پیروزی ایران مقابل تایلند در مقدماتی جام ملت‌های آسیا

جلال حسینی زننده اولین گل ایران مقابل تایلند بودتیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا در استرالیا، دو بر یک تایلند را در ورزشگاه آزادی تهران شکست داد و با هفت امتیاز صدرنشین گروه دوم این رقابت‌ها شد.

بازیکنان کارلوس کی روش، پس از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی برزیل در چهار ماه پیش، هیچ بازی دوستانه برگزار نکرده بودند و این، اولین بازی تیم ملی فوتبال ایران پس از صعود به جام جهانی بود.

در حالی که دعوت از مهرداد بیت‌آشور بازیکن ایرانی – آمریکایی تیم سن خوزه، تعداد بازیکن دو رگه ایرانی را در تیم ملی به عدد چهار رسانده است، او در بازی مقابل تایلند از روی نیمکت بازی را آغاز کرد.

بازیکنان تیم ملی ایران در نیمه اول بازی به غیر از دو موقعیت مناسب نتوانستند فرصت گلزنی دیگری روی دروازه تایلند به وجود بیاورند.

اشکان دژاگه در دقیقه ۱۴ بازی روی پاس عالی جواد نکونام در پشت مدافعان تایلند صاحب توپ شد و این بازیکن در شرایط تک به تک با دروازه‌بان تایلند توپ را به بیرون زد.

در دقایق اضافه نیمه اول، ارسال اشکان دژاگه از روی ضربه آزاد با ضربه سر جواد نکونام همراه شد ولی دروازه‌بان تایلند در آستان ورود توپ به دروازه توپ را در اختیار گرفت.

نیمه اول، بدون گل مساوی به پایان رسید. در این نیمه بازیکنان تیم ملی ایران بسیار پر اشتباه و غیر هماهنگ بودند.

ایران بازی در نیمه دوم بدون تغییر آغاز کرد و همچنان بازیکنانی مثل اشکان دژاگه، محمد رضا خلعتبری، رضا قوچان نژاد و مسعود شجاعی با اشتباهات پیاپی نمی توانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه تایلند ایجاد کنند.

اشکان دژاگه که این روزها به دلیل آماده نبودن در ترکیب تیم فولهام هم حضور ندارد، در دقیقه ۶۶ بازی جای خود را به کریم انصاری فرد داد.

سه دقیقه پس از ورود او، ایران روی حرکت جلال حسینی به گل رسید. حسینی در شرایطی که مدافعان تایلند که در آفساید گیری اشتباه کرده بودند، با ضربه دقیق دروازه تایلند را باز کرد.

سه دقیقه بعد از گل اول، کریم انصاری فرد تنها چهار دقیقه پس از ورودش به زمین پاس گل داد. پاس زیبای مسعود شجاعی به کریم انصاری فرد با پاس زیبای او به رضاقوچان نژاد در دهانه دروازه همراه شد و او هم با یک بغل پا گل دوم ایران را وارد دروازه تایلند کرد.

کارلوس کی روش در ادامه بازی، مهرداد بیت آشور بازیکن ایرانی- آمریکایی را به جای حسین ماهینی به زمین فرستاد تا اولین بازی ملی خود را برای ایران تجربه کند.

حملات ایران روی دروازه تایلند ادامه یافت ولی در دقیقه ۸۳ در حالی که بازیکنان ایران تلاش می‌کردند گل‌های بیشتری به ثمر برسانند تایلند به گل رسید.

داندا از پشت محوطه جریمه و با شوتی سنگین توپ را در گوشه دروازه رحمان احمدی که تنها نظاره گر این ضربه بود، جا داد.

کریم انصاری فرد در دقایق پایانی بازی می‌توانست بازی خوبش را با زدن گل به پایان برد. او در دقیقه ۹۰ با فراری خوب، پشت مدافعان تایلند صاحب توپ شد و در شرایطی که می‌توانست خودش ضربه آخر را بزند، تصمیم گرفت به رضا قوچان نژاد پاس دهد که توپ در میانه راه به پای مدافع تایلند برخورد کرد و این فرصت از دست رفت.

