قتل‌عام یک خانواده در ساختمان 4طبقه

روزنامه اعتماد : معمای قتل‌عام خانوادگی در منطقه آذری تهران در حالی از آخرین ساعات سه‌شنبه گذشته پیش روی کاراگاهان جنایی پایتخت قرار گرفته که هنوز مشخص نشده انگیزه قاتل یا قاتلان از ارتکاب سه فقره قتل چه بوده است. «فریده و دو فرزندش» محمد ومعصومه سه تن از اعضای خانواده پنج‌نفره‌یی بودند که بعدازظهر سه‌شنبه گذشته در خانه‌شان در واحد آخر یک ساختمان چهار طبقه با ضربات چوبدستی از پا درآمدند با این حال با گذشت 48 ساعت از وقوع این سه جنایت جزییات بیشتری از نحوه قتل و انگیزه‌های احتمالی قاتل یا قاتلان از ارتکاب این جنایت به‌دست نیامده است.

آنچه از ظاهر امر بر می‌آید حکایت از این دارد که این سه فقره قتل با انگیزه‌یی به جز سرقت به وقوع پیوسته چرا که به نظر نمی‌رسد شیء باارزشی از خانه به سرقت رفته باشد. گرچه سایر شواهد موجود از این پرونده نشان می‌دهد که احتمالا جنایت از سوی فردی آشنا صورت گرفته اما تحقیقات کارآگاهان تا روشن شدن تمام زوایای موجود در این پرونده ادامه دارد.

فریاد‌های زنانه وقوع جنایتی را برملا کرد

ساعت بیست و یک و سی دقیقه شامگاه سه‌شنبه گذشته صدای جیغ‌های زنانه‌یی توجه ساکنان کوچه‌یی در منطقه آذری تهران را به خود جلب کرد. صدا از سوی دختر 27‌ساله یکی از ساکنان این کوچه بود که با فریاد و شیون از همسایه‌ها طلب استمداد می‌کرد. در همین حین یکی از همسایه‌ها که متوجه اوضاع شده بود با اورژانس و مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از اتفاق ناخوشانیدی خبر داد که برای اعضای یک خانواده به وقوع پیوسته بود.

با حضور ماموران کلانتری هفت چنار در محل مشخص شد سه تن از اعضای خانواده‌یی پنج‌نفره توسط فرد یا افراد ناشناسی به قتل رسیده‌اند. با تایید این خبر از سوی ماموران کلانتری ماجرای این جنایت به بازپرس ویژه کشیک قتل گزارش شد و حوالی ساعت 10 شب تیمی از عوامل تشخیص هویت، اکیپ حفظ صحنه جرم و عوامل پزشکی قانونی به همراه بازپرس رسولی رییس شعبه پنجم دادسرای جنایی ناحیه 27 تهران وارد کارزار شدند.

سه قتل با ضربه‌های چوبدستی

بررسی‌های اولیه از صحنه جنایت حاکی از آن بود که زنی حدودا 45‌ساله به نام «فریده» به همراه دختر 25‌ساله‌اش به نام «معصومه» و پسر 15‌ساله‌اش به نام «محمد» در حالی که اجسادشان در جاهای مختلف خانه روی زمین افتاده بود به قتل رسیده‌اند. گزارش اولیه پزشکی قانونی نیز حکایت از برخورد جسم سخت به سر متوفیان داشت که منجر به مرگ آنها شده است.

در ادامه به دستور بازپرس رسولی، رییس شعبه پنجم دادسرای جنایی تیمی از کاراگاهان اداره دهم مامور رسیدگی به این پرونده شدند و اجساد مقتولان نیز برای انجام معاینات دقیق‌تر و کالبد شکافی به پزشکی قانونی فرستاده شد.

ماموران در بررسی‌های اولیه موفق به کشف چوبدستی خون‌ آلودی شدند که در پشت‌بام خانه موردنظر افتاده بود و به این ترتیب این فرضیه قوت گرفت که قاتل یا قاتلان پس از ارتکاب این جنایت در طبقه آخر این ساختمان چهار طبقه آلت قتل را در پشت‌بام خانه رها کرده و از همان راه گریخته‌اند.

بازجویی‌های اولیه ماموران از پدر این خانواده حکایت از این داشت که شغل وی به گونه‌یی است که شب کار است و به گفته خودش در زمان وقوع جنایت در محل کار خود حاضر بوده است. همچنین مشخص شد دختر بزرگ این خانواده به تازگی ازدواج کرده و شب قبل از وقوع این جنایت همه اعضای خانواده در خانه دختر تازه عروس‌شان ‌مهمان بوده‌اند. تحقیقات ماموران همچنین حاکی از آن است که معصومه که یکی از قربانیان این جنایت بوده است در رشته ریاضی و فیزیک در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و محمد نیز دانش‌آموز سال اول دبیرستان بوده است.

