حمله ناسیونالیست‌های افراطی به دو مرکز خرید در مسکو

خارجی‌ستیزان مسکو به یک مرکز خرید و یک بازار سبزیجات خارجی‌ها در این شهر حمله کرده و پنج مامور پلیس را با چاقو زخمی کردند. قتل یک جوان روس که احتمالا به دست فردی از آسیای مرکزی بوده، بهانه این ناآرامی‌هاست.

قتل یک جوان روس به دست مردی که ظاهرش شبیه قفقازها بوده، بهانه شورش ناسیونالیست‌های افراطی در مسکو شده است. به گزارش هفته‌نامه آلمانی "اشپیگل"، روز یک‌شنبه (۱۳ اکتبر / ۲۱ مهر) مرکز خریدی در یکی از محله‌های مسکو که در آن قتل یک مرد جوان روس اتفاق افتاده، مورد حمله ناسیونالیست‌های افراطی قرار گرفت.

پنج شنبه گذشته (۱۰ اکتبر / ۱۸ مهر) یک مرد ۲۵ ساله روس و نامزدش قصد ورود به این مرکز خرید را داشته‌اند که نامزدش از سوی مرد دیگری مورد آزار لفظی قرار می‌گیرد. مرد روس قصد دفاع از نامزدش را داشته که فرد مهاجم با چاقو به او حمله می‌کند و او را می‌کشد.


دوربین‌های مرکز خرید نشان می‌دهند که مرد مهاجم شبیه ساکنان آسیای مرکزی یا قفقاز بوده است. وی در حال حاضر فراری است.

ناسیونالیست‌های افراطی روز یک‌شنبه با حمله به این مرکز خرید، شیشه‌های آن را شکستند و خودروهای پارک‌شده در جلوی این مرکز را واژگون کردند. به گزارش رادیو مسکو، مهاجمان همچنین با شیشه، سنگ و سطل‌های زباله به نیروهای پلیس حمله کردند.

به گزارش پلیس مسکو، در جریان این ناآرامی‌ها ۴۰۰ نفر دستگیر و پنج مامور پلیس به وسیله چاقو زخمی شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه همچنین گزارش داده که یک بازار سبزیجات که در نزدیکی این مرکز خرید قرار دارد و تعداد زیادی مهاجر در آن کار می‌کنند نیز از سوی مهاجمان مورد حمله قرار گرفته و شیشه‌هایش شکسته شده است.

به علت ادامه برخی ناآرامی‌ها تا ساعات پایانی شب، پلیس مسکو تمام شب دوشنبه را در حالت آماده‌باش به سر برد. وزیر کشور روسیه در دیدار با رئیس پلیس مسکو، دستور برخورد قاطعانه و جدی با مهاجمان را داده است. وی همچنین خواستار روشن شدن سریع پرونده قتل جوان روس شده است.

روسیه در گذشته نیز شاهد درگیری بین ناسیونالیست‌های افراطی و مهاجران بوده است.

+23
رأی دهید
-33

m.noor - شارجه - امارات
با درود. فتیله روشن شد .م.ن
دوشنبه 22 مهر 1392 - 17:22
Davidoff - خارکوف - اوکراین
یک آذربایجانی این قتل رو مرتکب شده بود و هنگامی که میخاست به کشورش برگرده دستگیر شد! متاسفانه در روسیه رابطه خیلی بدی بین روس ها و قفقازی هاست (همانند سیاه پوستان در آمریکا) و به جرات میشه گفت که بیشتر جرم و جنایت ها توسط قفقازی ها (آذربایجان-چچن و ..) و آسیای میانه ای ها (تاجیک - ترکمن - قرقیز - و ...) انجام میشه. البته به نظر من هر دو طرف مقصر هستند. رفتار روسها با خارجی ها (مخصوصا با قفقازی ها) خیلی بد هست.
‌چهارشنبه 24 مهر 1392 - 15:24
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.