این بازیکن بار دیگر در دقایق اضافه بازی می‌توانست گلزنی کند که ضربه او با فاصله کمی به بیرون رفت تا ایران با اختلاف یک گل تایلند را در ورزشگاه آزادی شکست دهد.

تیم ملی ایران یک ماه دیگر در بانکوک باید بار دیگر با تایلند روبه رو شود.

+68
رأی دهید
-5

فدای آقا - اودنسه - دانمارک
به امید پیروزی برای ایران مقتدر در تمام زمینه ها. تبریک
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 00:12
cardenas - تهران - ایران
مگه تایلند هم فوتبال داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 00:18
dkdk - اسلیس - دانمارک
متاسفانه اصلا تیم ایران تا دقیقه ۶۵ عملکرد خوبی نداشت.البته دلیلش نداشتن بازی تدارکاتی و هماهنگ نبودن بازیکنان بود.در واقع این ‌یک پیروزی برای تایلند بود.چرا که تایلند باید ۴ تا ۶ گًل از ما دریافت می‌کرد.بهرحال اگر اینطوری بخواهیم به جام جهانی بریم جداً آبروریزی است.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 03:41
dkdk - اسلیس - دانمارک
صحبت من درمورد مافیای بی‌ ابرو شده فوتبال ایران است که به تازگی افشا شده.من نمیدونم با این روسیاهی آبی‌ها چکار می‌کنند؟؟؟خجالتش برای کسانی‌ که خودشون را برای قلعه نوعی جر میدادند.حالا برید شرم کنید من بارها بارها گفته بودم که امیر لاته هم باند بازه هم در خرید فروش داور و بازیکن حرفه‌ای است.اما آبی‌های بی‌ خرد شروع به فحاشی و توهین میکردند.حالا جالب اینجاست که این‌قدر مردش نیستند که بیایند و بگویند اشتباه می‌کردیم..میدونید چرا نمیگند؟چون که اعتراف به اشتباه ‌یک نوع شجاعت است که در آبی‌ها پیدا نمیشود.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 04:03
paksan - آمریکا - آمریکا
یه بازی سردرگم و افتضاح .بازم ماهینی شلنگ تخته می انداخت و خلعتبری دور خودش می چرخید و شوت می زد و انصاری فرد که با سر پایین می دوید ...افتضاح بود بعد دو هفته همچین بازی مسخره ای واقعاً ...
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 06:13
ir2013 - کرج - ایران
من خودم اونجا بودم واقعا چرا بعضی از افراد این قدر بی فرهنگ هستند به مسعود شجاعی توهین و فحاشی نمودند اون هم گریه کرد واقعا باید قبول کنیم هنوز عقب هستیم
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 08:06
nader46 - لندن - انگلیس
خدا را شکر که ما پرسپولیسی‌ها مثل بعضی‌ از این استقی‌ها بی‌ جنبه و دارای کمبود نیستیم که تا یک اسقی گل میزد زمین و آسمون را به هم میدوختن که باز یک استقی به داد تیم ملی‌ رسید و ما استقی‌ها هستیم که تیم ملی‌ را برنده می‌کنیم !!!!درسته جلال حسینی‌ در زمانی‌ که مهاجمین نمیتونستن کاری از پیش ببرن ،،گًل زد یا انصاری فر پاس گًل داد،،اما فوتبال یک بازی گروهی هستش و همه بازیکن‌ها و کادر فنی‌ در آن نقش دارن،،راستش من دوس نداشتم ایران بیشتر گًل بزنه چون شرط بندی کرده بودم که بازی با سه گل تموم می‌شه که فکر می‌کردم سه هیچ به نفع ایران می‌شه اما بازی دو یک شد و هم ایران برد و هم مشتی پوند به جیب زدیم:))*3*10*10
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 20:13
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
برد 2 بر یک مفابل تایلند در ایران افتضاحه کویت این تیم را 5 بر صفر برده بود کلا بازیهای ایران دیمی است
‌پنجشنبه 25 مهر 1392 - 11:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.