خانواده‌یی که بی‌آزار بودند

پیگیری‌های خبرنگار «اعتماد» از جزییات این ماجرا نیز حکایت از این دارد که قریب به اتفاق همسایه‌ها از این خانواده با عنوان همسایه‌های بی‌آزار یاد می‌کردند. یکی از ساکنان کوچه فلاح‌نژاد در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: شناخت زیادی از این خانواده نداشتیم آنها سرشان در لاک خودشان بود و من فقط گاهی خانم خانه را می‌دیدم که با ماشین پراید نقره‌یی در کوچه حرکت می‌کرد. معصومه خانم خیلی زن موقری بود. وی درباره جزییات ماجرای سه‌شنبه شب نیز گفت: ما آن موقع در خانه بودیم و از سروصدای حضور ماموران پلیس و آمبولانس متوجه شدیم که اتفاقی افتاده است.

من و همسرم اول فکر کردیم که فرد پیری فوت کرده است اما به کوچه که آمدیم متوجه شدیم اعضای این خانواده را کشته‌اند. مرد همسایه ادامه داد: سه‌شنبه شب اینجا حسابی بازار شایعات داغ بود و هرکسی چیزی می‌گفت اما من واقعا نمی‌دانم که چه کسی می‌توانسته به این خانواده آسیبی بزند چون این خانواده واقعا بی‌آزار بودند و کاری با کسی نداشتند. یکی از ساکنان ساختمان چهار طبقه که این جنایت در آنجا اتفاق افتاد نیز به خبرنگار «اعتماد» گفت: ساعت حدود شش بعدازظهر بود که من و همسرم در خانه بودیم که ناگهان صدای افتادن جسم سنگینی در خانه به گوش رسید. این صدا دوبار آمد اما بعد از آن دیگر صدایی نیامد ما هم فکر کردیم شاید چیزی را جابه‌جا می‌کنند. پیگیری‌های خبرنگار ما همچنین حکایت از این دارد که از داخل این خانه ظاهرا چیزی به سرقت نرفته است به این ترتیب فرضیه قتل از سوی افراد ناشناس با انگیزه سرقت کمرنگ‌تر دنبال می‌شود.

آیا خواهر‌زاده مقتول چیزی می‌داند؟

گرچه تا به حال از پدر و دختر بزرگ این خانواده که تنها بازماندگان این جنایت خانوادگی هستند تحقیق شده است تا جزییات این پرونده مشخص شود اما شنیده‌ها حکایت از حضور جوان دیگری در این ماجرا دارد که در زمان حادثه در محل بوده است. یکی از کسبه خیابان کاظمی در این باره به خبرنگار ما گفت: جلوی در مغازه ایستاده بودم که دیدم پسر جوانی که لباس سفید رنگی نیز بر تن داشت هراسان و رنگ پریده وارد دفتر املاک سر کوچه شد و در خواست کرد تا یک تلفن بزند وقتی صاحب مغازه ماجرا را از او جویا شد او گفت که برای خاله و پسرخاله و دختر خاله‌اش اتفاق ناگواری افتاده و می‌خواهد موضوع را به پلیس گزارش دهد. شاید بازجویی و تحقیق از خواهر‌زاده مقتول که مشخص نیست به چه دلیلی در زمان حادثه در محل حضور داشته، بتواند از این معمای جنایی رمزگشایی کند. از آنجا که زمان تقریبی فوت ساعت 6 بعد‌از‌ظهر اعلام شده است و همچنین چیز با ارزشی نیز از خانه مقتولان به سرقت نرفته این فرضیه مطرح می‌شود که احتمالا قاتل یا قاتلان از آشنایان متوفیان بوده‌اند که بعدازظهر زمانی که هوا کاملا روشن بوده بدون هیچ مقاومتی وارد خانه شده و یکی از مقتولان در را بر روی او گشوده است.

این فرضیه زمانی قوت می‌گیرد که به جز صدای افتادن شیء روی زمین که توسط یکی از ساکنان خانه چهار طبقه شنیده شد سایر همسایه‌ها صدایی نشنیده بودند و در گفت‌وگو با خبرنگار «اعتماد» بر این نکته تاکید می‌کردند که این قتل‌ها در نهایت آرامش و بدون هیچ سر و صدایی به وقوع پیوسته است. در حال حاضر سه خانواده دیگری که ساکن این ساختمان چهار طبقه بودند به علت ترس و واهمه از آنچه سه‌شنبه شب در این ساختمان به وقوع پیوسته خانه‌هایشان را برای مدتی رها کرده‌اند و به خانه اقوامشان رفته‌اند. تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت برای رمز‌گشایی از این سه جنایت ادامه دارد و این پرونده در شعبه پنجم دادسرای جنایی مفتوح است.

