افرادی که فقط برای کشورشون و ناموسشون جنگیدند، صدها برابر امثال همت شیپیشو و اون یکی خر مذهب بودند، خود من بهمراه سه برادر دیگم و دو پسر عمو و سه پسر خاله و یک پسر دایی توی جبهه بودیم و به حرفهای اون مردک هم صد کیلو یه غاز اهمیت نمیدادیم. به شرفم کشته دادیم، خانه و زندگی مون داغون شد و خراب شد اما با این بی........ کنار نیومدیم. عوضش این نمازخون ها و ریش و پشمی ها ، همه واسه پول و امکانات این دنیا و وعده های اونوری اومده بودند. آقای همت برو خجالت بکش از اونایی که با قلب پاک و فقط برای و بخاطر بقای کشور و خانواده و هم ملیت هاشون جنگیدند و نه برای سنت و فرهنگ تازیان.اگه نعیمه اینو گفته باشه، من خودم فداش میشم و می بخشمش چونکه واقعاً جرأت داره و واقعیت را گفته.
شنبه 27 مهر 1392 - 01:45
atena10 - تهران - ایران
بخاطر هرکس و هرچیزی که رفته باشه،رفته و از کشورش دفاع کرده،و خیلی‌ سخته بی‌پدری حتا اگر بعداز از اون مرد دیگری جانشینش شود،هرچقدر هم دولت به این سربازان چیزی بدهد،نمی‌تواند سلامتیشون و پدر و یا مادرشونو بهشون برگردونن
شنبه 27 مهر 1392 - 04:00
ousi.gh - مانیل - فیلیپین
پاسدار باید پاسدار باشد، پاسداری که پاسدار نباشد، پاسدار نیست. این خودش همه مطلب رو روشن می کنه..
شنبه 27 مهر 1392 - 04:02
barbodm - تهران - ایران
جناب آقای همت این حرفها را ول کن . از فضل پدر بزرگ چقدر پول به جیب زدی ؟ آقازاده شده ای ؟ کدام مسند را البته لیاقتت بالاتر از این مسندهاست به دست آورده ای؟ از این حرفها بزن اینها شیرینند . به کسی چیزی نمیگم
شنبه 27 مهر 1392 - 06:24
fodeh - تهران - ایران
یاران چه غریبانه رفتند از این خانه!!!!!؟؟؟؟
شنبه 27 مهر 1392 - 09:48
srdash - تبریز - ایران
واله بخداهمین هاهستن که فیسبوک روبه گندکشیدن آخه یکی نیست بگه خانم فلانی شماکه جنبه ندارین آخه توفیسبوک چیکارمیکنین بذارین مردم به دردخودشون بمیرن مملکت روکه به گ...دادین لااقل بذارین تودنیای مجازی خودشون خوش باشن آخه
شنبه 27 مهر 1392 - 10:16
مهرداد2538 - تهران - ایران
آشغالهایی مثل همت که اینهمه برای ملت احمق ایران عزیز شده اند همان کسانی بودند که انقلاب ضد میهنی را براه انداختند و با تصفیه ارتش و اعدام افسران آن راه را برای تجاوز صدام باز کردند. بعد هم دود این عمل ننگینشان به چشم خودشان رفت و در جبهه جنگ به هلاکت رسیدند. حالا پسمانده های آنان چه منتی دارند که به سر مردم بگذارند؟ کلهء پدر همت و خمینی, هردو.
