مرد ﺍعدﺍمی که در بجنورد زنده شد دوباره اعدام می‌شود

مرد سی‌و‌هفت ساله‌ای که به اتهام قاچاق مواد مخدر به مجازات مرگ محکوم شده بود، یک روز پس از اجرای حکم در زندان بجنورد و تحویل جسد به پزشکی‌قانونی، در میان ناباوری در سردخانه پزشکی‌قانونی زنده و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش جام جم، صبح چهارشنبه یک مرد زندانی که به اتهام حمل و نگهداری یک کیلو شیشه سه سال پیش بازداشت و به مجازات مرگ محکوم شده بود، از سلول مخصوص نگهداری محکومان به مرگ به محوطه زندان منتقل شد.

مرد محکوم با دیدن طناب دار، لرزه بر اندامش افتاد، قدم هایش یارای همراهی نداشت و می دانست تا دقایقی دیگر زندگی اش به پایان خواهد رسید.

قاضی اجرای احکام، حکم متهم را خواند. «علیرضا ـ م» به اتهام حمل و نگهداری یک کیلو شیشه در دادگاه انقلاب محاکمه و به مجازات مرگ محکوم شده است.

پس از تشریفات قانونی، طناب دار دور گردنش حلقه زد و مرد محکوم 12 دقیقه بالای دار ماند. با پایین آوردن پیکر محکوم از طناب دار، پزشک مستقر در محل مرگ او را تائید کرد و با صورتجلسه ای که به امضای او، قاضی اجرای احکام و مسئولان زندان رسید، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا صبح روز بعد تحویل بستگانش شود.

صبح روز بعد یکی از کارگران سردخانه پزشکی قانونی در حال بیرون کشیدن اجساد و آماده کردن آنها برای تحویل به بستگانشان بوده که در یک لحظه با دیدن بخاری که مقابل بینی یکی از اجساد در زیر نایلون به وجود آمده بود، دچار وحشت شده و متوجه می شود، او همان مرد اعدامی است که هنوز نفس می کشد.

با اطلاع مسئولان پزشکی قانونی از این موضوع، بلافاصله اقدامات اولیه از سوی پزشکان این مرکز انجام و مرد اعدامی به بیمارستان امام علی(ع) بجنورد منتقل می شود.

زندگی دوباره

بنا بر این گزارش، مرد محکوم در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان بستری و مداوا شد و حال عمومی او رضایت بخش است.

یکی از پرستاران این بیمارستان به خبرنگار ما گفت: با انتقال مرد زندانی به بیمارستان، اقدامات درمانی آغاز شد و هر روز شرایط جسمی وی بهتر از روز قبل می شود.

یکی از بستگان مرد محکوم نیز به خبرنگار ما گفت: وقتی به ما اطلاع دادند علیرضا در زندان مجازات شده، خود را برای تحویل گرفتن جسد و برگزاری مراسم آماده می کردیم و وقتی برای تحویل گرفتن جسد به پزشکی قانونی رفتیم، باور نمی کردیم او بار دیگر زنده شده باشد و اکنون از این اتفاق بیش از همه دو دختر این فرد خوشحال هستند.

وی افزود: علیرضا هم اکنون در بیمارستان تحت نظر ماموران قرار دارد و ما منتظریم تا در این باره تعیین تکلیف شود.

سرانجام حکم چه خواهد شد؟

در ارتباط با سرانجام حکم مرد محکومی که ناباورانه زنده شده است، محمد عرفان، قاضی دیوان عدالت اداری گفت: حکم صادر شده از سوی دادگاه انقلاب، حکم مرگ بوده و اصالت رای مشخص است و در چنین مواردی حکم بار دیگر با بهبود مرد محکوم، اجرا خواهد شد.

عرفان افزود: در آیین نامه اجرایی مجازات، مصوبه سال 1382 در این زمینه توضیح داده شده و در آن آماده بودن محکوم علیه برای اجرای حکم مورد تاکید قرار گرفته و درباره این فرد نیز یکی از عوامل، داشتن حیات و درک و شعور هنگام اجرای حکم است و این گونه نیست که یک محکوم مثلا در کما باشد و حکم او اجرا شود؛ بلکه در چنین مواردی با مداوا و بهبود محکوم و تائید سلامت وی از سوی پزشک معتمد پزشکی قانونی، حکم قابل اجرا می شود.