+64
رأی دهید
-15

albalooo - لندن - انگلستان
بعدا که قضیه اعدام پیش میاد همه حقوق بشری میشن که نه اعدام نکنید گناه داره فلان و بهمان
جمعه 26 مهر 1392 - 00:18
pro Love - تهران - ایران
واقعا باعث تاسف هست این کار وحشیانه.
جمعه 26 مهر 1392 - 02:21
Dara va sara - پرت - استرالیا
یکی از دلایلی که در کشورهای چون سوئد و یا سویس و یا کشورهای جهان اول..جرایم و خلاف احتماعی کم هست..بخاطر اینکه. سر هر چراغ قرمز هر صبج به صبح یک نفر رو دار میزنند. و سر هر کوچه دست و پای یک نفر رو قطع کردند.ته کوچه هم شلاق میزنند.................میگین نه..برین از روحانی بپرسین....شما که خودتون عقل ندارین که فکر کنین چرا ؟؟؟
جمعه 26 مهر 1392 - 02:26
Dara va sara - پرت - استرالیا
albalooo - لندن - انگلستان....بقول انیشتن. دو چیز زیاد سرو صدا میکنه. یکی پول خرد ته جیب. یکی ادمهای بیسواد و کوتاه ذهنی مثل تو.......یک بار هم که شده از اون مغزت سئوال کن که: 34 ساله دارن اعدام میکنند...چرا این جرایم کمتر نشده که بیشتر هم میشه ؟؟؟
جمعه 26 مهر 1392 - 02:19
manuel1 - لاس وگاس - آمریکا
bineshaan - لندن - انگلیس اینم az ایران انها با ببم میکوشن اینها با چاقو حالا چه فرقی بینه این ٢ هتست ؟؟؟ پس نتیجه میگیریم جهان ٣ ومی کلان وحشی هستن ایران پاکستان
جمعه 26 مهر 1392 - 04:22
raha1984 - هامبورگ - المان
albaloo راست میگی یک مشت ادم که یک میخواهند ادای روشنفکران و همنوع دوستان رو فقط در بیارن ولی به خدای بزرگ قسم که نه بوی از انسانیت نبرده اند و نه جیزی سرشون میشه !! یک مشت سیکلی که همگی کارشنای سیاسی شده اند برای خودشون !!
جمعه 26 مهر 1392 - 07:43
آزادی برای ایران - اشتوتگارت - آلمان
آیا حکم اعدامها از ارتکاب جنایت کمتر کرده؟این ناهنجاری اجتماعی هست که یک خانواده در طبقه ۴ امنیت نداشتند و جانشان را از دست داده‌اند .
جمعه 26 مهر 1392 - 09:25
مسعود آبادانی - تهران - ایران
اگر قرار بود با اعدام مشکلات حل میشد ایران الان بهشت بود. احتمالا باید کار یک بیمار روانی بوده باشد.
جمعه 26 مهر 1392 - 08:33
albalooo - لندن - انگلستان
Dara va sara - پرت - استرالیا. زرت و پورت نکن مغز فندقی پس توقع داری ازش تشکر بشه زده سه چهار نفر رو کشته بعد بگیم اشکال نداره چون با اعدام قضیه این قتل ها حل نمیشه پس ما دیگه اعدام نمیکنیم راحت باشین هر کی رو خواستین بکشین، هنوز که اعدام میکنن این وضعشه وای به حال اینکه اینم نباشه، امیدوارم این مشکل برای خودت پیش بیاد تا ببینی اونوقت چه چیزی رو انتخاب میکنی تو و افکارت در حد پول خررد که سهله در حد شن ریزه هم نیست از این به بعد غلط اضافه هم نکن
جمعه 26 مهر 1392 - 15:18
siavash2a - تهران - ایران
تا وقتی کشور علمی اداره نشه و با ریا و دروغ کشور اداره بشه وضع از این هم بدتر میشه. اخوندو چه به حکومت داری
جمعه 26 مهر 1392 - 16:19
Dara va sara - پرت - استرالیا
albalooo - لندن - انگلستان....ذهن ادمی همچون تو مثل مردمک چشم میمونه. که هرچقدر نور بیشتر بهش میتابه. تنگ تر میشه.............بعضی هارو تو..هم راهشون نمیدن....چه شکلی سر از انگلیس در میارن.نمیدونم.
جمعه 26 مهر 1392 - 18:52
a.ahooraei - کلن - آلمان
اینها ناشی از فقر فرهنگی جامعه ست. Albaloo جان بخورمت با اون raha خانم که زیادی هم خودشو و هم افکارشو رها کرده، عزیز دل با این همه اعدام نتیجه ای گرفته شده؟ مگه در اروپا اعدام میشه که تعداد جرائم نسبت به جهان سومی ها کمتره؟ ریشه یابی و علل یابی باید بشه که مشتی از مردم میدانند این علل را و مشتی دیگر ناتوانند در درک آن. این جنایت ناموسی و از زاویه غیرت اتفاق افتاده، میگی نه ، چند روز آینده می فهمید که چه معضلی باعث این جنایت بوده.
شنبه 27 مهر 1392 - 12:01
albalooo - لندن - انگلستان
Dara va sara - پرت - استرالیا. تو که کلا نور رو نمی بیینی کور باطن کور دل .. حکم خدا رو تو میخوای تغییر بدی
یکشنبه 28 مهر 1392 - 23:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.