قوچان‌نژاد: یک دقیقه هم به شکستن رکورد دایی فکر نکرده‌ام

مهاجم تیم ملی فوتبال گفت: برای یک دقیقه هم به شکستن رکورد علی دایی در تیم ملی فکر نکرده‌ام.

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا قوچان‌نژاد که این روزها بیشتر از هر زمان دیگر مورد اعتماد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی قرار دارد. وی در دیدار با تایلند هم گلزنی کرد تا برای چهارمین دیدار پیاپی تیم ملی موفق به گلزنی شده باشد.

به همین بهانه به سراغ وی رفته و از هر دری با گوچی صحبت کردیم، از فوتبال تا موسیقی و از رکوردشکنی‌ها تا قرعه‌کشی جام جهانی.

این مخاطبان همیشگی خبرگزاری فارس و این هم مصاحبه خواندنی رضا قوچان‌نژاد:

فارس: پس از 4 ماه تیم ملی دوباره در یک دیدار رسمی دیگر به میدان رفت. دیدار مقابل تایلند چطور بود؟ بردی که یک بار دیگر با گلزنی تو همراه بود.

در نیمه اول به خاطر فاصله زیاد تا بازی گذشته و ناهماهنگی که وجود داشت خیلی خوب نبودیم اما با گذشت زمان در نیمه دوم بهتر شدیم. من هم گل زدم و توانستیم این مسابقه را ببریم که این موضوع از هرچیز دیگر مهم‌تر است.

فارس: گویا کی‌روش اعتقاد ویژه‌ای به تو دارد، چراکه در دیدار مقابل تایلند هم به صورت کامل بازی کردی.

از سرمربی تیم ملی بابت این موضوع تشکر می‌کنم و به این خاطر خوشحالم، البته من هم سعی می‌کنم همیشه بهترین باز‌ی‌هایم را برای تیم ملی ارائه دهم و به تیم ملی کشورم کمک کنم.

فارس: قبول داری تیم ملی مقابل تایلند خیلی نمایش دلپذیری را ارائه نکرد؟

نیمه اول را قبول دارم که خوب نبودیم اما در نیمه دوم بهتر شدیم. دلیل این موضوع هم ناهماهنگی به خاطر فاصله این دیدار با دیدار قبلی بود.

فارس: جو این دیدار تا چه اندازه با جو دیدار قبلی با کره تفاوت داشت؟

در این مدت از دیدارهای دوستانه خبری نبود و نیمه اول بازی با تایلند سختی زیادی را متحمل شدیم. با این حال نیمه دوم را خوب آغاز کرده و به خوبی هم به پایان رساندیم. البته یک بار دیگر تأکید می‌کنم که کسب پیروزی در این دیدار از هر موضوع دیگری مهم‌تر بود.

در هر حال در آینده و با برگزاری دیدارهای تدارکاتی می‌توانیم به هماهنگی نسبی بیشتری رسیده و این امر در ادامه کمک بیشتری به ما خواهد کرد.

فارس: نظرت در مورد بازیکنان دورگه‌ای مانند بیت‌آشور که از دیدار مقابل تایلند به جمع ملی‌‌پوشان اضافه شد چیست؟

خود من که همچنان از تصمیمی که گرفتم راضی هستم. به نظرم هر بازیکنی که قلبش برای ایران بتپد و با قلبش برای تیم ملی بازی کرده و توانایی کمک به تیم ملی را داشته باشد، وظیفه دارد این کار را انجام دهد. به نظر من نفراتی که آمده‌اند با حضورشان به قوی‌تر شدن تیم ملی کمک کرده‌اند.فارس: با توجه به تجربه‌ای که داری به این دسته از بازیکنان برای آشناتر شدن با جو فوتبال ایران تا چه اندازه کمک می‌کنی؟

خود من با تمام ملی‌پوشان در ارتباط بوده و از لحاظ فوتبالی با تمامی نفرات رابطه خوبی دارم. البته تمام اعضا با یکدیگر چنین وضعیتی دارند و این موضوع مختص همه هست و در مجموع رابطه دوستانه‌ای بین بچه‌ها برقرار است، ضمن اینکه زمانی که یک بازیکن جدید به اردوی تیم ملی اضافه می‌شود، تمام ملی‌پوشان به گرمی از وی پذیرایی کرده تا این بازیکنان خیلی زود با سایرین انس بگیرند.

از من هم اگر سوالی داشته باشند و آن را مطرح کنند با جان و دل آنها را کمک خواهم کرد.

فارس: یکسری شعارها علیه مسعود شجاعی در ورزشگاه داده شد که به نظر اقدام درستی نبود.

در این خصوص صحبتی ندارم و ترجیح می‌دهم به سؤالات فوتبالی پاسخ دهم. من فوتبالیست هستم و اگر سوال فوتبالی داشته باشید در خدمتتان هستم.

فارس: هشتمین بازی‌ات برای تیم ملی با ششمین گل همراه بود و این یعنی یک رکورد فوق‌العاده.

این‌ها آمارهای خوبی است اما بیشتر دوست دارم در آینده بتوانیم با برگزاری دیدارهای دوستانه بیشتر بتوانیم برای جام جهانی به هماهنگی مطلوبی برسیم. به این ترتیب می‌توانیم در برزیل هم چند بازی خوب را در تیم ملی به نمایش بگذاریدم. این موارد از هر بحث دیگری مهم‌تر است.

فارس: با این وضعیت به دنبال زدن رکورد دایی نیستی؟ با این روند شاید یک روز رکورد تعداد گل‌های زده وی را هم بشکنی.