این حقوقدان تصریح کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاحیه سال 1389 نیز به تفصیل در ارتباط با میزان حمل و نگهداری مواد مخدر توضیح داده است و حمل و نگهداری بیش از 30 گرم شیشه مجازات مرگ را به دنبال دارد که این مجازات شامل مرد اعدامی هم خواهد شد.

+137
رأی دهید
-220

کوین پارسی - تورنتو - کانادا
عجب آدم بدبختی. دوبار باید مرگ رو تجربه کنه. خوندنش آسوونه ولی خیلی سخته.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 15:36
hossein+87 - ایران - ایران
کسی که با زندگی مردم به خاطر منفعتش بازی میکنه همون بهتر که اعدام شه. گرچه خیلی حادثه ی تلخیه ولی شاید بخاطر اینکه کلی جوون رو بدبخت کرده مستحق اینه که دوبار طعم مرگ رو بچشه.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 15:52
amonbede - تهران - ایران
مطمئنم که اگه بهش فرصت دوباره بدهید دیگه دور و بر قاچاق نخواهد رفت حکمش هم یک بار اجرا شده به خاطره خانوادش وی را ببخشید
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 15:58
Omidjaber - سایتاماکن - ژاپن
ای گا شکی کمی هم ترحم وجود داشت.کار مواد مخدر خوب نیست همه از روی نادانی و فقر دست به این کار می زنند می توانید زندان طولانی مدت بدهید و یا در تبعید قرار بدهید همانطوری که انسان کار خلاف می کند ما می توانیم با محبت انرا تعلیم داده و یک فرد مفید درست کنیم اگر به بار دوم گشید اعدام شود.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:05
yaraneh - هند - هند
حالا که خدا عمری دوباره بهش دادهکاش مسیولن هم تجدید نظر کنند شاید حکمت خدا براین بوده که زنده بماند
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:07
shab sepid - رم - ایطا لیا
حد اقل به دخترش رحم کنید .
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:09
mehraban1980 - تهران - ایران
خالا که خدا یه فرصت دیگه بهش داده امیدوارم دیگه اعدامش نکنن و یه فرد مفیدی برای جامعه و خانواده اش باشه از دست عزراییل فرار کرد خدا کنه از دست ملا ها هم بتونه فرار کنه.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:27
marg bar doshman - لندن - انگلستان
همه شیشه ایها باید عدام شان
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:31
شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
اینم از عدالت و دادگاههای اسلامی !!! زرشک ! بابا این بدبخت به یک بار اعدام محکوم شده بود ، جزائشم کشید ، بعد اعدام هم صورتجلسه تاییدیه پزشک موجود بوده که مرده و تموم کرده ، ادم زنده رو که سرد خونه نمی فرستند . حالا بخت باش یار بوده دوباره برگشته و عمرش به دنیا بوده ، اگه حکمش 2 ، 3 ، 4 .. بار اعدام بوده درست دوباره باید بره پای پوبه دار ولی یکبار حکم اعدامشو کشیده و تموم شده . دیگه این حکمای من دراوردی کیلویی چنده ؟؟؟
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:22
perser68 - فلوریدا - امریکا
رژیم قرون وسطایی جمهوری کثافت اسلامی!چه وحشتناکه برای خانواده!مردم ما چه روز‌های چندش آوری رو باید تحمل کنند!مو بر تن‌ انسان سیخ میشه وقتی‌ یه چنین خبر‌های تهوع آوری میخونه!نابود جمهوری کپک اسلامی آدم کش،ننگ به آخوند و آخوندپرور!در هر شرایطی و به هر دلیلی‌ گرفتن عضوی از خانواده غم انگیز و دردآوره
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:44
delmorde - یوتوبوری - سوئد
