نتانیاهو: چرچیل و هرتسل از من تنها تر بودند

در آستانه مذاکرات جدید ایران و گروه کشورهای ۱+۵،بنیامین نتانیاهو،  نخست وزیر اسرائیل، ضمن تماس های بیشتر با رهبران اروپایی، خود را به چرچیل تشبیه کرده و گفته است چرچیل نیز مانند او در مقابل هیتلر تنها بود اما ثابت شد که چرچیل حق داشت.

به گزارش رویترز، بنیامین نتانیاهو تماس تلفنی با دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا گفت تا زمانی که ایران برنامه هسته ای خود را ادامه می دهد و درخواست های جامعه جهانی را اجابت نمی کند، تحریم ها علیه ایران باید افزایش یابد.

نخست وزیر اسرائیل روز جمعه نیز در این زمینه با فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه گفت و گوی تلفنی کرده بود.

بنیامین نتانیاهو در روزهای گذشته در مصاحبه با شش رسانه عمده اروپایی تاکید کرد که برنامه اتمی ایران باید به طور کامل برچیده شود.

نخست وزیر اسرائیل چهار شرط را مطرح کرده است: قطع کامل هرنوع غنی سازی اورانیوم از سوی ایران، بیرون بردن همه اورانیومی که ایران تا حال غنی کرده است، برچیدن تاسیسات غنی سازی فردو در قم و لغو برنامه راکتور اتمی آب سنگین اراک.

نتانیاهو گفته است «کسی که می خواهد غنی سازی کند بمب اتمی می خواهد».

این درحالی است که آمریکا و کشورهای مذاکره کننده با ایران هیچگاه از قطع کامل غنی سازی اورانیوم از سوی ایران سخنی نگفته اند.

مذاکرات اتمی ایران و پنج عضو دایم شورای امنیت و آلمان روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته، بیست و سوم و بیست و چهارم مهر، در ژنو برگزار می شود.

در آستانه این مذاکرات، عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران که به احتمال زیاد سرپرستی مذاکرات اتمی روزهای آینده را بر عهده دارد، یکشنبه بیست و یکم مهر در تهران گفت «انتقال اورانیوم غنی شده ایران به خارج از کشور، خط قرمز ایران است».

در همین حال، آقای عراقچی در مصاحبه با شبکه «خبر» افزود «البته در باره شکل، اندازه و سطوح مختلف غنی سازی مذاکره خواهیم کرد اما خروج مواد از کشور، خط قرمز ما است».

اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران نیز شنبه بیستم مهر گفته بود «فردو، غنی سازی اورانیوم و خروج اورانیوم غنی شده، خطوط قرمز ایران هستند...و مذاکره بروی خطوط قرمز، معنایی ندارد».

اما نخست وزیر اسرائیل تاکید دارد که تحریم های سالهای گذشته علیه ایران موجب شده است که ایران به پای میز مذاکرات کشیده شود و لذا، فشار موثر بوده و اهرم تحریم ها باید سنگین تر شود.

مقامات اسرائیل در دیدار با هیات هایی از بریتانیا و فرانسه نیز که در روزهای گذشته به اسرائیل آمده بودند، گفتند کشورشان خواهان عملکرد «هوشیارانه» از سوی اروپا در مذاکرات ژنو و تشدید تحریم ها علیه ایران است.

اعضای هیات های بریتانیایی و فرانسوی دیپلماتهایی بودند که قرار است در گفت و گوهای روزهای آینده در سوییس، در برابر ایران حضور یابند.

همزمان، وزیران دارایی و دفاع اسرائیل در روزهای گذشته در دیدارهای جداگانه با همتایان آمریکایی خود در واشینگتن و نیز در ملاقات با اعضای بارز کنگره، تصویب تحریمهای جدید از سوی کنگره آمریکا را درخواست کردند.

کنگره آمریکا تصویب تحریم های تازه علیه ایران را تا نتیجه مذاکرات روزهای آینده ژنو به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش وبسایت خبری اسرائیلی وای.نت، در مذاکرات روزهای گذشته وزیران دارایی و دفاع اسرائیل در واشینگتن، آمریکا «پیام تسکین دهنده» برای اسرائیل فرستاده و تاکید کرده است که تحریم ها علیه ایران کاهش نخواهد یافت مگر آنکه ایران گامهای ملموس و جدی برای محدود کردن برنامه اتمی خود بردارد.

خبرگزاری رویترز نیز بعید دانسته است که دور جدید مذاکرات هسته ای انتظارات حسن روحانی و دولت تازه ایران را برای کاهش تحریم ها برآورده کند.

