برادران کوئن بالاترین نشان فرهنگی فرانسه را دریافت کردند

برادران کوئن برای فیلم های 'جایی برای پیرمردها نیست' و 'فارگو' چهار جایزه اسکار برده اند

جوئل و اتان کوئن، برادران فیلمساز آمریکایی، در مراسمی در پاریس بالاترین نشان عالی فرهنگی فرانسه را دریافت کردند.

این دو برادر که در سال ۲۰۰۸ برای فیلم "جایی برای پیرمردها نیست" سه جایزه اسکار بردند، دو نشان عالی وزارت فرهنگ فرانسه "برای خدمات به هنر و فرهنگ" را دریافت کردند.

جوئل پس از دریافت جایزه گفت: "گاهی وقت ها زندگی با تو شوخی می کند؛ بعضی از این شوخی ها ناگوار است، بعضی هاشان خیلی هم خوشگوار است. این یکی از خوشگوارترین شوخی هایی است که زندگی با ما کرده است."

این جایزه را دولت فرانسه به کسانی می دهند که "به صورتی چشمگیر به غنای میراث فرهنگی فرانسه خدمت کرده باشند."

هشت فیلم از فیلم های برادران کوئن نخستین اکران خود را در جشنواره سینمایی کن داشتند و فیلم "بارتن فینک" ساخته این دو برادر در سال ۱۹۹۱ برنده نخل طلای این جشنواره شد.

تازه ترین فیلم آنها "درون لوین دیویس" نیز جایزه بزرگ هیئت داوران را از جشنواره کن امسال دریافت کرد.

این فیلم با بازی کری مولیگان و جاستین تیمبرلیک داستان خواننده - آهنگسازی است که در سالهای دهه ۱۹۶۰ در فضای آهنگ های فولکلور نیویورک برای بقا دست و پا می زند.

وزیر فرهنگ فرانسه که این مدال ها را به دو برادر فیلمساز اهدا کرد، گفت: "ما میان سینمای فرانسه و سینمای آمریکا حلقه های رابط بسیار قدرتمندی داریم و بنابراین طبیعی است که برای دو تا از بزرگترین کارگردان های امروز آمریکا این گونه قدردانی می شود."

دیوید بووی، رینگو استار، بونو و بروس ویلیس از دیگر چهره های دنیای سینما و موسیقی اند که تاکنون این نشان را دریافت کرده اند.

+10
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.