این عادلانه نیست. حکم اعدام درمورد این محکوم اجرا شده اما خداوند به او برای اینکه دیگر خلاف نکند و توبه کند زندگی دوباره داده و این اتفاق بندرت میافتد در نتیجه اعدام مجدد او اشتباه است مگر نه اینکه قوانین برای اصلاح جامعه است شما اگر واقعا مسلمان و خدا شناسید به او فرصت اصلاح دهید مگر نه اینکه خدا از دل و ذهن بندگانش خبر دارد باو فرصت داده شما که خود را مومن و معتقد میدانید چرا نمی دهید.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:47
علیرضا خان - لندن - انگلستان
خب اشتباهه چون مگه این غیر از معجزس؟خدا خواسته ایشون باز زنده شه حالا بنده خدا گیر داده که نه باید دوباره بکشیمش.خب بزارید شاید بنده خدا درست شده و بخواد جبران کنه.راست میگن شاه میبخشه شاه غلی نمیبخشه.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 17:15
ramin-cph - کپنهاگ - دانمارک
بابا بی‌خیال دیگه،بهتون قول میدم این بابا از پیغمبر هم بهتر می‌شه. این دیگه چه جوریشه. یه بار تقاص داد دیگه. اگه صحبت سر اصلاح این بابا دیگه اصلاح شد، عمراً سمت مواد بره.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 17:37
Afshin London - لندن - انگلستان
اعدامهای دولتی فقط برای ایجاد وحشت در بین مردم است. اگر قرار بود اعدام مسئله ای را حل کند که تا به حال باید قاچاق مواد مخدر در ایران ریشه کن میشد باتوجه به اینکه حکومت ایران در رتبه اول از نظر اعدام قاچاقچیان قرار دارد. کلن حکومت اسلامی علاقه زیادی به کشتن و آزار مردم دارد
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 16:31
Yusof - کلن - آلمان
درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 17:16
Press - لندن - انگلستان
چی باید گفت وقتی که با یک کیلو شیشه هزارن جوان و خانواده هایشان هر روز میمیرند. شاید قابل بخشش باشه اما.. توبه گرگ مرگه
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 17:35
dkdk - اسلیس - دانمارک
وقتی‌ ۱۲ دقیقه بالای دار بوده و پزشک مرگ ا‌و را تایید کرده و با گذراندن ‌یک شب در سردخانه این مرد دوباره زنده شده خیلی‌ نامردی و ظلم است که بخواهند دوباره اعدامش کنند.ای‌ کاش تحمل می‌کرد و زمانی که تحویل خانواده میدادن آنوقت زنده میشد.بهرحال حقش مرگ دوباره نیست.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 18:38
kambizy - الست - هلند
هرچه زودتر اعدام میکردید بهتر بود. نه پس از گذشت ۳ سال و حالا ۲ بار به دار
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 19:00
بی خیال - کرمان - ایران
خاک توسر قاضی دیوان ظالم اداری با این کله بی مغزش
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 19:09
کبالت3 - کرج - ایران
طبق قانون خاک بر سر تون که اعدام کردن رو هم بلد نیستید کبلائی.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 19:51
مجیدخان - تهران - ایران
با درود.یعنی چی؟برای یک جرم باید دوبار مجازات آن هم اعدام با طناب دار را اعمال کنند.اینکه واقعا شرم آور و غیرانسانی است.یکبار مجازاتش راتمام و کامل تحمل کرد .شرم آور است .
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 18:49
Razia - منچستر - انگلستان
با سلام:به نظر من این محکوم به مرگ یک دفعه مزه مرگ را چشیده وعذاب سختى را دیده و براى بار دوم واقعا ظالمانه است که تکرار شود .همین طور براى خانواده اش وهشت ناک است.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 19:02
adsi - شانگهای - چین
مجازات مرگ با مجازات اعدام متفاوته و تفتوتش هم اینه که اگه در حکم اعدام محکوم پس از اعدام دوباره زنده بشه بخشیده میشه اما در حکم محکوم به مرگ اگه ده بار هم زنده بشه باید دوباره کشته بشه .
