کمیسیون اروپا تاثیر سوء مهاجران اروپایی برکشورهای میزبان را رد کرد

از شمار مهاجران لهستانی به بریتانیا در سال های اخیر کاسته شده استکمیسیون اروپا آماری ارائه کرده که براساس آن ادعاهای مطرح شده در مورد تاثیر سوء مهاجرت در داخل کشورهای اروپایی بر کشورهای میزبان رد شده است.

عده ای از منتقدان سیاست های مهاجرتی معتقدند افرادی که به کشورهای اروپایی مهاجرت می کنند، با کار نکردن و درخواست کمک های مالی اجتماعی از کشور میزبان تاثیر سویی بر این کشور ها می گذارند.

به گفته کمیسیون اروپا مهاجران اروپایی که فاقد شغل هستند کمتر از یک در صد جمعیت اروپا را تشکیل می دهند و شمار آنها علی رغم افزایش نرخ بیکاری در این کشورها در حدفاصل سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ میلادی کاهش داشته است.

این نهاد اروپایی تاکید کرده که چنین مهاجرانی، به طور کلی بیش از کمک های دریافتی خود مالیات می پردازند و در نتیجه به اقتصاد کشورهای میزبان کمک می کنند.

درهمین حال سخنگوی نخست وزیر بریتانیا گفته است که دولت این کشور با سایر کشورهای اروپایی در مورد متوقف کردن مهاجرانی که صرفا به خاطر دریافت کمک های اجتماعی به این کشور وارد می‌شوند، همکاری خواهد کرد.

بریتانیا خواستار اعمال قوانین سختگیرانه‌تری در مورد برخورداری از کمک های مالی اجتماعی در این کشور شده است.

برخی از روزنامه های بریتانیایی مدعی شده اند که بیش از ۶۰۰ هزار شهروند سایر کشورهای اروپایی که بیکار هستند در بریتانیا زندگی می کنند.

این رقم به گفته کمیسیون اروپایی "کاملا اشتباه" است.

+16
رأی دهید
-5

Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
بریتانیا خواستار اعمال قوانین سختگیرانه‌تری در مورد برخورداری از کمک های مالی اجتماعی در این کشور شده است.. اینجا باید گفت بریتانیا بیجا میکنه.کلا تو انگلیس یه تفکر احمقانه ای وجود داره که فکر میکنن این کشور پول بیکاری و مزایای اجتماعی خیلی بالایی میده و دولت میخواد بیعرضیگیها و خرایکاریهای اقتصادی بانکها و موسسات مالی و خودش رو تا حدی سر بیکارها و کم درآمدها خراب کنه.در صورتیکه من مقایسه کردم حقوق بیکاری که انگلیس میده جزو ناچیزترین و کمترینها در اروپاست.برای مثال در کشور ایرلند حقوق بیکاری حدود سه برابر انگلیس هست.یا در خیلی کشورهای دیگه شمال و غرب اروپا حقوق بیکاری تا دو سال ۵۰ درصد آخرین حقوق فرد در زمان اشتغال هست که به تدریج کم میشه تا به حداقل میرسه.(در صورتیکه فرد هنوز کار پیدا نکرده باشه) اما در انگلیس برای همه چه مهندسی که بیکار شده چه یه کارگر فیزیکی بیسواد مبلغش یکی هست و یه مبلغ بسیار ناچیزی که تازه خوندم اخیرا از همون هم مالیات شهرداری کسر میکنن و کلی هم اذیت و آزار و فشار برای کار اجباری و حتی بدون حقوق.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 17:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.