شنبه 27 مهر 1392 - 08:48
eshgeman iran - ایران - ایران
عجب، فراری های وطن فروش سرازسوراخ موش درآوردند.وحالا طلبکارهم شدند. تمامی دنیا ازسازمانهای بین المللی تا همون اربابان جنایتکاراتان همگی علنی دارند بلند میگن که جنگ به ملت ایران تحمیل شد وصدام جنایتکار افلقی را بعنوان آغازگر جنگ اعلام کردند حالا یک مشت تهی مغز خرفت هی سرازآخور در میارند وزوزه میکشند فکر کردند خبری شده است؟ خیر هیچ خبری نیست. بدانید وآگاه باشید که جنگ ما جنگ عزت وشرف وناموس وازهمه اینها مهمتر جنگ اسلام درمقابل تمامی کفر بود وهیچ شکی درآن نیست ونخواهد بود. خمینی متعلق به تمامی عالم ونسلهای بعد بوده وخواهد بود.خمینی با هیچکس اهل معامله وشوخی نبودفرزندان خمینی درحیاتش جرئت دخالت درکشوررانداشتند هرکس درباره خمینی توهین افترا ببندد برخود وجدآبادش بسته است . خانم اشراقی خودش مطلبش را تکذیب کرده واگر هم مطلبی گفنه اقراربه اشتباهش را اعلام نمود . ضمنا وطن فروشان ازآب گل آلود ماهی نگیرید. کورخواندید. خانواده شهدا چشم وچراغ این ملتند وتمامی شهدا بخاطراسلام ودفاع از آب وخاک وناموس شما خودفروخته های وطن فروش رفتند شهید شدند. زنده بادایران ، زنده باد ملت فهیم ایران
شنبه 27 مهر 1392 - 10:19
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
همت را می شناختم انسان پاکی بود که فقط برای دفاع از کشور و مردم می جنگید نامردی نکنیم و سربازان و جانبازان این کشور را از یاد نبریم.
شنبه 27 مهر 1392 - 12:17
ای حماسه آفرین - زوریخ - سوئیس
eshgeman iran - ایران - ایران جوش نزن جوش درمیآری.
شنبه 27 مهر 1392 - 12:45
eshgeman iran - ایران - ایران
- زوریخ - سوئیس- تو کی هستی که برای مردم نسخه میپیچانی ؟ برو بیچاره ، من دلم بحال شما مفلوکان وطن فروش، جاسوس میسوزه که.. به زمین وزمان توهین وافترا می بندید. بیچاره اگر درآن خراب شده که ادعای آزادی ودموکراسی دارند هرکس میتواند حرفش را برند چه دروغ وچه راست حداقل آنها(خارجی ها) تعصب توهین وافترا را ندارند ولی شما که دم از فرهنگ ایرانی میزنی چرا؟. من بعید میدانم که شما حداقل بویی ازفرهنگ وغیرت وانسانیت ایرانی را چشیده باشی. خوشحالم که خداوند دشمنانش را احمق آفریده والسلام. زنده باش ای ایران ، زنده باش ای غیور مردان وزنان فهیم ایران
شنبه 27 مهر 1392 - 13:33
eshgeman iran - ایران - ایران
افتخار مردان وزنان این سرزمین همین بس، که بعداز 20 سال که جنازه های رشید فرزندانشان را که درغربت برای یک مشت ایرانی فراری وطن فروش بی غیرت وبی ناموس که داعیه جنگ نداشتند ودرزمان جنگ برای دفاع ازاین سرزمین به کشور های حامی جنایتکار(صدام) پناه بردند( برای دفاع ارناموس این فراری ها) درآغوش کشیده واز آنها حمایت وازخانواده هاشان دلجویی می کنند اما وا اسفا از دست قوم پلید خوش گذران وا اسفا از دست شیطان صفتان که به روح بلند این عزیزان توهین وآنچه که لایق خودشان است نثار این عزیزان می کنند. خانواده های شهدا چشم وچراغ این ملتند، خون شهید تمامی فاسدان داخلی وخارجی را رسوا می کند، خون شهید طلایه دار عزت وکرامت وشرف این کشور است . شهدا به ما آزادگی وغیرت آموختند ای وطن فروشان بیگانه صفت بشنوید. زنده وجاوید باد خانواده های شهدا، زنده وجاوید باد ملت عیور ودشمن شناس ایران ، زنده وجاوید بادخمینی کبیر
شنبه 27 مهر 1392 - 13:40
eshgeman iran - ایران - ایران