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 20:16
samsad - تهران - ایران
یکی از دلایل اصلی حذف اعدام در اغلب کشورهای متمدن درک این استدلال بود که آدمی که مرتکب جنایت می شود اساسا از تفکر سالمی برخوردار نیست و لذا اگر ما هم جان شخصی را بگیریم حتما از تفکر سالمی برخوردار نیستیم .. فهمیدن همین استدلال کافیست که متوجه بشیم، افرادی که رای به کشته شدن دوباره این بخت برگشته می دهند، از چه تفکر و روان ناسالمی برخوردارند..
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 20:20
فلرتیشیا - روتردام - هلند
بیچاره خوب میذاشتن میمرد تو سرد خونه...
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 20:36
ماه شب - تهران - ایران
این عادلانه نیست اگر حقش مرگ بود که من اینطور فکر نمی کنم یکبار اعدام شده باید آزاد بشه بر اساس هر مکتب و آئینی مشخصه که باید آزاد بشه
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 21:37
داد بیداد - قم - ایران
اولا باید ثابت بشه که طرف قاچاقچی مواد مخدر بوده چونکه خیلیها به همین بهانه اعدام شدند،. دوما خاک تو سر این قاضی که هنوز نمیفهمه اگه یکی پس از اجرای اعدام به هر دلیلی زنده موند اون طرف ازاده ،چونکه خدا بهش زندگی دوباره ای داده
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 21:54
Shirdel - لندن - انگلیس
احساسات را کنار بذاریم و واقعبینانه به ماجرا نکاه کنیم و اثار مخرب شیشه روی افراد را توجه قرار بدهیم وامار جنایات افراد شیشه ای را بررسی کنیم میبینیم دو بار اعدام برای این افراد کم هست با هم یه مروری کنیم به جنایات این افراد شاید احساساتمون کمی تغییر کند:جامعه > حوادث - یک مرد معتاد پس از مصرف شیشه دختر خود و دختر صاحبخانه اش را در منطقه شوش تهران کشت و 4 نفر دیگر را مجروح کرد.زن شیشه ای همسرش را قاتل کرد.مرد شیشه ای به جرم سوزاندن همسرش محاکمه شد. دو پسر شرور که با طعمه گذاشتن دختر شیشه ای از پسران جوان زورگیری می کردند ، پس از دستگیری به آزار و اذیت طعمه های خود اعتراف کردند. و ووو
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 20:55
ukguy4u - لندن - بریتانیا
نه گناه داره بخدا. این آدمها از روی فقر به اینکار رو میارن و اون سردسته های سپاه و مافیا هستند که پشت پرده مواد مخر هستند. بخدا گناه داره اعدامش کنن چرا باید دوبار استرس و زجر مرگ رو بهش بدن بعد یکی مثل بابک زنجانی میلیاردها دلار از صروت کشور رو ببره در آزادی بسر ببره؟
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 22:49
قاسم دهقان - شیراز - ایران
شاید اگه یه اعدامی زنده بشه خوبه تجدید نظر بشه
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 23:27
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
مملکت افتاده دست یه عده که سادیست و ١٠٠١ بیمارى روحى روانى دیگه دارند. اول یارو رو اعدام میکنند. بعد میبینند زنده است، میبرنش بیمارستان تا حالش خوب بشه که دوباره اعدامش کنند؟؟؟؟
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 23:29
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
باید آزاد بشود کسی که دوباره متولد شده و هنوز گناهی مرتکب نشده را که نباید اعدام کرد.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 00:03
sahar135 - شیراز - ایران
خاک بر سر این عقب مانده های ذهنی که به خود اجازه میدهند برای جان انسانها تصمیم بگیرند و ... نه یک بار بلکه چندین بار.....
