رئیس دیوان عالی کشور :اجرای احکام پرونده 3 هزار میلیاردی به صورت علنی به صلاح نیست

رئیس دیوان عالی کشور گفت: اجرای حکم محکومان پرونده 3 هزار میلیاردی به صورت آشکارا و علنی کار صحیحی نیست.

آیت الله محسنی گرکانی در پاسخ به پرسش مهر در خصوص علت تاخیر در اجرای حکم متهمان اصلی پرونده 3 هزار میلیاردی اظهار داشت: این طور نیست که این احکام اجرایی نشود بلکه اجرای احکام به صورت علنی و آشکار صحیح نیست.

وی ادامه داد: احکام اجرا می شود و اموال از کسانی که اختلاس کرده اند و میلیونها تومان از بیت المال به جیبشان رفته است پس گرفته می شود اما به مصلحت نیست که این موضوع در جامعه بیش از این باز شود.

رئیس دیوان عالی کشور به موضوع اعمال ماده 18 اشاره کرد و گفت: وقتی پرونده ای به دیوان عالی کشور می آید و تایید هم می شود محکومان سراغ اعمال ماده 18 می روند که این موضوع یکی از عواملی است که اجرای احکام را به تاخیر می اندازد. اعاده دادرسی گاهی به دیوان عالی کشور ارجاع و گاهی از سوی رئیس قوه قضائیه مور بررسی قرار می گیرد.

آیت الله محسنی گرکانی خاطرنشان کرد: پرونده های مختلفی در دیوان عالی کشور وجود دارد که از نظر رسیدگی اهمیت ویژه ای دارد. مهمترین پرونده هایی که دستگاه قضائی به اخلاص و جدیت تمام به دنبال رسیدگی و مختومه کردن آن است، پرونده های مربوط به مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر دستگاه قضائی یکی از عوامل مهم امنیت اقتصادی و اجتماعی در کشور است.

رئیس دیوان عالی کشور درباره آخرین وضعیت پرونده قضات کهریزک نیز گفت: ما نمی خواهیم زیاد روی یک پرونده خاص تکیه کنیم زیرا تمام پرونده هایی که در رابطه با اجحاف، ظلم و ستم به مردم است برای دیوان عالی کشور اهمیت دارد.

وی درباره پرونده 3 هزار میلیاردی نیز گفت: رسیدگی به این پرونده تقریباً رو به اتمام است. در این پرونده تعدادی از متهمان محکوم و تعدادی دیگر تبرئه شده اند که احکام آنها بزودی اعلام خواهد شد. یکی از پرونده های با اهمیت برای دیوان عالی کشور پرونده اختلاس از بیمه ایران و استانداری بود که دیوان عالی کشور به دنبال رسیدگی سریع به این پرونده بود. در شعبه 32 دیوان عالی کشور به این پرونده رسیدگی شد که برخی مسئولان محکوم و برخی دیگر تبرئه شدند.

+16
رأی دهید
-66

daryoush1348 - گوتبورگ - سوید
آره به صلاح نیست چون مردم بیشتر به ماهیت این دولت فاسد پی خواهند برد
جمعه 26 مهر 1392 - 10:23
mathador - هامبورگ - آلمان
اگر علنی باشه که پای خودشون هم گیر می‌افته،پس قایم ماست مالیش کنید که اسم‌ها بیرون نیاد
جمعه 26 مهر 1392 - 10:37
فريادزيره آب - اهواز - ایران
نه آقادرست میگه؛مثلامیگن محکومین درزندان اعدام شدن ماهم مثل همیشه باورمیکنیم و صدامون هم درنمیاد؛میدونید اگه علنی بشه پای کیامیادوسط ؛آقایونی که هرروزباچفیه بسیجی میان جلوی دوربین وازعدالت و شهداواسلام حرف میرنند(برادران بسیجی نظری ندارید؛شمافدای آقاشماچی نظری نداری
جمعه 26 مهر 1392 - 11:33
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
چرا ؟؟؟آقازاده خودتم باهشونه؛؛لعنت به دینتون ؛؛ ؛؛لعنت به خمینی
جمعه 26 مهر 1392 - 12:00
Afshin London - لندن - انگلستان
سه هزار میلیارد کجا و ۱۸۳ هزار میلیارد کجا ؟؟!!
جمعه 26 مهر 1392 - 12:04
dara20 - تهران - ايران
خفه شو آخوندک شیاد، سر تا پا غرق در فسادید، خوب می‌دانید که اگر پرونده این فساد بزرگ مالی‌ آشکارا برسی شود پای بسیار از سرکردگان و مزدوران رژیم به میان کشیده خواهد شد. مدام بر مفاسد رژیم فاسد اسلامی تان مهر تأیید بزنید.
جمعه 26 مهر 1392 - 12:13
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
چلاق علی‌ و میمون دروغگو و چاقو کش انشان دزدیدند اصلا آخوند همه کارش دزکی است حیوان درنده که نمیتواند مثل مردم واقعی زندگی‌ کنه
جمعه 26 مهر 1392 - 12:47
delmorde - یوتوبوری - سوئد
برای اولین بار خودشون رو لو میدن. البته هاچ واچ آقا اینو درست گفتی علنی نگنید بدچوری خودرو لو میدی هاچ و واچ آقا اونوقت ها. ÷و اینکه شماها انقدر دریده ایدکه حدو مرز ندارید زیرا مقام از شما حیا و آبرو رو گرفته.
جمعه 26 مهر 1392 - 14:39
arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
خوب حداقل کاربران عزیز مثبت می‌دادید که همگی‌ این خبر رو بخونند تا به فاسد بودن این رژیم بیشتر و بیشتر پی‌ ببرند هرچند که این رژیم کثیف زوری اسلامی آبروی چندان ندارد.
جمعه 26 مهر 1392 - 15:30
mammal - لندن - انگلیس
از قدیم گفتن تخم مرغ دزد شتر دزد می‌شه، اگر بخواند این پرونده را باز کنند گند دیگر کارهاشون هم در میاد و به هزاران میلیارد دلار میرسه، چون پتهٔ یکی‌ را باز کنند آن‌ها هم پتهٔ دیگران را باز می‌کنن، همون حرفی‌ که احمدی‌نژاد زد که یک سی‌دی داره که کلی‌ اطلاعات در آن هست
جمعه 26 مهر 1392 - 15:54
ehsanusa - تهران - ایران
چشم بسیجیا و فداییان آغا و مفت خورای حکومتی مقیم اروپا و امریکا روشن...!!! اینم از دولت و حکومت پاکتون...!!!
جمعه 26 مهر 1392 - 20:58
paksan - آمریکا - آمریکا
بله به صلاح نیست چون آقا دبش نمی خواد فسادهای احمدی نژاد و سپاه رو بشه و آقا هنوز دلش با احمدی نژاده و فسادهای مالی او نتیجه حمایت های دیکتاتور هست که باید مخفی بمونه چون آقا می خواد این لولو فساد ولی بی خطر رو نگه داره برای دوره بعد
جمعه 26 مهر 1392 - 20:15
ekman - شیراز - ‫ایران
آورین آورررین کشش ندین!!!!. چرا عدّه ای کلاهبرداری کردند و حق ملّت را بالا کشیدن،حال این پیر خر میگوید نباید علنی شود؟؟؟.مگر غیر از این است که آبروی نداشته خیلی افراد وابسته به حکومت خواهد رفت.
جمعه 26 مهر 1392 - 21:34
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.