همت ها ، زین الدین ها، باکری ها و ..... همگی برای عزت وافتخار ایران عزیز برای دفاع از اسلام ناب محمدی دریک کلام رفتند وشهید شدند. دشمن ما درزمان جنگ ابرقدرت شرقو ابرقدرت غرب با هم متحدبرعلیه ایران با کمک به صدام پلید به ایران عزیز برای تجزیه این کشور هجوم آوردند. ای بی انصافها تاریخ جنگ ها را ببینید ایران درکدام جنگ قسمتی ازخاکش جدانشد. ای بی غیرتها ببینیدایران چگونه یکپارچه تا ابدماند اینها بخاطر خون این عزیزان بود. ای وجدانهای عالم ای که خودراایرانی ووطن پرست می دانی ببین کشورت درزیر چکمه های اعراب عفلقی و آمریکا وانگلیس وروسیه است؟ چرا قدردان این عزیزان نیستی؟. زنده وجاوید باد خون شهیدان ما، زنده وجاوید بادپرچم پرافتخارایران عزیز. زنده وپاینده باد ملت سلحشورایران ، ننگ ونفرت ابدی برمنافقین وطن فروش وجاسوس، ننگ وابدی بر فراریان وطن فروش وجاسوس
شنبه 27 مهر 1392 - 13:46
eshgeman iran - ایران - ایران
وطن فروش خبیث- مهرداد2538 - تهران - ایران- اگر تو انسان بودی که نیستی به خودت جرئت این چنین جسارت را نمی دادی. باید می گذاشتند صدام می آمد تهران در اتاق خواب.... ، آنوقت این اراجیف را می بافتی، . تو که انسانیت یرت نمی شود حرف مفت نزن. ...خوددشمنان اعتراف می کنند که متجاوز صدام بوده است حالا آمده ای واز صدام دفاع می کنی بی غیرت؟. تو به یک میلیون انسانهای جان داده در راه وطن واین سرزمین به راحتی توهین می کند...؟. زنده باد ایران ، زنده بادمردم قدرشناس وفهیم ایران، ننگ ونفرت برجاسوسان داخلی، ننگ ونفرت بروطن فروشان داخلی
شنبه 27 مهر 1392 - 13:53
کبالت3 - کرج - ایران
اصرار بیمورد برای ادامه جنگی که توان پیروزی تو اون رو نداشتیم کشور رو به آستانه نابودی برد (نگو نه برو کتاب هاشمی عبور از بحران رو بخون) در حالی که میشد چند سال زودتر جنگ رو با پیروزی و افتخار و دریافت غرامت واز بین نرفتن بهترین جوانان پایان داد .اون رو با فضاحت و جام زهر نوشیدن و نابودی زیر ساخت های کشور به پایان بردیم (این قضیه هم در مورد مسئله اتمی هم صادقه) حالا خاطره گوئی حاج خانم اشراقی کجا و اینهمه خسارت کجا کبلائی.
شنبه 27 مهر 1392 - 20:20
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
eshgeman iran خواهشا با دفاع از رزمنده ها اونا رو بدنام نکن! حداقل من یک نفر برای دفاع از اسلام ناب محمدی تو و امثال تو نبود که جنگیدم و تا جایی که من می دونم تعداد کسانی که فقط برای دفاع از کشور و مردم (و نه دفاع از اسلام ناب محمدی) جنگیدند خیلی بیشتر بود . ضمنا زمان جنگ شما ساندیس خورها تو کدوم سوراخ موشی مخفی شده بودین که حالا بیرون اومدین و ادعای غیرت و دفاع از رزمنده ها می کنین؟
شنبه 27 مهر 1392 - 21:02
ای حماسه آفرین - زوریخ - سوئیس
eshgeman iran - ایران - ایران میدونی تو کودک هستی واسه همین هی شعار میدی یادم میآد همین آقایان پاسدار اوایل انقلاب اسلحه دستشون میگرفتند و میرفتند جلو مدرسه دخترانه ژست میگرفتند و فکر میکردند الآن دخترها کشته و مرده شون میشوند این بیچاره ها جزو واخورده ترین افراد جامعه بودند اکثراً بیسواد و از طبقه بدبخت و زودباور جامعه بودند تا اینکه جنگ شد و رفتند به جبهه ها و اونجا تنفگ بازی کردند و کاری هم نمیکردند جز اینکه خودشون رو به کشتن بدهند و تجهیزات خودشون رو به نابودی بکشند تا اینکه جنگ تموم شد و خیلی هاشون سرلشگر شدند شغلی که نیاز به تحصیل نداشت خیلیهاشون هم فوتبالی شدند واسه همین با این مدیریت گند زدند به فوتبال ایران حالا چشمت رو باز کن و اختلاس ها رو ببین صدها میلیارد نه هزاران میلیارد.