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 00:41
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
اگه دوباره اعدامش کنن اوج بربریت و وحشیگریه.هیچ توجیهی هم نداره هرکی هم به هر عنوان حمایت کنه از اعدام مجدد این یارو وحشی و عقب مونده ذهنی هست.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 01:55
دنیای وحشی - تهران - ایران
کاملااااااااااااااا بااعدام فقطططططط قاجاقچیان مواد مخدر بخصوص سرکرده هاشون موافقم ولی درچنین موارد بسیارررررر استثنایی هم شنیدم که وقتی یک نفر از اعدام جان سالم به دربرد نبایستی برای بار دوم اورا اعدام کنند .بنابراین فکر میکنم این مرد هم باتوجه باینکه احتمالا عمرش به جهان باقی مانده که توانسته بعداز ده دقیقه بالای جوبه دار دروضعیت حلق آویز شده زنده بماند نمی بایستی که سعی کنند که دوباره جانش را بگیرند واین عمل به گمانم نه فقط از لحاظ انسانی بلکه شرعی نیز گناه محسوب میشود و خوب می بود خانواده این محکوم برای جلوگیری از اعدام مجدد وی به سراغ ملایانی بروند که به این مسله واقف باشند و بتوانند جلوی اعدام مجدد این بدبخت رو بگیرند هرچند که قطعاااااااا او نیز به نوبه خود خیلی از خانواده ها و مادرهارا بدبخت و داغدار عزیزش کرده ولی شاید به لطف خدا دیگر سراغ چنین کاری نرفته و درآینده هم بتواند به شکرانه نجاتش فقط درخدمت مردم باشد.انشاالله .
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 02:03
جنوبي - دوحة - قطر
حالا شد هربار اعدامش کنن دوباره زنده میشه خسته میشن از دستش او را به حال خودش رها میکنن میکن برو به امان خدا. خدایا درهای زندان را باز نکهدار تا زندانها خالی شوند از زندانی تمام زندانیان را به اغوش کرم خانواده شان برکردان.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 02:52
تیردادسورنا - ایران - ایران
در اعدام های استاندارد! یک مرتبه زیرپای اعدامی خالی میشه و طرف بر اثر شکستن گردن درجا میمیره بدون اینکه زجرکش بشه اما در ایران که قواعد همیشه برعکسه با جرثقیل اعدامی را بالا میکشن تا زجرکش بشه به همین خاطر احتمال زنده ماندن وجود داره
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 07:09
vudvudak - لس آنجلس - امریکا
اگه به 1 بار اعدام محکوم شده باشه،دوباره نمیشه اعدامش کرد، مخصوصا اینکه مرگ از طرف پزشکی قانونی تایید شده
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 09:19
کبالت3 - کرج - ایران
دوستی که توی یه شهرستان دور افتاده افسر وظیفه نیروی انتظامی بود تعریف میکرد محکومی رو برای اعدام طناب انداختن و زیر پاش چهار پایه گذاشتن بعد از انداختن چهار پایه چون تو محاسبه اشتباه کرده بودن نوک پای محکوم به زمین رسید و صحنه عجیب و درد ناکی از تقلای مرگ و زندگی بوجود آورد اما یکی از کادری ها که نسبتا چاق هم بود پرید و خودش رو آویزون محکوم کرد تا حکم با زجر کش کردن محکوم اجرا بشه اون دوست میگفت صحنه بقدری مشمئز کننده بود که یکی از اولیای دم که شاهد اجرای حکم بود غش کرد.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 11:34
anti cleric - دوبلین - ایرلند
تنها کسانی‌ که باید اعدام بشن آخوند‌های مزدورن...
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 12:02
sasan1309 - رفسنجان - ایران
اگر خیلی سال قبل بود این هم معجزه حساب میشد وهم کلی مرید پشت سرش جمع میشدند زنده شدن مردگان و.....
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 12:26
siliconvalley - مالمو - سوئد