تحریم ها وضع اقتصادی ایران را بشدت مختل کرده است به گونه ای که محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران روز یکشنبه بیست و یکم مهر بعید ندانست که دولت دیگر نتواند پول نقدی یارانه ها را به ایرانیان بپردازد.

نتانیاهو: چرچیل و هرتسل از من تنها تر بودند

به گزارش نیویورک تایمز، در آستانه مذاکرات ایران با ۱+۵(آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان)، بنیامین نتانیاهو خود را با چرچیل در زمانی که او به تنهایی در برابر هیتلر ایستادگی می کرد، مقایسه کرده است.

نتانیاهو گفته است زمانی که وینستون چرچیل در برابر هیتلر ایستادگی می کرد و نیز زمانی که تئودور هرتسل در اندیشه برپایی کشوری برای یهودیان بود، منزوی تر از امروزِ او بودند.

نیویورک تایمز یادآور شده است، نتانیاهو در «انزوای خویش» در دفتر کارش در اورشلیم عکس این دو چهره تاریخی را آویزان کرده و می گوید آنها را ستایش می کند.

نتانیاهو قیاس خود با چرچیل و هرتسل را پس از آن بیان کرد که روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز شنبه بیستم مهر نوشت او بخاطر رویه خود در برابر دولت جدید ایران، بشدت تنها و منزوی شده تا جایی که «شام آخر هفته را نیز تنهایی با خانواده خود صرف می کند و مهمانی ندارد».

نیویورک تایمز پیشتر نیز نوشت نتانیاهو مانع از بهبود مناسبات آمریکا و ایران می شود.