شنبه 27 مهر 1392 - 21:53
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
مهرداد2538 - تهران - ایران/با نظر شما موافقم َ خیلیهای دیگه شهید شدند که اصلا کسی یادی ازشون نمیکند و جانبازان و آزاده گانی هستند که الان در فقر و فلاکت به سرمیبرند.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 00:06
jooje palang - استکهلم - سوئد
عشق ایران ،،یه نوشابه هم واسه خودت باز کن .خسته نشی‌،آخه باقلی تورو سنا نه----اگه فکو فامیله حشمتی یا همت ،اون موقع که داشتی خاکبازی میکردی ما اسلحه دستمون بودو میجنگیدیم،توئه .. حالا شودی واسهٔ ما عشق ایران،؟ زرشک (به ما حقمونو دادن ،شیمیایی و دارو،پولشم خودمون کار کنیم در بیاریم آخرشم پناه آوردیم به همین به قول شما کافرا، شما که بهتون رسیده از بچکی خاک بعضی‌ میکردی هنوزشم میکنی‌،لطفا دفعهٔ بعد وقتی‌ اسم ایرانی‌ و ایرانو میاری دهنتو قبلش آب بکش،.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 06:52
asal30 - بندرعباس - ایران
اتفاقآ این حرفها از خمینی بر میاد چون این خمینی که من شناختم. هم خیلی بی ادب بوده و هم خیلی رک و صریح حرفهاش رو میزده. رساله هاش رو هم اگربرید بخونید میفهمید چقدر بی تربیت بوده. * سرهمه جوانهای ایرانی کلاه گذاشت. دستور قتل همشون رو صادر کرد. این خانم هم راست گفته خواسته خاطراتش رو تعریف کنه. این خانواده خمینی هم میخوان آزادی داشته باشند. اینطوری که من فهمیدم اینا هم از دست این حجاب اجباری خسته شده اند.
یکشنبه 28 مهر 1392 - 04:10
eshgeman iran - ایران - ایران
زوریخ - سوئیس- کسیکه نتواندحقایق را بفهمدواینکه دیگران ازاو تعریف وتمجید کنند مثل تو کودک اند. من همان پاسداران را که شما میگین برای ژست دادن جلوی مدارس دخترانه با اسلحه میرفتند از شما باغیرت تر میدانم، میدانی چرا؟ اگر آنها اینکار را میکردند(که نمیکردند) حداقل این غیرت راداشتند که با همون اسلحه بازی ها رفتند جلوی یک دشمن تا دندان مسلح را گرفتند که قرار بود ناهارش را دراهواز و شامش را درخانه شما درتهران میل بفرمایند. به کجا میروی با این شتابان؟ پاسداران وارتشیان سرافراز ایرانی را باغیرتشان ازشما بهتر میدانیم حداقل اینها ایرانیند ودارند برای ایران جان فشانی میکنند چرا ما ایرانیها به ایرانی بودنمان افتخار نکنیم وبیائیم مثل شما فراریهای وطن فروش خودفروخته علیه کشور وملتمان توهین وجاسوسی کنیم. فرهنگ ما ایرانیها با شما که صفت وخوی ورفتار خوکی درغرب گرفتید فرق میکند ضمنا اون شخص که کامنت گذاشته وگفته من یکنفر را ندیدم که بخاطر اسلام ناب محمدی جبهه رفته باشه درست میگه چون اصلا ایشان در زمان جنگ دراین مملکت نبودند که ببینند. زنده وجاوید باد مردان وزنان غیرتمنداین سرزمین
دوشنبه 29 مهر 1392 - 14:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.