یارو قاچاقچی مواد که هیچی‌ حتا اگه قاتل هم باشه اعدام درست نیست! متاسفم برای کسانی‌ که اعدام رو حکم منصفانه برای افراد دیگه میدونن. کی‌ به شما اجازه داده یک جون ۱ فرد دیگر رو بگیری ! اگه مواد میفروخت تو عقل داشته باش نخر!! مگه اومده مجبورت کرده بخری؟
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 12:52
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
این اقای دام افاضاته ها هم میدانند قضیه از چه قرار است. طرف قبل از اعدام دم همه را دیده بود.واصولا پس از اعدام پزشک قانونی از جسد اعدام شده معاینه میکند.خلاصه یک سری کار ها باید انجام شود تا جواز دفن صادر شود. من بدلیل مشغله کاری فقط تیتر خبر را خواندم و این کامنت را نوشتم. حالا تا فردا با فرصت که اصل خبر را خواندم بشما خواهم گفت ولی از همین حالا بگویم بدین بمذهب و بشیطان به هر کس که می پرستید این اقایان دام افاضاته ها در سازمان زندانها هم پول را گرفتند وهم چوب نبم سورحواله طرف کردند فعلا تا فردا
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 22:17
a.sadriuk - لندن - انگلستان
به نظر من هم قاچاق مواد مخدر بده و هم اعدام ولی باید در رابطه با جرایم مواد مخدر باید بیشتر دقت کرد و از نظر کارشناسی به حل مشکل نگاه کرد وگر نه تا فقر و انحطاط و بی اطلاعی باشد جامعه درگیر اینچنین تراژدی هایی خواهد بود.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 23:37
بهار ایرانی‌ - لندن - انگلستان
آخوند کثافتی که این حکم میده باعث و بانی‌ همه این بدبختیهاست ،وقتی‌ فقر میاد همه چی‌ از مملکت میره،در ثانی‌ از کجا معلومه این بدبخت مواد فروش بوده،شاید سیاسی بوده میخوان یه جوری سرش زیر آب کنن،بهر حال از این ملت گیج نباید انتظار بیشتری داشت یه کم به خودتون بیاین شاید دیگه شاهد این جنایات نباشیم،واقعا باور می‌کنین این همه اعدام که می‌شه همه مواد فروش هستن،یه کم به خودتون بیان
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 23:32
asal30 - بندرعباس - ایران
امیدوارم خدا بهش کمک کنه و رای برگرده و بذارن به زندگی اش ادامه بده. یعنی چی این قاچاق چی های بدبخت رو میگیرن اعدام میکنند. بعد همه مواد مخدر رو وزارت اطلاعات برمیداره برای خودش و باهاش تجارت میکنه. بعد یه مشت بدبخت بیچاره رو اعدام میکنند. این مجازات خیلی سنگینه مرگ نباید مجازات حمل مواد مخدری باشه که دولت خودش بعدا برمیداره. خدا بهش کمک کنه. امیدوارم حکمش برگرده .
‌پنجشنبه 25 مهر 1392 - 00:31
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
این مطلب یک مقداراصطلاحا بو دار است هر محکوم باعذام شب قبل از اعدام در بند انفرادی قرار میگیرد و ان بمعنی فهمیدن محکوم باجرا حکم است.ومهمتر اینکه پای چوبه دار پزشک قانونی انرا مجددا معاینه میکند تا سلامت جسم را مجددا تائید کند.درست است در ایران مردم اعدام میشود ولی بهر حال قاعد و اصولی هم وچود دارد.انطور نیست که بعضی ها فکرمیکنند مثل شتر سر این مردم را میبرند. بهر حال بگذریم از این حرف ها تراول ها طناب را طوری بسته اند که طرف خقه نشود و با ان مهر های گردنش از جا درنیاید و محکوم بدلیل اموزش قبل از اعدام خود را بمرگ زده بوده. والا پس از اعدام ان پزشک قانونی مرگ را تائید میکندو سپس جنازه تحویل بستگان میشود. جالب اینجاست که در زمان اعدام بستگان محکوم نبودند و این از محالات است چون به تمام افراد درجه یک ساعت اعدام را اعلام میکنند.محکوم همه چیز را خوب برنامه ریزی کرده بود فقط انقدر احمق تشریف داشت که بستگانش میبایستی فورا جسد طاهرا اعدام شده را تحویل میگرفتند و بیک طریق مقتضی هم طرف زا از مرز بیرون میکردند. انی اعتقاد من است و الا بعد از مرگ زنده شده یک اوهام بیشتر نیست