+33
رأی دهید
-43

eshgeman iran - ایران - ایران
برو بدبخت اشغالگرجنایتکار عمرت بسرآمده، شما صهیونیستها ازاول نبودید که حالا منزوی شدید. آماده باشید که سرزمین های مسلمانان باید ازلوث شما جنایتکاران تاریخ پاک گردد.حالا چه با آمریکا باشید وچه نباشید . زنده بادایران، زنده باد دلیرمردان ایران
دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:08
delijaan - لندن - بریتانیا
بخداراست میگوید. احمدی نژادبمراتب بهتراز روحانی بود(چون دنیا اورا جدی نمیگرفت). روحانی باصورت ولبخند حق بجانب وبا یک سطل برزگ رنگ قرمز ابتذا ملت ایرا ن را رنگ کرد سپس مشغول رنگ کردن جامعه جهانی ایست. بالاخره همین نابکار استکه جنگ هسته ای را به ایران تحمیل خواهد کردوباعث نابودی کشور خواهد شد. خداون انشا الله خودش شراین ناکسان شیطان پرست راازسرایران زمین کوتاه کند
دوشنبه 22 مهر 1392 - 11:57
با احترام - منچستر - انگلستان
این حرمزاده هم وق وق میکنه
دوشنبه 22 مهر 1392 - 12:19
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
خف خف خف خف خف خف خف خف خف خف خف ؛؛مردک دیوانه زنجیری؛؛این مردک کار دیگه‌ای به جز تلفن کردن به این و اون نداره،،
دوشنبه 22 مهر 1392 - 11:25
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
هر بچه دو ساله‌ای هم میدونه که سران کثیف جمهوری اسلامی در پی‌ ساختن بمب اتمی‌ هستند . وگرنه چه اصراری به ساختن نیروگاه اتمی‌ هست ؟؟؟ چه فایده‌ای برای داشتن نیروگاه هست ؟؟
دوشنبه 22 مهر 1392 - 13:32
ايران دوان - لندن - انگلستان
در حال حاضر ایران با جواب ندادن به چرت وپرتهاى این دیوانه اینها را به طرف انزواى سیاسى داره پیش میبره . مردک بى بته
دوشنبه 22 مهر 1392 - 14:00
ben 15 münchen - مونيخ - المان
راست میگه مگه این آخوندها ۳۴ سال نیست که ماهارا سرّ کار گذاشتند این یارو گول این آخوندا یه اجنبی زاده رو نمیخوره.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 14:15
ari jojeh - تهران - ایران
eshgeman iran - ایران - ایران. لطفا تروریسم اسلامی رو به ایران و ایرانی‌ نچسبون، مملکتشه و صاحب اختیارش، تازه آدم نجیبیه که با شما حیوانات اسلامی با زبان دیپلماتیک صحبت می‌کند، اگر من جای اون بودم چنان مشتی تو دهنتان میزدم که تا دو هفته آش دندون بخورید، دوما فلسطین و لبنان‌ و بقیه آشغال کشور‌ها هم به ایران ربطی‌ ندارد و ایران وکیل وصی‌ هیچ آشغال کشوری نیست، سوما این تحریم‌ها ریشه تان را خواهد خشکاند، انگل.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 14:11
آزاد10 - آلمان - المان
اولا چرچیل می فهمید چی میگفت. تو چی؟ ثانیا هرتسل قصد غصب سرزمین دیگران رو نداشت ولی انگلیس راه پیروانش رو کج کرد که تو نتیجه اش هستی. ثالثا چرچیل دامی رو برای هیتلر پهن کرد که ظرف پنج سال گیرش انداخت. دام تو برای ایران حداقل بیست ساله پهنه ولی یک سوسک هم نگرفتی.
دوشنبه 22 مهر 1392 - 15:12
petrick - اشدود - اسراییل
عزیزم بیا اشدود پیش خودم یه پیک با هم بزنیم .. چرا تنها موندی؟
دوشنبه 22 مهر 1392 - 18:04
parandeh - بیرمینگهام - امریکا
البته الان این نتیجه داره گرفته میشه که حق با هیتلر بوده که میخواسته شر امثال تو رو کم کنه
دوشنبه 22 مهر 1392 - 22:01
omidvaran - نورکل - امریکا
ناتان یابو مثل همیشه جعل تاریخ کرده ومزخرف گفته - چرچیل درتمام مدت جنگ پشتیبانی کامل ارتش ونیروی هوائی ودریائی امریکا رو داشت بعد هم روسها کمک کردند و هیتلررو درسرمای کشنده روسیه بدام انداختند - اون هرتسل و بالفورد حـ... هم با پشتیبانی کامل روباه مکار انگلیس با حیله ونیرنگ بخشی از سرزمین های فلسطین رو بازور و خدعه وبصورت غیر قانونی تصرف کردند و دولت متجاوز اسرائیل را ازانجا پیدا شد -بنابراین انچه ناتان یابو میگه اراجیف و مظلوم نمائی خاص جهودای اسرائیله که اگه حمایت مالی ونظامی بیقیدوشرط امریکا نباشه عربها اونارو لقمه لقمه میخورن
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 07:50
eshgeman iran - ایران - ایران
خدمت جناب جوجه - ari jojeh - تهران - ایران- عرض میکنم آره جوجه برو هر وقت ار تخم مرغت بیرون اومدی اظهار نظرکن. تو که هر را از بر تشخیص نمیدی بیخود چرندیات به خورد دیگران نده . من تورا لایق جواب دادن نمیدانم چون بطنت آغشته به توهین وافتراست. فقط تورا به یک بیت شعر ارجاع میدهم:. تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی. زنده بادایران، زنده باد ملت فهیم ایران ، زنده وجاوید باد دلاورمردان ایران. ننگ ونفرت بر جلاد صبرا وشتیلا ، ننگ ونفرت هرچی ایرانی است بر آن پیشانی کثیف این مردک بی بته صهیونیسم فرزند نامشروع آمریکا وانگلیس
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 12:41
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
هیتلر تنهاترتر بود.
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 13:30
Afshin London - لندن - انگلستان
زنده باد نتانیاهو که این آشغالارو خوب میشناسه
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 14:15
eshgeman iran - ایران - ایران
جناب جوجه سلام ما 35 سال درتحریمیم در زمان جنگ که ما تحریم بودیم همین ملت جنگ را اداره کردند از پیر وجوان . غصه نخور اگر شده میریم علف بیابان میخوریم ولی تن به خفت وخواری امثال تو نمیدهیم. اگر اربابت نتایابو ... داره فقط یک تعرض بکنه بعدش ببیند چه ها میشود ....... زنده بادایران، زنده باد ایرانیان فهیم وهوشیار
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 12:46
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
این نتانیاهو یه چیزش میشه ها !! فکر کنم مثل آخوندهای ایران خیلی سواد سیاسی نداره !! هاهاها ! با هر مصاحبه ای بهرحال یه گافی میده و الان هم اعتراف کرده که تنهاست !! این هم خیلی جالب است. پس معلوم شد که تنهاست به اعتراف خودش البته. حالا اینکه مانند چرچیل است یا نه بحث دیگری است که نیاز به زمان دارد تا ثابت شود مانند چرچیل است یا مانند هیتلر!! مردک چقدر دروغگو و حراف است !
‌سه شنبه 23 مهر 1392 - 14:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.