گروگانگیری در تایلند برای کسب رضایت در تهران

مرد کلاهبردار برای جلب رضایت شاکی خود او را 20 روز در تایلند به گروگان گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، یکم مهر امسال فردی با مراجعه به دادسرای امور جنایی و طرح شکایتی اعلام کرد که فردی به نام "ابراهیم "  پس از ربودنش اقدام به گرفتن اسناد مالی و چک های سفید امضا از وی کرده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "آدم ربایی" و به دستور قاضی بخشوده ، بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته پس از حضور در اداره یازدهم ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : 4 ماه پیش و از طریق آگهی روزنامه با فردی به نام "ابراهیم محمدی" که بعد متوجه شدم هویت واقعی اش "ابراهیم . د" است ، آشنا شدم . وی به بهانه سرمایه گذاری در کشور تایلند ، مبلغ 185 میلیون تومان و طی چندین فقره چک از من پول دریافت کرد و پس از گرفتن وجوه مذکور متواری شد تا اینکه با تلاش فراوان توانستم آدرس جدید وی را در منطقه ستارخان – خیابان ارجمندی شناسایی کنم . قرار شد تا وی پول مرا بازپس دهد تا من نیز از شکایتم صرف نظر کنم اما زمانی که ساعت 9 شب 31 شهریور به محل سکونت جدیدش مراجعه کردم ، وی پس از پائین آمدن درخواست کرد تا در داخل ماشین با هم صحبت کنیم . چند دقیقه ای از نشستن ما در داخل ماشین ابراهیم نگذشته بود که دو نفر سوار ماشین شده و چاقویی را زیر گلویم گذاشتند و مرا زیر صندلی قرار داده و به محل مخروبه ای که به نظر می رسید در اطراف تهران باشد ، برده و در آنجا تهدید کردند که چنانچه پیگیر شکایتم باشم مرا خواهند کشت و در ادامه تعدادی رسید و برگه مبنی بر اینکه هیچگونه طلبی از ابراهمی محمدی ( ابراهیم . د ) ندارم ، گرفته و رهایم کردند.

مالباخته در خصوص نحوه پرداخت مبلغ 185 میلیون تومان نیز به کارآگاهان گفت : یک باب منزل پدری در منطقه ده ونک داشتم که پس از توافق با ابراهیم مبنی بر سرمایه گذاری در کشور تایلند ، آن را فروخته و پول حاصل از فروش منزل را در طی چندین فقره چک به ایشان پرداخت کردم.

مالباخته در خصوص سفر خود به کشور تایلند و زندانی شدن خود توسط ابراهیم نیز به کارآگاهان گفت : ابراهیم مرا به تایلند برد و به مدت 20 روز در یک ساختمان متروکه زندانی کرد . در آنجا از من درخواست می کرد که با ایران تماس گرفته و درخواست پول کنم . سرانجام پس از گذشت 20 روز ، وی اجازه داد تا من به ایران بازگردم که بعد از مراجعه به ایران متوجه شدم که طی این مدت آنها محل سکونت خودشان در تهران را تغییر داده اند .

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره یازدهم به بررسی صحت اظهارات شاکی پرداخته و سرانجام16 مهر اقدام به دستگیری ابراهیم کردند .

متهم در اظهارات اولیه خود و در خصوص نحوه آشنایی خود با شاکی به کارآگاهان گفت : از طریق آگهی روزنامه ، شاکی با من تماس گرفت و درخواست اخذ اقامت کشور تایلند و سرمایه گذاری در این کشور را کرد و به این طریق شد که با یکدیگر ارتباط و متعاقب آن ملاقات داشتیم . قرار شد که من برای شاکی در کشور تایلند سرمایه گذرای کرده اما چون مریض شدم !! نتوانستم به تعهدات خود عمل کنم .

متهم در خصوص نحوه سرمایه گذاری خود در کشور تایلند نیز مدعی شد که در کار واردات کفش و کتانی از کشورهای تایلند ، کره جنوبی و چین و همچنین خرید و فروش و رهن و اجاره ملک در تایلند فعالیت دارد اما تا به این لحظه هیچگونه سند و مدرک قانونی که تأیید کننده این موضوع باشد را به کارآگاهان ارائه نکرده است.

سرهنگ عباسعلی محمدیان ، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به این که متهم در حال حاضر منکر ارتکاب آدم ربایی شده و تحقیقات در این خصوص در مراحل اولیه قرار دارد گفت : در حال حاضر متهم با قرار قانونی در اختیار اداره یازدهم قرار گرفته و تحقیقات تکمیلی در خصوص ارتکاب جرم آدم ربایی از سوی متهم در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر از مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد  و به بهانه سرمایه گذاری در برخی کشورهای جنوب سرق آسیا مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند نیز از آنها دعوت کرد تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

+48
رأی دهید
-1

Labe karoon - تهران - ایران
چه عجوبه هایی همه دنیا رو به گند کشوندن.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 02:06
arirang - سئول - کره جنوبی
حالا هی‌ بگید روحانی عزت و اعتبار رو به پاسپورت ایرانی‌ برگردون . آخه با وجود همچین آدمهای کثیفی که تو ایران زندگی‌ می‌کنن شناسنامه هم از سرمون زیاده چه برسه به پاسپورت .
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 02:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.