‌پنجشنبه 25 مهر 1392 - 10:26
janahi - دبی - امارات عربی
در اسلام هرکس از ا عدام جان سالم بدر ببرد بخشیده میشود اما متاسفانه قاضی و خقوق دانان ما فراتر از اسلام هستند
‌پنجشنبه 25 مهر 1392 - 11:44
Ghooloo - آبادان - ایران
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان- حالت خوبه؟ خود را به مرگ زده بوده دیگه چه صیغه ای است؟؟ خودت هم میفهمی چه میگویی؟ مگر کسی هم میتواند خودش را به مرگ بزند؟ مرگ خواب نیست که کسی تظاهر به آن کند! حتی اگر کسی خودش را به خواب هم بزند راحت از نوع ضربان قلب و عکس العمل حواس شخص میشود تشخیص داد که خود را به خواب زده. حتماً به روح هم اعتقاد داری؟ من میگم شب قبل در انفرادی خودش و روحش با هم مذاکره کردند و موقع اعدام روحش میره گل بچینه و بعد از اغدام برمیگرده، تو راه هم یه دو تا نسکافه میگیره میاره که بعد از اعدام تو سردخانه بزنند سردشون نشه ;-))
شنبه 27 مهر 1392 - 15:27
Ghooloo - آبادان - ایران
۱. جماعت خرافاتی به جای اینکه دلیل علمی و انسانی چیزی را دریابند میروند سراغ معجزه و موهومات! همانطور که در متن آمده [مرد محکوم با دیدن طناب دار، لرزه بر اندامش افتاد، قدم هایش یارای همراهی نداشت و می دانست تا دقایقی دیگر زندگی اش به پایان خواهد رسید]. این شخص به علت ترس شدید از اعدام و حلق آویز شدن، به احتمال قوی یک شوک عصبی شدید بهش وارد شده و پس از آویزان شدن از حال رفته و بیهوش شده و برای لحظه ای دستگاه تنفسی از کار افتاده! پس از بیهوش شدن مسئولین چون حرکتی از شخص مذکور مشاهده نکردند، وی را به پائین آوردند و به احتمال خیلی زیاد زمانی که پزشک با گوشی به ضربان قلب وی گوش کرده برای لحظه ای بخاطر شوک وارده آثار حیات را مشاهده نکرده و گواهی فوت را صادر کرده پس از صدور گواهی فوت، به خاطر انتقال وی به آمبولانس و حرکت بدنی قلب باز به حرکت در آمده و به زندگی ادامه داده و چون به اندازه کافی هم اکسیژن در ششها و در کیسه مخصوص مردگان موجود بوده، ساعتها هم در محیط سردخانه دوام آورده و اگر کمی دیرتر به وی رسیدگی میکردند به علت کمبود اکسیژن حتماً تمام میکرد.
شنبه 27 مهر 1392 - 16:09
Ghooloo - آبادان - ایران
۲. این از آن اتفاقات نادر است ولی در بیمارستانها و اتاقهای عمل بارها اتفاق افتاده که شخصی برای مدت کوتاهی آثار حیات ندارد و برای لحظه ای مرگ را تجربه میکند که بازگشت مجدد وی به زندگی بستگی به شرایط و مقاومت بدنی شخص دارد. امیدوارم برای بچه هایش هم که شده به وی فرصت دوباره زندگی را بدهند. البته در اسلام فقط در مورد سنگسار این قانون هست که اگر شخصی نجات پیدا کرد دوباره اعدام نمیشود ولی در مورد حلق آویز کردن قانونی نیست ولی به احتمال زیاد وی را دوباره اعدام نمیکنند چون این آخوندها از چنین فرصتهایی سعی میکنند نهایت بهره و تبلیغ را ببرند!
شنبه 27 مهر 1392 - 16:12
دنياي بي ارزش - مریوان - ایران
ای بابا بیچاره فقط دستور گرفته اونم از خودی هاشون بخاطر همین با احتمال زیاد دوباره اعدام شه اینا چیزی نیستن هزاران نفر مث هیواتاب که منبع اصلی ورود مواد مخدر به کوردستان و قتل عام هزاران نفر با نام پژاک و کومله و قاچاقچی های زیاد از ادم گرفته تا اجر ..........از سال 1363 تو سپاه بوده وعضو اصلیشون .........
یکشنبه 28 مهر 1392 - 08:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.