برای علی دایی احترام زیادی قائل هستم. در حال حاضر این تعداد گل و این رکوردها را نمی‌توان با رکوردهای آقای دایی مقایسه کرد، ضمن اینکه به هیچ وجه برای یک دقیقه هم این موضوعی که عنوان کردید فکر نکرده‌ام.

اصلاً به این مسائل فکر نمی‌کنم و در حال حاضر فقط به تیم باشگاهم و دیدار برگشت مقابل تایلند و حضور دوباره در ترکیب تیم ملی فکر می‌‌کنم تا به جای 45 دقیقه این بار تمام 90 دقیقه را خوب بازی کنیم.


 

فارس: عکس‌هایی از حضورت در کنسرت منتشر شد که در حال نواختن پیانو و ویولن بودی. موزیسین هم هستی؟

این مسائل برای خبرنگاران سوژه خوبی محسوب می‌شود و برای من خیلی اهمیتی ندارد. من فوتبالیست هستم و مانند همه مردم موسیقی را هم دوست دارم.

من جرأت نمی‌کنم به خودم موزیسین بگویم و اگر بگویم به کسانی که حرفه‌شان موسیقی هست، توهین کرده‌ام.

فارس: با این حال تماشاگران را در کنسرت به هیجان آوردی.

از من درخواست کردند و همین موضوع باعث شد تا من برای جمع بنوازم. خیلی علاقه‌ای ندارم این هنرم را در جمع به نمایش بگذارم اما به اندازه‌ای از من درخواست و خواهش کردند که در نهایت مجبور شدم این کار را انجام دهم.

موسیقی را دوست دارم اما نه برای حالا که حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کنم بلکه برای آینده و پس از بازنشستگی از فوتبال، البته باید در این زمینه آموزش‌های بیشتری را هم ببینم.

 

فارس: دو سوم تیم‌های صعود کننده به جام جهانی مشخص شدند. دوست داری گروهمان در جام جهانی آسان باشد یا سخت؟

نظز شخصی من این است که هرچه گروهمان در جام جهانی آسان‌تر باشد برای تیم ملی بهتر است. البته همه چیز به قرعه‌کشی بستگی دارد و شاید با برزیل و اسپانیا همگروه شویم که در این صورت باز هم شرایط جالب خواهد شد، اما ترجیح می‌دهم که گروهمان به نسبت به سایر گروه‌ها راحت‌تر باشد تا برای صعود به مرحله حذفی‌، امیدمان بیشتر باشد.

اگر با تیمی مانند بوسنی‌هرزگوین همگروه شویم می‌تواند برای تیم ملی خوب باشد. اگر به اسم کشورها باشد دوست دارم با تیم‌های غیر از برزیل و اسپانیا همگروه شویم.

+91
رأی دهید
-2

Ramin-cph - کپنهاگ - دانمارک
زمین تا اسمون با فوتبالیست های خاله زنک داخلى فرق داره. به این میگن حرفه ای. خیلی با شعوره.
جمعه 26 مهر 1392 - 09:03
samuk66 - لندن - انگلستان
اصلاً شخصیت این آدم با دائی عقده ای‌ فرق میکنه.
جمعه 26 مهر 1392 - 10:51
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
آقایانی که توهین میکنند به بازیکنانی که از خارج می‌آورند لطفاً ادب معرفت شعور را از این بازیکن یاد بگیرند به امید آن روز
جمعه 26 مهر 1392 - 14:45
lileblis - ابوظبی - امارات
خیلی باشعور و حرفه ای هستش
جمعه 26 مهر 1392 - 18:42
nader46 - لندن - انگلیس
کسی‌ می‌دونه دلیل عقده‌ای بودن و حسادت و کمبود,,اکثر استقی‌ها چی‌ بوده و هست،?،به خاطر لوگوی رسمی‌ سوراخ نشونشون هست؟به خاطر شیش تای معروف هست? به خاطر خفت ده ده سه*3*10*10هست؟به خاطر تعداد کمتر هوادار در ایران و آسیا هست؟راستی‌ من هرچی‌ فکر می‌کنم هیچ استقی تا به حال کاپتان تیم ملی‌ نبوده!!جواد نکونام استقی حساب نمیشه دو فصل هست که با میلیاردها پول بی‌ زبون و اختلاف شدید با رحمتی و قلعه مافیا داره تو استق بازی میکنه،،ما پرسپولیسی‌ها, هاشمیان, رضایی و کعبی و خیلی‌ دیگر را پرسپولیسی حساب نمیکنیم،،در کّل مورد‌های عقده‌ای وار و حسادت انگیز کم نداره این تیم مافییایی ;)) *3*10*10
جمعه 26 مهر 1392 - 19:48
lileblis - ابوظبی - امارات
Nadre46_لندن_انگلیس. بحث سره استقلال و پرسپولیس نیستش واقعا علی دایی امسال عقده ای شده تازه 2 بار قهرمانی و یک نایب قهرمانی ورسیدن به نیمه نهایی اسیا از صدتا افتخارات پرسپولیس بهتره دیگه نگم چند بار شمارو بردیم تو این شرایط پرسپولیس اصلا نباید راجبش حرف زد
شنبه 27 مهر 1392 - 02:01
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
افتخار فوتبال ما، علی دایی است. دنیا فوتبال ایران را با علی دایی میشناسند اگر غیر از اینه آنهایی که خارج از ایران تشریف دارند، بفرمایند. خواهشن حسادت را کنار بگذارید. آدم دوست داشتنی ایه هرچند مغروره.
دوشنبه 29 مهر 1392 - 00:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.